Autor Wątek: Cytadele  (Przeczytany 25973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Cytadele
« dnia: Czerwiec 06, 2016, 09:28:48 »
Mógłby ktoś mi tak łopatologicznie wyjaśnić jak ustawić w cytadeli prawa do dokowania (w tym dla wszystkich), prawa do zakładania biur itp.? Dodatkowo od czego zależy to czy cytadela jest widoczna na overview czy nie (bo jak patrzyłem na SISI to jedne są widoczne, a inne nie) i która cytadela do czego jest?
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2016, 11:46:39 »
Tutaj mogę Ci napisać tyle ile sam narazie wiem. W systemie widzisz cytadele, na którą możesz zadokować na OV. Oczywiście w wypadku jeśli będzie na gridzie to spraa wiadoma. Cytadele mają po prostu inną ilość hi/low/med slotów. Im większa tym droższa, dłużej rozstawiasz i trudniej walnąć.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2016, 12:35:58 »
Szukając info o cytadelach znalazłem info, że nie może taka być postawiona w shattered WH. Co to takiego?
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2016, 13:36:53 »
Szukając info o cytadelach znalazłem info, że nie może taka być postawiona w shattered WH. Co to takiego?

To są te WH, w których wszystkie planety są "shattered". A planety shattered to takie, co na nich nic nie można wydobyć i nie maja moonów. Pierwotnie takich planet było ponoć kilka w całym EVE (na pewno kilka w WH, może też kilka w k-space). Potem po jakiś zmianach (w zeszłym roku czy nieco wcześniej) dodano nowe wh systemy, gdzie wszystkie planety miały być shattered. Docelowo miały to być WH do okazyjnego farmienia, bez możliwości osiedlenia się tam, bo nie dało się w nich rozstawić POSa. Brak możliwości stawiania w nich cytadel to pewnie konsekwencja powyższego i dążenie by te systemy nadal miały taki charakter, jak miały do tej pory.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2016, 14:18:53 »
żeby część shattered WH nie była kampiona przez driftery i żeby dało się tam postawić cytadele to byłoby idealne miejsce wypadowe (jest tam więcej połączeń do nulli, low itd niż w therze, która też jest shattered wh, ale nie jest kampiona przez driftery). Łzy kerbira płynęłyby strumieniami. CCP jednak zadbało, żeby było tylko jedno wh z kilkoma połączeniami do nulla jednocześnie, które da się zamieszkać. Chyba nie chcą denerwować za mocno krabów.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2016, 07:17:36 »
A co trzeba zrobić żeby postawić cytadele w Ezoterii i gdzie najlepiej jak by się dało ?
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2016, 07:59:17 »
W 0.0 możesz postawić gdzie chcesz. Tyle, że jak nie masz sova to zajmie to więcej czasu.
Najlepiej postawić tam gdzie jest najbardziej potrzebna i/lub gdzie da się ją najłatwiej obronić  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Amek Vi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Amek Vi
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: Northern Coalition.
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2016, 09:41:17 »
Albo tam gdzie nikt jej nie zauważy  8).

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2016, 09:43:17 »
A jak ja stawiasz w czyimś sovie to dostaje on powiadomienie tak jak przy posie ?

Amek Vi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Amek Vi
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: Northern Coalition.
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2016, 09:50:11 »
Nie ma żadnego api, które może informować o czymś takim. Nawet zainteresowany korp nie otrzyma notyfikacji, że jego członek coś stawia. Jedyna opcja to organoleptyczne szukanie niebieskiego kwadracika w przestrzeni, kręcąc kamerą.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2016, 11:17:04 »
Nie jestem członkiem C0venu.
A jak by członek postawił to może przepisać na nie członka ????
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2016, 11:56:34 »
Cytadele można przekazać innej korporacji, ale czy pojedynczemu graczowi to już nie wiem
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2016, 13:05:40 »
Właśnie moje North zamieszkało na cytadeli (znajomych), więc mechanikę będę poznawał także dostanę management o ile to możliwe do łapy. Najgorsze, że nawet jeśli nie są widoczne w OV to widać je z podglądu w space sygnatur/anomalii i można zwarpić.

Amek Vi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Amek Vi
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: Northern Coalition.
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2016, 14:50:02 »
Można przepisać na innego corpa, niekoniecznie będącego w ally. Do przepisania oczywiście trzeba mieć stosowne uprawnienia.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 08, 2016, 07:46:34 »
Ok
Czy jast jakiś korp w Covenie który postawił by mi cytadele a potem nią mi przekazał w celu wspólnej zabawy na gridzie ?
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

[BWTF] Old Piosall

  • BWTF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Old Piosall
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 08, 2016, 08:01:21 »
Amek jak korpowicz stawia cytadele korp dostaje notyfikacje i w momencie anchora i kiedy wkoncu wejdzie online.

Gorzej jak jest z poza trzeba obserwowa celestiale tak naprawde albo dscan. Tyle ze anchor bedzie trwal 7 dni dla neuta.

Fiti napewno pol c0ven bedzie chetne ci ja postawic hehe.


Zabawy ogolnie z tym ciut jest ^^. Z zabiciem tez, zaliczylismy juz 1 z kompletem timerow.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 08, 2016, 08:12:16 »
jak korpowicz stawia cytadele korp dostaje notyfikacje

Czyli, że każdy może sobie ot tak postawić cytadelę? Pytam bo jak sobie testowałem na sisi wyszło mi, że trzeba mieć do tego odpowiednią rolę i że z cytadelami jest jak z POSami. Należą do corpa


Zapomniałem zapytać.
Wie może ktoś jak wygląda sprawa z inwencją i produkcją w cytadelach?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2016, 11:00:23 wysłana przez Tloluvin »
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

[BWTF] Old Piosall

  • BWTF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Old Piosall
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 08, 2016, 14:54:00 »
Ok. Wiec.

Rola musi byc statio  managment dodane.

Wtedy mozesz postawic i niestety tez bawic sie jej ustawieniami.

Osoba z ta rola moze zmieniac profile na cytadeli oraz edytowac jej ustawienia w obrebie swojego korpa.

Role do cytadeli nie lacza sie w zaden sposob z rolami posow.

Narazie kest tylko market klonownia fiting reproces

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 08, 2016, 15:24:52 »
Hm czyli można ukraść komuś cytadele :) czy po przepisaniu można wyjąć czyjeś assety ?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 08, 2016, 16:51:04 »
Pierwsza myśl - ukraść.

A potem się dziwią, że w europie nasz naród kojarzy się ze złodziejstwem.

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka


[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 08, 2016, 17:25:19 »
dobrze, że są tacy porządni obywatele jak Ty Qlko1 ;]. Może uda Ci się zmienić świat ;].

P.s. mam nadzieję, że ten temat dotyczy gry komputerowej w statki kosmiczne, a nie kwestii spostrzegania polaków przez inne narody odnośnie teoretycznej kradzieży stacji kosmicznej zrobionej z pixeli.

[BWTF] Old Piosall

  • BWTF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Old Piosall
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 08, 2016, 18:05:19 »
Nie. Bo zeby zdjac cytadele musisz miec dyrka z tego co sie orientuje ale nie testowalem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 08, 2016, 18:24:31 »
Pierwsza myśl - ukraść.

A potem się dziwią, że w europie nasz naród kojarzy się ze złodziejstwem.
Biorąc pod uwagę jak nasz naród był okradany nic dziwnego, że dla przeciętnego Polaka pierwsza myśl to - jak ukraść, bo dzięki tej wiedzy wiadomo jak daną rzecz zabezpieczyć.  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 09, 2016, 22:03:50 »
akurat najwięksi scammerzy w EVE to nie byli Polacy  ;)
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 09, 2016, 23:17:41 »
Dzieci przypominam że jesteście w piaskownicy w której obowiązuje zakaz rzucania kocią kupą w innych bawiących się...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 10, 2016, 10:26:19 »
Kolejne pytanie.
Gdzie trafia kasa z opłat?
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Amek Vi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Amek Vi
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: Northern Coalition.
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 10, 2016, 10:55:01 »
Na wallet corpa będącego właścicielem owej struktury.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 10, 2016, 11:15:04 »
Faktycznie źle się wyraziłem  :P

Chodziło mi o to na który wallet i czy da się to zmienić  :)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

[BWTF] Old Piosall

  • BWTF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Old Piosall
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 11, 2016, 06:12:55 »
Master tylko

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 11, 2016, 16:19:05 »
To lipa straszna  :(
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 02, 2017, 13:29:42 »
Podepnę się pod topic, żeby nie mnożyć.

Czy cytadelę da się przeskanować Ship Scannerem? Ewentualnie jakoś inaczej sprawdzić (nie koniecznie strzelając w nią :D) czy jest uzbrojona i w co?

Jeśli chodzi o siłę ognia przeciętnej cytadeli, to ile dreadów potrzeba, żeby ubić Astrahausa na przykład (przy założeniu braku obrony ze strony właściciela)?

[I-DEA] Squilo

  • I-DEA
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Squilo
  • Korporacja: LOST IDEA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 02, 2017, 14:54:03 »
Nie przeskanujesz. Astrahus sam ci nie odda. Musi być "gunner". Bez obrony Astrahus pada jak szmata. Popatrz na zkillboard. Obronę wkładasz żeby byle bomber (cholernie znudzony, z frachtem amunicji na gridzie) ci go nie zaoral, ale musisz mieć uprawnienia żeby z niej strzelać no i skille

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 02, 2017, 16:10:26 »
Nie przeskanujesz. Astrahus sam ci nie odda. Musi być "gunner". Bez obrony Astrahus pada jak szmata. Popatrz na zkillboard. Obronę wkładasz żeby byle bomber (cholernie znudzony, z frachtem amunicji na gridzie) ci go nie zaoral, ale musisz mieć uprawnienia żeby z niej strzelać no i skille


Dzięki. A te tygodniowe timery dalej obowiązują? Czy da się zaorać Astrahusa "za jednym powiedzeniem" jakoś, jak np. offline POSa?

[NOGRL] Asm Nihouyah

  • NOGRL
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 150
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Asm Nihouyah
  • Korporacja: Beaver Squadron
  • Sojusz: NullSechnaya Sholupen
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 02, 2017, 17:04:13 »
Dzięki. A te tygodniowe timery dalej obowiązują? Czy da się zaorać Astrahusa "za jednym powiedzeniem" jakoś, jak np. offline POSa?
W bardzo specyficznych sytuacjach: tak. Zazwyczaj: nie.

Krótko: cytadela ma 3 timery - shield, armor i struktura, które trzeba zbić żeby spadła. Zaraz po anchorze cytadela ma tylko strukturę (jest na ostatnim timerze) i w ciągu 15 minut - jeśli nie zostanie zaatakowana - naprawi się w pełni. Cytadela zaraz po wyjściu z anchorowania może być zabita "na raz", bez kolejnych timerów.

Zbicie shielda wywołuje 24h timer, po którym wrażliwy robi się armor. Zbicie armora - odpowiednio 24h (w WH) lub 6 dni (reszta systemów) timer, po krótym wrażliwa jest struktura. Zbicie struktury = boom. W momencie, gdy timer mija i dana warstwa robi się wrażliwa, pojawia się dodatkowy timer - 15 minut - po krórym cytadela naprawi się do 100% (ten sam timer co po anchor) - timer ten jest pauzowany przez odpowiedni DPS w cytadelę.
"You either die elite or krab long enough to become a bot" - Memetani

[WILD5] Ed Beret

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ed Beret
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Cytadele
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 02, 2017, 17:04:23 »
Dzięki. A te tygodniowe timery dalej obowiązują? Czy da się zaorać Astrahusa "za jednym powiedzeniem" jakoś, jak np. offline POSa?


Do zaorania Astrahusa potrzebujesz trzech dni. Bez obrony (aktywnego właściciela) 2.2k DPS to ok godzina dziennie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk