Autor Wątek: Czy rząd rujnuje kraj?  (Przeczytany 225018 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #350 dnia: Luty 17, 2016, 14:44:56 »
Podobno zabezpieczyli oryginalna teczke Bolka. Szach mat lewaki. Kiszczak sie jednak grubo zabezpieczyl, ale ta wdowa po nim to glupia jak but.

edit: ze strony IPN:

W dniu 16 lutego 2016 r. prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w asyście funkcjonariuszy Policji zabezpieczył w miejscu zamieszkania wdowy po Czesławie Kiszczaku szereg dokumentów, których wstępna analiza wskazuje, że podlegają one przekazaniu do zasobu archiwalnego IPN zgodnie z art. 28 ustawy o IPN. Czynności te zostały dokonane w ramach wszczętego w ubiegłym roku śledztwa sygn. S 64/15/Zi w sprawie ukrycia przez osobę do tego nieuprawioną dokumentów podlegających przekazaniu Instytutowi Pamięci Narodowej, tj. o czyn z art. 54 ust. 1 ustawy o IPN.
Wśród przejętych materiałów są rękopisy, maszynopisy i fotografie. Zabezpieczona przez prokuratora IPN dokumentacja, w sumie 6 obszernych pakietów, została przewieziona do siedziby IPN. Dziś grupa wyznaczonych prokuratorów rozpoczyna formalne oględziny zabezpieczonej dokumentacji z udziałem specjalistów – archiwistów z Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN.
Czynności prokuratora IPN w mieszkaniu wdowy po Czesławie Kiszczaku trwały od godz. 18.00 do godz. 22.00 i przebiegły bez zakłóceń.
W możliwie krótkim czasie, przy uwzględnieniu niezbędnych czynności prokuratorskich przewidzianych prawem, odnaleziona dokumentacja zostanie udostępniona na podstawie procedur określonych w ustawie o IPN.
Warszawa, 17 lutego 2016 r. Agnieszka Sopińska-Jaremczak Rzecznik Prasowy Instytutu Pamięci Narodowej

Przecież to jakaś wiejska koza która myślała, że jest księżniczką bo całe życie jej pewnie padali do nóg ze strachu :)
Kiszczak nie chciał skończyć jak Jaroszewicz to się zabezpieczył  jak mógł to taki nasz Edgar z PRL i PRL -bis

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #351 dnia: Luty 17, 2016, 14:47:54 »
dowody są od dawna przeczytaj książkę historyków oparta o kwerendy dokumentów z IPN o której było tyle szumu i nie wypisuj dyrdymał.
Po prostu III RP nie może przyjąć tego do wiadomości bo cała propaganda ostatnich 20 lat posypie się jak domek z kart razem z mitem o demokracji :)
Deniken też napisał książkę, i to niejedną :D
Rozumiem że pisząc że nie wierzę bezkrytycznie w wersję oficjalną piszę dyrdymały? :D
Ty nawet czytać z jako takim rozumieniem nie potrafisz.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #352 dnia: Luty 17, 2016, 14:49:02 »
Podobno zabezpieczyli oryginalna teczke Bolka. Szach mat lewaki. Kiszczak sie jednak grubo zabezpieczyl, ale ta wdowa po nim to glupia jak but.
Powoli z wnioskami. Zabezpieczyli jakieś papiery. Mało tego, wiarygodność źródła jest wysoce dyskusyjna. Kiszczakowi zarzucano już raz brzydki numer ze stenogramami, podszedłbym do tego z dystansem.
Czy są prawdziwe, czy może jest to ładnie spreparowany towar to okaże się po dokładnym badaniu. Nie widzę jeszcze pola do ekscytacji.

Cytuj
dowody są od dawna przeczytaj książkę historyków oparta o kwerendy dokumentów z IPN o której było tyle szumu i nie wypisuj dyrdymał.
O ile pamiętam, to stanowisko samego IPNu odnośnie tej książki było takie, że to zlepek teorii i nie stanowi podstawy do wszczęcia ponownego dochodzenia lustracyjnego.


Jeśli okaże się to prawdą, to nie da się ukryć, będzie niezła jazda  :D

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #353 dnia: Luty 17, 2016, 14:57:38 »
Deniken też napisał książkę, i to niejedną :D
Rozumiem że pisząc że nie wierzę bezkrytycznie w wersję oficjalną piszę dyrdymały? :D
Ty nawet czytać z jako takim rozumieniem nie potrafisz.

Dopóki są to tylko słowa, są to tylko słowa.
Zrobi się dość ciekawie jak wypłyną dowody na to co się mówi od jakiegoś czasu na ten temat. Tylko muszą być to rzeczywiste dowody, bo to że ktoś coś mówi...
Jak na razie wszystko to przypomina "złoty pociąg", znalazcy mieli kupę dowodów których nie potrafili w żaden sposób pokazać.
Zbyt wiele w tym kraju wyrządzono krzywd "na gębę" żebym uwierzył z miejsca w jakieś doniesienia, szczególnie tak rzetelnym mediom.
EDYTA:
Trzeba też wziąć jedną ważną rzecz pod uwagę, czy na pewno materiały ówczesnych służb są wiarygodne? Normą było preparowanie materiałów, nawet " na wyrost", na wszelki wypadek, bo może się jakiś hak na kogoś przydać.
I to nie tak że obstaję murem za oficjalną wersją wydarzeń, uważam że jest możliwe, że wszystko to dzieło służb... ale na tę chwilę to jest tylko możliwość, nic więcej.

całym postem piszesz, że to nie prawda żeby się zabezpieczyć w ostatnim zdaniu na ewentualna zmianę zdania gdyby się okazało że jednak się mylisz, to takie poprawne politycznie i miałkie ...

Powoli z wnioskami. Zabezpieczyli jakieś papiery. Mało tego, wiarygodność źródła jest wysoce dyskusyjna. Kiszczakowi zarzucano już raz brzydki numer ze stenogramami, podszedłbym do tego z dystansem.
Czy są prawdziwe, czy może jest to ładnie spreparowany towar to okaże się po dokładnym badaniu. Nie widzę jeszcze pola do ekscytacji.
O ile pamiętam, to stanowisko samego IPNu odnośnie tej książki było takie, że to zlepek teorii i nie stanowi podstawy do wszczęcia ponownego dochodzenia lustracyjnego.


Jeśli okaże się to prawdą, to nie da się ukryć, będzie niezła jazda  :D
Przypomnij sobie kto był u władzy wtedy w kraju i jaki był jego stosunek do powstania samego IPN, przypomnij sobie jak blokowano szereg prac tej instytucji, już o ekshumacjach bohaterów z łączki nie wspomnę.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 17, 2016, 15:06:57 »
całym postem piszesz, że to nie prawda żeby się zabezpieczyć w ostatnim zdaniu na ewentualna zmianę zdania gdyby się okazało że jednak się mylisz, to takie poprawne politycznie i miałkie ...
Jest jedna prawda, ty nie czytasz co ludzie tu piszą. Żyjesz w jakimś oderwaniu od rzeczywistości, nawet jak ktoś napisze "dupa" ty przeczytasz to jako "cycki", bo akurat cycki lubisz bardziej.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 17, 2016, 15:13:41 »
Przypomnij sobie kto był u władzy wtedy w kraju i jaki był jego stosunek do powstania samego IPN, przypomnij sobie jak blokowano szereg prac tej instytucji, już o ekshumacjach bohaterów z łączki nie wspomnę.
Pamiętam że Jarosław jest niezwykle cięty na Wałęsę z powodu wspólnej przeszłości (współpraca zakończyła im się z hukiem). Biorąc pod uwagę fakt, jak zacięty w swojej nienawiści i zemście potrafi być niewielki imperator, podchodzę do tego typu rewelacji z dystansem.

Ty masz zastrzeżenia do działań IPNu przed PiSem, ja mam obawy, że IPN zostanie wykorzystany jako narzędzie zemsty zakompleksionego bliźniaka.

Czy Wałęsa był agentem, czy nie, ma dla mnie niewielkie żadne znaczenie i nie opowiadam się za żadną wersją tej historii. Ciekaw jestem jak się to rozwinie.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #356 dnia: Luty 17, 2016, 15:17:42 »
Jest jedna prawda, ty nie czytasz co ludzie tu piszą. Żyjesz w jakimś oderwaniu od rzeczywistości, nawet jak ktoś napisze "dupa" ty przeczytasz to jako "cycki", bo akurat cycki lubisz bardziej.
No ciężko się z tobą rozmawia, piszesz że nie wierzysz w słowa i potrzebujesz dowodów.
Odpisuje ci że jest książka, która powstała na podstawie dokumentów (chyba że nie zrozumiałeś słowa kwerenda to przepraszam) to uprawiasz znowu pyskówkę gimnazjalna zamiast się odnieść konkretnie do faktu, który przytoczyłem.
To ty najwyraźniej masz problem z oglądem realnego świata i budujesz go sobie na swoich opiniach które niekoniecznie muszą być oparte na faktach.
Powinienem przepisać to co napisałeś jako świetna charakterystykę dyskusji z tobą.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 17, 2016, 15:22:57 »
Cytuj
Ale walczą , nawet trupem Kiszczaka .Mali Ludzie Zwycięzcy się nie sądzi , Nie jesteście wstanie Kłamstwami . pomówieniami , podróbkami zmienić prawdziwych faktów .To ja budowałem i stałem od 1970 r na czele głównego odcinka walki .To ja etapami prowadziłem bezpiecznie do pełnego zwycięstwa .Zwycięstwo przegrywając siebie oddałem demokracji .Czy tu był błąd , dziś wydaje się ze tak ale jutro życie przyzna mi rację .Wielu z Was historia za te nikczemne czyny nazwie kołtunami .

Bolek, pisownia oryginalna.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 17, 2016, 15:26:17 »

Odpisuje ci że jest książka, która powstała na podstawie dokumentów (chyba że nie zrozumiałeś słowa kwerenda to przepraszam) to uprawiasz znowu pyskówkę gimnazjalna zamiast się odnieść konkretnie do faktu, który przytoczyłem.

Odniosłem się, książkę na podstawie opowiadań, strzępków informacji, nawet kwerend dokumentów które IPN nie uznaje jako jednoznaczny dowód, mogę napisać nawet ja.
Qlko dobrze to ujął - zwisa i polata zwiędłym kalafiorem mi czy Lechu był Bolkiem czy nie, bardziej mnie interesuje co będzie za 10 lat niż to co było 25 temu.
Obserwuję sytuacje z czystej ciekawości, co się stanie gdy rzeczywiście historia najnowsza jest inna niż obecna wersja.
I kurde, chcesz udzielić ciętej riposty, to wymyśl swoją własną.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 17, 2016, 15:35:20 »
Kilka lat temu będąc na wymianie pytam się laski z X kraju ... jakieś bałkańskie coś - czy zna jakiś sławnych Polaków? No to mówi, że John Paul II i Licz Waliza :].

Czy Lechu coś tam podpisał z bezpieką? pewnie znając życie tak. Czy za brak podpisu chociaż z bezpieką wyrzucano całe rodziny z pracy, dzieci ze szkół i nagle okazywało się, że kogoś tam można do pierdla wsadzić? Wiemy dobrze, że tak. Jeśli masz rodzinę Glass, nie znamy się na tyle bym mógł to stwierdzić ale powiedzmy, że tak. To kwestia tego co byś postąpił jeśli np. powiedzieli Ci na dołku, że Ci żonę wsadzą do pierdla czy dziecko. Tylko przykład.

Lechu to bezczelny, niewykształcony typ, który nadrobił swoje braki karierą polityczną gdzie te minimum ogłady mu narzucono jednak to właśnie był gębą solidarności, która tamto czy owamto. Czy to on czy Gorbaczow czy ktoś inny zrobił to czy tamto nieważne.

Popatrz na Amerykanów, mają Jeffersona, który jest ojcem narodu i prał niewolników jak mógł. Wielu takich, którzy są wizytówką a nie są idealni i nikt tego nie rozkopuje. Lecha lubią prawie wszędzie na świecie i nie wiem na ch*j te analizy. Czy coś zrobił złego? Możliwe. Wiemy co mamy - (tylko proszę bez okrągłostołowych spisków). Jak dla mnie uciszyć, poczekać aż umrze (młody to nie jest), "kanonizować", postawić mu kilka pomników i po prostu wbić PRowo w świadomość wielu narodów naszą wizytówkę bojowników o wolność i demokrację (to się lepiej sprzedaje niż ssak leśny przy szosie).  Natomiast szkalowanie gdzie pewnie do niczego nie dojdą tak naprawdę zaszkodzi tylko nam wizerunkowo. Taka chłodna analiza.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #360 dnia: Luty 17, 2016, 15:37:46 »
No spoko, jezeli te 50kg zdjec rekopisow i ORYGINALNYCH teczek (nie odpisow, do pracy z ktorymi byl przyzwyczajony do tej pory IPN) okaze sie falszywkami, to chyle czola przed kunsztem Sluzby Bezpieczenstwa PRL, ze tez im sie chcialo tak masowo produkowac falszywki na powielaczach, i jeszcze wypelnic nimi szafe wdowy po Kiszczaku. Gdyby stary general mial jaja, to by to przed smiercia zakopal zeby nie robic niepotrzebnej zadymy, ale widocznie za bardzo sie bal i za duzo mial na sumieniu, zeby bac sie tylko smierci. Wiec trzymal do ostatniego momentu, a tu pyk - wdowa otwiera szafe, i trup wypada. Takie sa wlasnie skutki braku dekomunizacji, ktora firmowal swoim nazwiskiem Lech Walesa. Takie trupy teraz beda wypadac, jest tego wiecej, np. w zbiorze zastrzezonym IPN.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #361 dnia: Luty 17, 2016, 15:48:47 »
No spoko, jezeli te 50kg zdjec rekopisow i ORYGINALNYCH teczek (nie odpisow, do pracy z ktorymi byl przyzwyczajony do tej pory IPN) okaze sie falszywkami, to chyle czola przed kunsztem Sluzby Bezpieczenstwa PRL, ze tez im sie chcialo tak masowo produkowac falszywki na powielaczach, i jeszcze wypelnic nimi szafe wdowy po Kiszczaku. Gdyby stary general mial jaja, to by to przed smiercia zakopal zeby nie robic niepotrzebnej zadymy, ale widocznie za bardzo sie bal i za duzo mial na sumieniu, zeby bac sie tylko smierci. Wiec trzymal do ostatniego momentu, a tu pyk - wdowa otwiera szafe, i trup wypada. Takie sa wlasnie skutki braku dekomunizacji, ktora firmowal swoim nazwiskiem Lech Walesa. Takie trupy teraz beda wypadac, jest tego wiecej, np. w zbiorze zastrzezonym IPN.

Dekomunizacja była częściowa. Zresztą słowo - komunizm, mieliśmy 2-3 lata góra dale był socjalizm tylko betonowy. Wracając, oczywiście mogliśmy zrobić pełną dekomunizację jak w Rumunii i Jaruzela tak jak Ceaușescu rozstrzelać, zabrać posady wszystkim z partii a następnie obserwować nowowybranych ojców narodu, którzy muszą sobie poradzić z masowym głodem w państwie. Jeśli ktoś pamięta początek lat 90tych to zapewne przypomni sobie masę Rumunów na naszych ulicach.

Można to także zrobić jak w Kongo. Po zmianie władzy jak dobiegłeś do cukrowni to była Twoja. Też szczytnie ... Problem polega na tym, że jakieś może 4-5% społeczeństwa jest w stanie czymś kierować, 0,2% to genetyczni liderzy. Tą tezę także można sprawdzić w EVE - ilu jest ludzi, którzy chociażby nadają się na odpowiedzialnego dyrka czy FC nie mówiąc już o CEO.

Skutkiem niepełnej demokomunizacji jest to, że się wszystko nie rozpie*doliło w drobny mak. A to, że jak Lechu doszedł do władzy zamknął od razu wydział przestępstw gospodarczych w policji a to już inna sprawa.

Co do naszych służb, to działały jak działały i możliwe, że porobili. Kreatywne chłopaki byli. A to co zostało nam po służbach i polskim wywiadzie to gratuluję Panu Maciarewiczowi, który w mojej ocenie nadaje się jedynie pod trybunał stanu a może nawet Haski za ujawnienie wszystkich współpracowników polskiego wywiadu i śmierć wielu z nich.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #362 dnia: Luty 17, 2016, 15:58:15 »
Odniosłem się, książkę na podstawie opowiadań, strzępków informacji, nawet kwerend dokumentów które IPN nie uznaje jako jednoznaczny dowód, mogę napisać nawet ja.
Qlko dobrze to ujął - zwisa i polata zwiędłym kalafiorem mi czy Lechu był Bolkiem czy nie, bardziej mnie interesuje co będzie za 10 lat niż to co było 25 temu.
Obserwuję sytuacje z czystej ciekawości, co się stanie gdy rzeczywiście historia najnowsza jest inna niż obecna wersja.
I kurde, chcesz udzielić ciętej riposty, to wymyśl swoją własną.
Widzisz problem jak to już było napisane wcześniej nie dotyczy samego faktu bolka tylko całokształtu z tym związanego.
Jeśli Włesa to bolek to nie było żadnej demokratycznej przemiany w 89, a planowana operacja uwłaszczenia nomenklatury i wykreowania nowego socjalizmu z "ludzką" twarzą.
Wtedy 3/4 kadry politycznej będzie miało przesrane, a tzw. "oszołomy" zyskają miano autorytetów.
Jeżeli tak lubicie wklejki poszukaj sobie filmu dokumentalnego o zjeździe solidarności oraz o tym jak zachowywał się tam Wałęsa  i reszta.

Strasznie mało wiesz o SKW i widać o dokonaniach WSI skoro takie pierdoły o imć Macierewiczu wygadujesz.
Nie mam żalu pewnie wcisnął ci to onet, TVN albo inna tuba propagandowa antypolska.
WSI to rezydencja ruskiego gru w Polsce 18 lat po niby skończonym komunizmie powiedz mi iluż to szpiegów rosyjskich odkryliśmy od 89 roku do teraz ?
Jeżeli w czasach komunizmu w NRD donosiło 50% społeczeństwa, a u nas nikt tego nie rozliczył ile materiałów na szantażowanie i wymuszanie współpracy jest w rękach Rosjan ?
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 16:08:46 wysłana przez xantinos »

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #363 dnia: Luty 17, 2016, 16:03:15 »
Dekomunizacja była częściowa.
Tja, dekomunizacje w praktyce pokazal Walesa z Tuskiem i Pawlakiem obalajac w nocy rzad Olszewskiego, polecam film Nocna Zmiana.

Zresztą słowo - komunizm, mieliśmy 2-3 lata góra dale był socjalizm tylko betonowy.
Czyli rozumiem, ze Polska do 56 roku, do smierci Stalina, nie byla panstwem komunistycznym. Bardzo ciekawa teza, ciekawe co na to ci zakopani na podworkach Powiatowych Urzedow Bezpieczenstwa, i innych laczkach. Powiedz to Popieluszce.

Co do naszych służb, to działały jak działały i możliwe, że porobili.
No porobili porobili, afery NFZ, Lux Veritas, zainstalowali nawet swojego Rezydenta, na ktorego sa pewnie takie haki w szafie Kiszczaka ze sprzedal by kazdego, zeby to nie wyplynelo. Rzygac mi sie chce, jak pomysle, ze tacy ludzie nami rzadzili tyle czasu.

A to co zostało nam po służbach i polskim wywiadzie to gratuluję Panu Maciarewiczowi, który w mojej ocenie nadaje się jedynie pod trybunał stanu.
O Trybunale Stanu jeszcze za wczesnie mowic, ale tutaj masz racje, ze ktos powinien przed nim stanac
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #364 dnia: Luty 17, 2016, 16:08:35 »
Przecież ten zbiór akt znaleziony u Kiszczaka nie dotyczy tylko Wałęsy. Nawet najlepiej poinformowany człowiek w kraju - Pan Trotyl twierdzi, iż teczka Bolka, jaka znalazła się u Kiszczaka zawiera 90 kart (IPN jest gorzej poinformowany i nie wie, co tam jest, dopóki tego nie sprawdzi). Chyba to nie waży 50 kg nawet z okładką :D
Co do fałszywek. SB nie podrabiała dokumentów wszystkim jak leci, więc nawet podważenie ewentualne wiarygodności teczki Bolka nie oznacza, że wszystkie dokumenty, jakie wyprodukowała SB, czy jakie znaleziono u Kiszczaka są fałszywe. Może być nawet tak, że czyjąś teczkę z jakiś powodów "podkolorowano" dodatkowymi dokumentami, dorzucając do dokumentów prawdziwych, te "podrobione".
Jeśli chodzi o Wałęsę, to już dawno podawano (chyba Paczkowski), że SB udało się odwlec przyznanie Wałęsie Nobla podrzucając Komitetowi Noblowskiemu spreparowane materiały na niego, świadczące o tym, że był ich współpracownikiem. Skoro jednak nim był, to po cholerę wysyłano do Norwegii fałszywki, jak można było skopiować oryginalną teczkę? A może jednak to fałszywki nie były?
Na ten moment ciężko powiedzieć. Nawet nie ma pewności, czy prócz tej kartki z 1974 r. jest tam coś jeszcze na Bolka. Jeśli jest, to czy chodzi o Wałęsę. Potem jeszcze trzeba zweryfikować, czy te akta są rzeczywiście oryginalne i czy nie zmieniano ich treści. Potem jeszcze potrzebna jest weryfikacja tego, czy te informacje jakie są w tych aktach są prawdziwe. W "uj" roboty. Przynajmnij IPNowi przyda się ta kasa, którą PiS RPO za gender zajumał  :P
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #365 dnia: Luty 17, 2016, 16:09:34 »
Widzisz problem jak to już było napisane wcześniej nie dotyczy samego faktu bolka tylko całokształtu z tym związanego.
W zasadzie nic z tego nie wynika. Mój dziadek (wojskowy) z uśmiechem opowiadał, jak pisał donosy na siebie i przekazywał je swojemu przyjacielowi. Tamten robił to samo. Mieli spokój.
Jeśli Włesa to bolek to nie było żadnej demokratycznej przemiany w 89, a planowana operacja uwłaszczenia nomenklatury i wykreowania nowego socjalizmy z "ludzką" twarzą.
Czyli to, że PiS wygrał wybory, to nie demokracja... w takim razie odzyskuję wiarę w ludzi. W sumie ta teoria ma ręce i nogi, bo PiS to socjalizm (tylko ta twarz jest dla mnie dyskusyjna).

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #366 dnia: Luty 17, 2016, 16:17:18 »
Tja, dekomunizacje w praktyce pokazal Walesa z Tuskiem i Pawlakiem obalajac w nocy rzad Olszewskiego, polecam film Nocna Zmiana.
Czyli rozumiem, ze Polska do 56 roku, do smierci Stalina, nie byla panstwem komunistycznym. Bardzo ciekawa teza, ciekawe co na to ci zakopani na podworkach Powiatowych Urzedow Bezpieczenstwa, i innych laczkach. Powiedz to Popieluszce.
No porobili porobili, afery NFZ, Lux Veritas, zainstalowali nawet swojego Rezydenta, na ktorego sa pewnie takie haki w szafie Kiszczaka ze sprzedal by kazdego, zeby to nie wyplynelo. Rzygac mi sie chce, jak pomysle, ze tacy ludzie nami rzadzili tyle czasu.
O Trybunale Stanu jeszcze za wczesnie mowic, ale tutaj masz racje, ze ktos powinien przed nim stanac

Nocną Zmianę oglądałem i jedyne co tam widzę to nieudolnych rządzących bez przygotowania.

Odnośnie komunizmu nie definiuje jej śmierć lidera radzieckiego a faktyczny ustrój państwa. Ergo czy Jugosławia za Tito była krajem socjalistycznym czy komunistycznym do 56'?

Jeśli chodzi o Pana pod żyrandolem bo tak to się faktycznie ujmuje to już imho nadaje się do jakiegoś miesięcznika Scjentologicznego bo pewnie Komor tak naprawdę jest Reptarianinem (czy jakoś tak) :D

Co do afer to proponuję zaczynać dzień od reuters.com i czytać co się u innych dzieje. Zapewne afery w starej EU są powiązane ze Stasi bądź SB :)

Trybunał stanu owszem ... mnie najbardziej przeraża, że wygrała ekonomicznie najbardziej lewicowa partia jaka istnieje obecnie w parlamencie. Do tego patrząc na to co robią dzieląc a nie łącząc jest to najbardziej prorosyjska formacja. Jest ta teza, która tak Obalałeś Cat odnośnie tego, że ... już nie będę patrzył i szukał posta - ktoś napisał, że zdaje się 50% ludzi to idioci (ja się zgadzam i wedle Twojej odpowiedzi, pewnie sam zostanę w Twoich oczach idiotą - dont care) ... ja bym to zmienił. 50% nie rozumie treści wiadomości. Patrząc na działania rządu i PR trzeba wyłapać bardziej to co się komu opłaca jak to co jest opiewane na konferencjach. Destabilizacja stosunków pomiędzy państwami zachodu jest jak najbardziej na korzyść ruskim i to nie pierogom.
Chcą zabrać ulgi dla zagranicznych inwestorów. Fair? Oczywiście, w KOŃCU! tylko może najpierw by się dogadali z naszymi południowymi sąsiadami by też to zrobili bo część inwestycji odpłynie.
Mam dość dużo oszczędności, na chwilę obecną dostęp do moich portfeli ... istne szaleństwo bo banki kombinują jak zarobić na podatek bankowy etc. Ale w końcu ktoś musi zapłacić za 500+ ... ciekawe ile procent zwróci się do budżetu w postaci akcyzy szczególnie jak podniosą tą na niskoprocentowe alkohole o zeta na sztuce.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #367 dnia: Luty 17, 2016, 16:17:41 »

Strasznie mało wiesz o SKW i widać o dokonaniach WSI skoro takie pierdoły o imć Macierewiczu wygadujesz.


Człowieku, jakie pierdoły o jakim Macierewiczu? Gdzie ja pisze o Macierewiczu czy upieram się że to nieprawda z Bolkiem i spółką? Przytomny ty jesteś czy nie do końca?
Z chęci wykazania się wymyślasz jakieś bzdury i dodatkowo wierzysz że ktoś to napisał.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #368 dnia: Luty 17, 2016, 16:35:32 »
Człowieku, jakie pierdoły o jakim Macierewiczu? Gdzie ja pisze o Macierewiczu czy upieram się że to nieprawda z Bolkiem i spółką? Przytomny ty jesteś czy nie do końca?
Z chęci wykazania się wymyślasz jakieś bzdury i dodatkowo wierzysz że ktoś to napisał.
To nie było do ciebie :) ale wzburzenie słuszne ja bym się skapnął po spacji i po tym, że w cytowanym poście nie było słowa o Macierewiczu za to post powyżej, kogoś innego jest w ostatnim zdaniu.
Męczy mnie cytowanie każdego.

W zasadzie nic z tego nie wynika. Mój dziadek (wojskowy) z uśmiechem opowiadał, jak pisał donosy na siebie i przekazywał je swojemu przyjacielowi. Tamten robił to samo. Mieli spokój. Czyli to, że PiS wygrał wybory, to nie demokracja... w takim razie odzyskuję wiarę w ludzi. W sumie ta teoria ma ręce i nogi, bo PiS to socjalizm (tylko ta twarz jest dla mnie dyskusyjna).
Zabawne interpretacje masz naprawdę to, że wygrał to cud z którego należny się bardzo cieszyć i podziękować ruchowi kontroli wyborów za dopilnowanie tego sukcesu.
Inaczej PSL miałby pewnie 30  % albo komuniści.
Nie znam człowieka ale przed 56 rokiem mógłby nie przeżyć takiego żarciku, chyba że to oficer LWP to nie mamy o czym rozmawiać.
PIS to reprezentacja tych którzy pozostali wierni pewnym wartością i tradycja.
Socjalizm ? wystarczy wywalić złodziei uszczelnić system i kasa popłynie strumieniami na wszystko, każde przyzwoite państwo dba o swoich obywateli tylko nasze o tym ostatnio zapomniało.
Idea COP w nowej odsłonie ? Super sprawa jestem za i to obydwoma rękami, ale to potrwa co najmniej 20 lat jest tyle syfu po platfusach że ze dwa lata to PIS będzie śmieci zamiatać, żeby odsłonić co trzeba zrobić.

Nocną Zmianę oglądałem i jedyne co tam widzę to nieudolnych rządzących bez przygotowania.
Ciekawe ile musieli ideologicznie nad tobą pracować żeby tak wyprać ci mózg ?
O tym ze Wałęsa chciał zostawić ruskie wojska jako spółki w Polsce na co Olszewski się nie zgodził i w wyniku tego musieli od nas wyjechać tez uważasz za nie istotne ?
To obok lustracji był jedyny powód nocnej zmiany, na szczęście decyzję o tym by wojska ruskie wyprowadzono zapadły wcześniej.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 16:44:11 wysłana przez xantinos »

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #369 dnia: Luty 17, 2016, 16:46:11 »
Cytuj
To nie było do ciebie :) ale wzburzenie słuszne ja bym się skapnął po spacji i po tym, że w cytowanym pości nie było słowa o Macierewiczu za to post powyżej, kogoś innego jest w ostatnim zdaniu.
Męczy mnie cytowanie każdego.
Mój drogi, skoro nie chce ci się cytować każdego, a chcesz odnieść się do większej ilości rozmówców pod jednym cytatem, to zwykła grzeczność i kultura zwrócić się do nich imiennie, np jak to w większości forów się utarło @ktośtam.
A to że się nie domyśliłem... cóż nauczony doświadczeniem że potrafisz wypisywać banialuki oderwane od rzeczywistości nie wydało mi się to podejrzane.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #370 dnia: Luty 17, 2016, 16:51:12 »
to, że wygrał to cud z którego należny się bardzo cieszyć i podziękować ruchowi kontroli wyborów za dopilnowanie tego sukcesu.
[...]
PIS to reprezentacja tych którzy pozostali wierni pewnym wartością i tradycja.
Nie mogę się powstrzymać:
"Ciekawe ile musieli ideologicznie nad tobą pracować żeby tak wyprać ci mózg?"

 

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #371 dnia: Luty 17, 2016, 17:00:14 »
Nie mogę się powstrzymać:
"Ciekawe ile musieli ideologicznie nad tobą pracować żeby tak wyprać ci mózg?"

PiS to reakcyjna, lewicowa partia, po której trzeba sprzątać za każdym razem jak dojdzie do władzy. Qlek, oszołomów jest masa i tego nie zmienisz. Jeśli ktoś jest fanatykiem do daj mu bombę byle się wysadził w lesie:)

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #372 dnia: Luty 17, 2016, 17:01:22 »
Nie mogę się powstrzymać:
"Ciekawe ile musieli ideologicznie nad tobą pracować żeby tak wyprać ci mózg?"
No ja to z oszołomów warszawskich z 4 pokolenia pradziad wojna 1920 , dziad wrzesien i obóz jeniecki potem komusza poniewierka , babcia w powstaniu, rodzice robotnicy w fabrykach komunistycznych nieskalani pzpr w duchu katolicko-patriotycznym chyba wystarczy ?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #373 dnia: Luty 17, 2016, 17:01:48 »
Zabawne interpretacje masz naprawdę to, że wygrał to cud z którego należny się bardzo cieszyć i podziękować ruchowi kontroli wyborów za dopilnowanie tego sukcesu.
Inaczej PSL miałby pewnie 30  % albo komuniści.

 :D Czyli za cuda na tym ziemskim padole nie odpowiada tylko Pan Bóg ale jeszcze Ruch Kotroli Wyborów? A Pan Jarosław? >:D
A powiedz jeszcze jak to się stało, że pomimo tego, że PiS pchał wszędzie swoich mężów zaufania gdzie tylko się da, nie wychwycili oni manipulacji wyborczych, a jak nazwali się tym ruchem, to niepolakom puściły zwieracze i przestali wybory fałszować? To ten cud? Nazwą swoja tak zadziałali, swoim oddechem, czy jeszcze inaczej?

Cytuj
PIS to reprezentacja tych którzy pozostali wierni pewnym wartością i tradycja.

Tu się muszę zgodzić:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=64wBSbSpxuQ[/youtube]

Cytuj
Socjalizm ? wystarczy wywalić złodziei uszczelnić system i kasa popłynie strumieniami na wszystko,(...)

Dokładnie. Polska jest jedyna w swoim rodzaju. U nas nie istnieje coś takiego jak ograniczone zasoby. Wystarczy wymienić ludzi na swoich i będzie się miało środki w wysokości o jakich nikt nigdy i nigdzie nie marzył. Zauważył to nawet swego czasu Miller, który powiedział, że jak SLD obieca gruszki na wierzbie, to one tam wyrosną. Tyle że Miller nie zauważył, że jest komuchem i niepolakiem, a tym samym to prawo w przypadku jego ludzi nie ma zastosowania. Trzeba bowiem najpierw obsadzić stanowiska w kraju patriotami (nie, nie chodzi o amerykańskie systemy antyrakietowe), a wtedy już tylko cód, miód i maliny.


Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #374 dnia: Luty 17, 2016, 17:06:02 »
No ja to z oszołomów warszawskich z 4 pokolenia pradziad wojna 1920 , dziad wrzesien i obóz jeniecki potem komusza poniewierka , babcia w powstaniu, rodzice robotnicy w fabrykach komunistycznych nieskalani pzpr w duchu katolicko-patriotycznym chyba wystarczy ?
Nie oceniam po przodkach, w odróżnieniu od PiSu. Nie będę patrzeć na nikogo przez pryzmat jego ojca, dziadka i pradziadka. Z zasady. Poza tym w Twoim przypadku byłoby to dla nich krzywdzące.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #375 dnia: Luty 17, 2016, 17:07:45 »
:D Czyli za cuda na tym ziemskim padole nie odpowiada tylko Pan Bóg ale jeszcze Ruch Kotroli Wyborów? A Pan Jarosław? >:D
A powiedz jeszcze jak to się stało, że pomimo tego, że PiS pchał wszędzie swoich mężów zaufania gdzie tylko się da, nie wychwycili oni manipulacji wyborczych, a jak nazwali się tym ruchem, to niepolakom puściły zwieracze i przestali wybory fałszować? To ten cud? Nazwą swoja tak zadziałali, swoim oddechem, czy jeszcze inaczej?

Tu się muszę zgodzić:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=64wBSbSpxuQ[/youtube]

Dokładnie. Polska jest jedyna w swoim rodzaju. U nas nie istnieje coś takiego jak ograniczone zasoby. Wystarczy wymienić ludzi na swoich i będzie się miało środki w wysokości o jakich nikt nigdy i nigdzie nie marzył. Zauważył to nawet swego czasu Miller, który powiedział, że jak SLD obieca gruszki na wierzbie, to one tam wyrosną. Tyle że Miller nie zauważył, że jest komuchem i niepolakiem, a tym samym to prawo w przypadku jego ludzi nie ma zastosowania. Trzeba bowiem najpierw obsadzić stanowiska w kraju patriotami (nie, nie chodzi o amerykańskie systemy antyrakietowe), a wtedy już tylko cód, miód i maliny.
jak już sobie radykalizujemy kolego to ja mam prosty pomysł na uzdrowienie kraju :))
Każdego z komusza rodziną pozbawić obywatelstwa i majątku i wydalić oraz wpisać o niemożności osiedlenia w Polsce na zawsze.
Z byłymi folksdojczami zrobić to samo. Zostanie ze 20 mln nie bedzie problemów mieszkalnych ani na rynku pracy i znów będziemy krajem mlekiem i miodem płynącym.


Nie oceniam po przodkach, w odróżnieniu od PiSu. Nie będę patrzeć na nikogo przez pryzmat jego ojca, dziadka i pradziadka. Z zasady. Poza tym w Twoim przypadku byłoby to dla nich krzywdzące.

a ja patrze bo ojciec ubek może wychować syna tylko na nowego ubeka, patrioty z niego nie zrobi chyba że w miłości do sowietów.
O moich przodków się nie bój wiem, że nie przenoszę im wstydu swoimi poglądami, ani dotychczasowym życiem.
lepiej zajrzyj do siebie ...

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #376 dnia: Luty 17, 2016, 17:10:32 »
Nie oceniam po przodkach, w odróżnieniu od PiSu. Nie będę patrzeć na nikogo przez pryzmat jego ojca, dziadka i pradziadka. Z zasady. Poza tym w Twoim przypadku byłoby to dla nich krzywdzące.

Qlek zgadza się. To co robili Twoi przodkowie nie ma jakiegokolwiek znaczenia. Jakby tak było popierałbym papę w muszce by wprowadzić monarchie w Polsce. Objąłbym sobie jakiś fajny zameczek byle ze stadniną koni i żyłbym sobie zarządzając chłopstwem.

Czy u nas dzieje się tak źle? Trzeba popatrzeć przez pryzmat nam "równych" czyli tych, którzy pod koniec lat 80' czy na początku 90' wyszli spod buta sowietów. Sytuacje są porównywalne po zniszczonej gospodarce a bym rzekł, że u większości jest trochę gorzej jak u nas.

Cytuj
jak już sobie radykalizujemy kolego to ja mam prosty pomysł na uzdrowienie kraju :))
Każdego z komusza rodziną pozbawić obywatelstwa i majątku i wydalić oraz wpisać o niemożności osiedlenia w Polsce na zawsze.
Z byłymi folksdojczami zrobić to samo. Zostanie ze 20 mln nie bedzie problemów mieszkalnych ani na rynku pracy i znów będziemy krajem mlekiem i miodem płynącym

I ZROBIĆ JAK W KONGO! uwłaszczyć, złą burżuazję rozstrzelać. Niechaj zabrzmi międzynarodówka i każdemu wg potrzeb. Niech żyją ludzie pracy.
Twoje poglądy są tak bolszewickie ... <3 odnalazłbyś się u wujaszka Dżugaszwilego.

Albo ... spalić REICHSTAG! ekheeem Sejm, następnie wszystkich z komuszych rodzin do 4 pokolenia do komór gazowych i obozów pracy ... za ich majątek sfinansujemy wielką wojnę ludzi demokracji. Odbijemy Wilno, odbijemy Lwów z rąk Ukraińców a każdego z czarnym podniebieniem zastrzelimy przed jego domem!. Dzisiaj Warszawa, jutro wilno a za tydzień będziemy siedzieć na Kremlu.

LUDZIE NA BARYKADY!
----------------
Poglądy mentalnych zrąbów, których rodziny gdzieś macano jak byli mali bądź ich samych, którzy teraz muszą wylewać swoje frustracje i agresywnie chcieć przeradzać w czyn jest straszne. Niestety dzieje się to tak co jakiś czas w historii świata ... stąd Jakobińska Francja, Nazistowskie Niemcy czy Ruskie Komucośtam. Dzieci bite w szkole często w dorosłym życiu cechują się masą okrucieństwa.

Xantinos pokaż ładnie na tym misiu gdzie Cię dotykano ... :

« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 17:20:03 wysłana przez [CIALO] Rainbow Child »

Gal Anonim

  • CAS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gal Anonim
  • Korporacja: Center for Advanced Studies
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #377 dnia: Luty 17, 2016, 17:20:50 »

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #378 dnia: Luty 17, 2016, 17:21:16 »
Qlek zgadza się. To co robili Twoi przodkowie nie ma jakiegokolwiek znaczenia. Jakby tak było popierałbym papę w muszce by wprowadzić monarchie w Polsce. Objąłbym sobie jakiś fajny zameczek byle ze stadniną koni i żyłbym sobie zarządzając chłopstwem.

Czy u nas dzieje się tak źle? Trzeba popatrzeć przez pryzmat nam "równych" czyli tych, którzy pod koniec lat 80' czy na początku 90' wyszli spod buta sowietów. Sytuacje są porównywalne po zniszczonej gospodarce a bym rzekł, że u większości jest trochę gorzej jak u nas.

I ZROBIĆ JAK W KONGO! uwłaszczyć, złą burżuazję rozstrzelać. Niechaj zabrzmi międzynarodówka i każdemu wg potrzeb. Niech żyją ludzie pracy.
Twoje poglądy są tak bolszewickie ... <3 odnalazłbyś się u wujaszka Dżugaszwilego.
Widzisz nadmiar miłosierdzia nas zgubił już wielokrotnie w naszej historii, a z jego brakiem nie maja problemów nasi odwieczni wrogowie.
Pytasz czy chce jak w kongo ?
Nie nie chce ich zabijać chociaż nie płakał bym gdyby ich rozstrzelano wszystkich.
Wolę pokojową wersję miała nią być lustracja, ale po prawie 30 latach już nie ma sensu.
Nie znam ubeka klepiącego biedę czy sekretarz PZPR, za to działaczy podziemia, weteranów czy innych bohaterów tak, to ma być sprawiedliwość dziejowa ?
Podzięka za odzyskanie wolności ?
Młodzi zdolni potomkowie tych ludzi nie mają szans w starciu z plaga resortówek bo nie maja koneksji, kasy, i kilku innych czynników w postaci np. dokumentów z szafy aby osiągnąć swój cel.

Xantinos pokaż ładnie na tym misiu gdzie Cię dotykano ... :

vanitas vanitatum et omnia vanitas ...
biedny resortowy dzieciaku, a misia tez miałeś czerwonego dlatego tęsknisz za normalnym ?
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 17:30:54 wysłana przez xantinos »

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #379 dnia: Luty 17, 2016, 17:30:30 »
Widzisz nadmiar miłosierdzia nas zgubił już wielokrotnie w naszej historii, a z jego brakiem nie maja problemów nasi odwieczni wrogowie.
Pytasz czy chce jak w kongo ?
Nie nie chce ich zabijać chociaż nie płakał bym gdyby ich rozstrzelano wszystkich.
Wolę pokojowa wersją miała być nią lustracja, ale po prawie 30 latach już nie ma sensu.
Nie znam ubeka klepiącego biedę czy sekretarz PZPR, za to działaczy podziemia, weteranów czy innych bohaterów tak, to ma być sprawiedliwość dziejowa ?
Podzięka za odzyskanie wolności ?
Młodzi zdolni potomkowie tych ludzi nie mają szans w starciu z plaga resortówek bo nie maja koneksji, kasy, i kilku innych czynników w postaci np. dokumentów z szafy aby osiągnąć swój cel.

Koneksji ... stary pochodzę z niezbyt zamożnej rodziny, za to idąc na studia poszedłem pracować dla prodemokratycznej pozarządówki. Poznałem ludzi, oni zauważyli że jestem rozsądny. Założylem na X lat działalność dzięki której odłożyłem sobie dość dużo kasy ... siedzisz i memlesz jęzorem i jesteś jak krokodylek - duża gęba do gadania, małe rączki do roboty to jesteś młodym możliwe, że zdolnym i pracującym przez X lat w mcdonaldzie (też roznosiłem ulotki, pracowałem jako kelner czy barman - bardziej podajnik piwa). Praca nie hańbi. Chcesz poznać ludzi, to wyjdź ponad przeciętność i się wykaż.

Za odzyskanie wolności chcesz czek? Ci, którzy byli obrotni po 89 się ustawili. Miałem przyjemność poznać jednego z założycieli firmy, która handluje do dziś elektroniką i jest znana. Z rozmową z ich kolegami koleś odmrażał sobie 2 lata na początku lat 90 tych dupę na bazarku wciskając ludziom np używane lodówki. Można? Można tylko rusz dupę.

Chcesz mieć pracę po studiach? To idź na takie po których praca jest. Np to co Qlek kończył czy ja. Dostosuj się do rynku i walcz. Ale wiem ... złe komuchy zabrały Ci możliwość rozwoju.

Dwa ... tu już .. sorry Doom ale nawet nie chcę nawet cenzurować ... ZNASZ TY KURWA CHOCIAŻ JAKIEGOŚ UBEKA czy po prostu przeczytałeś mema zrobionego przez gimbusa na kwejku.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #380 dnia: Luty 17, 2016, 17:45:26 »
Koneksji ... stary pochodzę z niezbyt zamożnej rodziny, za to idąc na studia poszedłem pracować dla prodemokratycznej pozarządówki. Poznałem ludzi, oni zauważyli że jestem rozsądny. Założylem na X lat działalność dzięki której odłożyłem sobie dość dużo kasy ... siedzisz i memlesz jęzorem i jesteś jak krokodylek - duża gęba do gadania, małe rączki do roboty to jesteś młodym możliwe, że zdolnym i pracującym przez X lat w mcdonaldzie (też roznosiłem ulotki, pracowałem jako kelner czy barman - bardziej podajnik piwa). Praca nie hańbi. Chcesz poznać ludzi, to wyjdź ponad przeciętność i się wykaż.

Za odzyskanie wolności chcesz czek? Ci, którzy byli obrotni po 89 się ustawili. Miałem przyjemność poznać jednego z założycieli firmy, która handluje do dziś elektroniką i jest znana. Z rozmową z ich kolegami koleś odmrażał sobie 2 lata na początku lat 90 tych dupę na bazarku wciskając ludziom np używane lodówki. Można? Można tylko rusz dupę.

Chcesz mieć pracę po studiach? To idź na takie po których praca jest. Np to co Qlek kończył czy ja. Dostosuj się do rynku i walcz. Ale wiem ... złe komuchy zabrały Ci możliwość rozwoju.

Dwa ... tu już .. sorry Doom ale nawet nie chcę nawet cenzurować ... ZNASZ TY KURWA CHOCIAŻ JAKIEGOŚ UBEKA czy po prostu przeczytałeś mema zrobionego przez gimbusa na kwejku.
zdziwił byś się ilu i to niektórych znaczących sekretarzy też paru ....
O mnie się nie martw ja sobie radze ciekawy czy ten twój znajomy bez znajomości i łapówek był sobie w stanie załatwić co chciał.
Gówno prawda po prostu kombinował i oszukiwał zwykły kawał cwaniaka jakich masa na rynku, a nie pracowitego człowieka.
pamiętam rok 89 bo w 91 skończyłem szkolę, wiec nie pierdol mi jak to było cudownie bo mnie rozczulasz.
kasę robili tylko cwaniacy,mafia i cinkciarze.
Większość zawodów była hermetyczna żeby otworzyć działalność musiałeś mieć wejścia i układy nikt uczciwie niczego się nie dorobił chyba, że garba.
Prodemokratycznej poza-rządówki ? czyli wlazłeś kolego w układy z państwowymi środkami i ciągnąłeś całymi garściami.
O pracy po studiach mnie nie rozbawiaj bo to można miedzy bajki wsadzić.
Możesz prawo skończyć z nagrodami i wyróżnieniem, a nie dostaniesz aplikatury jak nie masz rodziny w branży i tak jest w wielu zawodach zmarnowane 5 lat.
Wolność gospodarcza to puste frazesy w realiach PRL bis. Spróbuj wygrać przetarg publiczny :) ale bez znajomości i łapówki itd.
Żyjemy chyba w innych światach i opisujemy inne realia.

[NAUKE] Son of Rainbow

  • NAUKE
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Son of Rainbow
  • Korporacja: Nauka o EVE
  • Sojusz: Caldari Armed Forces.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #381 dnia: Luty 17, 2016, 18:00:43 »
Wiesz co EOT bo nie chce mi się już dyskutować z radiomaryjnym oszołomem. Organizacje pozarządowe są w większości organizacjami niepolitycznymi i w takich też byłem, niezawisłymi. Jeśli już występują w drodze konkursu zadań publicznych o jakąś dotację realizują ją często lepiej i zawsze taniej jak urzędnicy. Tak czerpałem środki z pieniędzy publicznych jednak NGO robią to non profit chłopaczku z wypranym mózgiem.

Bardzo nie lubię szkalowania ludzi, którzy empatycznie robią coś pro bono dla innych. Nie chce mi się już udzielać w tym temacie, jesteś tak przesiąknięty jadem ... EOT

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #382 dnia: Luty 17, 2016, 18:02:17 »
Możesz prawo skończyć z nagrodami i wyróżnieniem, a nie dostaniesz aplikatury jak nie masz rodziny w branży (...)

Tu akurat Ty pierdzielisz głupoty (nie tylko tu zresztą). Fakt, aż tak dobrze jest dopiero od "reformy Ziobry", czyli coś od około 2005 r. Ale od tego czasu o tym, czy zdasz, czy nie zdasz na aplikację (przynajmniej adwokacką, radcowską i notarialną) decyduje tylko test jednokrotnego wyboru. Do tego test przygotowywany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Tu się nie da zakombinować z odpowiednimi pytaniami dla odpowiednich osób, czy z nieuwzględnieniem jakiejś odpowiedzi, skoro pytania i odpowiedzi na nie przychodzą "z góry". Tak samo egzamin końcowy (radcowski, adwokacki, notarialny) jest państwowy.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #383 dnia: Luty 17, 2016, 18:06:44 »
Tu akurat Ty pierdzielisz głupoty (nie tylko tu zresztą). Fakt, aż tak dobrze jest dopiero od "reformy Ziobry", czyli coś od około 2005 r. Ale od tego czasu o tym, czy zdasz, czy nie zdasz na aplikację (przynajmniej adwokacką, radcowską i notarialną) decyduje tylko test jednokrotnego wyboru. Do tego test przygotowywany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Tu się nie da zakombinować z odpowiednimi pytaniami dla odpowiednich osób, czy z nieuwzględnieniem jakiejś odpowiedzi, skoro pytania i odpowiedzi na nie przychodzą "z góry". Tak samo egzamin końcowy (radcowski, adwokacki, notarialny) jest państwowy.
Super powiedz mi taką rzecz jest 10 miejsc i 20 kandydatów 10 z koligacjami 10 bez, którzy dostana się na miejsca po zdanym teście ?
oczywiście nie masz dostępu do swojego testu po ocenie jak mniemam :) tylko do wyniku pkt ?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #384 dnia: Luty 17, 2016, 18:14:23 »
Super powiedz mi taką rzecz jest 10 miejsc i 20 kandydatów 10 z koligacjami 10 bez, którzy dostana się na miejsca po zdanym teście ?
oczywiście nie masz dostępu do swojego testu po ocenie jak mniemam :) tylko do wyniku pkt ?

Super, jakbyś znał temat, a nie czerpał wiedzę z głupot wypisywanych w internecie, to byś wiedział, że obecnie nie ma czegoś takiego jak ilość miejsc na aplikacji. Jest tylko próg punktowy. KAŻDY, kto ten próg punktowy przekroczy dostaje się na aplikację. Kompletnie nie ma znaczenia ile osób ten próg zdobyło. Nawet początkowo rady miały z tym spore problemy, bo liczba aplikantów potrafiła wzrosnąć wielokrotnie w porównaniu z poprzednimi naborami. Rady, które za starych "dobrych" czasów miały na danym roczniku kilkunastu czy tam trzydziestu aplikantów, nagle w pierwszym roczniku dostały nawet 150 aplikantów. Głowili się mocno jak to u siebie upchać (kwestia np. lokali do szkoleń) ale jakoś sobie poradziły.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P