Autor Wątek: Parę pytań o FW  (Przeczytany 12615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alex Winchest

  • Dawca Orgazmów
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Alex Winchest
  • Korporacja: Sebiestor Tribe
Parę pytań o FW
« dnia: Październik 13, 2016, 10:34:21 »
Cześć,

Siedzę na zajęciach i jest tak cholernie nudno, że zacząłem rozmyślać. Chciałbym się dowiedzieć coś na temat FW a mianowicie: Słyszałem,  że w zależności od danej sytuacji danej frakcji w FW, LP frakcji mają różne ceny. Z tego co rozumiem, to ze dana milicja ma wiekszy tier, nie znaczy, ze ich LP sa wiecej warte od tych ktore maja mniejszy Tier.W jaki sposób można w miarę sensownie obliczyć opłacalność LP? Jak tam ogólna sytuacja w milicji?;) Kiedyś w niej byłem ale wyszedłem z powodu małej ilości WT. Miałem dosyć tego,  że wszystko co widzę do okoła jest niebieskie ^^

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Parę pytań o FW
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2016, 11:15:40 »
Jak któras strona wygrywa daje swojej milicji wiecej LP, przez co szybciej sie wyciąga graty z item stora. Powiedziałbym że w związaku z tym raczej LP wygrywającej frakcji mają gorszy przelicznik niż tej która przegrywa.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Parę pytań o FW
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2016, 11:37:17 »
https://www.fuzzwork.co.uk/lpstore/

tu masz przydatną stronkę,
jakiś rok temu znerfili zarabianie w milicji, już praktycznie nie da się misjonować bomberem za 50m , raczej teraz trzeba złożyć coś za 700-900m a i tak jest duże ryzxyko wtopy.
Przy dobrych wiatrach zarabialo sie 300-400m na godzinkę , jakbyś potrzymał LP i sprzedawał itemy po "boomie" to możesz nawet po 500m wyciągnąć ale to pare miesięcy czekania.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Parę pytań o FW
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2016, 12:28:10 »
Ekhem, w milicji dalej robi się misje bomberem za 50m (przynajmniej w amarskiej). Jeśli nie chcesz robić tego bomberem,   to fitujesz cerba albo ishtara (nie wiem skąd wyszła Ci konieczność sprzętu za 900m).
Zarobki z misji fw dalej są na nieprzyzwoicie wysokim poziomie.
Alex, jeśli chciałbyś polatać w polskim corpie w amarskiej, zapraszam w grze na kanał "CDN."

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Parę pytań o FW
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2016, 13:41:25 »
Qlko1 ja się utozsamiam z milicją matarska i podane przez mnie dane odnosily sie do tej nacji. Kto by chciał latać dla amarr?  :P
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2016, 14:05:31 wysłana przez [WILD5] Filip Bonn »
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Parę pytań o FW
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2016, 15:49:38 »
W matarach też widuję bombery. Może ty w inną grę grasz :P

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Alex Winchest

  • Dawca Orgazmów
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Alex Winchest
  • Korporacja: Sebiestor Tribe
Odp: Parę pytań o FW
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2016, 16:43:10 »
Mam jeszcze pytanie co do zarobków. Czytałem w różnych miejscach. Wszyscy zachwalają tak wysokie zarobki i tutaj pojawia się pytanie - Gdzie jest haczyk? Skoro są tak wysokie to dlaczego 3/4 społeczeństwa się tym nie zajmuje? Pomijając górników, producentów czy handlarzy, ale dlaczego osoby która farmią raty tym się nie zajmują?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Parę pytań o FW
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2016, 18:20:47 »
Duży zarobek często uwarunkowany jest koniecznością w miarę dobrego rozwinięcia postaci (dużo skili). Jeszcze częściej z dużym zarobkiem idzie w parze duże ryzyko utraty statku dzięki "nieuprzejmości" innych graczy, co powoduje, że taki zarobek wymaga uwagi nie tylko na to co na gridzie aktualnie, ale obserwowania tez localu i dscany, co by zabrać się z lokacji, jak będą ją chcieli odwiedzić nieproszeni goście. Ci co dobrze zarabiają w nullu (poza npc nullem) i WH narażeni są tez na straty całego dorobku tam zgromadzonego (POSy, cytadele, stacje etc. z tym co w nich zmagazynowane).
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Parę pytań o FW
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2016, 19:27:07 »
Mam jeszcze pytanie co do zarobków. Czytałem w różnych miejscach. Wszyscy zachwalają tak wysokie zarobki i tutaj pojawia się pytanie - Gdzie jest haczyk? Skoro są tak wysokie to dlaczego 3/4 społeczeństwa się tym nie zajmuje? Pomijając górników, producentów czy handlarzy, ale dlaczego osoby która farmią raty tym się nie zajmują?
Są wysokie w stosunku do koniecznych skilli. Plexy milicyjne możesz robić pierwszego dnia gry i zarabiać 50m/h. Bomberem robisz 400-500m/h ale tylko sezonowo (kiedy akurat Twoja milicja wygrywa). Poza tym specyfika FW jest taka, że co chwila ktoś próbuje Cię zabić. To specyficzne warunki do gry, nie każdemu to pasuje.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Parę pytań o FW
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2016, 21:28:57 »
W matarach też widuję bombery. Może ty w inną grę grasz :P

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Wsumie to tak solidnie nie pograłem gdzieś od marca ...
a dziś przedłużyłem subba żeby dostać itemki przy nowym patchu  ::)
i przyszła mi taka refleksja
https://youtu.be/bzPBfe1VLr4?t=43s
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Alex Winchest

  • Dawca Orgazmów
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Alex Winchest
  • Korporacja: Sebiestor Tribe
Odp: Parę pytań o FW
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 14, 2016, 00:17:53 »
Okej, a mógłby mi ktoś przybliżyć jakie skille są wymagane? Jeżeli nowy gracz robi 50mln/h to ile może robić osoba z ok. 10mln SP?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Parę pytań o FW
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 14, 2016, 00:51:58 »
Jak masz bombera/HACa, to możesz robić misje milicyjne l4.

Największe znaczenie ma aktualny tier milicji. Od niego zależy ile dostaniesz LP za każdą misję/pleksa.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Parę pytań o FW
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 14, 2016, 08:13:13 »
I nastaw się że na początku bedziesz często giną ale w eve to norma  :)
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Parę pytań o FW
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 14, 2016, 10:24:45 »
Dawno temu w Eve devsi wprowadzili certyfikaty. Jeśli w czasie w któym nie gram nie usuneli tego w którymś patchu to jak otwierasz sobie opis statku masz zakładke certyfikaty, po kliknięciu na certyfikat widzisz jakie skile są na niego wymagane.
Dla mnie czesc tych certyfikatów ma idiotyczne wymagania, ale jednak dają pojęcie jakie skile chcesz mieć aby latać danym sprzętem. Tech dwa fregaty (bomber do nich należy) są bardzo szybko osiągalne dla nowej postaci, oczywiście nie na poziomie umożliwiającym założenie i obsługę jakiegoś uber fita ale do latania na znosnym poziomie już tak.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Alex Winchest

  • Dawca Orgazmów
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Alex Winchest
  • Korporacja: Sebiestor Tribe
Odp: Parę pytań o FW
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 14, 2016, 10:29:44 »
Jak ogarniać skille na statki, moduły itp to ogarniam. Chodzi mi o to, czy są jakieś skille dzięki którym zarobek z FW jest większy lub są po prostu pomocne.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Parę pytań o FW
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 14, 2016, 10:55:39 »
Kiedyś były skile socjalne które dawały pare procent do LP otrzymywanych od agentów. Ale miały być usunięte.
Do maksymalizacji zysków przydatne mogą też bć skill'e handlowe redukujące opłaty za wystawianie towaru na market itp, ale to tak naprawde czuć jak masz zamiar obracać naprawde grubymi sumami

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Parę pytań o FW
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 14, 2016, 12:03:17 »
Te skille socialne raczej są nadal.
Jak chcesz zmaksymalizowac zyski to liczy się czas w ktorym robisz misje - lata sie na okreslone  misje, nie wszystkie i wali się tylko po trigerach. Ważny jest tez dps shipa, jego prędkość, zwrotnosc i czas zbierania sie do warpa, reasumując potrzebne Ci skille socjalne plus dobry fit i skille do niego.
Do tego wszystkiego dochodzi doswiadczenie jak unikać ludzi polujacych na farmerów.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Parę pytań o FW
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 15, 2016, 07:51:07 »
Sie tak zastanawiam po ch... ja to pisalem http://eve-centrala.com.pl/index.php/topic,13282.0.html :)

Jak ogarniać skille na statki, moduły itp to ogarniam. Chodzi mi o to, czy są jakieś skille dzięki którym zarobek z FW jest większy lub są po prostu pomocne.

tego akurat w poradniku nie ma. Dopoki plexujesz nie ma skilli innych procz bojowych ktore Ci pomoga. Nastaw sie na bicie a nie na uciekanie. Jak juz zaczniesz klepac misje a nie oplaca sie robic tych l1 i l2 security connections jest obowiazkowy bo to 10% LP. Jak juz mozesz robic misje robisz sobie druga potac do zbierania misji i np takim cerbem po zgarnieciu 2 setow dalo sie zarobic w LP oczywiscie te 300kk/h jak jest t3+. Ponizej t3 polecam zlozyc sobie VNI na gardach i siedziec na large zbierajac dodatkowo tagi.

Napisalem takze 2gi poradnik odnosnie tego jak mozna zarobic w low,
http://eve-centrala.com.pl/index.php/topic,13283.0.html
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2016, 08:03:34 wysłana przez [CIALO] Rainbow Child »