Śmietnisko > Off Topic

Brexit stał się faktem

<< < (22/23) > >>

Dormio:

--- Cytat: Qlko1 w Lipiec 11, 2016, 15:36:35 ---Chłopie, wróć do szkoły na czytanie ze zrozumieniem :D

--- Koniec cytatu ---
No dobra to oświeć mnie czego nie zrozumiałem z tego co przeczytałem. Skoro już siedzisz w mojej głowie, to się na coś przydaj i zrób porządek.  :P

--- Cytat: sztosz w Lipiec 07, 2016, 20:20:13 ---[ciach] koszty utrzymania urzędników tylko od socjalu są większe niż ~50 mld zł MIESIĘCZNIE, ~38 000 000 ludzi * ~1350 zł (minimalne miesięczne wynagrodzenie netto) = 51 300 000 000 zł MIESIĘCZNIE

--- Koniec cytatu ---
Jeśli coś innego miał na myśli, to nie moja wina, że nie umie używać odpowiednio znaków przestankowych.

--- Cytat: sztosz w Lipiec 07, 2016, 20:20:13 ---Mimo twojej hipokryzji nadal mi nie wychodzi, że w państwie o rocznym budżecie na poziomie 368,5 mld zł (368 500 000 000) ROCZNIE koszty utrzymania urzędników tylko od socjalu [ciach]

--- Koniec cytatu ---
Co znów jest niezgodne z ustawą budżetową, gdzie masz kwotę budżetu w wysokości 313 mld zł rocznie, więc nie może być to koszt utrzymania urzędników od sociala.
Jeśli natomiast z ustawy wziąć jako budżet "urzędników od sociala" następujący ustęp:

--- Cytuj ---Ustala się kwotę planowanych wydatków organów i jednostek, o których mowa w art. 9 pkt 1–3, pkt 8 z wyłączeniem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, i pkt 9 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 885, z późn. zm.1)) oraz Funduszu Pracy, Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, a także funduszy utworzonych, powierzonych lub przekazanych Bankowi Gospodarstwa Krajowego na podstawie odrębnych ustaw, w wysokości 728 465 733 tys. zł.
--- Koniec cytatu ---
To pozostaje pytanie co z KRUS, jaki jest udział wspominanych funduszy i BGK ? Jeśli wprost dzielimy 728/12 to mamy 60, a nie 50... też się nie zgadza, no chyba, że arbitralnie przyjął, że 128mld to właśnie udział funduszy i BGK.
Wprost o tym niestety nie napisał. Dlatego jeszcze raz - oświeć mnie czego nie zrozumiałem z tego co przeczytałem. Bo budżet ZUS (nawet przyjmując 600mld) to nie budżet samych URZĘDNIKÓW, ale również i wypłaty dla emerytów...

sztosz:

--- Cytat: sztosz w Lipiec 07, 2016, 20:20:13 ---Mimo twojej hipokryzji nadal mi nie wychodzi, że w państwie o rocznym budżecie na poziomie 368,5 mld zł (368 500 000 000) ROCZNIE koszty utrzymania urzędników [...] są większe niż ~50 mld zł MIESIĘCZNIE   , ~38 000 000 ludzi * ~1350 zł (minimalne miesięczne wynagrodzenie netto) = 51 300 000 000 zł MIESIĘCZNIE

--- Koniec cytatu ---

Czy tak łatwiej czytać ze zrozumieniem?

Qlko1:
Glass postawił tezę, że trzeba zwolnić urzędasów i będzie na gwarantowany dochód dla wszystkich. Sztos policzył, że byłoby to jakieś 50b miesięcznie, czyli więcej, niż nasz kraj ma budżetu, a urzędasy to kropla w tym morzu. Próbując podważyć jego opinię w zasadzie ją poparłeś. Czytanie ze zrozumieniem.

Do kwot się dziś nie odniosę, nie mam na to czasu.

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka

Dormio:

--- Cytat: Qlko1 w Lipiec 12, 2016, 12:34:52 ---Glass postawił tezę, że trzeba zwolnić urzędasów i będzie na gwarantowany dochód dla wszystkich. Sztos policzył, że byłoby to jakieś 50b miesięcznie, czyli więcej, niż nasz kraj ma budżetu, a urzędasy to kropla w tym morzu. Próbując podważyć jego opinię w zasadzie ją poparłeś. Czytanie ze zrozumieniem.

--- Koniec cytatu ---
Nie próbowałem jej podważyć, a jedynie się dowiedzieć skąd mu wyszło 50mld miesięcznie na urzędników:

--- Cytat: Dormio w Lipiec 11, 2016, 11:06:44 ---Nie jorgnąłeś się aby czasem z tymi 50mld zł MIESIĘCZNIE na urzędników ? [ciach]

--- Koniec cytatu ---
Nie zauważyłem "NIE" w jego (sztosa) tezie, ale jak widzisz miałem te same co on wątpliwości i dlatego dopytywałem skąd bierze te 50mld. Z tym, że to nie on brał, a jak wyjaśniłeś uprzejmie - brał Glass.

--- Cytat: sztosz w Lipiec 12, 2016, 12:30:54 ---Czy tak łatwiej czytać ze zrozumieniem?

--- Koniec cytatu ---
Dziękuję. Łatwiej.

GlassCutter:

--- Cytat: sztosz w Lipiec 08, 2016, 08:40:11 ---To ty pisałeś o "obowiązkowej pensji minimalnej". Zgodnie z ustawą pensja minimalna w 2016 roku w Polsce wynosi 1850 złotych brutto. To daje nam jakieś 1350 zł netto.

--- Koniec cytatu ---
Najwyraźniej macie poważny problem ze słowem pensja. To jest swego rodzaju pomoc socjalna, zabezpieczenie żebyś miał za co kupić najpotrzebniejsze produkty, a nie kuźwa pensja za pracę w zawodzie bezrobotny. Zaczynając ten temat miałem na myśli coś w okolicach 400zł, może mniej. To tylko socjal, nie pensja jako taka.


--- Cytat: sztosz w Lipiec 08, 2016, 08:40:11 ---Ale Finlandii też nie stać. Żadnego kraju który ma deficyt budżetowy nie stać na takie fanaberie. Każda normalna firma która ma większe wydatki niż dochody w pewnym momencie przestaje istnieć, albo zostaje sprzedana. Jakim więc kurwa magicznym cudem państwa mogą to robić? A takim, że to w dłuższej perspektywie wszystkich obywateli naprawdę dużo kosztuje. A budżetu Finlandii nie znam ale jak znajdziesz realne liczby to policz i pokaż mi że się mylę.
 To daje nam niecałem 200 mld zł rocznie. Nadal się to nijak nie zapina. Nadal nie pasuje do obliczeń, ale wciąż na niekorzyść twojego durnego planu.

--- Koniec cytatu ---
No właśnie chodzi o to ile to może wynosić i do czego na służyć. Założyłeś sobie błędnie, że jak obecnie pensja minimalna wynosi ileś tam, to można rzucić pracę bo tyle samo dostaniesz od państwa. Wnioski wyciągane na podstawie błędnych założeń pewnie wiesz gdzie prowadzą, a sekunduje Ci w tym bezkrytycznie nasz ekonomista (nie obraź się Qulko za to :) ).


--- Cytat: sztosz w Lipiec 08, 2016, 08:40:11 ---Czyli rozumiem że teraz wszyscy emeryci zostają w tej chwili pozbawieni wszystkich swoich świadczeń które teoretycznie sobie latami wypracowali i dostają tylko i wyłącznie tą pensję minimalną?

--- Koniec cytatu ---
Tego również nie napisałem. Dlaczego chcesz odbierać ludziom to co im zagwarantowano gdy wchodzili na rynek pracy. Postąpiłbyś jak hmm... Każdy rząd który do tej pory się przewinął w tym państwie :) To powinno być dobrowolne, a obejmowani tym ludzie którzy dopiero na rynek pracy wchodzą, plan na następne 70 lat. Obok tego jakiś nowy system emerytalny. Tak uważam że to jest potrzebne. Można postąpić tak jak postąpiono z pegeerami, ale umówmy się że ludzie generalnie sobie nie radzą z odpowiedzialnymi decyzjami i jak to się skończyło to każdy może zobaczyć jadąc tam 30 lat po. Tylko kurwa jak z jednej strony nie obciążać tym kolejnych pokoleń jak obecny, a z drugiej zabezpieczyć ludzi przed dewaluacją waluty.


--- Cytat: sztosz w Lipiec 08, 2016, 08:40:11 ---W ogóle też nie patrzysz na socjoligiczną stronę tego zagadnienia. Rozdawanie każdemu za darmo, bo tak, będzie prowadziło do jeszcze większej patologii.

--- Koniec cytatu ---
Patologię miałeś, masz i będziesz miał, ludzie exploitują system w każdej jego dziedzinie. Lekarze, pracownicy urzędów, beneficjenci socjalu, cyganie, "biznesmeni" itd. Tej patologii o której tu piszecie dużo nie ma, gdyby było tak jak mówicie to niedawne wrocławskie wydarzenia (http://www.youtube.com/watch?v=GnMGwzm9ZuM) powinny eskalować do skali ogólnokrajowej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej