Autor Wątek: W jakim kierunku się rozwijać mając 120kk i 1,7kk Skil Points  (Przeczytany 7971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[RMS] Lucretia Elarik

  • RMS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lucretia Elarik
  • Korporacja: Republic Military School
W jakim kierunku się rozwijać mając 120kk i 1,7kk Skil Points
« dnia: Sierpień 09, 2016, 11:08:19 »
Witam :)

Po miesiącu grania w Eve, uzbierałem sobie 120mln isk i rozwinąłem postać do 1,7 mln skill points. Zacząłem się zastanawiać czym dokładnie się zajmować.
Udało mi się uzbierać kilka isk oraz ogólnie podszkolić postać, ale po stracie kolejnego retrievera, postanowiłem spróbować porobić misje l2 ... szło mi kiepsko.
Z chęcią rozwinąłbym się w kopaniu, ale widzę straszne ograniczenia i nie wiem gdzie iść w tym dalej.
Z drugiej strony mogę kupić battlecruiser'a i nim robić misje ale co dalej ?

Jakieś porady ?
Z góry dzięki za pomoc :)

edit. czy obsadzanie planet może dawać konkretne zyski ?
edit.2 Czy jeśli lubię grać jako samotnik warto dołączyć się do korpo ?

« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2016, 11:17:08 wysłana przez [RMS] Lucretia Elarik »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: W jakim kierunku się rozwijać mając 120kk i 1,7kk Skil Points
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2016, 12:26:07 »
poszukaj jakiegoś korpa w Wormhole , będziesz mógł grać w teamie i jako samotnik
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: W jakim kierunku się rozwijać mając 120kk i 1,7kk Skil Points
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2016, 19:56:00 »
Jakieś porady ?

Oczywiscie! Nie kop.

Cytuj
Z góry dzięki za pomoc :)

Nie ma za co. ;D

Cytuj
edit. czy obsadzanie planet może dawać konkretne zyski ?

Tak. Ale jakie konkretnie to nie wiem. W sensie czy to wystarczy by "wyżyć". Ktoś mi niedawno pisał o 100 bańkach na dzień, ale nie jestem w stanie tego zweryfikować. Kiedyś przynajmniej z samego PI ciężko było sie utrzymać. Poza tym to zysk zależy też chyba o security statusu systemu. Chyba.

Cytuj
edit.2 Czy jeśli lubię grać jako samotnik warto dołączyć się do korpo ?

To już skrajnie indywidualne odczucie i nie sposób powiedzieć. Najlepiej spróbować i tego i tego i wyrobić własne zdanie.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


[RMS] Lucretia Elarik

  • RMS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lucretia Elarik
  • Korporacja: Republic Military School
Odp: W jakim kierunku się rozwijać mając 120kk i 1,7kk Skil Points
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2016, 21:04:43 »
Ok, skoro nie kopanie, to kupić battlecruiser'a, uzbroić go i robić misje ?

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: W jakim kierunku się rozwijać mając 120kk i 1,7kk Skil Points
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2016, 21:09:15 »
Nie wiem jak to jest teraz ale kiedyś misje lev 1 i 2 robiło się najlepiej destroyer-ami a w między czasie szlifowało się skille na większe statki. Nic Ci nie da jak wsiądziesz w większy statek i większe działka. Większy statek łatwiej trafić wrogowi (w tym wypadku npc-om) a dla odmiany większe działka nie będą sobie dobrze radziły z małymi statkami czyli tym co spotkasz na misjach lev 1 i 2 gdzie w sumie sporadycznie pojawiają się cuisery.
Ale całe wyjaśnianie mechaniki pozostawię innym osobom czynnie grającymi w tą grę.

ps. Dobrze uzbrojony statek na misje (w tym wypadku destroyer) to np komplet laserów (dla amarów), jakiś moduł zwiększający szybkość np afterburner i coś do tzw tankowania + jakieś moduły poprawiające skuteczność strzelania. Walczysz z wrogiem tak aby być poza zasięgiem jego skutecznego ognia a samemu zadając obrażenia. Przy okazji uczysz się podstawowych prawideł walki także z ludźmi.

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: W jakim kierunku się rozwijać mając 120kk i 1,7kk Skil Points
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2016, 22:05:03 »
Moim zdaniem, pierwszym krokiem powinno być dołączenie do korporacji. Zabawa w wormholu, nullsecu lub lowsecu jest ryzykowna, ale znacznie ciekawsza i bardziej dochodowa. Dodatkowo, korporacja z pewnością pokaże Ci wiele różnych kierunków rozwoju postaci.

Samotnym wilkiem można być niemal wszędzie, ale zapewniam, że wspólne floty to temat wart rozważenia.

Natomiast zdecydowanie porzuciłbym kopanie. Przynajmniej w highsecu i lowsecu. Chyba, że masz naprawdę mnóstwo czasu i niewyczerpane zasoby cierpliwości. Jeśli chodzi o planety... Warto próbować dopiero w nullsecu i wormholu, ponieważ im niższy security status systemu, tym bogatsze w zasoby planety.

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: W jakim kierunku się rozwijać mając 120kk i 1,7kk Skil Points
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2016, 09:51:59 »
Nie kop nie rób misji Iski kup na allegro i morduj ludzi w 0.0 lub lowseku dla zabawy i przyjemności.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...