Autor Wątek: Skanowanie bonusy  (Przeczytany 4983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[IS] Miki Dian

  • IS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Miki Dian
  • Korporacja: Imperial Shipment
Skanowanie bonusy
« dnia: Grudzień 31, 2017, 12:41:08 »
Witam miałem niedawno taki poziom skilli:
Archaelogy 3lvl
Astrometrics Pinpointing 4lvl
Astrometrics 4lvl
Astrometrics Acqusition 2lvl
Astrometrics Rangefinding 2lvl

Miałem przy tych skillach takie Bonusy:
scan strength +87,76%
scan deviation -36%
scan duration -28%

scan deviation -28% mi utrudniał sprawę


Podciągłem te skille na:

Astrometrics Acqusition 4lvl
Astrometrics Rangefinding 4lvl

Wsadziłem w łepetynę implant na scan deviation i to wyszło:


scan strength +105,92%
scan deviation -42,4%
scan duration -36%

Moje pytanie jest, co to poprawić ??
PS.
Skanuję standardowymi układami i sondami.





Dziobak

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dziobak
  • Korporacja: Stado
  • Sojusz: Ptaki
Odp: Skanowanie bonusy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2018, 09:57:03 »
zależy co tam porabiasz, jak masz wszystkie cztery skille do skanowania na poziomie 4 to jest fajnie, nawet bez implantów, tak na szybko żeby coś poprawić i nie dopłacać za bardzo to możesz używać frakcyjnych prob do skanowania od Sisterek. później jak byś nie miał co robić możesz w sumie zrobić skill astrometrix na poziom 5, ale jak masz jakieś inne pomysły co sobie podskilować to nie ma co sobie tym głowy zawracać bo wydaje mi się że nie jest to bardzo odczuwalne.

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: Skanowanie bonusy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2018, 13:25:37 »
Skille masz przyzwoite, kolejne rzeczy, które możesz zrobić to przede wszystkim (kolejno, do momentu aż uznasz że wystarczy):

1) Używać statku z bonusem do skanowania. Jeśli bonus zależy od skilla (np. Covert ops, Strategic cruiser) - podciągnać ten skill. Przykładowe statki: fregata eksploracyjna (Heron/Magnate/Probe/Imicus), Astero, Strategic Cruiser (Tengu/Legion/Loki/Proteus) z subsystemem covert ops.
2) Sisters core scanner probe (są dość tanie a dają niezły efekt), ewentualnie sisters probe launcher (bonus jest zauważalny).
3) Jeśli skanujesz bojowo (combat probes itd.) - virtue set. Nawet low grade, dość tani, daje potężny bonus. W przypadku eksploracji ryzyko utraty setu i koszt z tym związany zwykle sprawia, że nie warto w to inwestować.
4) Podciągaj skille do skanowania dalej, zaczynając od tych, których trening będzie najkrótszy. Astrometrics Acquisition możesz zostawić na koniec - przyspiesza skanowanie, ale nie wpływa na trudność.

Ogólnie: w Astero, korzystając z sister probes przy tych skillach nie powinieneś mieć większego problemu z wyskanowaniem praktycznie dowolnej sygnatury jaką znajdziesz - najtrudniejsze (sleeper cache itd.) mogą nie dać wyniku 100%, jednak wszystko pozostałe powinno dać się łatwo wyskanować. Jeśli tak nie jest - prawdopodobnie możesz robić coś lepiej, przejrzyj Youtube w poszukiwaniu poradników dotyczących skanowania i zobacz, jak inni używają skanera.
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

[IS] Miki Dian

  • IS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Miki Dian
  • Korporacja: Imperial Shipment
Odp: Skanowanie bonusy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2018, 20:04:55 »
Uzywam w tej chwili Magnate ale przymierzam się do Astero lub Anathema (Magnate T2 właściwie).
Ktoś tutaj wspominał o sposobie skanowania 5 probami oraz o sondzie deadspace ale jest droga.
Zobaczę. Dzięki za odpowiedzi.