Śmietnisko > Off Topic

Brexit stał się faktem

<< < (23/23)

sztosz:
Teraz to odwracasz kota ogonem. Dwa razy się dopytywałem czy na pewno dobrze Cię rozumiem, a ty odpisywałeś jakie to jest cool że my wszyscy byśmy dostawali jakąś tam kasę. Teraz się nagle okazuje, że to może nasze dzieci a może nawet ich dzieci dopiero. Poza tym piszesz o jakieś minimalnej kwocie za którą da się przeżyć np. 400 zł. 400 / 30 daje  około 13.3 zł dziennie. Za taką kwotę nie da się przeżyć. Inna sprawa, że nawet te 400zł byłby ciężko dzisiaj spiąć i trzeba by było ciąć tu i tam. A za 70 lat będzie jeszcze gorzej z budżetem Polski, bo deficyt tylko z roku na rok rośnie.

Zejdź na ziemię i przestań wierzyć w bajki o pieniądzach rosnących na drzewach.

Qlko1:
Glass, nie obrażę się, miałem tylko sprawdzić ilość zer, to sprawdziłem. Nie siliłem się na obronę żadnych wyżej przytaczanych przez Was kwot.

Powinieneś wiedzieć, że na 400 też nas nie stać. Wyobraź sobie, że pracujący żeby dostać swoje 400 będzie musiał oddać 600. W końcu zaplaci też składkę za niepracujących: emerytów, rencistów, bezrobotnych, uczących się i długo by dalej wymieniać. I miej świadomość, że to rozwiązanie nie sprawi, że urzędnicy socjalni nie będą potrzebni. Niezaradni życiowo dalej będą niezaradni i dalej będą potrzebowali asysty pomocy społecznej w codziennym życiu. Może uspokoisz sumienie, ale problemu nie rozwiążesz. Zaraz zostanę zakrzyczany, ale bieda to stan umysłu i konsekwencja braku edukacji w zakresie przedsiębiorczości. I podarowanie każdemu 400, 800 czy 1000 zł tego nie zmieni.

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka

Moon:

--- Cytat: Dormio w Czerwiec 28, 2016, 14:12:48 ---A konkretnie jakich ? Z chęcią się czegoś nowego i ciekawego dowiem o projektach typu:
- 500+
- darmowe leki dla seniorów
- obniżenie wieku emerytalnego
- stawka minimalna
- zmiany podatkowe
- zmiana ordynacji wyborczej
- zmiana Konstytucji
Nie licząc stawki minimalnej i darmowych leków, to ciężko mi cokolwiek z tej listy zakwalifikować jako społecznie akceptowalne i potrzebne (nie wspominając o powszechnej akceptowalności i potrzebie).
No chyba żeby uznać, że jeśli 1/3 akceptuje to już to jest społecznie akceptowalne, bo za potrzebne (akurat temu 1 z 3) można niektóre z nich chociaż uznać.  8)

--- Koniec cytatu ---

No niestety, wszystko idzie w kierunku płatnej służby zdrowia. Patrz co zrobili z lekami dla seniorów. A z mównic nadal płynie bełkot frazesów i obietnic. Te leki dla seniorów to chyba jakić pic na wodę fotomontaż.

Filip Bonn:
Służba zdrowia i tak już jest platna.
Btw u stomatologa w życiu na nfz nie byłem chyba że w podstawówce jak był szkolny.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej