Autor Wątek: Halcyon 6 - Lightspeed Edition  (Przeczytany 6037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Halcyon 6 - Lightspeed Edition
« dnia: Sierpień 18, 2017, 02:12:08 »
Steam: http://store.steampowered.com/app/651660/Halcyon_6_Lightspeed_Edition/
YT: https://www.youtube.com/watch?v=6tQ52bRgK_Y

Opis: coś jak FTL. Fajne(za wyjątkiem dialogów dyplomatów - te trochę męczą oczy).

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Halcyon 6 - Lightspeed Edition
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2017, 10:14:16 »
Nie wiem kurna co to za moda z robieniem grafiki w stylu ośmiobitowców... Nie stać ich kurna na grafików???
Ja się niby wychowałem na ZX Spectrum, Commodorkach i Amigach, ale ładna grafika w nowych grach jakoś mi nie przeszkadza i nie tęsknię za tamtymi bohomazami.
WTF? Żeby nie wiem jak zajebista była ta gra, to grafika na poziomie sprzed 30 lat mnie odrzuca.
Przedwieczny.

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Halcyon 6 - Lightspeed Edition
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2017, 10:28:15 »
Ludzie, zwłaszcza starszej daty, kojarzą kiepską grafikę ze "świetnym" gameplayem z gier w które graliśmy w młodości. Więc to taki zabieg marketingowy "spójrzcie, nasza grafika jest tak bardzo chujowa, więc pomyśl jak zajebisty musi być nasz gameplay".
Czasami nawet to się sprawdza, jakiś czas temu mocno wciągnął mnie rimworld z grafiką tego typu. Ale często gra jest tak samo beznadziejna jak grafika.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Halcyon 6 - Lightspeed Edition
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2017, 10:55:51 »
mam pewne wrazenie, ze ladne i spojne pixelart jest trudniejsze do uzyskania niz dzisiejsze gowno3d.
Rozumiecie, taka stylistyka, celowa; ]
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Halcyon 6 - Lightspeed Edition
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2017, 11:41:40 »
Problem w tym, że zrobienie porządnej grafiki 3d która nie będzie kłuć w oczy jest drogie. Małemu studiu bardziej się opłaca zrobić grafikę 2d i ciekawy game play niż na odwrót.
Dobre 2d ma swój urok i nie starzeje się szybko, słabe 3d bije po oczach.

Mnie tam odpowiada ta "moda".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2017, 14:25:02 wysłana przez Filip Bonn »
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Halcyon 6 - Lightspeed Edition
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2017, 16:58:27 »

Jeżeli gra jest naprawdę interesująca i stanowi wyzwanie, pikselowata grafika nie jest żadną przeszkodą. Doskonałym przykładem jest FTL, które przyciągnęło moją uwagę na długie godziny. Natomiast dziwi mnie podejści ludzi, którzy raptem rzucą okiem na oprawę graficzną i ze stanowczym zdecydowaniem mówią - Gniot. Czyli, że co - Może być zwykły szajs, byle tylko grafika cieszyła oko? No to nie dziwię się, że gry są coraz durniejsze, coraz wtórniejsze i coraz bardziej niedopracowane. Ale grafika coraz ładniejsza.

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Halcyon 6 - Lightspeed Edition
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2017, 18:01:10 »
Cytuj
Ludzie, zwłaszcza starszej daty, kojarzą kiepską grafikę ze "świetnym" gameplayem z gier w które graliśmy w młodości. Więc to taki zabieg marketingowy "spójrzcie, nasza grafika jest tak bardzo chujowa, więc pomyśl jak zajebisty musi być nasz gameplay".
Czasami nawet to się sprawdza, jakiś czas temu mocno wciągnął mnie rimworld z grafiką tego typu. Ale często gra jest tak samo beznadziejna jak grafika.
Dodatkowo jesli gra jest robiona przez jedną osobę / mały zespół grafik z prawdziwego zdarzenia i to co jest mu niezbdne do pracy może przekraczać budrzet. Często też silniki takich produkcji nie umozliwiają ładniejszej grafiki.
Z drugiej strony jak ludziki chcą za tą grę 15 ojro to mam wątpliwości czy warto. Za FTL chwile po premierze autor chciał połowe tego  w 2012 i mimo że było to dla mnie wtdy więcej niż 15 euro teraz tam nawet nie mrugnąłem a tu mam wątpliwosci :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Halcyon 6 - Lightspeed Edition
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2017, 19:33:16 »
Doom, jak poczekasz z pół roku to wiele Ci nie ucieknie, a cena pewnie jeszcze spadnie. Co prawda nie wiem co planują deweloperzy, nie wczytywałem się w to zbytnio, ale puki co mogę powiedzieć że gra wygląda jakby była otwarta na wszelkie rozbudowy, dodatki, jakieś kampanie itd. także ta cena może z czasem mieć więcej kontent'u do zaoferowania.

Co do grafiki to przypomina mi się jak mój najlepszy kumpel z dzieciństwa chciał mnie wkręcić w taką 8-bitową gierkę co się nazywała Liero(https://pl.wikipedia.org/wiki/Liero), w skrócie to Wormsy w czasie rzeczywistym, z dzielonym ekranem na dwie osoby i losowo spawmującym się arsenałem na mapie. Dla mnie to była bardziej obraza że wciska mi taką pixeloze na mój superowy komputer. Musiał się sporo natrudzić żebym to zainstalował, ale miał racje z uporem - gra była zajebista i bardzo mile ją wspominam.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Halcyon 6 - Lightspeed Edition
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2017, 20:45:21 »
Gierkę dodałem na steam do obserwowanych zaraz po premierze, bo jednak z ceną trochę poszaleli. Czekam na promo 66-75% i kupuję. Grywalnosc nie ucieknie a grafika się nie zestarzeje bo już jest old school :)

Możliwe, że kupilbym nawet na premierę ale mam tyle gierek do ogrania, że mi się nie pali :)
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?