Autor Wątek: Brexit stał się faktem  (Przeczytany 61940 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 12, 2016, 12:13:05 »
Chłopie, wróć do szkoły na czytanie ze zrozumieniem :D
No dobra to oświeć mnie czego nie zrozumiałem z tego co przeczytałem. Skoro już siedzisz w mojej głowie, to się na coś przydaj i zrób porządek.  :P

[ciach] koszty utrzymania urzędników tylko od socjalu są większe niż ~50 mld zł MIESIĘCZNIE, ~38 000 000 ludzi * ~1350 zł (minimalne miesięczne wynagrodzenie netto) = 51 300 000 000 zł MIESIĘCZNIE
Jeśli coś innego miał na myśli, to nie moja wina, że nie umie używać odpowiednio znaków przestankowych.

Mimo twojej hipokryzji nadal mi nie wychodzi, że w państwie o rocznym budżecie na poziomie 368,5 mld zł (368 500 000 000) ROCZNIE koszty utrzymania urzędników tylko od socjalu [ciach]
Co znów jest niezgodne z ustawą budżetową, gdzie masz kwotę budżetu w wysokości 313 mld zł rocznie, więc nie może być to koszt utrzymania urzędników od sociala.

Jeśli natomiast z ustawy wziąć jako budżet "urzędników od sociala" następujący ustęp:
Cytuj
Ustala się kwotę planowanych wydatków organów i jednostek, o których mowa w art. 9 pkt 1–3, pkt 8 z wyłączeniem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, i pkt 9 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 885, z późn. zm.1)) oraz Funduszu Pracy, Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, a także funduszy utworzonych, powierzonych lub przekazanych Bankowi Gospodarstwa Krajowego na podstawie odrębnych ustaw, w wysokości 728 465 733 tys. zł.
To pozostaje pytanie co z KRUS, jaki jest udział wspominanych funduszy i BGK ? Jeśli wprost dzielimy 728/12 to mamy 60, a nie 50... też się nie zgadza, no chyba, że arbitralnie przyjął, że 128mld to właśnie udział funduszy i BGK.

Wprost o tym niestety nie napisał. Dlatego jeszcze raz - oświeć mnie czego nie zrozumiałem z tego co przeczytałem. Bo budżet ZUS (nawet przyjmując 600mld) to nie budżet samych URZĘDNIKÓW, ale również i wypłaty dla emerytów...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 12, 2016, 12:30:54 »
Mimo twojej hipokryzji nadal mi nie wychodzi, że w państwie o rocznym budżecie na poziomie 368,5 mld zł (368 500 000 000) ROCZNIE koszty utrzymania urzędników [...] są większe niż ~50 mld zł MIESIĘCZNIE   , ~38 000 000 ludzi * ~1350 zł (minimalne miesięczne wynagrodzenie netto) = 51 300 000 000 zł MIESIĘCZNIE

Czy tak łatwiej czytać ze zrozumieniem?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 12, 2016, 12:34:52 »
Glass postawił tezę, że trzeba zwolnić urzędasów i będzie na gwarantowany dochód dla wszystkich. Sztos policzył, że byłoby to jakieś 50b miesięcznie, czyli więcej, niż nasz kraj ma budżetu, a urzędasy to kropla w tym morzu. Próbując podważyć jego opinię w zasadzie ją poparłeś. Czytanie ze zrozumieniem.

Do kwot się dziś nie odniosę, nie mam na to czasu.

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka


Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 12, 2016, 12:45:55 »
Glass postawił tezę, że trzeba zwolnić urzędasów i będzie na gwarantowany dochód dla wszystkich. Sztos policzył, że byłoby to jakieś 50b miesięcznie, czyli więcej, niż nasz kraj ma budżetu, a urzędasy to kropla w tym morzu. Próbując podważyć jego opinię w zasadzie ją poparłeś. Czytanie ze zrozumieniem.
Nie próbowałem jej podważyć, a jedynie się dowiedzieć skąd mu wyszło 50mld miesięcznie na urzędników:
Nie jorgnąłeś się aby czasem z tymi 50mld zł MIESIĘCZNIE na urzędników ? [ciach]
Nie zauważyłem "NIE" w jego (sztosa) tezie, ale jak widzisz miałem te same co on wątpliwości i dlatego dopytywałem skąd bierze te 50mld. Z tym, że to nie on brał, a jak wyjaśniłeś uprzejmie - brał Glass.

Czy tak łatwiej czytać ze zrozumieniem?
Dziękuję. Łatwiej.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 12, 2016, 14:08:57 »
To ty pisałeś o "obowiązkowej pensji minimalnej". Zgodnie z ustawą pensja minimalna w 2016 roku w Polsce wynosi 1850 złotych brutto. To daje nam jakieś 1350 zł netto.
Najwyraźniej macie poważny problem ze słowem pensja. To jest swego rodzaju pomoc socjalna, zabezpieczenie żebyś miał za co kupić najpotrzebniejsze produkty, a nie kuźwa pensja za pracę w zawodzie bezrobotny. Zaczynając ten temat miałem na myśli coś w okolicach 400zł, może mniej. To tylko socjal, nie pensja jako taka.

Ale Finlandii też nie stać. Żadnego kraju który ma deficyt budżetowy nie stać na takie fanaberie. Każda normalna firma która ma większe wydatki niż dochody w pewnym momencie przestaje istnieć, albo zostaje sprzedana. Jakim więc kurwa magicznym cudem państwa mogą to robić? A takim, że to w dłuższej perspektywie wszystkich obywateli naprawdę dużo kosztuje. A budżetu Finlandii nie znam ale jak znajdziesz realne liczby to policz i pokaż mi że się mylę.
 To daje nam niecałem 200 mld zł rocznie. Nadal się to nijak nie zapina. Nadal nie pasuje do obliczeń, ale wciąż na niekorzyść twojego durnego planu.
No właśnie chodzi o to ile to może wynosić i do czego na służyć. Założyłeś sobie błędnie, że jak obecnie pensja minimalna wynosi ileś tam, to można rzucić pracę bo tyle samo dostaniesz od państwa. Wnioski wyciągane na podstawie błędnych założeń pewnie wiesz gdzie prowadzą, a sekunduje Ci w tym bezkrytycznie nasz ekonomista (nie obraź się Qulko za to :) ).

Czyli rozumiem że teraz wszyscy emeryci zostają w tej chwili pozbawieni wszystkich swoich świadczeń które teoretycznie sobie latami wypracowali i dostają tylko i wyłącznie tą pensję minimalną?
Tego również nie napisałem. Dlaczego chcesz odbierać ludziom to co im zagwarantowano gdy wchodzili na rynek pracy. Postąpiłbyś jak hmm... Każdy rząd który do tej pory się przewinął w tym państwie :) To powinno być dobrowolne, a obejmowani tym ludzie którzy dopiero na rynek pracy wchodzą, plan na następne 70 lat. Obok tego jakiś nowy system emerytalny. Tak uważam że to jest potrzebne. Można postąpić tak jak postąpiono z pegeerami, ale umówmy się że ludzie generalnie sobie nie radzą z odpowiedzialnymi decyzjami i jak to się skończyło to każdy może zobaczyć jadąc tam 30 lat po. Tylko kurwa jak z jednej strony nie obciążać tym kolejnych pokoleń jak obecny, a z drugiej zabezpieczyć ludzi przed dewaluacją waluty.

W ogóle też nie patrzysz na socjoligiczną stronę tego zagadnienia. Rozdawanie każdemu za darmo, bo tak, będzie prowadziło do jeszcze większej patologii.
Patologię miałeś, masz i będziesz miał, ludzie exploitują system w każdej jego dziedzinie. Lekarze, pracownicy urzędów, beneficjenci socjalu, cyganie, "biznesmeni" itd. Tej patologii o której tu piszecie dużo nie ma, gdyby było tak jak mówicie to niedawne wrocławskie wydarzenia (http://www.youtube.com/watch?v=GnMGwzm9ZuM) powinny eskalować do skali ogólnokrajowej.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 12, 2016, 15:13:27 »
Teraz to odwracasz kota ogonem. Dwa razy się dopytywałem czy na pewno dobrze Cię rozumiem, a ty odpisywałeś jakie to jest cool że my wszyscy byśmy dostawali jakąś tam kasę. Teraz się nagle okazuje, że to może nasze dzieci a może nawet ich dzieci dopiero. Poza tym piszesz o jakieś minimalnej kwocie za którą da się przeżyć np. 400 zł. 400 / 30 daje  około 13.3 zł dziennie. Za taką kwotę nie da się przeżyć. Inna sprawa, że nawet te 400zł byłby ciężko dzisiaj spiąć i trzeba by było ciąć tu i tam. A za 70 lat będzie jeszcze gorzej z budżetem Polski, bo deficyt tylko z roku na rok rośnie.

Zejdź na ziemię i przestań wierzyć w bajki o pieniądzach rosnących na drzewach.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 12, 2016, 17:51:51 »
Glass, nie obrażę się, miałem tylko sprawdzić ilość zer, to sprawdziłem. Nie siliłem się na obronę żadnych wyżej przytaczanych przez Was kwot.

Powinieneś wiedzieć, że na 400 też nas nie stać. Wyobraź sobie, że pracujący żeby dostać swoje 400 będzie musiał oddać 600. W końcu zaplaci też składkę za niepracujących: emerytów, rencistów, bezrobotnych, uczących się i długo by dalej wymieniać. I miej świadomość, że to rozwiązanie nie sprawi, że urzędnicy socjalni nie będą potrzebni. Niezaradni życiowo dalej będą niezaradni i dalej będą potrzebowali asysty pomocy społecznej w codziennym życiu. Może uspokoisz sumienie, ale problemu nie rozwiążesz. Zaraz zostanę zakrzyczany, ale bieda to stan umysłu i konsekwencja braku edukacji w zakresie przedsiębiorczości. I podarowanie każdemu 400, 800 czy 1000 zł tego nie zmieni.

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka

Moon

  • Gość
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 19, 2018, 21:56:19 »
A konkretnie jakich ? Z chęcią się czegoś nowego i ciekawego dowiem o projektach typu:
- 500+
- darmowe leki dla seniorów
- obniżenie wieku emerytalnego
- stawka minimalna
- zmiany podatkowe
- zmiana ordynacji wyborczej
- zmiana Konstytucji
Nie licząc stawki minimalnej i darmowych leków, to ciężko mi cokolwiek z tej listy zakwalifikować jako społecznie akceptowalne i potrzebne (nie wspominając o powszechnej akceptowalności i potrzebie).
No chyba żeby uznać, że jeśli 1/3 akceptuje to już to jest społecznie akceptowalne, bo za potrzebne (akurat temu 1 z 3) można niektóre z nich chociaż uznać.  8)

No niestety, wszystko idzie w kierunku płatnej służby zdrowia. Patrz co zrobili z lekami dla seniorów. A z mównic nadal płynie bełkot frazesów i obietnic. Te leki dla seniorów to chyba jakić pic na wodę fotomontaż.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Brexit stał się faktem
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 20, 2018, 07:05:51 »
Służba zdrowia i tak już jest platna.
Btw u stomatologa w życiu na nfz nie byłem chyba że w podstawówce jak był szkolny.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?