Autor Wątek: Czy rząd rujnuje kraj?  (Przeczytany 223976 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 20, 2016, 13:19:22 »
qlko1 chodzi o kolejne populistyczne obietnice które będę się pojawiać przy każdych wyborach.


Póki głosujesz na partię a nie człowieka to życzę powodzenia.

Staram się głosować na program, nie identyfikuje się z zadną partią. Na 'człowieka' czy 'twarz' partii i tak każdy z nas głosuje jedni świadomie inni podświadomie ale są to nasze subiektywne wrażenia dlatego ją staram się kierować programem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2016, 13:29:39 wysłana przez [..MKI] Filip Bonn »
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 20, 2016, 14:40:21 »
"staram sie kierować programem"
Dawno sie tak nie uśmiałem... co tam słychać w podstawówce podobno likwidują wam testy końcowe będzie łatwiej dostać się do gimbazy  >:D
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 20, 2016, 14:53:44 »
BTW Qulko też kieruje się programem dlatego głosował na Nowoczesna bo mają niezrealizowany program PO z przed 8 lat ;)
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 20, 2016, 15:12:27 »
BTW Qulko też kieruje się programem dlatego głosował na Nowoczesna bo mają niezrealizowany program PO z przed 8 lat ;)
Po części jest to prawda. Program Nowoczesnej jest niezły, nie mam się czego wstydzić.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 20, 2016, 15:16:06 »
program wspaniały, tylko ludzie qrwy...
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 20, 2016, 15:24:54 »
program wspaniały, tylko ludzie qrwy...

No tak. Swetru jako gówniarz przebywał z rodzicami u ruskich w jakimś ośrodku pod ochroną GRU. Tak pisze niezależna, więc niezależnie od wszystkiego to musi być prawda. A tam GRU dzieciaka przerobiło (wiadomo czym skorupka za młodu nasiąknie...) i został ich agentem. Normalnie prawie jak Agelina Jolie w jednym filmie co z Olbrychskim zagrała. Z jedną różnicą, że Swtru nie był sierotą. Ale spisek jest!
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 20, 2016, 15:31:02 »
Cytuj
BTW Qulko też kieruje się programem dlatego głosował na Nowoczesna bo mają niezrealizowany program PO z przed 8 lat ;)
Cytuj
program wspaniały, tylko ludzie qrwy...
Cały czas czekam aż zaczniecie odnosić się merytorycznie do argumentów, których używam. Jeśli to jest szczyt Waszych możliwości, to chyba wiem jaka to opcja polityczna i podziękuję za dalszą dyskusję.


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 20, 2016, 15:34:38 »
Ryszard może w sumie być geniuszem ekonomii i przyszłym zbawcą narodu. Kto inny kupiłby mieszkanie w Wawie po takiej cenie jak on :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 20, 2016, 15:42:28 »
Cały czas czekam aż zaczniecie odnosić się merytorycznie do argumentów, których używam. Jeśli to jest szczyt Waszych możliwości, to chyba wiem jaka to opcja polityczna i podziękuję za dalszą dyskusję.

Mnie się odechciało z Tobą rozmawiać merytorycznie jak zacząłeś wspominać brunatne mundury w innym wątku tudzież wolność mediów w tym wątku.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 20, 2016, 15:44:17 »
Mnie się odechciało z Tobą rozmawiać merytorycznie jak zacząłeś wspominać brunatne mundury w innym wątku tudzież wolność mediów w tym wątku.
O brunatnych mundurach napisałeś Ty.
A w wolność mediów państwowych pod przywództwem Jacka Kurskiego mam prawo powątpiewać.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 20, 2016, 15:49:53 »
O brunatnych mundurach napisałeś Ty.
A w wolność mediów państwowych pod przywództwem Jacka Kurskiego mam prawo powątpiewać.

Ja napisałem? Stary to Ty wspomniałeś hitlera bo ktoś ma czelność mieć lekko narodowe poglądy. Puknij się.

A co do Kurskiego, ja nigdzie nie bronię decyzji obecnego rządu. Tylko ani za rządów PO/PSL media nie były wolne. Ewidentnie to było widać podczas kampanii wyborczych. Teraz będzie inna strona miotać w drugą stronę ale nie jestem na tyle ślepy by nazwać w Polsce media jako wolne, których właścicielem w 80% jest kapitał niemiecki.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 20, 2016, 15:53:26 »
Ja napisałem? Stary to Ty wspomniałeś hitlera bo ktoś ma czelność mieć lekko narodowe poglądy. Puknij się.
Napisałem, że konsekwencja jako cecha nie jest wartością samą w sobie. Nie miało to nic wspólnego z lekko narodowymi poglądami. Pamięć zawodzi?

Cytuj
Antek ma swoje odchyły jak Niesiołowski, ale wbrew pozorom to bardzo solidny koleś. Ma cel w życiu i dąży do jego realizacji.
Hitler też był konsekwentny.
Cytuj
No tak bo argument z III rzeszą jest takim argumentem ostatecznym. Już idę założyć swój brunatny mundur  ::)
Nadinterpretacja. Nie porównuję Macierewicza do Hitlera, punktuję tylko, że konsekwentne dążenie do celu nie jest wartością samą w sobie.

Tylko ani za rządów PO/PSL media nie były wolne. Ewidentnie to było widać podczas kampanii wyborczych. Teraz będzie inna strona miotać w drugą stronę ale nie jestem na tyle ślepy by nazwać w Polsce media jako wolne, których właścicielem w 80% jest kapitał niemiecki.
Nigdzie nie pisałem, że wcześniej były wolne.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 20, 2016, 15:56:52 »
[...]a media i internet jeszcze nie zostały ocenzurowane. [...]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CQx7gf21CyE[/youtube]


« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2016, 16:03:40 wysłana przez Soulscream »

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 20, 2016, 16:02:14 »
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CQx7gf21CyE[/youtube]


co z tym tagiem jest nie tak?
http zamiast https, wytnij literkę. A to co zacytowałeś to sarkazm i ironia w czystej postaci :)

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 20, 2016, 16:04:20 »
http zamiast https, wytnij literkę. A to co zacytowałeś to sarkazm i ironia w czystej postaci :)

Jakoś mi brakuje emotek by zauważyć sarkazm i ironie w czystej postaci .

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 20, 2016, 16:13:32 »
"staram sie kierować programem"
Dawno sie tak nie uśmiałem... co tam słychać w podstawówce podobno likwidują wam testy końcowe będzie łatwiej dostać się do gimbazy  >:D
Rozumiem że jak wybierasz bank,samochód czy operatora telefonu komórkowej to nie czytasz umowy tylko kierujesz się reklamami: kryterium w której są bardziej ci odpowiadający aktorzy.

;D
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 20, 2016, 16:20:18 »
Jakoś mi brakuje emotek by zauważyć sarkazm i ironie w czystej postaci .
Obiecuję dochować większej staranności następnym razem.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 20, 2016, 16:56:41 »
Jakoś mi brakuje emotek by zauważyć sarkazm i ironie w czystej postaci .

Bez jaj, naprawdę tak już zbaraniało nasze społeczeństwo, że potrzebuje emotikonek? Jak czytasz książki to tylko te z emotikonkami?

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 20, 2016, 17:00:43 »
Bez jaj, naprawdę tak już zbaraniało nasze społeczeństwo, że potrzebuje emotikonek? Jak czytasz książki to tylko te z emotikonkami?

Nie, tam masz pełne zdania, opisy sytuacji które budują scene i humor. Tutaj czysta wymiana zdań w poważnym temacie, gdzie qlko broni swojego punktu widzenia jak lew.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 20, 2016, 20:11:42 »
Euro ostatecznie przebiło 4.50zł :(  Chciałbym zarabiać teraz w walutach zagranicznych :(

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 20, 2016, 20:42:34 »
Już spadło, nie dramatyzuj. Chociaż jutro pewnie pójdzie w górę... Albo w dół ;)

A to mi przypomina o jeszcze jednym. Uciśnione banki tak korzystnie wymieniają waluty po głodowych spredach podczas transakcji międzynarodowych że kilku studentów napisało początkowo projekt na uczelnię. Dziś sponsorują reprezentację polski. Naprawdę chciałbym znaleźć przykład gdzie banki traktują nas poważnie, ale kurwa nie potrafię.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 21, 2016, 06:44:37 »
Cześć,
przyznawać się kto ma kredyt we frankach :P
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 21, 2016, 08:49:59 »
Cytuj
przyznawać się kto ma kredyt we frankach
Ja kredytu nie mam ale czasem jakieś małe wyjazdy więc trzeba sięgać głębiej do kieszeni. Ci to mieli kredyt pewnie już "popłynęli" i tu nie piszą. :D

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 21, 2016, 09:08:42 »
A to mi przypomina o jeszcze jednym. Uciśnione banki tak korzystnie wymieniają waluty po głodowych spredach podczas transakcji międzynarodowych że kilku studentów napisało początkowo projekt na uczelnię. Dziś sponsorują reprezentację polski. Naprawdę chciałbym znaleźć przykład gdzie banki traktują nas poważnie, ale kurwa nie potrafię.
Jest jeden sposób, załóż bank. Darmowe konta, obetnij spready, kredyty dawaj z marżą poniżej 1%, a na lokatę 4%. Sukces w branży murowany.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 21, 2016, 09:20:26 »
Jest jeden sposób, załóż bank. Darmowe konta, obetnij spready, kredyty dawaj z marżą poniżej 1%, a na lokatę 4%. Sukces w branży murowany.

I po chuj jesteś cyniczny? Uświadamiam tylko że Cinkciarz na głodowym spredzie osiągnął rynkowy sukces nie okradając swoich klientów. Najwyraźniej banki by zdechły gdyby zrobiły to samo. :-*
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 21, 2016, 09:42:40 »
Wiesz co, albo ty nie rozumiesz co to znaczy okradać, albo ktoś cię zmusza do korzystania z banków. Może idź na policję i podaj rysopis tego drania który Ci trzyma spluwę przy głowie jak bierzesz kredyty albo wymieniasz waluty, albo sam się za niego weź, co?

szczepan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 21, 2016, 11:45:35 »
Jest jeden sposób, załóż bank. Darmowe konta, obetnij spready, kredyty dawaj z marżą poniżej 1%, a na lokatę 4%. Sukces w branży murowany.
Na franka były właśnie takie warunki no może poza spreadami i sukces odnieśli.

Swoją drogą, qlko masz bardzo wiele wspólnego ze swetru, jesteś halfduplex, tylko nadawanie, gadasz tak samo, same głupoty, a ilość ciebie w tym wątku jest wprost proporcjoanalna do ilości swetru w wolnych mediach. A jak widać po tym forum, również efekt podobny.

Jeszcze pewnie powiesz, że to PiS zdefraudował kasę ze SKOKów, jak obficie pisali w wolnych mediach.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 21, 2016, 12:45:08 »
Na franka były właśnie takie warunki no może poza spreadami i sukces odnieśli.
Pieprzenie.

Swoją drogą, qlko masz bardzo wiele wspólnego ze swetru, jesteś halfduplex, tylko nadawanie, gadasz tak samo, same głupoty, a ilość ciebie w tym wątku jest wprost proporcjoanalna do ilości swetru w wolnych mediach. A jak widać po tym forum, również efekt podobny.
Pokazujesz potęgę swojego intelektu próbując wjechać na mnie personalnie. Ja gadam to samo i są to głupoty? Wskaż mi jeden swój post gdzie użyłeś rzeczowego argumentu, a nie jakiegoś ogólnika z dupy. Od razu mówię, że "spisek żydomasonerii i zachodniego kapitału" to nie argument.

Jeszcze pewnie powiesz, że to PiS zdefraudował kasę ze SKOKów, jak obficie pisali w wolnych mediach.
Dowodów nie mam, więc nie powiem, ale PiS strasznie głośno krzyczał jak KNF miał objąć nadzór nad SKOKami, a główne stanowiska piastowali ludzie właśnie tej opcji politycznej. Daje do myślenia.

I po chuj jesteś cyniczny? Uświadamiam tylko że Cinkciarz na głodowym spredzie osiągnął rynkowy sukces nie okradając swoich klientów. Najwyraźniej banki by zdechły gdyby zrobiły to samo. :-*
Cinkciarz zajął się tylko jednym wycinkiem działalności bankowej. To zdecydowanie łatwiejsze. Gdyby doszła do tego konieczność utrzymywania stacjonarnych placówek, prowadzenia darmowych kont, udzielania pożyczek i otwierania lokat, tak różowo by nie było. Znaleźli niszę, rozwinęli się. Tylko chwalić. Ale nie porównuj, bo to dwa odrębne profile działalności. Druga kwestia, że nie wiem o co masz pretensję do banków. Przecież bank nie zmusza Cię do korzystania z ich systemu wymiany walut.

Podobnie mógłbyś twierdzić, że można spokojnie zlikwidować Pocztę Polską, są przecież firmy przewozowe i kurierskie i wożą paczki taniej.
Sęk w tym, że firmy kurierskie tanio podejmą się tylko zleceń prostych (najlepiej miasto-miasto), poczta zawiezie wszystko i wszędzie, w całym kraju.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 21, 2016, 13:08:10 »
Darmowe konta na zachodzie to norma, darmowe karty też lol.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 21, 2016, 13:20:26 »
Tak apropo tego kto jeszcze zachęcał do brania kredytów we frankach:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18555068,to-pis-zachecal-do-brania-kredytow-we-frankach.html

Pół roku temu ten link do stron PiS z oświadczeniem Gosiewskiego jeszcze działał (sam sprawdzałem). Ale jak widać, by tego nie wyciągać na wierzch, na wszelki wypadek strona zniknęła >:D
Dobra tak ruszyło:
http://old.pis.org.pl/article.php?id=4415
_________________

A tak jeszcze nie o franku:
http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/511013,s-p-rating-obnizenie-ratingu-ewa-letowska-standard-poor-s.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2016, 14:52:51 wysłana przez Dux »
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 21, 2016, 14:28:39 »
Trollollollooo
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 25, 2016, 16:59:36 »
http://www.bankier.pl/wiadomosc/PKO-Bank-Polski-podnosi-oplaty-klientom-detalicznym-7300712.html

No eksperci, czekam na wyjaśnienie. Podobno PKO BP (kontrolowany przez Skarb Państwa) miał trzymać zagraniczne banki w ryzach swoimi (niezmienionymi) cenami usług.  ::)

To pewnie jakiś błąd, przecież podatek bankowy opodatkował banki c'nie?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 25, 2016, 18:44:12 »
Olaboga! Toś to śok! Każdy podatek od firm ma 2 funkcje: obniżyć konkurencyjność tych których dosięga oraz ukryć fakt iż tak naprawdę płacą go osoby prywatne. Normalnie firmy zeszły by z marży lub obniżyły koszty działalności, w skrajnym przypadku podniosłyby ceny kosztem utraty atrakcyjności. I tak działa wolny rynek, no chyba że mamy do czynienia z monopolem/kartelami to wówczas wszyscy podnoszą ceny, bo klient i tak jest na nich skazany. No istnieje jeszcze opcja że branża jest tak zdrenowana przez państwo/cho\iński rynek że nie mają inne opcji tylko podnieść ceny. Czy banki są wydrenowane? Wystarczy zapoznać się z ofertami na zachodzie.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 26, 2016, 08:05:54 »
Czyli wg Ciebie Glass PKO jest kontrolowane przez Skarb Państwa czy nie jest?
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Czy rząd rujnuje kraj?
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 26, 2016, 09:16:00 »
Olaboga! Toś to śok! Każdy podatek od firm ma 2 funkcje: obniżyć konkurencyjność tych których dosięga oraz ukryć fakt iż tak naprawdę płacą go osoby prywatne.
Funkcją podatku jest ukryć fakt prawdziwego podatnika? Skąd ty to kurwa wziąłeś?

Normalnie firmy zeszły by z marży lub obniżyły koszty działalności, w skrajnym przypadku podniosłyby ceny kosztem utraty atrakcyjności.
Odwrotnie, w skrajnym przypadku firma schodzi z marży, normalnie podnosi ceny albo dopieprza mniejszym dostawcom. Zależnie od swojej siły negocjacyjnej. Nie wiem skąd czerpiesz te rewelacje.

I tak działa wolny rynek, no chyba że mamy do czynienia z monopolem/kartelami to wówczas wszyscy podnoszą ceny, bo klient i tak jest na nich skazany.
Banki w Polsce to ani monopol ani kartel. Żeby pretendować do jednego lub drugiego trzeba spełnić szereg "wymagań".

I troszeczkę plączesz się we własnych tezach:
Każdy podatek od firm ma [...] ukryć fakt iż tak naprawdę płacą go osoby prywatne.
[...]
Normalnie firmy zeszły by z marży lub obniżyły koszty działalności
W jednym zdaniu twierdzisz, że podatek od firm płacą osoby prywatne, w drugim, że normalnie firma przeniosłaby to na siebie.

No istnieje jeszcze opcja że branża jest tak zdrenowana przez państwo/cho\iński rynek że nie mają inne opcji tylko podnieść ceny. Czy banki są wydrenowane? Wystarczy zapoznać się z ofertami na zachodzie.
Banki, póki co, biorą sporą część tego podatku na siebie. Nie masz na co narzekać. Chciałbym natomiast, żebyś ustosunkował się do pewnego faktu. Rząd wprowadzając podatek zapewniał, że jeśli banki zaczną podnosić opłaty, to kontrolowany przez Skarb Państwa bank PKO BP po prostu zgarnie tych klientów do siebie. Tymczasem opłaty w PKO zostały podniesione na kilka dni przed wejściem w życie podatku (durnie nazwanego) "bankowego". Co się stało? Czyżby ktoś kłamał?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2016, 09:32:29 wysłana przez qlko1 »