Autor Wątek: Kilka prostych pytań od początkującego  (Przeczytany 10505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Kilka prostych pytań od początkującego
« dnia: Grudzień 20, 2016, 00:46:43 »
Więc tak... Po miesiącu gry w Caldari dorobiłem się:
- Venture
- Badger
- Tarya
- Procur(v?)er
- Kestrel (nieużywany jeszcze)
+ 18 baniek ISKów + 20 baniek w minerałach. Czyli w zasadzie niewiele bo jakbym się postarał i więcej polatal procurą to bym miał więcej.

1. Jakiś czas temu poleciałem sobie Taryą po zakupki. 11 skoków. W drodze do stacji gdzie miałem to opylić coś mnie napadło i... rozwaliło. NPC? jak często się oni pojawiają w sektorach 0.4 i jak często atakują?
2. Czasami na paskach pojawiają się jakby czerwone statki piratów, które coś grzebią w minerałach takimi szerokimi piązkami aserów, które jakby wracają do statków. Czy oni są groźni? Dodam, że zdarzyło sie, że jeden z takich statków próbował coś jakby ściągnąć ze mnie - ale nic mi nie ubyło.
3. Poleciałem przez 2 sektory 0.4 Badgerem po coś. Podczas powrotu blisko stargate'a zostałem zaatakowany przez coś. Dostałem po osłonach po czym odpaliłem warpa i próbowałem skoczyć gdzieś. Badger obrócił się, zaczął jakby szykować się do skoku - a atak się już nie powtórzył. Czy miałem farta, megafarta, czy zadziałał warp czy też pirat w międzyczasie sobie skoczył a mnie zostawił?
4. Chciałbym pobawić się w handel... Jednakże duża ilośc skoków przez sektor bliskie low skutecznie mnie odstraszają. Jak zatem przewozić towary na duże ogległości w bezpieczny sposób bez narażania się na stratę wielu milionów ISKów?
5. Jak wyżej - jak kopać w lowach? Muszę być w jakiejś korpo aby "nikt mnie nie pobił" czy jak?
6. Gdybym chciał się pobawić w wojownika - z jakim statkiem mogę jako tako przelecieć do 0.0 i nie dostać wpiernicz w ciągu 1 minuty? Destroyer starczy? Coś większego?
7. Mając to co mam - co warto robić i w jakim kierunku iść?
8. Jak uzbroić Procurę abym się czuł bezpiecznie na paskach? (czasami się pojawiają czerwoni). (w tej chwili mam Stripe Minery x2 i szykuję się do wsadzenia droneów)
[ jak ulepszyć Procurę w ogóle? ]

Tyle na początek - mam nadzieję, że ktoś się zlituje i mi odpowie. :)

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Kilka prostych pytań od początkującego
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2016, 05:57:55 »
Karas to Ty?


Ad1. 0.4 to tereny na ktorych na bank zaatakował Cię gracz
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Kilka prostych pytań od początkującego
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2016, 08:24:17 »
Sorry to jest noobgarden wiec nie moge odpowiedziec...
mimo, ze bardzo bym chcial: ]
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Kilka prostych pytań od początkującego
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2016, 09:18:14 »
Więc tak... Po miesiącu gry w Caldari dorobiłem się:
- Venture
- Badger
- Tarya
- Procur(v?)er
- Kestrel (nieużywany jeszcze)
+ 18 baniek ISKów + 20 baniek w minerałach. Czyli w zasadzie niewiele bo jakbym się postarał i więcej polatal procurą to bym miał więcej.
Czyli w sumie  sie nie dorobiles.

1. Jakiś czas temu poleciałem sobie Taryą po zakupki. 11 skoków. W drodze do stacji gdzie miałem to opylić coś mnie napadło i... rozwaliło. NPC? jak często się oni pojawiają w sektorach 0.4 i jak często atakują?
Ide o zaklad ze rozwalili Cie inni gracze na gatecampie. Przed przelotem tego typu sprawdz sobie strone www.http://eve-gatecheck.space/eve/ , najlepiej nie lataj po low.

2. Czasami na paskach pojawiają się jakby czerwone statki piratów, które coś grzebią w minerałach takimi szerokimi piązkami aserów, które jakby wracają do statków. Czy oni są groźni? Dodam, że zdarzyło sie, że jeden z takich statków próbował coś jakby ściągnąć ze mnie - ale nic mi nie ubyło.
Strzelal i nie trafial. To nowe NPC gornicze.

3. Poleciałem przez 2 sektory 0.4 Badgerem po coś. Podczas powrotu blisko stargate'a zostałem zaatakowany przez coś. Dostałem po osłonach po czym odpaliłem warpa i próbowałem skoczyć gdzieś. Badger obrócił się, zaczął jakby szykować się do skoku - a atak się już nie powtórzył. Czy miałem farta, megafarta, czy zadziałał warp czy też pirat w międzyczasie sobie skoczył a mnie zostawił?
Megafarta

4. Chciałbym pobawić się w handel... Jednakże duża ilośc skoków przez sektor bliskie low skutecznie mnie odstraszają. Jak zatem przewozić towary na duże ogległości w bezpieczny sposób bez narażania się na stratę wielu milionów ISKów?
Najbezpieczniejszy jest station trading. Jesli jednak chlopie zarabiasz tak malo jak na miesiecznego gracza nie oplaca ci sie w zupelnosci bo bedziesz zarabial procent od sumy. Najlepiej jesli chodzi o isk/h po prostu zmien profesje bo to co zarobiles to w realu by ci na mala paczke chipsow nie styknelo. Jak 4fun to spoko

5. Jak wyżej - jak kopać w lowach? Muszę być w jakiejś korpo aby "nikt mnie nie pobił" czy jak?
Najlepiej nie kopac, kopanie jest finansowo oplacalne jedynie dla starych graczy na kilka kont ktorzy np produkuja sobie capsle czy supery.

6. Gdybym chciał się pobawić w wojownika - z jakim statkiem mogę jako tako przelecieć do 0.0 i nie dostać wpiernicz w ciągu 1 minuty? Destroyer starczy? Coś większego?
To nie dragonball ze wbijasz w 10 level sajana ... dwa null to pustynia i w pewnym momencie wbijesz w banke. Latwe pvp to jest w low. Idz najpierw do kogos kto cie tego nauczy,

7. Mając to co mam - co warto robić i w jakim kierunku iść?
Absolutnie zmienic kierunek w druga strone

8. Jak uzbroić Procurę abym się czuł bezpiecznie na paskach? (czasami się pojawiają czerwoni). (w tej chwili mam Stripe Minery x2 i szykuję się do wsadzenia droneów)
[ jak ulepszyć Procurę w ogóle? ]
Nigdy nie bedziesz sie czul bezpiecznie na pasku jak ktos Cie bedzie chcial zgankowac to Cie i tak zgankuje. Mozesz altem strzelic sam do siebie zeby miec na pasku concord i w sumie tyle mozna zrobic.

Tyle na początek - mam nadzieję, że ktoś się zlituje i mi odpowie. :)

Na koniec jedyne co Ci moge zaoferowac to wejdz sobie na kanal "Nauka o Eve". Napisz ze ty nie w sprawie rekrutacji do corpa ale chcesz uzyskac pomoc. Na kanale zakazany jest troll i ktos Ci na pewno pomoze sie ogarnac.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Kilka prostych pytań od początkującego
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2016, 17:10:19 »

2. Czasami na paskach pojawiają się jakby czerwone statki piratów, które coś grzebią w minerałach takimi szerokimi piązkami aserów, które jakby wracają do statków. Czy oni są groźni? Dodam, że zdarzyło sie, że jeden z takich statków próbował coś jakby ściągnąć ze mnie - ale nic mi nie ubyło.

Tu poprawię Rainbowa, bo npc kopacze są białe (przynajmniej takie widziałem). Czerwone z szerokim laserem ("białoprzeźroczystym"?) to chyba będzie chodzić o te pałętające się wszędzie w kilka sztuk kruzy sleepersowe. Nie są groźne pod warunkiem, że ich nie zaatakujesz. Inaczej może być problem. A już na pewno nie atakuj drifterów (drifters battleship czy jakoś tak). Ten to zmienie razem z jajem, a jak odwarpisz, to poleci za Tobą.

Cytuj
3. Poleciałem przez 2 sektory 0.4 Badgerem po coś. Podczas powrotu blisko stargate'a zostałem zaatakowany przez coś. Dostałem po osłonach po czym odpaliłem warpa i próbowałem skoczyć gdzieś. Badger obrócił się, zaczął jakby szykować się do skoku - a atak się już nie powtórzył. Czy miałem farta, megafarta, czy zadziałał warp czy też pirat w międzyczasie sobie skoczył a mnie zostawił?

Trzy możliwości.
1. Zaatakowały Cię raty na gejcie (nie sleepersowe, a zwykłe, sleepersowe same nie atakują, zwykłe tak).
2. Zaatakował Cię gracz, ale gość nie założył Ci punkta (mogłeś być za daleko od niego i nie zdążył podlecieć, albo np. wcale go nie miał, albo dał ciała i zapomniał).
3. Zaatakował Cię gracz, założył Ci punkta, ale miałeś na low slotach WCSY (item i nazwie warp core stabilizer).

Cytuj
5. Jak wyżej - jak kopać w lowach? Muszę być w jakiejś korpo aby "nikt mnie nie pobił" czy jak?

W zasadzie to low jest kiepskie do kopania. Nawet jak masz dużego korpa czy ally, które w danym miejscu siedzi, a teren jest odludny i mało kto obcy tam zagląda, to i tak jest ryzyko, że ktoś się przypałęta i odstrzeli. Wystarczy że się jakiś wormhole z innego systemu otworzy i nikt wcześniej nie zdąży Cię ostrzec, że masz hosta w okolicy. A barka spada szybciutko (no może poza procurerem i shiffem).

Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Kilka prostych pytań od początkującego
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2016, 17:17:11 »
Ja się pytam gdzie jest ku.wa Soulscream kiedy go potrzeba?  >:D
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Kilka prostych pytań od początkującego
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2016, 18:30:07 »
Jestem jestem.



NIE KOP, SYNU NIE KOP. SKASUJ POSTAĆ ZAŁÓŻ NA NOWO. ZAPISZ SIĘ DO JAKIEGOŚ NUB KORPA I SŁUCHAJ CO CI POWIEDZĄ, POGRAJ 3-5 LAT. ZOSTAŃ BITTER VETEM, PRZESTAŃ GRAĆ W EVE I GRAJ W LEPSZE GRY

storm

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Kilka prostych pytań od początkującego
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2016, 19:06:29 »
@Rainbow - w sumie nie.
Zmiany: dokupiłem Retrievera, Procurera chcę sprzedać.

1. Station trading? Tzn?

2. Co robić zamiast kopania?

3. "Zmienić kierunek w drugą stronę" = tzn?

4. Na kanał wszedłem. Nikogo nie było, dopiero na #Polish ktoś sie pojawił...

@Dux:
1. Tak to były czerwone z szerokim laserem biało-niebiezkim. Authysian Lancer bodajże.

2. Czyli miałem megafarta...

3. Co to jest wormhole?

@Soulscream: co w takim razie wg Ciebie mam zrobić? ;)


A przy okazji czym najbardziej opłaca się handlować?
(chciałbym wykorzystać Badgera/Tarya'e)

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Kilka prostych pytań od początkującego
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2016, 19:59:48 »

3. Co to jest wormhole?


W zasadzie potocznie ma dwa znaczenia:
1. Wormhole jako przejście.
2. Wormhole system.

ad. 1 Jest to przejście do innego systemu, cos w rodzaju gejta, ale działający na troche innych zasadach. Wgląda mniej więcej tak:
http://www.tigerears.org/2014/09/30/wormhole-colours-2/
(nie, nie ta baba na górze :P )
W przeciwieństwie do gejta nie masz go na overview do czasu aż nie znajdzie sie na Twoim gridzie (teraz to chyba kilka tys. km naokoło statku. Aby go znaleźć trzeba go wyskanować (jest to jedna z lokacji, skanowalnych za pomocą sond). Skacze się przez niego podobnie przy czym nie trzeba byc mniej niż 2,5 km od niego (jak to jest na gejcie) a mniej niz 5 km. Z dugiej strony wyrzuca w rożnej odległości w zależności od wielkości statku. Małe i średnie wywala 4-9 km od dziury, więc łatwo wrócic z powrotem. Nie działa tu aggro timer, zawsze można przeskakiwać ale za to ważna jest ilość skoków (trzeci raz przez tą sama dziurę możesz skoczyć nie prędzej niż 5 min po pierwszym skoku (jak sie jebłem niech ktoś poprawi). Wormhole maja dopuszczalną przepustowość dla jednego statku (różna, jedne puszczą nawet carriera, inne tylko fregatę, bo reszta za duża). Mają też maksymalna przepustowość w ogóle (każdy statek ileś tam waży - masz to w info każdego statku - i jak łączna ilość przeprowadzonych statków osiągnie pewna masę to wormhole sie zapada i znika. Poza tym mają swój okreslony czas istnienia. Są w przestrzeni nie dłużej niż 24 godz. a potem padają same z siebie. Powstaja w sposób losowy, mogą pojawić sie w każdym systemie. Chyba w jednym nie może być ich więcej jak 6 (ale może byc i tak, że w danej chwili nie ma żadnego).
Wormhole prowadzą do rożnych systemów. Bedąc np. w hajseku możesz trafić na wormhole prowadzący do innego hajseka (nawet na drugim końcu mapy, gdzie lecąc przez gejty musiałbyś zrobić i kilkadziesiąt skoków), moga byc do low seka, moga byc do nullseka, a moga byc do ad. 2 czyli wormhole system.
ad. 2 tez zazwyczaj nazywane wormholami albo tez potocznie w skrócie WH. Jest to odrębny system, do którego dostac sie można tylko i wyłącznie przez wormhole (WH w sensie pkt 1). W nazwie każdy taki system ma na początku literkę "J" a potem 6 cyfr (np. J105936). W zasadzie działają tam te same prawa co w npc nullseku (z wyjątkami). Na początek najważniejsze - nie ma concordu i można dostać wpierdol bez żadnych konsekwencji. Do tego nie działa tam local chata, więc patrząc na ten kanał nie wiesz ile naprawdę jest osób w systemie. Na kanale ktoś się może pojawić tylko wtedy kiedy sam napisze coś na localu w czasie, kiedy jesteś w systemie. WH systemy dzielą się na klasy od 1 do 6, gdzie to ma znaczenie przede wszystkim do upierdliwości ratów na lokacjach (najłatwiejsze są class 1, najtrudniejsze class 6)..
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Anti Fun

  • B-H-I
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sebastian Aldeland
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Kilka prostych pytań od początkującego
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2016, 20:03:43 »
1. Skupujesz przedmioty taniej i sprzedajesz drożej na tej samej stacji. Ale to wymaga trochę ogarnięcia gry żeby wiedzieć czym handlować
2. Dla początkującego najszybszym sposobem na łatwy zarobek będzie eksploracja, nie wymaga to dużej ilości skillpointów żeby być efektywnym. Najpierw będziesz przywoził z wycieczek kilkanaście milionów, z czasem będziesz przywoził po kilkaset. I nauczysz się przy okazji poruszania się po null-secu.
Tu masz dobry poradnik: http://www.toptiertactics.com/21341/eve-online-exploration-guide-billions-and-billions-of-isk/
3. Wyleć z high-seca, dołącz do newbie-friendly corpa (polecam karma fleet bo oczywiście jestem w imperium, ale oczywiście są inne jak pandemic horde czy brave newbies). Oni pokażą jak latać na flotach, i co najważniejsze będziesz miał dostęp do w miarę bezpieczniej przestrzeni w null secu w którym będziesz mógł zarobić o wiele więcej