Autor Wątek: Czy rząd rujnuje kraj?  (Przeczytany 224540 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 26, 2016, 10:19:47 »
http://www.bankier.pl/wiadomosc/PKO-Bank-Polski-podnosi-oplaty-klientom-detalicznym-7300712.html
Nosz kurde, teraz będę musiał więcej dawać na kartę i aż 3x więcej za kod! Pierdzielę, przenoszę się do banku spółdzielczego :P


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 26, 2016, 10:22:32 »
Nosz kurde, teraz będę musiał więcej dawać na kartę i aż 3x więcej za kod! Pierdzielę, przenoszę się do banku spółdzielczego :P
Opłat za flagowe konto "za zero" jeszcze nie podnieśli  :) wiem bo mam. Natomiast same tendencje są niepokojące.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 26, 2016, 11:25:57 »
Funkcją podatku jest ukryć fakt prawdziwego podatnika? Skąd ty to kurwa wziąłeś?

Lepiej jest powiedzieć że podatek płaci firma niż końcowy odbiorca prawda? Nastroje społeczne byłyby diametralnie inne gdyby nagle okazało się że faktycznie płacisz tych podatków dużo więcej niż różnica brutto/netto. Lepiej żyć w świadomości że cholerne koncerny każą nam płacić za paliwo niż przerzucić te kilka zł z każdego litra jako podatek dochodowy od osób prywatnych.

Odwrotnie, w skrajnym przypadku firma schodzi z marży, normalnie podnosi ceny albo dopieprza mniejszym dostawcom. Zależnie od swojej siły negocjacyjnej. Nie wiem skąd czerpiesz te rewelacje.

Ze zwykłej teorii gier która jest podstawą współczesnej ekonomii. Co się stanie jeśli jedna z firm nie podniesie cen? Gdzieś te nowe koszty przerzucą, jasna sprawa, ale podniesienie cen to ostateczność, bo przy podobnych usługach tracisz konkurencyjność.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 26, 2016, 11:46:01 »
Lepiej jest powiedzieć że podatek płaci firma niż końcowy odbiorca prawda? Nastroje społeczne byłyby diametralnie inne gdyby nagle okazało się że faktycznie płacisz tych podatków dużo więcej niż różnica brutto/netto. Lepiej żyć w świadomości że cholerne koncerny każą nam płacić za paliwo niż przerzucić te kilka zł z każdego litra jako podatek dochodowy od osób prywatnych.
Ma to się nijak do funkcji jakiegokolwiek podatku. Zwykłe skurwysyństwo rządzących i ignorancja owiec.

Ze zwykłej teorii gier która jest podstawą współczesnej ekonomii. Co się stanie jeśli jedna z firm nie podniesie cen? Gdzieś te nowe koszty przerzucą, jasna sprawa, ale podniesienie cen to ostateczność, bo przy podobnych usługach tracisz konkurencyjność.
Teoria gier nie jest podstawą współczesnej ekonomii. To jedna z gałęzi, mocno rozwojowa (bo stosunkowo młoda), umożliwiająca symulację decyzyjności w uproszczonych modelach, ale niewiele więcej. I z pewnością z teorii gier nie wynika, że przy nałożeniu podatku najlepszą strategią jest nie podnosić ceny. Marża banku na kredytach hipotecznych to do tej pory 1,5% rocznie. Rząd opodatkował aktywa na prawie 0,5%. Jeśli jednym podpisem ktoś ci upieprza 1/3 marży z kontraktu, to choćbyś miał się zesrać, nie jesteś w stanie nie podnieść cen.

To na kogo przerzucone zostaną koszty podatku nie wynika z żadnej teorii gier, a z siły negocjacyjnej poszczególnych uczestników rynku. Ta wynika, między innymi, z poziomu rozdrobnienia dostawców, odbiorców i oferentów z branży. Im większe rozdrobnienie, tym mniejsza pozycja negocjacyjna. Dodatkowo, bank nie zachowuje się jak jakaś mała jednoosobowa firemka w Pcimiu Dolnym. To wielka instytucja z radą nadzorczą i presją inwestorów na wzrost i dywidendę.

Edit:
Dojeżdżam do pracy z koleżanką, która pracuje w banku (który, nieistotne). Związki zawodowe podpisały się już pod zwolnieniem grupowym 1200 osób. W branży chodzą ploty, że to dopiero początek. "Dobra zmiana".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2016, 11:56:06 wysłana przez qlko1 »

[VI] Yeara RedisBad

  • VI
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yeara RedisBad
  • Korporacja: Viziam
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 26, 2016, 12:17:27 »
Dla mnie dorwanie się do władzy przez narodowo-katolickich socjalistów to najgorsze co mogło nas spotkać.
Co tu dużo mówić dorobek tej myśli politycznej jest nie wiele gorszy niż komunistów.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 26, 2016, 12:53:55 »
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

[VI] Yeara RedisBad

  • VI
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yeara RedisBad
  • Korporacja: Viziam
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 26, 2016, 13:04:11 »
Na czym ta manipulacja polega? Socjalistyczny rząd chce rozdawać pieniądze nie patrząc na zadłużenie kraju i żeby było śmiesznej przed wyborami mówili o Polsce w ruinie, a teraz wszystko jest dobrze można rozdawać nie swoją kasę.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 26, 2016, 13:04:43 »
Cytuj
Zmiany w Taryfie Prowizji i Opłat będą obowiązywać od 1 maja br. W niewielkim stopniu dotyczą one podstawowej oferty kierowanej obecnie do klientów indywidualnych: najpopularniejszych kont osobistych i kart debetowych oraz kredytów hipotecznych i pożyczek gotówkowych. Tego typu zmiany są działaniem rutynowym i dokonywane są średnio raz w roku, w wyniku analizy rynkowej konkurencyjności oferty PKO Banku Polskiego. W roku 2011 zmiana miała miejsce w listopadzie, w 2012 – we wrześniu, w 2013 – w sierpniu, w 2014 – w październiku, a w 2015 – w maju.

Hurr Durr?

http://www.bankier.pl/wiadomosc/PKO-BP-tlumaczy-sie-z-podwyzek-Sprawa-trafi-do-Komisji-Finansow-Publicznych-7300879.html
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 26, 2016, 13:12:34 »
Na czym ta manipulacja polega? Socjalistyczny rząd chce rozdawać pieniądze nie patrząc na zadłużenie kraju i żeby było śmiesznej przed wyborami mówili o Polsce w ruinie, a teraz wszystko jest dobrze można rozdawać nie swoją kasę.
Ja się zgadzam z Tobą ale są osoby które twierdzą że to wszystko manipulacja ;)

Glass jak dla mnie to kolejną kompromitacja.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 26, 2016, 13:13:50 »
Ma to się nijak do funkcji jakiegokolwiek podatku. Zwykłe skurwysyństwo rządzących i ignorancja owiec.

Ale zgodzisz się że podatek dochodowy dla firm to rzecz totalnie pozbawiona logiki, szczególnie przy współistnieniu vatu?

Dojeżdżam do pracy z koleżanką, która pracuje w banku (który, nieistotne). Związki zawodowe podpisały się już pod zwolnieniem grupowym 1200 osób. W branży chodzą ploty, że to dopiero początek. "Dobra zmiana".

Nikt nie mówi że kolejne podatki to dobra rzecz. Wystarczy jeden, równy % dla wszystkich bez możliwości odliczenia. Bez pierdolenia czy sprzedajesz lody czy słodką wodę i jaka stawka się należy. Tylko kto dobrowolnie pozbawi się głosów zwolnionych urzędasów, którzy codziennie walczą z problemami które stwarza obecny system.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 26, 2016, 13:23:08 »
[...]Tylko kto dobrowolnie pozbawi się głosów zwolnionych urzędasów, którzy codziennie walczą z problemami które stwarza obecny system.
Ale to nie jest problem głosów urzędasów. Przytłaczająca większość naszego debilnego społeczeństwa jak usłyszy o likwidacji ulg, nie ważne co dostaną w zamian, podniesie larum. Okradają nas! Złodzieje! etc.

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 26, 2016, 13:50:46 »
http://eve-centrala.com.pl/index.php/topic,13242.msg230769.html#msg230769

Minął miesiąc i sprawdza się - niestety - najgorszy możliwy scenariusz. A od marca zaczynamy rolowanie długu o którym pisałem przed Świętami. Na Świętokrzyskiej powoli narasta panika. W tym roku budżet się dopnie, bo wpadnie 9 mld zł z aukcji częstotliwości. Za rok jednak będzie już kiepsko, bo koszt obsługi zadłużenia pójdzie ostro w górę. Kupon ma 10-letnich polskich bondsach przebił szczyt z 2008, kiedy na świecie szalał kryzys finansowy i nikt nikomu nie chciał pożyczać pieniędzy. Żeby było jeszcze śmieszniej, to obecny MinFin nie wie, jak rozmawiać z rynkami finansowymi. Jak dostał draft z S&P, to w panice zadzwonił do jedynego swojego znajomego, który zna kogoś w City, by ten coś zrobił. Efekty żadnego, tylko dziecinne dąs w postaci zrywania umów z S&P przez państwowe spółki.  Na szczęście ktoś mądry powiedział ugrupowaniu rządzącemu, by nie walić w Niemcy, bo to jeden z największych kupców naszych obligacji. Trzeba im przyznać, że są sprytni. Swój dług finansują u nas i to jeszcze na tym zarabiają.

Najgorsze jest to, że za to wszystko nie zapłaci PiS, Kaczyński, Szydło czy Duda. Tylko każdy z nas. Bo nowe, bardzo drogie długi, trzeba będzie spłacić za 10-20 lat. A jak te "zdrowe fundamenty" się zaczną sypać, to już wszystko popłynie...

ps. na Wegrzech przeciętny roczny koszt obsługi podstawowego zestawu bankowego ROR+kart płatnicza to 600 zł. Pozdrawiam kumatych :)



Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 26, 2016, 13:53:45 »
Hurr Durr?

http://www.bankier.pl/wiadomosc/PKO-BP-tlumaczy-sie-z-podwyzek-Sprawa-trafi-do-Komisji-Finansow-Publicznych-7300879.html
A co Twoim zdaniem mieli powiedzieć?  ;D Znaczy Hurr Durr i wszystko jest jak być powinno, a Komisja Finansów Publicznych wpieprzy się w temat bo nie mają co czytać do poduszki?

Cytuj
Dokonując zmian w taryfie prowizji i opłat, oprócz preferencji dla zaangażowanych i aktywnych klientów, staramy się też zachęcać do korzystania z nowych produktów i kanałów kontaktu, które są wygodne dla klientów i efektywne kosztowo.
Przecież to jakaś bzdura  ???
Cytuj
Tego typu zmiany są działaniem rutynowym i dokonywane są średnio raz w roku, w wyniku analizy rynkowej konkurencyjności oferty PKO Banku Polskiego.
"Jesteśmy zbyt atrakcyjni, dlatego podnosimy opłaty"  ;D

Ale zgodzisz się że podatek dochodowy dla firm to rzecz totalnie pozbawiona logiki, szczególnie przy współistnieniu vatu?
Jako podatnik jestem przeciwnikiem wszelkich podatków  :D Jak dla mnie podatek powinien być liczony od sztuki dorosłego obywatela i równy dla wszystkich. Ale to utopia, bo niezaradni życiowo wylezą na ulicę płacząc, że płacą tyle co bogaci.

Nikt nie mówi że kolejne podatki to dobra rzecz.
Jak to nikt nie mówi. Połowa tego topicu to sprzeczka o to. Ja twierdzę, że to był debilizm, reszta świata krzyczy "dobrze tak zachodniemu kapitałowi i złodziejskim bankom".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2016, 14:02:52 wysłana przez qlko1 »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 26, 2016, 16:45:46 »
Jak to nikt nie mówi. Połowa tego topicu to sprzeczka o to. Ja twierdzę, że to był debilizm, reszta świata krzyczy "dobrze tak zachodniemu kapitałowi i złodziejskim bankom".

Nie, połowa tego topiku to sprzeczka między 2 stronami. Jedna mówi że kaczory nas wykańczają, a druga połowa pyta się gdzie były lamenty gdy poprzednia władza robiła to samo. Nikt nie neguje że idziemy w chujową stronę, spór jest o to od kiedy i co takiego poza pajacami na stołkach się zmieniło.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 26, 2016, 18:08:24 »
Jedna mówi że kaczory nas wykańczają, a druga połowa pyta się gdzie były lamenty gdy poprzednia władza robiła to samo.
Czekaj, to według Ciebie, barany z Partii X mogą wykańczać kraj debilnymi ustawami, bo Partia Y przed nimi robiła to samo?

A prospos: "co takiego poza pajacami na stołkach się zmieniło?"

Znacząco się zmienił wektor opisujący zmiany, teraz kierunek jest dużo bardziej w dół i ma stanowczo większy moduł. 

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 26, 2016, 20:25:04 »
Czekaj, to według Ciebie, barany z Partii X mogą wykańczać kraj debilnymi ustawami, bo Partia Y przed nimi robiła to samo?

Zacytuj mi w którym miejscu to napisałem. Jeśli nie napisałem to nie wkładaj mi w usta takich rzeczy.

Znacząco się zmienił wektor opisujący zmiany, teraz kierunek jest dużo bardziej w dół i ma stanowczo większy moduł.

W którym aspekcie? Mówisz o jednopartyjnej większości? Wygrali w demokratycznych wyborach czy tego chcemy czy nie. Czym różni się jednopartyjna większość od rządów wspólnie z PSL? Nazwą.

O TK? A po co mieli to ruszać skoro po tych wyborach mieliby wszystkich swoich?

Podatki? Podatki rosły tak samo tylko sektory były inne i nie było komu nagłaśniać.

500zł na dzieciaka? Nie sądzę by dali radę tego dokonać, by dali radę znaleźć kasę. Ale cokolwiek by o tym nie mówić szacunki są takie że Polska z relatywnie młodego kraju będzie jednym z 4 pierwszych które osiągną średnią wieku 50 lat. I nie potrwa to zbyt długo. Każdy liczy ile te 500zł będzie nas kosztować w ciągu 4, 5 lat. Liczył ktoś ile kosztować będzie 50 letnie społeczeństwo? Z tym TRZEBA coś zrobić. W Polsce ludzie jakoś rozmnażać się nie chcą, becikowe poprawiło statystyki, ale dalej nie zbliżamy 2 dzieciaków na rodzinę. Myślę że nie przez przypadek zachód osadza u siebie ciapatych godząc się na to co się tam dzieje i to co będzie się działo za lat kilka. Płaczecie o przejęciu mediów, ale jeżeli miałbym wskazać kraj z największą wolnością słowa w Europie to jeśli nie Polska to kandydata szukałbym w Europie Wschodniej.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 26, 2016, 21:30:43 »
Zacytuj mi w którym miejscu to napisałem. Jeśli nie napisałem to nie wkładaj mi w usta takich rzeczy.
To ty mi zacytuj gdzie ja Ci wkładam w usta. Ja zadałem pytanie, możesz odpowiedzieć "tak", możesz odpowiedzieć "nie", ale nie pisz że ja cokolwiek Ci w usta wkładam, bo nigdzie tego nie zrobiłem.
W którym aspekcie?
Ustawa o policji i polityka która de facto zwiększa koszty życia w Polsce przeciętnego obywatela. I to wszystko tak krótkim czasie.

Ghash

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bianca Ravencroft
  • Korporacja: The Scope
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 27, 2016, 01:14:43 »
oj tam, oj tam,
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=u9Dg-g7t2l4[/youtube]

fajny kower.

bronmy demokracyji
Star Wars Mud PL

...po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne

Percival Schuttenbach

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 27, 2016, 09:15:59 »
500zł na dzieciaka? Nie sądzę by dali radę tego dokonać, by dali radę znaleźć kasę. Ale cokolwiek by o tym nie mówić szacunki są takie że Polska z relatywnie młodego kraju będzie jednym z 4 pierwszych które osiągną średnią wieku 50 lat. I nie potrwa to zbyt długo. Każdy liczy ile te 500zł będzie nas kosztować w ciągu 4, 5 lat. Liczył ktoś ile kosztować będzie 50 letnie społeczeństwo? Z tym TRZEBA coś zrobić. W Polsce ludzie jakoś rozmnażać się nie chcą, becikowe poprawiło statystyki, ale dalej nie zbliżamy 2 dzieciaków na rodzinę. Myślę że nie przez przypadek zachód osadza u siebie ciapatych godząc się na to co się tam dzieje i to co będzie się działo za lat kilka. Płaczecie o przejęciu mediów, ale jeżeli miałbym wskazać kraj z największą wolnością słowa w Europie to jeśli nie Polska to kandydata szukałbym w Europie Wschodniej.

Wiesz, problemem jest to, że w Polsce posiadanie dzieci to KARA. Matki przez ciążę są wypychane z rynku pracy i cholernie ciężko do niego wrócić. Prywatne żłobki są cholernie drogie, a żeby załapać się na państwowe trzeba się rozwieść (jeśli już masz ślub). Ewentualnie możesz zrezygnować z pracy, jak spadnie Ci dochód do poziomu absurdalnego, to się załapiesz.

500zł na drugie dziecko to próba zatkania palcem dziury wielkości pięści. Cholernie droga i nieefektywna. Żeby dać Ci te 500zł opodatkują Cię na 700. To chyba najgłupsze możliwe rozwiązanie, ale brzmi dobrze więc można łowić baranów.

Wolę, żeby za te pieniądze każdy dzieciak miał zagwarantowane miejsce w dobrym żłobku i przedszkolu, tak żeby matki chciały wrócić zaraz po ciąży do pracy.
No i te zwolnienia od lekarzy. Jak to jest, że teraz każda ciąża jest zagrożona. Mamusia pracuje w biurze, stanowisko siedzące, a w 2gim miesiącu ciąży dostaje zwolnienie  ???
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2016, 09:42:35 wysłana przez qlko1 »

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 27, 2016, 10:16:57 »
ech qleczko przegiąłeś...

Pieprzysz waść z pozycji kogoś kto najwidoczniej dziecka nie ma.

Po pierwsze da się znaleźć miejsce i do żłobka i do przedszkola, najwyżej jedną czy dwie ulice dalej od domu. przynajmniej w warszawie. i wcale nie trzeba się wykazać patologią, rozwodem czy upośledzeniem kogokolwiek z domowników :)

Po drugie - WSZYSTKIE osobiście znane mi kobiety, które po urodzeniu dziecka nie chciały wrócić szybko do pracy robiły to wyłącznie dlatego bo mogły - bo utrzymywał je mąż, partner czy inny konkubent. Te które chciały pracować też nie miały wielkiego kłopotu ze znalezieniem się z powrotem w pracy.

Po trzecie - Jak Pani Qlkowa zaciąży i zechce sobie 8 miesięcy posiedzieć w domu raczej nie będziesz miał nic przeciwko temu. Ajak będziesz miał to dobrze ci radzę - nie mów jej tego :)

Owszem - nie znam sytuacji w małych miasteczkach czy wsiach gdzie psy dupami szczekają ale w dużych miastach tragedii naprawdę nie ma.
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 27, 2016, 10:23:01 »
ech qleczko przegiąłeś...

Pieprzysz waść z pozycji kogoś kto najwidoczniej dziecka nie ma.

Po pierwsze da się znaleźć miejsce i do żłobka i do przedszkola, najwyżej jedną czy dwie ulice dalej od domu. przynajmniej w warszawie. i wcale nie trzeba się wykazać patologią, rozwodem czy upośledzeniem kogokolwiek z domowników :)

Po drugie - WSZYSTKIE osobiście znane mi kobiety, które po urodzeniu dziecka nie chciały wrócić szybko do pracy robiły to wyłącznie dlatego bo mogły - bo utrzymywał je mąż, partner czy inny konkubent. Te które chciały pracować też nie miały wielkiego kłopotu ze znalezieniem się z powrotem w pracy.

Po trzecie - Jak Pani Qlkowa zaciąży i zechce sobie 8 miesięcy posiedzieć w domu raczej nie będziesz miał nic przeciwko temu. Ajak będziesz miał to dobrze ci radzę - nie mów jej tego :)

Owszem - nie znam sytuacji w małych miasteczkach czy wsiach gdzie psy dupami szczekają ale w dużych miastach tragedii naprawdę nie ma.
Dawno nie mieliśmy okazji pogadać, może bazujesz na nieaktualnych danych ;) Co do żłobków, nasłuchałem się w pracy od dzieciatych współpracowników. A pracuję w centrum Warszawy. Jak wracam z roboty, też łowię różne opinie. Najczęściej słyszanym sposobem na żłobek jest nie brać ślubu :) Jeśli pojawiają się kombinatorzy, znaczy różowo nie jest.

Odnośnie rynku pracy, moja żona podczas szukania pracy spotkała się z tekstem: "młoda, tuż po ślubie, zaraz zaciąży". Wynik tej rozmowy rekrutacyjnej łatwy do przewidzenia. Młode kobiety na rynku pracy traktuje się jak drugi sort. Żeby nie było, doskonale rozumiem obawy pracodawców, póki będzie się dało kombinować, nic się w tym temacie nie zmieni.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2016, 11:04:58 wysłana przez qlko1 »

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 27, 2016, 11:53:24 »
Owszem - nie znam sytuacji w małych miasteczkach czy wsiach gdzie psy dupami szczekają ale w dużych miastach tragedii naprawdę nie ma.

W mojej małej wsi gdzie dupy szczekają psami, Wrocławiu, tragedia jest. Półtora roku z małym siedzę w domu, dostawałem oferty pracy na tyle dobre, że z bólem serca muszę odmawiać, bo nie ma miejsc w żłobkach. I ja nie mówię o żłobkach z najbliższej okolicy, tylko ogólnie we Wrocławiu. Najbliższy możliwy, póki co, termin to wrzesień.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 27, 2016, 14:03:11 »
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatek-od-handlu-rozwinie-kreatywnosc,57,0,2005817.html

Cytuj
Jedyną opcją na uzyskanie zwolnienia z nowego podatku jest handel lekami i wyrobami medycznymi. I tu pojawia się szansa - leki homeopatyczne. W Polsce ścieżka rejestracji "leczniczego produktu homeopatycznego" jest prosta - nie jest potrzebny żaden dowód medycznej skuteczności.

Najlepszym sposobem na mniejsze obciążenia podatkowe byłby właśnie sklep sprzedający tylko i wyłącznie homeopatyczne jedzenie. Na półkach znalazłyby się homeopatyczna szynka, ser, warzywa. Hitem sprzedaży mogą być na przykład lecznicze parówki na kaca. Ostatnio w sprzedaż wędlin postanowiła dumnym krokiem wejść "Pierwsza Restauratorka RP" z parówkami randkowymi, więc może i przyjdzie czas na inne warianty? W całkowitej zgodzie z homeopatią oczywiście.

Z uśmiechem na ustach idziemy dalej dać się opodatkowywać. W zamian za daninę od używania kuśki. Kurwa.

Obiecuję głosować na partię, która nie będzie spełniać swoich obietnic, mniej boli.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2016, 14:42:27 wysłana przez qlko1 »

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 27, 2016, 15:18:25 »
Ja pierdolę, ale pojebana strona. Pierdolony player który sam się włącza i nawet już pomijając reklamy, gówna nie da się wyłączyć. A jak dojdzie do końca to po pięciu sekundach kolejny pierdolony filmik puszcza.

@qlko1: Następnym razem ostrzegaj proszę.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 27, 2016, 15:21:29 »
Ja pierdolę, ale pojebana strona. Pierdolony player który sam się włącza i nawet już pomijając reklamy, gówna nie da się wyłączyć. A jak dojdzie do końca to po pięciu sekundach kolejny pierdolony filmik puszcza.

@qlko1: Następnym razem ostrzegaj proszę.
Mam poblokowane wszystkie skrypty reklamowe na money, nie zauważam, sry  :P

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 27, 2016, 15:29:28 »
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatek-od-handlu-rozwinie-kreatywnosc,57,0,2005817.html

Se zerkłem na ten artykuł i to takie lanie wody pod publiczkę, w stylu nie wiem ale się wypowiem. Spoko satyra i ironia. Pasi. Podobał się.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 27, 2016, 15:39:45 »
Tylko że to nie jest skrypt reklamowy, to jest ten ichni player z materiałem który niby jest a propos treści artykułu. Wystarczy że przesuniesz stronę na dół, tak że znajdzie się choć kawałek playera to się sam włącza.

Wszystko było by ok, gdyby nie to że to gówno samo się włącza. Tworzyłem backend nie jednej strony i rozumiem, że w większości przypadków, bez reklam strona szybko umrze. Co nie zmienia faktu, że za reklamy z dźwiękiem na stronie należy się kosa w plecy.

Żeby było śmieszniej, ublock mi blokuje reklamy w tym playerze, ale już zwiastunów filmowych nie. A żeby było jeszcze śmieszniej to pod chromem nie widzę przycisku pauzy już na samym teoretycznie merytorycznym filmiku (przy ponad połowie prób odtworzeń brak przycisku)


Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 27, 2016, 16:04:27 »
Se zerkłem na ten artykuł i to takie lanie wody pod publiczkę, w stylu nie wiem ale się wypowiem. Spoko satyra i ironia. Pasi. Podobał się.
Dlatego w tytule jest napisane FELIETON. Taka wesoła strona tej porażki  :)

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 27, 2016, 16:38:26 »
Tylko że to nie jest skrypt reklamowy, to jest ten ichni player z materiałem który niby jest a propos treści artykułu. Wystarczy że przesuniesz stronę na dół, tak że znajdzie się choć kawałek playera to się sam włącza.
A może to to:
http://www.pcworld.pl/artykuly/401937/Jak.wylaczyc.automatyczne.odtwarzanie.filmow.Chrome.Firefox.Internet.Explorer.html

W każdym razie u mnie już nic na money nie odtwarza  :)

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 27, 2016, 18:01:49 »
Oj qlko1, to jest javascriptowy player, który nie korzysta z innych wtyczek, ja doskonale wiem jak on działa, to jest po prostu skurwysyństwo i tyle. O wiele bardziej wolę rozwiązania abonamentowe. Koniec tematu :) Wkurwiłem się bo mi ktoś zaczął o nowym filmie z DiCaprio nawijać na cały regulator, aż się dzieciak przestraszył.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 27, 2016, 19:30:18 »
Z przedszkolami w Warszawie jest duzy problem, i to narastalo od dawna, zreszta jest to moim zdaniem wina nieudolnej polityki PO. Kolezanka na Ochocie wozila dzieciaka na Wole, a jak po 2 latach w koncu dostala miejsce w rejonie, to okazalo sie, ze 1/3 grupy to mali usmiechnieci Wietnamczycy :) Podobno przemili ludzie, ale nie o to chodzi. Jak u mnie na wsi pod Warszawa (30 minut samochodem od Centrum) wybudowali najnowoczesniejsze przedszkole w gminie, i to doslownie na przeciwko domu, to okazalo sie, ze miejsca nie ma i jeszcze dlugo nie bedzie, mozna sie wpisac na koniec rezerwowej. Codziennie musialem chcac nie chcac przechodzac za reke obok tego przedszkola tlumaczyc corce patrzacej na bawiace sie dzieci w jej wieku, czemu nie moze isc "do pseckola". Nie jest to mile, bo dziecko laknie kontaktu z rowiesnikami, a tlumaczenia "nie ma dla ciebie miejsca, bo tatus kocha mamusie i nie chce sie z nia rozwiesc, ani zaczac jej bic" jakos nie trafiaja :) Skonczylo sie klasycznie po polsku, czyli trzeba bylo kombinowac - lokalny radny (kuzyn zony:) poradzil, zeby zlozyc jeszcze raz, tylko zaznaczyc, ze jestesmy w separacji. I zebym sie nie pojawial w przedszkolu na poczatku. Typowa, chora polska patologia, bez ukladow i znajomosci nic nie zalatwisz, typowy przyklad, dla ktorego ludzie wyjezdzaja do UK, zeby miec po prostu normalne zycie, nie martwic sie takimi pierdolami, nie placic za bank ani centa, nie martwic sie zlobkiem itd. I moim zdaniem do tego wlasnie doprowadzilo ostatnie 8 lat rzadow PO, bez zadnej kontroli, bo PSL sie nie liczy :> tylko potrafia robic przekrety, i maja tzw. 100% zdolnosc koalicyjna z kazdym, kto pozwoli pasozytowac na KRUSie :P Wiec mowcie co chcecie, ale obecna sytuacja to raczej nie tyle zwyciestwo PiSu, ktorego glowna zasluga bylo tutaj wyciszenie i "schowanie" pewnych charakterystycznych postaci do szafy, aby nie straszyc, i to wystarczylo, tylko wynik wielkiego zmeczenia i wrecz nienawisci w ludziach. PiS byl jedyna realna opcja gwarantujaca zmiane, i ludzie na nich zaglosowali, wybrali ich sobie w demokratycznych wyborach, i teraz trzeba dac im rzadzic, bo przez ostatnie 8 lat nikt jakos nie wychodzil na ulice z podowu lamania demokracji, ani w obronie dziennikarzy, ani nawet jak kradli pieniadze z OFE. Wiec nie wszystko jest takie czarno-biale, a niektore hasla wykrzykiwane na manifestacjach KODu wydaja mi sie wrecz nieuczciwe.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 28, 2016, 00:27:37 »
To jak to jest? Komu wierzyć?
http://wyborcza.pl/1,113922,10086693,S_P_kradnie_nam_wolnosc.html

W 2011 kaganek oświecenia w mrokach ciemnoty krytykował S&P. Zmienił się rząd, zmienili zdanie? ;)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 547
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 28, 2016, 07:53:13 »
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 28, 2016, 09:20:29 »
Całości nie przeczytam bo nie płacę 18zł za niby "dobre dziennikarstwo".

W zarządach agencji są ludzie, a prócz kasy i seksu władza to trzecie najważniejsze pragnienie człowieka, więc i tam może się znaleźć koneser potrząsania światem.

Apropo, Moodys i Fitch zapowiedziały obniżenie ratingu jak rząd nie zmieni kursu. Skrucha albo kara. Być może i jest to próba rządzenia światem, ale z drugiej strony jest to bat na grecki model rządzenia państwem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2016, 09:26:44 wysłana przez Zgudi »

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 28, 2016, 09:40:53 »
https://youtu.be/oQ_r-mAmcS4
Dobry materiał.
Teraz pytanie czy banki spółdzielcze i SKOK-i też tak drenują ludzi (miałem kiedyś plan założyć konto w SGB)... ???


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681