Autor Wątek: Pytania egzystencjalne  (Przeczytany 14662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wihajster

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wihajster
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: The Alternative 4
Pytania egzystencjalne
« dnia: Październik 16, 2016, 11:39:33 »
Po paczu f2p, na alfa klonie - mam kilka planet z PI, full zabudowa, same fabryki(?), żadnych extractorów- czy będę z nich mógł korzystać? W jaki sposób mnie 'zlimitują'? Mam też jakieś R&D datacory u agentów- jak rozumiem to też będzie zablokowane dla alf? Szukam jakiegoś pasywnego przychodu, czasu nie ma ale raz na jakiś czas bym się chętnie zalogował

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2016, 12:30:04 »
Planety nie znikną, ale na alfie nie będą działać. Co do agentów r&d to nie wiem, ale pewnie też zablokują.

BARY Amatin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: BARY Amatin
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2016, 12:51:56 »
a czy ja to dobrze przeczytałem i na alfie nie bedzie interakcji z graczami z kontami beta? tzn beda jak by w innych  (światach)(serwerach)? aa i przy startowaniu nowego konta jak to będzie wyglądać?:)

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2016, 13:33:35 »
Gracze będą na tym samym serwerze. I tak samo to będzie wyglądać przy starcie nowego konta.

BARY Amatin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: BARY Amatin
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2016, 13:36:44 »
czyli wszyscy będą widoczni dla siebie i interakcje normalnie i na start trial a później klon alfa (ograniczenie możliwości,skilli) lub klon beta(wszystko tak jak jest teraz po subskrypcji) brzmi to rozsądnie  i ciekawie :)

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2016, 13:41:49 »
Tylko jeśli upieprzą milicję.

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2016, 17:36:20 »
Tylko jeśli upieprzą milicję.

Wrzesien:


Sierpien:


Mamy duzy odplyw ISK z rynku. Jestem teraz 4 miesiace do tylu z online w grze jednak wyglada to na naplyw graczy badz jako takie inwestycje analizujac powyzsze. Jednak jesli ilosc ISK generowana w grze bedzie malec moze miec to przelozenie na cene plexa czyli na to, ze bedzie wygladac na to ze tanieje. Zatem moga pomyslec nad zwiekszeniem cen w LP store by ustabilizowac rynek. W koncu juz takie machinacje robili, jednak LP Store drozal bo najlatwiej zmienic w kodzie wspolczynnik mowiacy ze wystarczy podniesc przykladowo zamiane Apocalypse na NApoca z 200 do 250k LP. Po pol roku gora roku rynek powinien wyrownac straty w farmie. Oni jednak maja dokladne dane i nie wiem jaki to bedzie mialo wplyw np na brokers fee, jesli duzo tanszych itemow zaleje rynek jednak mimo to popyt nie powinien zmienic sie drastycznie zatem moze dojsc do tego ze duzo ludzi zostanie z towarem i beda go uplynniac wolniej.
Dodam takze ze na rookie channel nikt z CCP nie wspomina ani nie poleca milicji na start - go mining they say :D you will be rich they say :D. Tak Qlczasty wiem, ze na cene plexa ma wplyw wiele czynnikow min. tak jak w przypadku ostatniej gigantycznej zmiany ceny na nizsza wygrzebanie ze skarpet tfu stacji zakitranych 30dniowek w celu pokrycia kosztow wojny.

Wracam powoli do meritum. Obecnie gracz na trialu nie moze dojsc do milicji jako tako jednak istnieje obejscie mowiace o tym ze mozna dochodzic do corpa bedacego juz w milicji. Po zniesieniu triala fakt alpha moga nawet nie moc wejsc do milicji takze poprzez to obejscie chociaz czytajac patch notesy i doniesienia z devbloga nie ma o tym mowy jak zreszta tak jak na rookie malo jest informacji ogolnie o FW. Zatem nie zdziwie sie jesli zakaza dlatego, ze nie ma tutoriala, ktory przygotowuje do zycia w milicji ani jakiegokolwiek supportu basic ze strony gry.

Co do pytania egzystencjalnego bo to jest meritum i w sumie moja odpowiedz moglaby byc krotka. Pewnie nie bedzie mozna odpalic kilku kont alpha naraz. Jesli masz mozliwosc stawiasz sobie wtedy virtual machine i odpalasz kilka kont z wyskillowanymi retriverami. Kwestia klikniecia raz na jakis czas by urobek zrzucic. Pasywnie zawsze takze mozesz zajmowac sie handlem i tutaj swietny poradnik napisal wlasnie moj przedpiszacy Qlko1 - www.eve-centrala.com.pl/index.php/topic,13087.0.html

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2016, 18:30:52 »

A jeżeli nie milicja, można zarobić na PLEXa kręcąc AFK anomalki w Vexor Navy.

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2016, 18:33:58 »
Wracam powoli do meritum. Obecnie gracz na trialu nie moze dojsc do milicji jako tako jednak istnieje obejscie mowiace o tym ze mozna dochodzic do corpa bedacego juz w milicji. Po zniesieniu triala fakt alpha moga nawet nie moc wejsc do milicji takze poprzez to obejscie chociaz czytajac patch notesy i doniesienia z devbloga nie ma o tym mowy jak zreszta tak jak na rookie malo jest informacji ogolnie o FW. Zatem nie zdziwie sie jesli zakaza dlatego, ze nie ma tutoriala, ktory przygotowuje do zycia w milicji ani jakiegokolwiek supportu basic ze strony gry.
Właśnie obawiam się, że FW będzie dla alpha stało otworem, tak jak dziś jest otwarte na triale.
Druga kwestia jest taka, że w EVE zaczną grać (i będą chcieli zostać ludzie), których do tej pory zniechęcał abonament. Ot zwykła awersja do płacenia real money. Konsekwencją (w ciągu paru mc) może być podniesienie się popytu na plexa. Póki co jest to wróżenie z fusów, ale taki mam pogląd.

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2016, 06:32:18 »
A jeżeli nie milicja, można zarobić na PLEXa kręcąc AFK anomalki w Vexor Navy.

I krecic 60kk na godzine? daj spokoj

Właśnie obawiam się, że FW będzie dla alpha stało otworem, tak jak dziś jest otwarte na triale.
Druga kwestia jest taka, że w EVE zaczną grać (i będą chcieli zostać ludzie), których do tej pory zniechęcał abonament. Ot zwykła awersja do płacenia real money. Konsekwencją (w ciągu paru mc) może być podniesienie się popytu na plexa. Póki co jest to wróżenie z fusów, ale taki mam pogląd.

To co mnie zawsze zachecalo do gry w EVE to mala ilosc dzieci. Ok zdarzaja sie jednostki ktorych EQ lub IQ jest bliskie troglodyty jednak wyczuwam atak gimbazy.

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2016, 07:05:44 »
E tam. Nawet jeśli gimbaza zaatakuje, to po paru pod-kilach się znudzi.

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 17, 2016, 12:38:27 »
E tam. Nawet jeśli gimbaza zaatakuje, to po paru pod-kilach się znudzi.

Poziom trolla polisha spadl na leb na szyje juz dawno a z naplywem gimbazy bedzie jeszcze gorzej. Dobrze ze wlasciciel kanalu to naprawde odpowiedzialna i mila osoba.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 17, 2016, 18:04:52 »
Poziom trolla polisha spadl na leb na szyje juz dawno a z naplywem gimbazy bedzie jeszcze gorzej. Dobrze ze wlasciciel kanalu to naprawde odpowiedzialna i mila osoba.
Poziom polisha spadł na łeb na szyję kiedy przestałem się na nim udzielać (z "co za syf" do "o ja pie*dole").  ;D

[XALFA] Pactolotypus Mazuriensis

  • XALFA
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Idź wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pactolotypus Mazuriensis
  • Korporacja: Project X-Alpha
  • Sojusz: New Frontiers Federation
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 17, 2016, 20:49:02 »
Eve nigdy nie będzie gimbazjalne.
Ludzie w tym wieku chca szybko dojść do "czegoś". Grindować 30 lvl w dwie godziny, mieć ładny mieczyk i fajerwerki.
A tu co...czekać tydzień na możliwość latania jednym statkiem? A do mojego ulubionego tytana mam czekać ponad rok!?
Trzeba czytać po angielsku?! Trzeba non stop się uczyć i nawet przyswojenie podstawowej wiedzy o Eve to tak jak mała matura z polaka, tyle trzeba przeczytać?!
Dobra...wracam do LOL-a...

I dlatego jestem spokojny ;)
A jeżeli trafi się jakaś wybitna jednostka, to chwała jej za to i oferujmy pełne wsparcie, bo na pewno wyrośnie z takiego osobnika wartościowe imago.

Nosum Hseebnrido

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 18, 2016, 05:34:28 »
Po paczu f2p, na alfa klonie - mam kilka planet z PI, full zabudowa, same fabryki(?), żadnych extractorów- czy będę z nich mógł korzystać? W jaki sposób mnie 'zlimitują'? Mam też jakieś R&D datacory u agentów- jak rozumiem to też będzie zablokowane dla alf? Szukam jakiegoś pasywnego przychodu, czasu nie ma ale raz na jakiś czas bym się chętnie zalogował
(https://community.eveonline.com/news/dev-blogs/clone-states-post-csm-summit-roundup/?utm_source=discussion&utm_medium=eveforum&utm_campaign=)

"(...) We have a group of situations that emerge when a skill is needed to install or create something, but then isn’t needed afterwards. This includes jump clones, implants, planetary colonies, corporations, and more. The question is, what happens if I use these skills as an Omega clone, then lapse with the benefits still in place. We think that in almost all of these cases it will be fine to let you continue to take advantage of these benefits as an Alpha as long as no new installations are possible. That means that if you’re an Alpha, but you installed a nice set of implants and 3 jump clones some time ago when you were Omega, you can just go on using them as an Alpha. However, you won’t be able to install any new implants or jump clones that require skills outside the Alpha set until you resubscribe, reactivating your Omega skills.

The one stand-out exception here is Planetary Interaction. If you lapse to Alpha, you will keep ownership of your colonies and they will keep running, but you won’t be able to collect any resources from them until going back to Omega State. We don’t want infinite free PI farms and we doubt (most of) you do either so we feel this is a sensible solution.(...)
"


Czyli że nadal będziesz mieć swoją fabrykę PI, która będzie 'coś' tam wydobywać, ale nie będziesz mógł wprowadzać do niej zmian, wystrzeliwać minerałów w kosmos. Zacytowany fragment wskazuje na to że agenci R&D dalej będą generować pkt, ale nie będzie się dało z nimi zagadać.
Po zalogowaniu się na SiSi. Moja postać dalej skillowała skille do capitali ale z prędkością o połowę wolniejszą(AC będzie skillować o połowę wolniej).

Wihajster@ AC nie ma całkowicie pasywnego źródło dochodu, poza ograniczonym handlem na jakimś pograniczu low z h-sec(Broker Relations, Marketing lvl2, Trade lvl3), jeżeli będziesz to ciągnąć na trzech postaciach to może to jakoś będzie wyglądać. Poza tym wpół pasywnie możesz trochę kopać(Mining Frigate   lvl4), po zmianach w EULA tylko na jednym koncie.

Najważniejsze jest to że od momentu wprowadzenia AC nikt już nie będzie musiał logować się do gry tylko po to żeby uzbierać kasę na kolejny miesiąc subskrypcji.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2016, 05:40:36 wysłana przez Nosum Hseebnrido »

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 19, 2016, 08:12:35 »
Skoro topic rozszedl sie na wiele watkow. Jednym z nich jest to co bedzie mogl Alpha a co nie. Pytanie takie - mam do sprzedania postac majaca swietne standingi, ktora nadaje sie idealnie do zbierania l5. Czy z alpha account bedzie mozna sprzedawac postacie czy bede musial dorzucic plexa?

[XALFA] Pactolotypus Mazuriensis

  • XALFA
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Idź wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pactolotypus Mazuriensis
  • Korporacja: Project X-Alpha
  • Sojusz: New Frontiers Federation
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 20, 2016, 18:59:44 »
Kont nie można sprzedawać  :P

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 20, 2016, 20:30:46 »
Kont nie można sprzedawać  :P

Pisze o postaciach.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 21, 2016, 06:37:52 »
Ale kont nie mozna sprzedawac!!!!1111
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Wihajster

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wihajster
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: The Alternative 4
Odp: Pytania egzystencjalne
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 22, 2016, 09:16:41 »
agenci R&D dalej będą generować pkt
O ile pamiętam, z R&D ISKi były podłe, ale w rok na PLEXA powinno się nazbierać- to już coś :) Przy dwóch postaciach z agentami już nawet nieźle