Autor Wątek: Czy rząd rujnuje kraj?  (Przeczytany 224639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #420 dnia: Luty 18, 2016, 14:02:24 »
Powkładać w te teczki cegły i parę problemów RP by się samo rozwiązało.
Ciekawe co teraz PiS przepchnie w sejmie wykorzystując to, że media i społeczeństwo zajmie się znów teczkami.

Już kilka dni temu było, że będą cięcia w górnictwie. Pewnie coś pozamykają. Tylko mogą mieć problem bo jak górnicy wychodzą pomanifestować w Warszawce to zwykle dużo szyb leci.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #421 dnia: Luty 18, 2016, 14:10:45 »
Już kilka dni temu było, że będą cięcia w górnictwie. Pewnie coś pozamykają. Tylko mogą mieć problem bo jak górnicy wychodzą pomanifestować w Warszawce to zwykle dużo szyb leci.
O tym to wiedzieli wszyscy oprócz samych górników. Śmiać mi się chciało jak wierzyli bezkrytycznie, że kolejny rząd nagle wpompuje kolejne miliardy w ich czternastki, związki zawodowe i kopalnie które nigdzie indziej na świecie nie miałyby prawa istnieć.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #422 dnia: Luty 18, 2016, 14:15:09 »
Już kilka dni temu było, że będą cięcia w górnictwie. Pewnie coś pozamykają. Tylko mogą mieć problem bo jak górnicy wychodzą pomanifestować w Warszawce to zwykle dużo szyb leci.
Z rolnikami jest to samo. Tak naprawdę jeden telefon o zorganizowanie słusznej grupy policyjnych żółwików załatwiłby sprawę manifestacji siłowych. Tylko nie ma woli politycznej do rozgonienia tych roszczeniowych mord.

Śmiać mi się chciało jak wierzyli bezkrytycznie, że kolejny rząd nagle wpompuje kolejne miliardy w ich czternastki, związki zawodowe i kopalnie które nigdzie indziej na świecie nie miałyby prawa istnieć.
W celu ratowania naszego rolnictwa objąłbym embargiem ruski węgiel. To by przecież nawet medialnie przeszło  :D

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #423 dnia: Luty 18, 2016, 14:17:57 »
Z rolnikami jest to samo. Tak naprawdę jeden telefon o zorganizowanie słusznej grupy policyjnych żółwików załatwiłby sprawę manifestacji siłowych. Tylko nie ma woli politycznej do rozgonienia tych roszczeniowych mord.

Istnieją dwa problemy.
1. Policjant, który uderzy boi się, że pójdzie siedzieć. Rządzą nami Ci co siedzieli więc prawo jest tak skonstruowane, że policja mało może. A taki smerf czy smerfetka też ma rodzinę do wykarmienia.
2. I co wyjdzie 5000 osób i połowę zamkniesz? Panie gdzie ... Podam przykład. Stoisz sobie z kolegą w parku i pijesz piwo, zgarną Was, dadzą mandat etc. Stoi 100 osób w parku i pije piwo, nie zamkną nikogo bo by musieli wszystkich a nie ma gdzie :).

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #424 dnia: Luty 18, 2016, 14:21:51 »
Istnieją dwa problemy.
1. Policjant, który uderzy boi się, że pójdzie siedzieć. Rządzą nami Ci co siedzieli więc prawo jest tak skonstruowane, że policja mało może. A taki smerf czy smerfetka też ma rodzinę do wykarmienia.
To już nie te czasy. Byle się nie zapomniał w szale bitewnym i nie przekroczył granicy, a nawet nie dojdzie do oskarżenia. Wiem co mówię, teść policjant. Z relacji wynika, że żółwie to niezłe wariaty są i nikt tam się nie boi odpowiedzialności za interwencję, byle był oficjalny rozkaz.

2. I co wyjdzie 5000 osób i połowę zamkniesz? Panie gdzie ... Podam przykład. Stoisz sobie z kolegą w parku i pijesz piwo, zgarną Was, dadzą mandat etc. Stoi 100 osób w parku i pije piwo, nie zamkną nikogo bo by musieli wszystkich a nie ma gdzie :).
A kto mówi o zamykaniu. Mowa o rozgonieniu demonstracji. Pałujesz, łapiesz, sadzisz grzywnę, wypuszczasz. W miarę potrzeby powtórz.

Myślisz że jak wygląda teraz rozliczanie ostatniej demonstracji rolników? Poszedł przykaz, żeby radiowóz przejechał powoli z wideo rejestratorem wzdłuż kolumny traktorów. Przejechał. A teraz, po kliku miesiącach, każdy z tych głąbów dostaje wezwania na kolejne sprawy w sądzie.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2016, 14:30:22 wysłana przez qlko1 »

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #425 dnia: Luty 18, 2016, 14:24:58 »
Nie zamykać, po co utrzymywać darmozjadów?
Grzywna i prace społeczne.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Zielarz

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zielarz
  • Korporacja: School of Applied Knowledge
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #426 dnia: Luty 18, 2016, 14:55:09 »
A ja wbrew także mojej generalnie negatywnej, czy wręcz skrajnie negatywnej ocenie działań PiSu napiszę, że te pomyje na plan Morawieckiego trudno uznać za słuszne. Swoja drogą jego odbiór chyba wcale nie był taki zły, skoro nawet giełda po tym ogłoszeniu "skoczyła" do góry. Co prawda nie tylko w Polsce poszły skoki, więc przyczyn nie należy szukać tylko w "złotej myśli" Morawickiego, ale jeśli plan miałby być taki chujowy, to na giełdzie pewnie by było to widać.

Pomysły zawarte w planie są niezłe owszem, już nawet nie będę się czepiał tego, że za każdym razem kiedy rząd pakuje w cokolwiek pieniądze to do zainteresowanych trafia nikły procent tej kasy bo połowę zjada aparat administracyjno-urzędniczy plus jakieś tam załatwienia partyjne typu zięć posła ma firmę więc mógłby wygrać przetarg. Kłade na to lagę załóżmy że żyjemy w idyllicznym świecie i nikt z urzędników i polityków nic nie zapierdoli z tego biliona złotych.

Problem planu opiera się na tym że zakłada on około 25% z tego biliona złotych, czyli 250 MILIARDÓW złotych pozyskać od inwestorów prywatnych.
I tu pojawia się pewien problem.

  • Jeszcze żaden inwestor prywatny nie wyszedł dobrze na pożyczaniu rządowi kasy
  • Aby pozyskać 250 miliardów z rąk prywatnych, trzeba jakoś te prywatne ręce zachęcić do zainwestowania a tu na przeszkodzie staje punkt pierwszy
  • Inwestując dużą kasę sprawdzasz jaka jest stabilność biznesu w który inwestujesz. W Polsce jest taka stabilność, że  za cztery lata albo szlag trafi ekipę z którą robiłeś biznes, a nowa ekipa powie Ci żebyś spierdalał bo oni się z Tobą na nic nie umawiali.
  • Załóżmy że ekipa z którą się dogadywałeś wytrwa na stołkach ale coś spierdoli i się okaże że potrzebuje kasę, wtedy pojawia się ryzyko że dzięki jakiejś ustawie (patrz podatek bankowy, handlowy itd) zmienią na umowie z tobą słowa inwestor na darczyńca, no i chuj z Twoimi pieniędzmi.
  • W wariancie optymistycznym ekipa rządząca ani nie splajtowała ani cię nie okradła. Ale okazało się, że dzięki poczynaniom pięknego Antoniego lub innego tworu o podobnym pokroju, bardzo wkurwimy naszych sąsiadów, którzy stwierdzą że pierdolą handel z nami i okaże się, że ten jakże prężnie rozwijający się przemysł niema gdzie i komu sprzedać owoców swojej pracy.

Reasumując pozyskanie 250 miliardów niezbędnych do realizacji podstawowych założeń planu jest... leciutko problematyczne. I to jest właśnie jego największy minus. No ale może się znajdzie jakiś inwestor, tylko gdzie go szukać? może lepiej i prościej zmusić polaków do zainwestowania w ten plan. a to oznacza kolejne podatki. Tym razem nieco większe.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #427 dnia: Luty 18, 2016, 15:00:18 »
@Zielarz
Znacjonalizuje się gospodarkę i będzie nawet więcej niż 250 mld :D
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #428 dnia: Luty 18, 2016, 15:02:55 »
Problem planu opiera się na tym że zakłada on około 25% z tego biliona złotych, czyli 250 MILIARDÓW złotych pozyskać od inwestorów prywatnych.
I tu pojawia się pewien problem.

Jak z dla mnie z tego planu nie wynika, że te 250 mld ma być pozyskane w formie pożyczki. W ogóle z tego plany nie wynika, że wszystko, co będzie "stworzone" w ramach tego planu będzie własnością Skarbu Państwa. Tu chyba chodzi o stworzenie warunków, na inwestycje w pewne dziedziny gospodarki przez sektor prywatny. Nie ma to więc być pożyczka ale np wyłożenie kasy przez "prywaciarza" na swoją nową, własną fabrykę, badania w ramach prowadzonej działalności gosp. etc.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #429 dnia: Luty 18, 2016, 15:04:34 »
@Zielarz
Znacjonalizuje się gospodarkę i będzie nawet więcej niż 250 mld :D
Znacjonalizowanym przedsiębiorstwem nie trzeba sensownie zarządzać, kurcze, lecę na bruk  :-\

Xantinos miał rację (edit:) :P

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #430 dnia: Luty 18, 2016, 15:06:25 »

Xantinos miał rację.
Palca se nie złamałeś przypadkiem? :D
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #431 dnia: Luty 18, 2016, 15:07:18 »
Palca se nie złamałeś przypadkiem? :D
Kurwa, zapomniałem dodać emotkę żeby wszyscy załapali że to ironia  :D

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #432 dnia: Luty 18, 2016, 15:15:01 »
Kurwa, zapomniałem dodać emotkę żeby wszyscy załapali że to ironia  :D
Spokojnie, załapali :P
Tylko samo napisanie tych trzech słów mogło grozić wypadkiem :P
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Zielarz

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zielarz
  • Korporacja: School of Applied Knowledge
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #433 dnia: Luty 18, 2016, 15:29:57 »
Jak z dla mnie z tego planu nie wynika, że te 250 mld ma być pozyskane w formie pożyczki. W ogóle z tego plany nie wynika, że wszystko, co będzie "stworzone" w ramach tego planu będzie własnością Skarbu Państwa. Tu chyba chodzi o stworzenie warunków, na inwestycje w pewne dziedziny gospodarki przez sektor prywatny. Nie ma to więc być pożyczka ale np wyłożenie kasy przez "prywaciarza" na swoją nową, własną fabrykę, badania w ramach prowadzonej działalności gosp. etc.

FOR robi szczegółową analizę planu, poczekam aż wyjdzie, poczytam i się zobaczy. Ale 250 miliardów ma być pozyskane w formie inwestycji. i nie będą to na pewno żadne pożyczki. Tego możesz być pewien. Idea planu jest spoko, tylko do realizacji takich celów kraje które je zrealizowały dążyły w trochę inny sposób. Prowadza restrukturyzację, wycofując państwową ingerencje, Obniżając podatki i koszta pracy. PiS chce te cele osiągnąć poprzez dokładnie przeciwieństwo metod sprawdzonych w innych krajach. i to jest właśnie słabe. A biorąc pod uwagę populizm liderów partii Morawieckiego, plan ten i tak będzie trzeba modyfikować na kolanie, jak będzie trzeba kolejną kiełbasę na wybory szykować. A to jest jeszcze słabsze.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #434 dnia: Luty 18, 2016, 15:34:27 »

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #435 dnia: Luty 18, 2016, 15:45:43 »
ciekawe ilu z was zna podstawowe fakty z tamtego okresu :)
https://www.youtube.com/watch?v=AtFfsBLhTQ0
i to
https://www.youtube.com/watch?v=EGJVfEIx6Uc
 i na deser to
https://www.youtube.com/watch?v=hu1a3xT9db0

Ale Ty jesteś zajebisty. Chcesz błyszczeć a wychodzi, ze jesteś zwykła pęknięta guma, która chce udawać piłkę zabójce. Serio. Wysil się bo to co linkujesz to oczywista oczywistość. Tak się zastanawiam jak mocno głowę we własnej dupie masz, skoro nie widzisz, że większośc ludzi którzy tu są to jakieś 30+ i takie fakty ogarniają bez problemu. Z drugiej strony przypominasz takiego typa Polskiego Sarmate który również był.. lekko mówiąc uparty w tym co robił.

 Powiem to otwarcie, byłeś śmieszny na początku, później żałosny, a teraz jesteś zajebiście męczący. Wciskasz swoje wizje i wypociny w każdy wątek i udajesz eksperta od wszystkiego. Ciężko mi się do tego przyznać, ale Antoni Macierewicz to mistrz komedii i standupu przy Tobie.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #436 dnia: Luty 18, 2016, 15:47:23 »
Ale Ty jesteś zajebisty. Chcesz błyszczeć a wychodzi, ze jesteś zwykła pęknięta guma, która chce udawać piłkę zabójce. Serio. Wysil się bo to co linkujesz to oczywista oczywistość.
skoro to taka oczywistość to czemu jej nie widać w postach powyżej ?
Obejrzyj zamiast komentować to są fakty nie opinie.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #437 dnia: Luty 18, 2016, 15:48:45 »
Obejrzyj zamiast komentować to są fakty nie opinie.

Serio. Czytanie ze zrozumieniem. Klasy 1-3. Polecam.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #438 dnia: Luty 18, 2016, 15:53:49 »
Serio. Czytanie ze zrozumieniem. Klasy 1-3. Polecam.
30+ ? i to swiadczy o tym ze znacie podstawowe fakty ?
przecież to pokolenie lat 80 gówno wiesz o tamtych czasach jesteś w wieku mojego młodszego brata. 
Już wam pisałem grupo wzajemnej adoracji, że jeżeli to jest wasze forum , qlka, zgudi , puszek, i reszta w sumie chyba 5 krzykaczy to zróbcie sobie watek zamknięty i będzie spokój póki jest publiczny i go czytam, a piszecie głupoty będę je komentować.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #439 dnia: Luty 18, 2016, 15:57:35 »
Nie żebym sugerował cokolwiek. Od ilu minusów na poście przestaje się on pojawiać?  :)

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #440 dnia: Luty 18, 2016, 15:59:02 »
Nie żebym sugerował cokolwiek. Od ilu minusów na poście przestaje się on pojawiać?  :)
a z ilu ewentualnych multikont można minusować ?

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #441 dnia: Luty 18, 2016, 16:01:29 »
Nie żebym sugerował cokolwiek. Od ilu minusów na poście przestaje się on pojawiać?  :)
Od 5. Kto założy 4 alty?  :D

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #442 dnia: Luty 18, 2016, 16:02:44 »
30+ ? i to swiadczy o tym ze znacie podstawowe fakty ?
przecież to pokolenie lat 80 gówno wiesz o tamtych czasach jesteś w wieku mojego młodszego brata. 
Już wam pisałem grupo wzajemnej adoracji, że jeżeli to jest wasze forum , qlka, zgudi , puszek, i reszta w sumie chyba 5 krzykaczy to zróbcie sobie watek zamknięty i będzie spokój póki jest publiczny i go czytam, a piszecie głupoty będę je komentować.

Aha. Gówno pokolenie. No spoko. To się popisałeś elokwencją, ale szkoda, że gówno widziałeś i w dupie byłeś :). Nie wiedziałem, że masz monopol na prawdę. Skoro nie umiesz przyjąć pewnych standardów w dyskusji to po prostu odpowiem Ci na Twoim poziomie bo jestem w tym niezły. Weź spierdalaj :).

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #443 dnia: Luty 18, 2016, 16:03:16 »
30+ ? i to swiadczy o tym ze znacie podstawowe fakty ?
przecież to pokolenie lat 80 gówno wiesz o tamtych czasach jesteś w wieku mojego młodszego brata. 
Już wam pisałem grupo wzajemnej adoracji, że jeżeli to jest wasze forum , qlka, zgudi , puszek, i reszta w sumie chyba 5 krzykaczy to zróbcie sobie watek zamknięty i będzie spokój póki jest publiczny i go czytam, a piszecie głupoty będę je komentować.
Wielkie mi mecyje, ja mam nawet siostrę :D
Spoko, pisz, komentuj, wesoło jest przynajmniej.
Tylko po co zalinkowałeś te filmiki, wciąż nie rozumiem. Sprawę Magdalenki, okrągłego stołu i tym podobne śledziłem na bieżąco. Poza tym nie widziałem żeby ktoś tu pisał że nie wierzy w Bolka...
Ale po co ja to tłumaczę, przecież ty i tak masz zamontowany jakiś dziwny filtr przerabiający to co napisane na coś co chciałbyś żeby było napisane.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #444 dnia: Luty 18, 2016, 16:06:11 »
Skoro nie umiesz przyjąć pewnych standardów w dyskusji to po prostu odpowiem Ci na Twoim poziomie bo jestem w tym niezły. Weź spierdalaj :).
A ja tu się spawam w próbie dyskusji, żeby mi soul nie wypomniał, że jestem burak  ;D

Zielarz

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zielarz
  • Korporacja: School of Applied Knowledge
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #445 dnia: Luty 18, 2016, 16:29:44 »
30+ ? i to swiadczy o tym ze znacie podstawowe fakty ?
przecież to pokolenie lat 80 gówno wiesz o tamtych czasach jesteś w wieku mojego młodszego brata. 
Już wam pisałem grupo wzajemnej adoracji, że jeżeli to jest wasze forum , qlka, zgudi , puszek, i reszta w sumie chyba 5 krzykaczy to zróbcie sobie watek zamknięty i będzie spokój póki jest publiczny i go czytam, a piszecie głupoty będę je komentować.

Ziomek, z całym szacunkiem ale ja np jestem tu nowy, nikogo nie adoruje, a zaglądam na forum w oczekiwaniu na wylvluowanie skilli i w przerwie od kodowania serwera.
Tu nie chodzi o to ile kto ma lat, tylko o logikę. Ja rozumiem, że masz uraz do PRL'u itd, ale przysłaniają Ci te urazy i kompleksy z tym związane logiczne rozumowanie.
Merytoryczną dyskusję na temat gospodarki, założeń programowych obecnego rządu zmieniłeś w jedną wielką kłótnie, a to za sprawą Twojego przekonania, że to co Ty myślisz jest jedyną i najwspanialszą prawdą.

Ale na jakiej podstawie uznajesz swoje poglądy za dogmat? Kim jesteś aby narzucać swój światopogląd innym, i jednocześnie tępiąc przejawy intelektualnej rozmowy. Ja wiem że uważasz się za człowieka inteligentnego, może nawet wykształconego czy też doświadczonego, jednak pamiętaj że po drugiej stronie kabelka którym jesteś podłączony do internetu może siedzieć osoba dorównująca Ci zarówno inteligencją, doświadczeniem czy też wiedzą. Możliwe nawet, że ta osoba w którymś z tych aspektów Cię przewyższa.

Sęk w tym aby dać się takiej osobie wypowiedzieć, a następnie przemyśleć jej słowa nawet jeśli w pierwszej chwili się z nimi nie zgadasz. Po przemyśleniu następuje proces wytoczenia kontrargumentów, lub jeśli uznasz że nie miałeś racji przyznanie jej rozmówcy.

Tymczasem jednak reprezentujesz charakterystyczne dla słuchaczy radia maryja podejście do rozmowy, polegające na prezentacji swoich (zastanów się czy te poglądy sa na pewno twoje) poglądów, i negowanie wszelakich prób nawiązania z Tobą dyskusji innej niż chełpienie się Twoją jakże zaawansowaną wiedzą i ogromnymi pokładami doświadczenia.

Tu nie chodzi o to że świat jest zły. Świat się zmienia i nie musisz za nim nadążać jeśli nie chcesz. Problem polega na tym że zmian nie zatrzymasz, a jeśli czujesz się odrzucony czy też niepotrzebny przez to, że za tymi zmianami nie nadążasz, to miej na uwadze że nikt tego od Ciebie nie wymaga. Natomiast istotne jest czy inni zapamiętają cię jak bolesny wrzód na dupie, czy jako rozmówce dysponującego merytorycznymi i popartymi logiką argumentami.

Ja nie twierdzę że nie posiadasz takowych argumentów, ale przez swoje wypowiedzi starasz się sprawić wrażenie, że dyskusja z Tobą uwłacza intelektowi.
Zmień to a ciśnienie się unormuje i rączki przestaną się tak pocić.

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #446 dnia: Luty 18, 2016, 17:09:33 »
Zielarz +1! Jak tu można komuś dać plusika? No jak jak jak :D Masz po prostu.



Cytuj
Wielkie mi mecyje, ja mam nawet siostrę


A ile ma lat :>

Ponadto chciałbym się poczuć urażony przez Xantinosa gdyż nie należę do grupy wzajemnej adoracji :(

xanowron

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xanowron
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #447 dnia: Luty 18, 2016, 17:21:51 »
Takie tam: http://m.teleman.pl/show/1451153

Pszypadek?

Btw

Wielkie mi mecyje, ja mam nawet siostrę :D

Nie chciałbys dołączyć do bufu? :P

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #448 dnia: Luty 18, 2016, 17:22:00 »
Zielarz to jedyna osoba na forum która ma więcej plusów niż postów ;)

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #449 dnia: Luty 18, 2016, 17:23:11 »
Genialny post. +1

Wielki Pan Xantinos Najstarszy od samego początku założył sobie że wszyscy tu to banda półgłówków, która nie ma pojęcia o grach, ekonomii, pracy, historii, polityce i pewnie wielu innych tematach, więc dobrodusznie chce przekazać wszystkim swoją wiedzę i nauczyć życia.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2016, 17:29:53 wysłana przez Zgudi »

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #450 dnia: Luty 18, 2016, 17:26:34 »
Ponadto chciałbym się poczuć urażony przez Xantinosa gdyż nie należę do grupy wzajemnej adoracji :(
A ja myślałem ze ty i Qlko1 to partnerzy tak z czułością i sentymentem o studiach i pracy wspólnej opowiadałeś to was wziąłem za 1

Genialny post. +1

Wielki Pan Xantinos Najstarszy od samego początku założył sobie że wszyscy tu to banda półgłówków, która nie ma pojęcia o grach, ekonomii, pracy, historii, polityce i pewnie wielu innych tematach, więc dobrodusznie chce przekazać wszystkim swoją wiedzę i nauczyć życia.

Zgudi nie wszyscy tylko kilku wymienionych i potwierdzają to prawie na każdym kroku :)
mam nadzieje ze legendarne kwalifikacje qlko1 są chociaż 20% warte jego rozdętego ego i z lubością dotrwam tutaj do czasu, kiedy nowe władze dobiorą się wam do dupy i postrącają was z tych lukratywnych stołków :)
Chetnie wtedy poczytam te płacz tematy :)

Zielu co ty się Arystotelesa "retoryki: naczytałeś ?
Wyluzuj :) za dużo albo za mało ziela najwyraźniej
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2016, 17:33:11 wysłana przez xantinos »

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #451 dnia: Luty 18, 2016, 17:39:59 »
A ja myślałem ze ty i Qlko1 to partnerzy tak z czułością i sentymentem o studiach i pracy wspólnej opowiadałeś to was wziąłem za 1

Zgudi nie wszyscy tylko kilku wymienionych i potwierdzają to prawie na każdym kroku :)
mam nadzieje ze legendarne kwalifikacje qlko1 są chociaż 20% warte jego rozdętego ego i z lubością dotrwam tutaj do czasu, kiedy nowe władze dobiorą się wam do dupy i postrącają was z tych lukratywnych stołków :)
Chetnie wtedy poczytam te płacz tematy :)

Zielu co ty się Arystotelesa "retoryki: naczytałeś ?
Wyluzuj :) za dużo albo za mało ziela najwyraźniej

Co do mojej znajomości z qlko po prostu już znamy się w grze jakieś 6 lat. On to ten ironizujący a ja bardziej mówiący spierdalaj.
Lukratywne stołki. Przechytrzyłeś nas, o nie :(. Jestem towarzysz Tęczuś nr teczki 32167, podpisałem umowę z bezpieką w wieku 3 lat otrzymując raz w tygodniu słoiczek gerberków z pewexu. Dodatkowo w zamian za popieranie Tuska obiecano mi ukończenie studiów na Politechnice Wrocławskiej W-2 (kryptonim) budownictwo i otrzymanie pracy w biurze projektowym. Kur.... trzeba było uciekać do Moskwy, do Papcia Putinka ... o nie co ja teraz zrobie :(

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #452 dnia: Luty 18, 2016, 17:45:26 »
Co do mojej znajomości z qlko po prostu już znamy się w grze jakieś 6 lat. On to ten ironizujący a ja bardziej mówiący spierdalaj.
Lukratywne stołki. Przechytrzyłeś nas, o nie :(. Jestem towarzysz Tęczuś nr teczki 32167, podpisałem umowę z bezpieką w wieku 3 lat otrzymując raz w tygodniu słoiczek gerberków z pewexu. Dodatkowo w zamian za popieranie Tuska obiecano mi ukończenie studiów na Politechnice Wrocławskiej W-2 (kryptonim) budownictwo i otrzymanie pracy w biurze projektowym. Kur.... trzeba było uciekać do Moskwy, do Papcia Putinka ... o nie co ja teraz zrobie :(
po kare idź do ipn, a po przebaczenie pielgrzymkę do Częstochowy proponuję, może nie jest za późno na odkupienie win i uratowanie duszy od piekła  ?

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #453 dnia: Luty 18, 2016, 17:56:00 »
po kare idź do ipn, a po przebaczenie pielgrzymkę do Częstochowy proponuję, może nie jest za późno na odkupienie win i uratowanie duszy od piekła  ?

Już całowałem rękę Ojcowi Dyrektorowi i po wpłacie na jego nowe inwestycje otrzymałem pełne rozgrzeszenie od tego co zrobiłem oraz zrobię w przyszłości.

A nie czekaj nie wpłaciłem ... to czyniłoby mnie członkiem PiSu lub aparatu obecnie rządzącego ... trudno by mi było wtedy w lustro spojrzeć:)
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2016, 18:06:26 wysłana przez [CIALO] Rainbow Child »

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #454 dnia: Luty 18, 2016, 18:10:59 »
Już całowałem rękę Ojcowi Dyrektorowi i po wpłacie na jego nowe inwestycje otrzymałem pełne rozgrzeszenie od tego co zrobiłem oraz zrobię w przyszłości.

A nie czekaj nie wpłaciłem ... to czyniłoby mnie członkiem PiSu lub aparatu obecnie rządzącego ... trudno by mi było wtedy w lustro spojrzeć:)
No tak te rożki, racice, i ogon są takie seksowne :) jak byś mógł je stracić poza tym co ma Rydzyk do pokuty to też grzesznik, a w konfesjonale chyba nie zasiada ?