Eve Online > Market

Dyskusja o sprzęcie gamingowym

<< < (3/24) > >>

Zgudi:
Sztosz. Coś nie bardzo wierzę że ci na tej karcie tak kiepsko chodzi. Powinieneś być w stanie mieć stałe 30-40fps na całkiem wysokich detalach lub co najmniej na średnich +. Może stare stery masz? Może proc kiepski? GTA jest bardzo dobrze zoptymalizowany.

Xantinos. Rrzeczywiscie. Dupy nie urywa. Ale ja potrzebuje do army 3. Problem w tym, że nie wiem jak się zachowa gra na i7 4720hq lub i7 6700hq. Tam wystarczy słabsza karta, ale procesor musi być super mocny. Ludzie mówią ze arma i dayz nie bardzo chce śmigać na mobilnych procesorach bez względu na ich osiągi.

sztosz:
Zgudi, to jest kwestia rozdzielczości przede wszystkim. 1280 x 720 = 921 600 px, 1366 x 768 = 1 049 088px,  1920 x 1080 = 2 073 600 px. To jest dwa razy więcej samych pixeli do przetworzenia. Nie mówiąc już o tym że same tekstury są w większej rozdzielczości. Ogólnie w teorii do obsługi 1080p w stosunku do 720p potrzeba co najmniej 2 razy mocniejszej karty, a w praktyce ta karta musi być kilkukrotnie mocniejsza, a nie tylko dwukrotnie.

Nie mam problemu ze sterami, przeważnie mam najnowsze. Mam T1100 i to mocno kręconego, więc proc też nie jest problemem. Porównaj wydajność swojej obecnej karty do 960M (tylko pamiętaj o tym M) to będziesz wiedział na co możesz liczyć. Ale sporo zależy też od konkretnej gry, bo mnie np. w niektórych tytułach ogranicza to że mam tylko 1GB ramu na karcie.

Ja przechodziłem "gamingowego" laptopa jakieś 8 lat temu. Też mi się wydawało, że laptopy mogą być gamingowe. Ale to wszystko zależy od tego co rozumiesz przez "gaming" ;) Bo dla mnie szybkie gry w których mam 25 fps to trochę za mało i wolę zmniejszyć detale, nawet bardzo, byle mieć naprawdę płynną rozgrywkę. Bo grafika ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Co prawda w DF gram ze spire'ami a nie w ASCII, no ale mamy drugą dekadę XXI wieku... więc chyba można sobie pozwolić na odrobinę luksusu ;)

Xantios wyjątkowo od rzeczy nie pieprzy tutaj i dał Ci fajnego linka z wydajnością w różnych grach właśnie na tej karcie. Sam sprawedź :)

Zgudi:
W sumie racja. Przesidka z Rad. 8850m przy 768p na gtx Gef. 960m przy 1024p to mały skok wydajności. Jeśli już to musiałbym pakować się w takiego dziada: http://www.karen.pl/product/252404/Elektronika/Dla_graczy/ASUS_G751JT_T7010.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral
Ale wydać prawie 6000zł na laptop...


Problem w tym, że nie lubię siedzieć w jednym miejscu na fotelu i gapić się w monitor. Wolę pograć rozkładając się na sofie lub leżaku w ogrodzie i mieć laptop na kolanach. :P

sztosz:
Mój szwagier niechęć do siedzenia przy biurku rozwiązał długim kablem HDMI i wygodnie przed telewizorem siedzi/leży/itp.

Ja swego czasu testowałem granie na kompie u góry stremowałem do lapka na dole, przez steam'a to działało rewelacyjnie. Nie wiem czy jest jakieś rozwiązanie poza tym steamowym, ale pewnie jest ;)

Zgudi:
Popytałem na forach i wyszło mi, że muszę dać 2 razy więcej pieniędzy na laptopa (np. 6000zł) żeby mieć odpowiednik blaszka z monitorem (takiego za 3000zł)

Więc chyba na razie się wstrzymam. Mógłbym się posilić i pakować w takie cudo http://www.komputronik.pl/product/299082/Elektronika/Laptopy_Tablety/ASUS_G752VT_T7008T.html?gclid=CIqhm4ajkcsCFQfnwgod4F4IPQ&gclsrc=aw.ds ale nie będzie on mocniejszy niż przeciętny blaszak ze średniej półki, chociaż z nowymi grami powinien sobie poradzić nieźle.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej