Autor Wątek: Dyskusja o sprzęcie gamingowym  (Przeczytany 53676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 25, 2016, 16:21:28 »
@Zgudi: Ja nie sprzedawałem i nie serwisowałem kompów zawodowo od ładnych paru lat, bo lepiej finansowo wychodzę na pisaniu oprogramowania ;) Ciężko mi powiedzieć coś bardzo rzeczowego bo nie widzę z tym zestawem twoim żadnych problemów.

2500K nie dość że nie dostaniesz już nigdzie poza rynkiem wtórnym, to jeszcze do tego to jest staroć straszny. Cztery generacje do tyłu. Nowa architektura to nie tyko mniejszy proces technologiczny czy więcej megaherców, to często też istotne zmiany w architekturze. Np. nowe procki intela są znacząco szybsze jeżeli chodzi o wymianę informacji pomiędzy poszczególnymi rdzeniami. Tylko że ja dokładnie nie powiem Ci co i jak i ile naprawdę przydatnych nowości jest, bo zwyczajnie już nie śledzę tego na bieżąco :)

Pamiętaj, że megaherce to nie wszystko, ja bym np. trochę poucinał ze wszystkiego, i zaoszczędzoną kasę wpakował w SSD. Ja w tej chwili nie wyobrażam sobie życia bez SSD. Start linucha na którym pracuję (z pominięciem POST'a) to jest kilka sekund :) Włączenie przeglądarki czy w ogóle połowy softu który używam jest zwyczajnie natychmiastowe :) Trzymanie niektórych gier na SSD też potrafi znacząco poprawić wydajność.

A nadwornego pajaca, wiesz kogo, zwyczajnie ignoruj. Z jednej strony proponuje 2500K czyli Sandy Bridge, a później daje linka do artykułu, dlaczego należy pożegnać się z Sandy Bridge :) Jedyny problem z nowymi prockami, to to, że "czapka" nie jest lutowana do rdzenia, tylko przyklejana, a ten klej ma słabsze właściwości termoprzewodzące od dobrego lutu, ale to ma tylko znaczenie, jeżeli chcesz ekstremalnie kręcić procka.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2016, 16:32:13 wysłana przez sztosz »

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 25, 2016, 16:26:25 »
Przeczytaj co proponuje merytoryczna krytykę chętnie przyjmę z osobistymi lepiej się wstrzymaj.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 25, 2016, 16:37:32 »

Nawet przez chwile myślałem, ze jesteś normalny, ale nie jednak jesteś kretynem :)
Ahah @Zgudi proszę posłuchaj tych wszystkich speców i kup to co wkleiłeś :)
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2016, 16:47:57 wysłana przez xantinos »

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 25, 2016, 16:43:52 »
Nawet przez chwile myślałem, ze jesteś normalny, ale nie jednak jesteś kretynem[...]
To ty jesteś kretynem. Znajdź mi choć jeden sklep, który ma jeszcze w sprzedaży 2500K, z pełną gwarancją producenta. :)
 
Ps. Czy mógłbym prosić, kretynie, żebyś pisał po polsku? Przez brak znaków interpunkcyjnych, czy rozdzielanie wyrazów takich jak przetaktowany trzeba się domyślać co miałeś na myśli. W szkole nie miałeś gramatyki ani ortografii?

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 25, 2016, 16:55:38 »
Ok, więc poszło zamówienie. Z kodem promocyjnym montaż taniej. Mam tylko nadzieję że montażu mi nie spartolą. Instalacja Windowsa jest mi niepotrzebna, bo będę go instalował na SSD, ale chcę żeby co najmnej odpalili komputer i sprawdzili czy sprzęt działa, bo bywa że ludzie dostają zmontowany i niedziałający sprzęt od Morele.

1   Obudowa Zalman R1, USB 3.0, Czarna - 179,00zł
2   Pamięć HyperX Savage DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz - 301,61zł
3   Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM - 229,00zł
4   Płyta główna MSI Z170A-G43 PLUS - 539,00zł
5   Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze - 289,00zł
6   Karta graficzna Asus GeForce GTX 960 STRIX, 4 GB GDDR5  - 989,00zł
7   Procesor Intel Core i5-6600K, Quad Core, 3.50GHz, TRAY/OEM - 1085,00zł
8   Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 - 139,00zł

9   System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 32/64-bit USB BOX 519,00zł

10   Montaż komponentów(od 3 elementów wraz z dodatkowym chłodzeniem) - 1zł
11   Instalacja systemu operacyjnego - 49,99zł
12    S-Kurier PŁATNE Z GÓRY NA KONTO - 0,00zł

Całkowita wartość zamówienia: 4320,60zł
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2016, 17:12:18 wysłana przez Zgudi »

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 25, 2016, 16:57:22 »
To ty jesteś kretynem. Znajdź mi choć jeden sklep, który ma jeszcze w sprzedaży 2500K, z pełną gwarancją producenta. :)
 
Ps. Czy mógłbym prosić, kretynie, żebyś pisał po polsku? Przez brak znaków interpunkcyjnych, czy rozdzielanie wyrazów takich jak przetaktowany trzeba się domyślać co miałeś na myśli. W szkole nie miałeś gramatyki ani ortografii?
jeśli niechce z rynku wtórnego może kupić to do tego samego zestawu
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4690k-socket-lga1150-64bit-do-3-9-ghz-88w-cache-6mb-box-bx80646i54690k-647918/
jest o kilka skoków wyżej niz OC2500K i na stanie morele
@Zgudi no i fajnie ;)
https://www.youtube.com/watch?v=WZ_5p9wd2dk
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2016, 17:08:23 wysłana przez xantinos »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 25, 2016, 17:58:25 »
Ludzie kto kupuje zestawy ?
Przecież tam pakują wszystko to co się nie da sprzedać osobno znaczy śmieci :) to oferta dla delikatnie  mówiąc osób nieobeznanych z informatyką :))
Wybierzcie podzespoły i złóżcie sobie, a jak nie potraficie to zamówcie w morele z montażem i po sprawie.
Zobaczył hasło " zestawy purepc" i odrazu stwierdził że na pewno sprzedają tam zestawy. Nawet nie zajrzal do linka ,gdyby to zrobił wiedziały by że to PROPOZYCJE zestawów do złożenia samemu np w morele net. Ale xantomanto zna się najlepiej i nie musi klikac linków.

Co do radeonow to grzeją się i są głośniejsze od nvidi, pierwsze testy pokazują że będę mieć przewagę w dx12 nad zielonymi ale... kiedy się doczekały gier na dx12? Za  2lata pewnie.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 25, 2016, 18:16:01 »
Zobaczył hasło " zestawy purepc" i odrazu stwierdził że na pewno sprzedają tam zestawy. Nawet nie zajrzal do linka ,gdyby to zrobił wiedziały by że to PROPOZYCJE zestawów do złożenia samemu np w morele net. Ale xantomanto zna się najlepiej i nie musi klikac linków.

Co do radeonow to grzeją się i są głośniejsze od nvidi, pierwsze testy pokazują że będę mieć przewagę w dx12 nad zielonymi ale... kiedy się doczekały gier na dx12? Za  2lata pewnie.
doczytał nawet dotarł do 13 strony z zestawami dlatego napisał co napisał ..
W 3 kwartale wchodzą nowe procki od AMD długo wyczekiwane pewnie wtedy pojawią się produkcje na Dx 12, a nie znalazłem, że już jest jakaś gra co ma dx12.
http://www.instalki.pl/aktualnosci/rozrywka/20056-dx-12-vs-dx-11.html
@lol biedny Zgudi kupił Nvidie :)
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2016, 18:25:40 wysłana przez xantinos »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 25, 2016, 18:28:11 »
doczytał nawet dotarł do 13 strony z zestawami dlatego napisał co napisał ..

bullshit

już jest jakaś gra co ma dx12.

"jakaś" to bardzo dobre określenie, ja pisałem o grach dla których będzie warto kupić kartę czerwonych a nie o "jakiejś" grze

poza tym to właśnie na bazie tej gry znów pojawiły się głosy o przewadze czerwonych na dx12, panie ZnamSięNaWszystkim
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 25, 2016, 18:31:30 »
bullshit

"jakaś" to bardzo dobre określenie, ja pisałem o grach dla których będzie warto kupić kartę czerwonych a nie o "jakiejś" grze

poza tym to właśnie na bazie tej gry znów pojawiły się głosy o przewadze czerwonych na dx12, panie ZnamSięNaWszystkim
czytam co znajdę skoro jest napisane ze skok jest 75% na radkach i pokazują to w teście to im wierze.
Masz jakieś info które odwraca to co wyczytałem przed chwila ?
Chętnie przeczytam daj odnośnik.
Skoro pojawiła sie pierwsza to będą kolejne rok się dopiero zaczyna ale muszę się zgodzić nie będę specjalnie syfiastej 10 instalować żeby zagrać w coś w dx12 co mnie nie kręci.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 25, 2016, 18:34:14 »
czytam co znajdę skoro jest napisane ze skok jest 75% na radkach i pokazują to w teście to im wierze.
Masz jakieś info które odwraca to co wyczytałem przed chwila ?
Chętnie przeczytam daj odnośnik.

Zarzucasz mi że neguję przewagę czerwonych w dx 12?
przecież sam to pisałem dwa posty wyżej, gorzej Ci?
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 25, 2016, 18:38:08 »
Zarzucasz mi że neguję przewagę czerwonych w dx 12?
przecież sam to pisałem dwa posty wyżej, gorzej Ci?
no fakt :) moja kulpa najwyraźniej za długo już siedzę dziś na centralce :) pomyliłem zielonych z czerwonymi trudno daltonizm to nic złego  :)

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 25, 2016, 18:42:17 »
Cytuj
@lol biedny Zgudi kupił Nvidie :)

Za rok w styczniu zamierzam zamienić na coś z pascala, jak wyjdzie. Zależało mi bardziej na ciszy niż wydajności tym razem. Radeony są sporo głośniejsze :P

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 25, 2016, 18:47:52 »
Za rok w styczniu zamierzam zamienić na coś z pascala, jak wyjdzie. Zależało mi bardziej na ciszy niż wydajności tym razem. Radeony są sporo głośniejsze :P
Najcichsza kartę jaką miałem w życiu to był radeon z pasywnym chłodzeniem HIS, ale to już dawno temu było, teraz to tak się grzeje, że wiatraki muszą być, a w sumie jak grasz to hałas już nie razi tak bardzo, bo masz dźwięki z gry. No ale głośny jest. W końcu roku będą nowe buldożery od AMD i może być zmiana lidera w procesorach jak z grafiką na DX12.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 25, 2016, 20:35:25 »
Xantios, jeżeli masz na myśli X4 8xx to one są oparte na Carrizo i tu nie ma żadnych rewelacji. A jeżeli chodzi ci o Zen to to będzie Zen a nie Bulldozer. Swoją drogą to że Excavator to 4 generacja platformy 15h też wcale nie oznacza że nazywanie tych procków Bulldozer jest poprawne, bo one się nazywają Excavator, tak samo jak Haswell to nie n-ta generacja Sandy Bridge, tylko Haswell. Poza tym patrząc na to, co w teorii oferuje Zen, to bym się cudów nie spodziewał.

Znowu wychodzi Ci słoma z butów twoja ignorancja.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 25, 2016, 21:05:57 »
Xantios, jeżeli masz na myśli X4 8xx to one są oparte na Carrizo i tu nie ma żadnych rewelacji. A jeżeli chodzi ci o Zen to to będzie Zen a nie Bulldozer. Swoją drogą to że Excavator to 4 generacja platformy 15h też wcale nie oznacza że nazywanie tych procków Bulldozer jest poprawne, bo one się nazywają Excavator, tak samo jak Haswell to nie n-ta generacja Sandy Bridge, tylko Haswell. Poza tym patrząc na to, co w teorii oferuje Zen, to bym się cudów nie spodziewał.

Znowu wychodzi Ci słoma z butów twoja ignorancja.
Ty lubujesz się w notacjach ja w slangu wszyscy wiedza, że Zen to druga generacja buldożerów  przynajmniej ci co jak ja używają, możne jestem ignorant ale płynę w głównym nurcie :)
Co by nie gadać wyczekuje ich bardzo od kilku lat już.
Ja to od 386 dx  40 na amd chowany jestem :)

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 25, 2016, 21:18:43 »
Ty lubujesz się w notacjach ja w slangu wszyscy wiedza[...]
Ty w slangu wszyscy wiedza? Kali jeść krowa?

To właśnie odróżnia ignoranta od ludzi którzy coś wiedzą, że ignorant będzie sobie nazywał rzeczy nieprawidłowo i będzie się cieszył z tego, że gówno prawda, to też jakaś prawda.

Moja żona ma lapka z APU od AMD, to znaczy, że też płynie w głównym nurcie. I co z tego? Jest o tyle lepsza, że jak się na czymś nie zna, to nie udaje, że nie wypowiada się w temacie próbując zgrywać eksperta.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 25, 2016, 21:33:10 »
Ty w slangu wszyscy wiedza? Kali jeść krowa?

To właśnie odróżnia ignoranta od ludzi którzy coś wiedzą, że ignorant będzie sobie nazywał rzeczy nieprawidłowo i będzie się cieszył z tego, że gówno prawda, to też jakaś prawda.

Moja żona ma lapka z APU od AMD, to znaczy, że też płynie w głównym nurcie. I co z tego? Jest o tyle lepsza, że jak się na czymś nie zna, to nie udaje, że nie wypowiada się w temacie próbując zgrywać eksperta.
wiesz ja znam trochę ludzi z branży z okazji wykształcenia mało kto używa oficjalnych notacji robią to zazwyczaj nowi albo nie obeznani :)
ale nie obrażam sie za no nooba :) przywykłem ze wasze musi być na wierzchu bo inaczej bida

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 25, 2016, 21:53:42 »
[...]z okazji wykształcenia mało kto używa oficjalnych notacji[...]
No w końcu napisałeś coś z sensem. To właśnie braki w wykształceniu, powodują że nie potraficie nazwać rzeczy po imieniu.

To własnie tacy "branżowi" ludzie jak Wy wciskacie ludziom kity, że np. do dual/triple sli czy crossfire wystarczają mocne procki typu 2500K, a te z serii 38xx i 39xx to jest tylko skok na kasę intela. A potem biedni ludzi którzy posłuchali takich baranów się dziwią, że sprzęt ma problemy pod obciążeniem. Dla was, "branżowych", liczy się stosunek zaoszczędzonej kasy do podkręconych megaherców, ale o tym żeby sprawdzić że ten pierwszy procek obsłuży tylko 16 linii PCI-E a te drugie obsługują 40 linii to się wam nawet w ogóle nie śniło.

Jezu, jak ja nienawidzę takich ekspertów którym się wydaje że pozjadali wszystkie rozumy, mimo że ogromu dostępnej i wręcz koniecznej wiedzy ledwo co liznęli.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 25, 2016, 23:40:22 »
Kupiłem windę home za 519zł. Właśnie dowiedziałeb się że Windows 10 Professional legalnie można kupić za 80zł. Czy wszyscy to wiedzą i tylko ja nie wiem???

Źródło podam zaraz. Chcę tylko najpierw wiedzieć czy tylko ja jestem taki cielak :P

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 25, 2016, 23:49:26 »
Kupiłem windę home za 519zł. Właśnie dowiedziałeb się że Windows 10 Professional legalnie można kupić za 80zł. Czy wszyscy to wiedzą i tylko ja nie wiem???

Źródło podam zaraz. Chcę tylko najpierw wiedzieć czy tylko ja jestem taki cielak :P
mówiłem ci żebyś kupił licencję na 7 najlepiej z odzysku i uaktualnił za free nie wiem czy akurat 80 czy 150 ale na pewno nie 500

No w końcu napisałeś coś z sensem. To właśnie braki w wykształceniu, powodują że nie potraficie nazwać rzeczy po imieniu.

To własnie tacy "branżowi" ludzie jak Wy wciskacie ludziom kity, że np. do dual/triple sli czy crossfire wystarczają mocne procki typu 2500K, a te z serii 38xx i 39xx to jest tylko skok na kasę intela. A potem biedni ludzi którzy posłuchali takich baranów się dziwią, że sprzęt ma problemy pod obciążeniem. Dla was, "branżowych", liczy się stosunek zaoszczędzonej kasy do podkręconych megaherców, ale o tym żeby sprawdzić że ten pierwszy procek obsłuży tylko 16 linii PCI-E a te drugie obsługują 40 linii to się wam nawet w ogóle nie śniło.

Jezu, jak ja nienawidzę takich ekspertów którym się wydaje że pozjadali wszystkie rozumy, mimo że ogromu dostępnej i wręcz koniecznej wiedzy ledwo co liznęli.
A co nie masz podpiętej biblioteki i nie ogarniasz kompiluj :)
Ludzie z branży nie gadają podręcznikami, a poza tym głupich nie brakuje czemu na frajerach nie zarabiać ;
Ci co wiedza czego chcą nie potrzebują tłumaczeń jeśli ktoś potrzebuje porady bo jest bez wiedzy i ufa że trafił do fachowca tez nie zostanie oszukany :);
Najwięcej kasy tłucze się na zadufanych ciemniakach których nam nie żal bo wiedza lepiej od tych którzy z tego żyją :) ;
średniki to taki sarkazm jak byś nie załapał ;
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2016, 00:22:28 wysłana przez xantinos »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 25, 2016, 23:59:36 »
W kupowanie windy 7 z odzysku nie chciało mi się bawić.

Chodzi o ten link http://www.kinguin.net/pl/category/19429/windows-10-professional-oem-key/

Co o tym czymś myślicie?
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2016, 00:15:11 wysłana przez Zgudi »

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 26, 2016, 00:24:56 »
Ty potrafisz coś z sensem odpisać, czy zawsze tak od rzeczy?
a co nie masz podpiętej biblioteki i nie ogarniasz ?
Jak dla Ciebie Bulldozer, Piledriver, Steamroller i Excavator to jedno i to samo, to się nie dziwię, że napisałeś że lepiej kupić 2500K od 6600K. Widać jakie masz pojęcie*.
Ludzie z branży nie gadają podręcznikami :)
Ale tu nie trzeba podręcznika żadnego. Podstawowe zasady gramatyki i ortografii są uczone już w pierwszych klasach podstawówki.
Poza tym głupich nie brakuje czemu na frajerach nie zarabiać :)
Ty dwulicowy hipokryto, ty kreaturo ty! Z jednej strony masz pretensje że w niektórych zawodach "nie dostaniesz aplikatury jak nie masz rodziny w branży", a teraz że trzeba na frajerach zarabiać.


Przestań pitolić o "branży", bo ci twoje kolesie to pewnie wiedzą tyle co i ty. Sam pracowałem przez kilka lat w detalicznej sprzedaży komputerów, w naprawdę rewelacyjnym teamie, miałem naprawdę rewelacyjny kontakt z dystrybutorami i przedstawicielstwem handlowym praktycznie wszystkich liczących się producentów. I jakoś kurwa nikt nie miał problemów z precyzyjnym wyrażaniem myśli i nazywaniem rzeczy po imieniu, nikt nie mylił jednej architektury z drugą. Mogę się założyć, że Ty i twoi koledzy z "branży" pewnie nawet nie potrafią bez szukania w necie powiedzieć czym się różni hub od switcha.


*Czyli, że nie masz żadnego pojęcia. Wolę wyjaśnić, bo znów nic nie zrozumiesz.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 26, 2016, 00:26:47 »
W kupowanie windy 7 z odzysku nie chciało mi się bawić.

Chodzi o ten link http://www.kinguin.net/pl/category/19429/windows-10-professional-oem-key/

Co o tym czymś myślicie?
dam ci prostszy sposób :) znajdź piracką wersję Windows 7 profesjonal z możliwościami legalnego update i uaktualnij ją do 10 za darmo bez wydawania złotówki masz oryginalny system :), ale jak coś to się wyprę :P
Za długi jęzor choribka :)

Ty potrafisz coś z sensem odpisać, czy zawsze tak od rzeczy?Jak dla Ciebie Bulldozer, Piledriver, Steamroller i Excavator to jedno i to samo, to się nie dziwię, że napisałeś że lepiej kupić 2500K od 6600K. Widać jakie masz pojęcie*. Ale tu nie trzeba podręcznika żadnego. Podstawowe zasady gramatyki i ortografii są uczone już w pierwszych klasach podstawówki.Ty dwulicowy hipokryto, ty kreaturo ty! Z jednej strony masz pretensje że w niektórych zawodach "nie dostaniesz aplikatury jak nie masz rodziny w branży", a teraz że trzeba na frajerach zarabiać.


Przestań pitolić o "branży", bo ci twoje kolesie to pewnie wiedzą tyle co i ty. Sam pracowałem przez kilka lat w detalicznej sprzedaży komputerów, w naprawdę rewelacyjnym teamie, miałem naprawdę rewelacyjny kontakt z dystrybutorami i przedstawicielstwem handlowym praktycznie wszystkich liczących się producentów. I jakoś kurwa nikt nie miał problemów z precyzyjnym wyrażaniem myśli i nazywaniem rzeczy po imieniu, nikt nie mylił jednej architektury z drugą. Mogę się założyć, że Ty i twoi koledzy z "branży" pewnie nawet nie potrafią bez szukania w necie powiedzieć czym się różni hub od switcha.


*Czyli, że nie masz żadnego pojęcia. Wolę wyjaśnić, bo znów nic nie zrozumiesz.
Ktoś kto przychodzi do sklepu nie oczekuje wykładu z organizacji i architektury komputerowej tylko prostej odpowiedzi na zadane pytanie :)
Chce grac w Wiedzmina 3  mam 3500 PLN co pan możne zaproponować. Czy mając takiego gościa robisz mu wykład godzinny z tego co mu sprzedasz ?
Wątpię chyba, że tak robiłeś dlatego już tego nie robisz. Ludzi nie interesuje techno wiedza podręcznikowa ... nie będę im tłumaczyć jak jest zbudowana jednostka centralna ile masz szyn i jakich oraz jaka przepustowość tylko ile ma FPS  w grze :).
Widzisz różnice ? Dla większych snobów liczy się tylko cena bo ona jest wykładnia jakości :)
I tak nie odróżniam huba od swicha i myszki od klawiatury ....
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2016, 00:46:36 wysłana przez xantinos »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 26, 2016, 08:27:29 »


dam ci prostszy sposób :) znajdź piracką wersję Windows 7 profesjonal z możliwościami legalnego update i uaktualnij ją do 10 za darmo bez wydawania złotówki masz oryginalny system :)

I przy okazji zainstaluje na kompie parchy, syfy i inne kiły.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 26, 2016, 09:11:55 »

I przy okazji zainstaluje na kompie parchy, syfy i inne kiły.
Dokładnie. Tylko debil by instalował pirackie wersje systemu operacyjnego. Człowiek rozsądny zainstaluje legalny system i tylko w najgorszym wypadku aktywuje go lewym kluczem, albo w najlepszym skorzysta z VLK.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 26, 2016, 09:57:54 »
Dokładnie. Tylko debil by instalował pirackie wersje systemu operacyjnego. Człowiek rozsądny zainstaluje legalny system i tylko w najgorszym wypadku aktywuje go lewym kluczem, albo w najlepszym skorzysta z VLK.

Albo uśmiechnie się do kolegi studenta, który da mu licencje studencką i zaktualizuje ją do 10 i ma to samo. Totalnie legalnie.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 26, 2016, 11:35:22 »
Dokładnie. Tylko debil by instalował pirackie wersje systemu operacyjnego. Człowiek rozsądny zainstaluje legalny system i tylko w najgorszym wypadku aktywuje go lewym kluczem, albo w najlepszym skorzysta z VLK.
Piracka wersja to nic innego ja zhakowana wersja oryginalna, tak żeby można ja było zainstalować na dowolnym komputerze (podejrzewam, że oparta na wersji box) nie rożni się niczym od wersji studenckiej masz dziewiczy system z odblokowanym Windows update.
Co w nim się znajdzie to już twoja sprawa w trakcie instalacji i po niej.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 26, 2016, 12:01:18 »
LOL, jak Ty się uchowales w EVE tyle lat? :]
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 26, 2016, 12:02:54 »
Ale po co hakować windowsa, skoro z oryginalnego obrazu płyty można też zainstalować system na dowolnym kompie. A przewagą VLK jak taka, że nawet zupełnie nic nie musisz grzebać w systemie żeby go aktywować.

Hakowane obrazy płyt z nie zaufanych źródeł to pierwszy stopień do bycia częścią botnetu. LOL.

Ps. Od kiedy Microsoft blokuje Windows update piratom?

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 26, 2016, 12:14:44 »
Ale po co hakować windowsa, skoro z oryginalnego obrazu płyty można też zainstalować system na dowolnym kompie. A przewagą VLK jak taka, że nawet zupełnie nic nie musisz grzebać w systemie żeby go aktywować.

Hakowane obrazy płyt z nie zaufanych źródeł to pierwszy stopień do bycia częścią botnetu. LOL.

Ps. Od kiedy Microsoft blokuje Windows update piratom?
Hakowanie obrazu płyty sprowadza się do modyfikacji licencji :) tak żeby była możliwa jej instalacja na dowolnym kompie reszta to oryginalny instalator straszny przekręt :)
nie chodzi o odcięcie dostępu tylko o to co ściągniesz z update, żeby ci microsoft nie zablokował tej kopi jako nielegalnej po skończonej instalacji :)

LOL, jak Ty się uchowales w EVE tyle lat? :]
wybacz ale nie kąsam fabułki możesz jaśniej ?

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 26, 2016, 12:58:23 »


Piracka wersja to nic innego ja zhakowana wersja oryginalna

Jaką masz pewność? To piraci jakieś certyfikaty jakości teraz dają?
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 26, 2016, 13:20:19 »

Jaką masz pewność? To piraci jakieś certyfikaty jakości teraz dają?
Wpisując lewy numer licencji jesteś piratem masz certyfikat ?
Udostępniając komuś licencje studencką do innych celów niż w niej określone jesteś piratem masz certyfikat ?
itd.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 26, 2016, 13:25:44 »
Piszesz teraz o licencji a wcześniej pisaleś o shackowanych windowsach, widzę odwracanie kota ogonem się zaczyna.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Sprzedam laptop gamingowy
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 26, 2016, 13:28:09 »
Certyfikat jakości a nie autentyczności... Gorzej niż z dzieckiem...

Jakią masz pewność że ktoś kto grzebał w systemie nie dodał nic od siebie, skoro suma kontrolną obrazu się nie zgadza?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk