Autor Wątek: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille  (Przeczytany 33786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miycerion

  • Mamdzidajde
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 13
  • Sprzedam snickersa rocznik 1996 cena do ustalenia.
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galgart
Witam serdecznie jak napisałem w tytule poszukuje wiedzy u szanownych weteranów.
Zacząłem grać wczoraj o pare rzeczy popytałem na kanale ROCKY, o resztę chciałbym poprosić was.

Zacznę od pytania nr 1.
Nie potrafię się zdecydować na konkretną frakcję, rasę postaci. Powiedziano mi, jak i poczytałem o tym na forum, że nie ma to większego znaczenia bo można latać wszystkim. (tyle, że posty były z 2009-2011 roku)

Ułatwię wam trochę zadanie.
W każdej grze byłem tankiem zatem poszukuje takiej frakcji która potrafi dużo wytrzymać, przy tym mocno klepie delikwentów najlepiej z bliska/średniego dystansu.

Z tego co zdążyłem się naczytać taka rasą są podobno Amarr. Bardzo się mylę ? Dodam, że ich statki bardzo przypominają te z universum starcrafta.

Co o tym sądzicie, i jesli mogę was prosić opiszcie mi tak w dużym skrócie poszczególne frakcje.


Pytanie nr 2.

Jakie formy zarobku polecacie na początek ? Nie dawno jakoś na forum był pan o nicku Mortimer który boleśnie przekonał się, że kopanie jest średnim/słabym zarobkiem. Dalej tak jest ? Jeśli nie kopanie to co polecacie do zarobku?

Pytanie nr 3 Eytowane:

W sklepie steam natknąłem się na EVE Online - Premium Edition za 105 PLN opłaca się to kupić? Czy raczej średnio.

The Premium Edition includes:

    Core Starter Pack (including 30 days of game time)
    All four Content Packs (excluding Aurum): Explorer, Colonist, Industrialist, Skirmisher
    Abaddon Tash-Murkon Battleship skin
    Hyperion Innerzone Shipping Battleship skin
    Maelstrom Nefantar Battleship skin
    Rokh Wiyrkomi Edition Battleship skin
    1 PLEX (30 additional days of game time)
    750 AURUM for New Eden Store

Biorąc pod uwagę fakt, że zawiera i 30 dni gry i PLEXA wydaje mi się to opłacalnym zakupem. Tylko czy nie zaburzy mi to odbioru gry ?

Pytanie nr 4 czy można kupić plexa za realna kasę i wystawić na rynku ? Jeśli tak to jak to zrobić ? Wydaje mi się, że to najlepsza inwestycja na sam początek gry.

Pytanie 5

W podglądzie statków widziałem statki innych frakcji np piratów. Można je jakoś zdobyć ? Zbudować ? Czy to tylko informacyjne ?

Pytanie 6

Po stworzeniu postaci jak radzicie rozdać atrybuty ? Do czego dążyć ?

Pytanie 7

Przepraszam ale jestem ślepy można jakoś się przelogować na drugą postać bez całkowitego wychodzenia z gry ?



Na razie tyle. Przepraszam za ścianę tekstu. Ale wszak kto pyta nie błądzi.

« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2015, 11:23:49 wysłana przez Miycerion »

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2015, 11:18:35 »
Ad 1. Rasa nie ma znaczenia, kompletnie. Tylko to co skilujesz. Postać stwórz sobie na wygląd i ubranie (bo de facto to jedynie zmienia wybór rasy) a potem możesz spokojnie robić statki amarskie które są zasadniczo bardzo twarde. Pamiętaj tylko że EVE mocno się różni od innych MMO i tank w sensie takim jak w gdzie indziej nie działa - nawet w PVE nie ma aggro management, nie mówiąc o PvP. Dodatkowo amarzy tankują armorem (w eve są dwa rodzaje tanka, shield i armor) docelowo będziesz chciał mieć wyskilowane i statki tankujące armorem jak i shieldem.

Ad.2. Na początek najprostsze są misje. Rozdają je agencji wielu frakcji i korporacji. Pamiętaj jedynie o tym że robienie misji dla kogoś powoduję że ich przyjaciele Cię lubią coraz bardziej a wrogowie coraz mniej - a żeby mieć dostęp do dobrych misji potrzebujesz żeby Cię lubili - ergo w praktyce wybiera się jedną frakcję dla której robi się misje.
Druga opcja to milicja (factional warfare), ponoć lepsza kasa ale wymaga pvp albo przynajmniej jest większe ryzyko pvp niż normalnie misje (w hisecu).

Ad.3. Generalnie konwersja triala w pelne konto nie kosztuje duzo, bez problemu da się to zrobić po prostu płacąc za pierwszy miesiąc. Pakiety startowe dają trochę itemów dla początkujących nie jestem w stanie powiedzieć jak przydatnych w praktyce. Dla nowego gracza możliwe że tak.

Ad.4. Tak. W account management mozna kupic plex za RL kase, nastepnie w grze uzyc redeem items i wyciagnac sobie plexa (dostaniesz item), wystawić go na market i sprzedać. Uwaga - NIE LATA SIĘ Z PLEXAMI w cargo. Dolatujesz do stacji z duzym ruchem (np Jita 4-4 caldari navy assembly plant), tam robisz redeem i wystawiasz go na market. Imho warto jak możesz, ułatwi Ci start. Analogicznie, nie warto próbować płacić kasą z gry za plexy przez pierwsze poł roku, bo się zarżniesz (zanim się odpowiednio oskilujesz i nauczysz gry)

Ad.5. Są, da się je kupić od graczy, zdobywa się je różnie, generalnie BPC (blueprint copy) wypadają na nie z NPCy, no i można kupić je za punkty lojalności za misje tych frakcji (tak da się robić misje dla piratów, ale w low-secu i null-secu czyli bardziej groźnie). Kupno bez problemu w większości hubów handlowych

Ad.6. Na poczatek bym rozdał równo (może poza charisma, chyba ze chcesz sie skilowac pod bonusy z misji), bo będziesz robił różniste skile żeby je mieć tak na level 3-4. Generalnie najlepiej na początku skilować dużo różnych rzeczy do 3, potem do 4 a potem się dobrze zastanowić które 5 w jakiej kolejności robić. Optymalnie robi się tak że planuesz skilowanie na lata i remapy skilli co rok żeby maksować tempo skilowania...

Ad.7. Nie jesteś ślepy, tak jest.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2015, 11:19:32 »
Witam serdecznie jak napisałem w tytule poszukuje wiedzy u szanownych weteranów.
Zacząłem grać wczoraj o pare rzeczy popytałem na kanale ROCKY, o resztę chciałbym poprosić was.

Zacznę od pytania nr 1.
Nie potrafię się zdecydować na konkretną frakcję, rasę postaci. Powiedziano mi, jak i poczytałem o tym na forum, że nie ma to większego znaczenia bo można latać wszystkim. (tyle, że posty były z 2009-2011 roku)

Ułatwię wam trochę zadanie.
W każdej grze byłem tankiem zatem poszukuje takiej frakcji która potrafi dużo wytrzymać, przy tym mocno klepie delikwentów najlepiej z bliska/średniego dystansu.

Z tego co zdążyłem się naczytać taka rasą są podobno Amarr. Bardzo się mylę ? Dodam, że ich statki bardzo przypominają te z universum starcrafta.

Co o tym sądzicie, i jesli mogę was prosić opiszcie mi tak w dużym skrócie poszczególne frakcje.
Każda rasa ma konkretne statki, które mają bonusy do tankowania:
- Caldari (resisty) i Minmatar (ilość naprawianego hp) to shield tank (pierwsza powłoka ochronna).
- Gallente (ilość naprawianego hp) i Amarr (resisty) to armor tank (druga powłoka).
Jeśli krótki zasięg i tank, polecam Gallente. Blastery na krótkim zasięgu robią rzeźnię, na średni zasięg wystarczą drony.

Pytanie nr 2.

Jakie formy zarobku polecacie na początek ? Nie dawno jakoś na forum był pan o nicku Mortimer który boleśnie przekonał się, że kopanie jest średnim/słabym zarobkiem. Dalej tak jest ? Jeśli nie kopanie to co polecacie do zarobku?
Nie wywołuj wilka z lasu, to raz. Dobrym zarobkiem jest wszystko czemu poświęcisz dużo czasu i uwagi. Proponuję Faction Warfare / misje w high secu / eksplorację i skanowanie. FW jest niezwykle opłacalne ale nieco niebezpieczne, misje w high pozwolą w bezpiecznych warunkach obyc się z interfejsem gry, eksploracja i skanowanie są podobno całkiem opłacalne w low/0.0, tu proszę, żeby wypowiedział się ktoś bardziej doświadczony.
Koniec końców warto wylądować w handlu/produkcji. Najlepsze ratio isk/poświęcony czas. Tylko żeby dobrze się w to bawić trzeba złapać przynajmniej kilka miesięcy doświadczenia, żeby wiedzieć co z czym i do czego.

Pytanie nr 3

W sklepie gry online, keye.pl natknąłem się na pakiet startowy eve... Jest w cenie miesiąca abonamentu. Opłaca się to kupować? Czy to wręcz jest pułapka która wręcz nakłania do górnictwa ?
CCP nie ma w interesie nakłaniać nikogo do górnictwa. Gdzieś czytałem, że z okazji black friday można kupić plexy z oficjalnej strony za 15% mniej. Rozejrzyj się za tym.

Pytanie nr 4 czy można kupić plexa za realna kasę i wystawić na rynku ? Jeśli tak to jak to zrobić ? Wydaje mi się, że to najlepsza inwestycja na sam początek gry.
Można, jest to legalne. Kupujesz plex na stronie CCP, przekształcasz go w item ingame i sprzedajesz na markecie. Tak jak napisał przedmówca, z PLEXami w cargo się nie lata. Chętnych żeby Cię odstrzelić jest dużo.

Pytanie 5

W podglądzie statków widziałem statki innych frakcji np piratów. Można je jakoś zdobyć ? Zbudować ? Czy to tylko informacyjne ?
Można dostać plany budowy (blueprinty) za robienie misji pirackich we frakcyjnych 0.0

Pytanie 6

Po stworzeniu postaci jak radzicie rozdać atrybuty ? Do czego dążyć ?
Polecam program EVE MON, zrób sobie ścieżkę skillowania, a program zrobi optymalizację atrybutów dla danego planu. Natomiast co skillować, to już musisz zadecydować, co chcesz robić.

Pytanie 7

Przepraszam ale jestem ślepy można jakoś się przelogować na drugą postać bez całkowitego wychodzenia z gry ?
Nie da się.

Na razie tyle. Przepraszam za ścianę tekstu. Ale wszak kto pyta nie błądzi.
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Na przyszłość dorzucaj pytania tam:
http://eve-centrala.com.pl/index.php/topic,13159.0.html

Miycerion

  • Mamdzidajde
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 13
  • Sprzedam snickersa rocznik 1996 cena do ustalenia.
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galgart
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2015, 11:52:41 »
O cholerka nie spodziewałem się aż tak szybkiego odzewu. Dziękuje za cierpliwość i chęć odpisania mi. Wiszę wam browara albo 2 :)

Na początek dziękuje za uświadomienie mnie, żeby nie latać z plexami... W życiu bym nie zgadł, że gra wrzuci je do ładowni.

Xeovar

Zgadywałem, że w kwesti tankowania tak własnie jest. Choć podejrzewam, że npc pewnie atakują pierwszy podstawiony statek bo ich inteligencja jest na określonym poziomie (myle się ?)

W pvp to tylko ktoś kompletnie nowy będzie atakował okręt tank albo ktoś konkretnie pijany ;)


qlko1

Trochę obawiam się dronów trudne to coś w obsłudze ? I trochę się boje jako przysłowiowy noob, że po prostu jak to mówią... ye ye tego nie ogarniesz.

Nie wywołuje wilka :P
Ale z tego co pisaliście inwestycja w górnictwo na początku = stagnacja konta bo w czasie skilowania minningu ... Można szkolić umiejętności wojskowe.

Źle trochę sprecyzowałem. Otóż w starter packu jest fregata venture i jej plany i na tej podstawie wysnułem wniosek, że  namawiają do górnictwa.

Za kalkulator ślicznie dziękuje przyda się.


W chwili obecnej na steam-ie można zakupić EVE Online - Premium Edition za 25 euro. Jakieś 104-108 pln a daje:

Premium Edition includes:

    Core Starter Pack (including 30 days of game time)
    All four Content Packs (excluding Aurum): Explorer, Colonist, Industrialist, Skirmisher
    Abaddon Tash-Murkon Battleship skin
    Hyperion Innerzone Shipping Battleship skin
    Maelstrom Nefantar Battleship skin
    Rokh Wiyrkomi Edition Battleship skin
    1 PLEX (30 additional days of game time)
    750 AURUM for New Eden Store

Czyli miesiąc gry i jeszcze plexa. Wydaje mi się to super opcją. Do tego każdy z packów Explorer, colonist, Industral, skirmisher, starter core zawiera też:

Core Starter Pack includes:

The ORE Venture mining frigate
A full set of modules and equipment to kit out your ship
Over two dozen primary skills, ready to train
Blueprints to build the Venture and the deadly Corax destroyer
A Mobile Depot personal deployable
Avatar apparel: male “Esquire” and female “Executor” coats (black)
Prototype Cerebral Accelerator (skill booster)
30 days of game time

The Colonist Content Pack includes:

    The Epithal industrial ship
    A set of skillbooks and equipment to kit out and fly your ship
    Cargo expander modules to increase your ship’s cargo capacity
    Command Centers for creating planetary colonies
    Avatar apparel: male “Esquire” and female “Executor” coats (red/gold)
    750 AURUM for New Eden Store

The Explorer Content Pack includes:

    The Heron exploration frigate
    A set of skillbooks and equipment to kit out and fly your ship
    Core Probe Launcher and 16 Scanning Probes
    Blueprints to manufacture additional skirmish frigates
    3 Salvage Drones for salvaging wreckage
    Avatar apparel: male “Esquire” and female “Executor” coats (graphite)
    750 AURUM for New Eden Store

    The Sigil industrial ship
    A set of skillbooks and equipment to kit out and fly your ship
    Ship and weaponry blueprints
    Starter minerals : 500x Mexallon, 15,000 Pyerite, 15,000 Tritanium
    Giant Secure Containers for storage in space
    Industrialist Equipment
    Avatar apparel: male “Esquire” and female “Executor” coats (green/gold)
    750 AURUM for New Eden Store

The Skirmisher Content Pack includes:

    The Breacher skirmish frigate
    A set of skillbooks, equipment and ammo to fly your ship
    Blueprints to manufacture additional skirmish frigates
    Avatar apparel: male “Esquire” and female “Executor” coats (silver)
    750 AURUM for New Eden Store


Przepraszam za trochę lamerskie kopiowanie ze steam. Jak oceniacie opłacalność ?

I jak to wygląda też daje redem item i w moim noobship cargo pojawia się taki corax ? :P (Nie chce drwić ale chyba ładownia jest trochę przy mała)

I jak to jest statki parkuje w hangarze bo mogę latać tylko jednym na raz ? Czy mogę wziąć więcej ale potrzebuje do tego skila ?





Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2015, 12:07:39 »
Zgadywałem, że w kwesti tankowania tak własnie jest. Choć podejrzewam, że npc pewnie atakują pierwszy podstawiony statek bo ich inteligencja jest na określonym poziomie (myle się ?)
NPC już od kilku lat strzelają według nieco bardziej skomplikowanego skryptu. Jeśli uznają, że nie są w stanie trafić celu A i nie mogą się przez niego przebić, zaczną strzelać do celu B. Nie nazwałbym tego inteligencją, ale jakieś tam utrudnienie jest.

W pvp to tylko ktoś kompletnie nowy będzie atakował okręt tank albo ktoś konkretnie pijany ;)
Jeśli będzie miał pewność że nie masz za plecami 20 kolegów to jak najbardziej zaatakuje takiego tanka. Ba, zapewne nawet go zabije, jeśli zastosuje odpowiednią taktykę.

Trochę obawiam się dronów trudne to coś w obsłudze ? I trochę się boje jako przysłowiowy noob, że po prostu jak to mówią... ye ye tego nie ogarniesz.
Nie ma czego się obawiać. Proste jak konstrukcja cepa. Wyrzucasz ze specjalnego cargo 5 ministatków, każesz im coś zaatakować i czekasz aż to coś zabiją. Panel do zarządzania dronami jest prosty i dość intuicyjny.

Ale z tego co pisaliście inwestycja w górnictwo na początku = stagnacja konta bo w czasie skilowania minningu ... Można szkolić umiejętności wojskowe.
Trzeba mieć specyficzne predyspozycje psychofizyczne żeby dobrze bawić się przy kopaniu  :D

Przepraszam za trochę lamerskie kopiowanie ze steam. Jak oceniacie opłacalność ?
Od kilku lat nie kupiłem doładowania za $. Tu nie potrafię ocenić. Any1?

I jak to wygląda też daje redem item i w moim noobship cargo pojawia się taki corax ? :P (Nie chce drwić ale chyba ładownia jest trochę przy mała)
Przedmiot pojawia się w hangarze stacji, do której jesteś zadokowany. Mówiliśmy o PLEXach dlatego, że znajduje się zaskakująco wielu bystrzaków, którzy robią redeem na jednej stacji, a potem stwierdzają, że przewiozą tego plexa przez kolejne 20 bram.

I jak to jest statki parkuje w hangarze bo mogę latać tylko jednym na raz ? Czy mogę wziąć więcej ale potrzebuje do tego skila ?
Możesz latac na raz tylko jednym statkiem. W hangarze możesz mieć statki, na które nie masz skilla, po prostu nie możesz ich użyć. Ilość miejsca w hangarach na stacjach jest nieograniczona. Są statki, za pomocą których możesz przewozić inne statki w specjalnym hangarze (carriery, mothershipy).

Miycerion

  • Mamdzidajde
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 13
  • Sprzedam snickersa rocznik 1996 cena do ustalenia.
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galgart
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2015, 12:26:48 »
Mogę zatem poprosić was o ułożenie mi w eve mon celu do którego powinienem dążyć w 1 tygodniu jako newbie/noob player jako Gallente Federation?

Poczytam w necie o tych paczkach ze steam. I jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi :)

Edit:

W paczce starter jest jeden item który jest bardzo opłacalny dla nowego gracza który działą tylko na konta poniżej 14-15 dni.
Skraca o połowę tempo nauki nowych skilli.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2015, 12:40:52 wysłana przez Miycerion »

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2015, 13:34:04 »
Moim zdaniem ten pack wyglada sensownie. Dwa plexy, lub 60 dni grania to jest 2x20EUR, czasem taniej jak wezmiesz większa paczkę. 25 EUR za 30d grania, PLEXa, impla do skilowania oraz 4 content packi wyglada na dobry deal. Nie mam natomiast pojęcia jak dokładnie działa integracja steam z EVE, wiem że nie mogę ściągnąć EVE przez steama bo nie kupiłem na nim ani jednego konta, ale czy problemy są w drugą stronę to nie wiem.

Główna różnica między większością MMO a EVE jest taka że w poza EVE często masz sztuczne ograniczenia - limit statków/slotów/itp. W EVE wszystko to sprawa logistyki, a świat jest dość duży. Ergo, kupisz statki w jednym miejscu, przenosisz się w drugie no i wszystkie te statki trzeba fizycznie przewieźć - nie ma maila przesyłającego itemy, itp itd. Albo robisz tyle kółek ile masz statków na piechotę, albo kombinujesz inaczej...

Co do skilowania to ciężko zrobić konkretny plan, to naprawdę zależy od tego co chcesz robić. Moja sugestia jest taka, wybierz sobie:
jedną rasę pod kątem statków
rodzaj tanka (armor / shield) tak żeby pasował do rasy
typ broni (missile/drone lub z gunów hybrydy/projectile/lasery) tak by pasowało do rasy
i skiluj te 3 obszary, do tego inwestuj dużo w skile poboczne - np energy czy electronics.

Moim zdaniem najważniejsze jest przeczytanie opisów skili i zrozumienie jak mniej więcej działa mechanika. Pamiętaj że podstawowe skile z reguły mają niski Rank (1) więc nie dość że łatwo je rozróżnić to jeszcze szybko się skilują.

Pisząc że amarzy ci się podobają przykładowo można zrobić tak:
wybierasz amarrów, więc armor tank bo tego używają i lasery bo to tez ich broń.
Lasery zużywają dużą prądu, więc od razu trzeba skilować capacitor.

Przykładowe skile na pierwszy miesiąc:
Gunnery
Amarr Frigate
Small Energy Turret
CPU Management
Power Grid Management
Capacitor Management
Navigation
Afterburner
Fuel Conservation
Evasive Maneuvering
Amarr Destroyer
Warp Drive Operation
Amarr Cruiser
Amarr Battlecruiser
High Speed Maneuvering
Acceleration Control
Mechanics
Repair Systems
Hull Upgrades
Controlled Bursts
Medium Energy Turret
Motion Prediction
Rapid Firing
Sharpshooter
Surgical Strike
Target Management
Astrometrics
Jury Rigging
Capacitor Systems Operation
Weapon Upgrades

Wszystkie te skile chcesz mieć na level 3. Statki po kolej, najpierw frytki, potem deski, crusy i bcki (frigate, destroyer, cruiser, battle cruiser).
Bron tez analogicznie, small energy turret dla frytek i desek a potem lepiej juz wsadzic medium.
kilka skilli z tej listy o rank 1 warto pociagnac na 4-5 od razu, np Mechanics, Gunnery, Navigation, CPU management, Power grid management, capacitor management (bardzo ważny dla amarrów, dla innych mniej). Pierwsza piątka nie rank 1 to albo evasive manouvering (interceptor, frytki t2, bardzo wygodne do transportu i latwe do uciekniecia, czesto pierwszy statek t2) albo hull upgrades (armorowe hardenery t2).

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2015, 13:40:37 »
Każda rasa ma konkretne statki, które mają bonusy do tankowania:
- Caldari (resisty) i Minmatar (ilość naprawianego hp) to shield tank (pierwsza powłoka ochronna).
- Gallente (ilość naprawianego hp) i Amarr (resisty) to armor tank (druga powłoka).
Jeśli krótki zasięg i tank, polecam Gallente. Blastery na krótkim zasięgu robią rzeźnię, na średni zasięg wystarczą drony.

Nie piszcie takich rzeczy młodemu, bo jeszcze weźmie to za pewnik. Nie ma w tej grze takiego rozgraniczenia. U każdej rasy znajdzie się przynajmniej kilka przykładów przeczących temu co zacytowałem powyżej. Chociażby ishtara można tankować na wszystkie 4 rodzaje tanku i nikt nie powie że się nie sprawdzi, a są statki znacznie bardziej elastyczne. Protka którym najprzyjemniej mi się latało miałem zafitowanego na shieldzie :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 27, 2015, 13:46:36 »
Nie piszcie takich rzeczy młodemu, bo jeszcze weźmie to za pewnik. Nie ma w tej grze takiego rozgraniczenia. U każdej rasy znajdzie się przynajmniej kilka przykładów przeczących temu co zacytowałem powyżej. Chociażby ishtara można tankować na wszystkie 4 rodzaje tanku i nikt nie powie że się nie sprawdzi, a są statki znacznie bardziej elastyczne. Protka którym najprzyjemniej mi się latało miałem zafitowanego na shieldzie :P

Myślę, że na wyjątki i fitowanie statków na różne typy tanka przyjdzie czas później. Jeśli zaczyna grę, to przez kilka/kilkanaście miesięcy będzie jechał na jednym typie tanka i broni do zadawania bólu. Jasne, że każdy statek można zafitować na kilka różnych sposobów, ale na start warto, żeby skupił się na regułach, a nie wyjątkach.

Cytuj
Każda rasa ma konkretne statki, które mają bonusy do tankowania:
- Caldari (resisty) i Minmatar (ilość naprawianego hp) to shield tank (pierwsza powłoka ochronna).
- Gallente (ilość naprawianego hp) i Amarr (resisty) to armor tank (druga powłoka).
Jeśli krótki zasięg i tank, polecam Gallente. Blastery na krótkim zasięgu robią rzeźnię, na średni zasięg wystarczą drony.
Ani Ishtar nie łapie się w tym co pisałem, ani Twój protek (chyba że wsadziłeś armorowe systemy i otankowałeś go shieldem. Nie kojarzę statków Gallente i Amarr z bonusami do shielda, Caldari i Minmatar z bonusami armorowymi to chyba równie częsty przypadek. Więc to co napisałem to raczej pewnik.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2015, 13:55:42 wysłana przez qlko1 »

Miycerion

  • Mamdzidajde
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 13
  • Sprzedam snickersa rocznik 1996 cena do ustalenia.
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galgart
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 27, 2015, 13:51:55 »
Myślę, że na wyjątki i fitowanie statków na różne typy tanka przyjdzie czas później. Jeśli zaczyna grę, to przez kilka/kilkanaście miesięcy będzie jechał na jednym typie tanka i broni do zadawania bólu. Jasne, że każdy statek można zafitować na kilka różnych sposobów, ale na start warto, żeby skupił się na regułach, a nie wyjątkach.

Pięknie ująłeś to o co was prosiłem. Chcę się skupić chwilowo na jednej frakcji/rasie. A nie się błąkać miedzy nimi inne frakcje przyjdą z czasem, podobnie jak kombinacje statków. Wiem, że to jest gra na tyle rozbudowana, że będę ją badał z rok jak nie dłużej. Może się też okazać, że zacznie mnie leb boleć po tygodniu i stwierdzę, że gra nie jest dla mnie. Nie mniej nie zamierzam jak debil biegać po omacku i dlatego proszę was o radę. Xeovar podał mi wstępny cel do którego muszę dążyć i za to jestem wdzięczny. I za to dziękuje.

I teraz jak tworze postać przy samym końcu mam do wyboru wykształcenie i prace. Możecie mi powiedzieć co to jest/daje ?

GlassCutter

Młody już nie jestem niestety, dom starców za rogiem. Nowicjuszem w tej grze i owszem :P (wybacz musiałem! :) )
Na chwilę obecną kieruje się wygladem statków, i ubraniami/wyglądem.

I jak mówiłem Amarr podobają mi się najbardziej. Pewnie zrobię tak, że zrobię 2 postać włączę dual skilowanie i przetestuje Ammarow i Gallente.

Edit1: Literówka
Edit2: Odpowiedziałem Cutter-owi
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2015, 13:58:21 wysłana przez Miycerion »

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 27, 2015, 13:54:28 »
I teraz jak tworze postać przy samym końcu mam do wyboru wykształcenie i prace. Możecie mi powiedzieć co to jest/daje ?
Decyduje o tym jakie skille startowe dostaniesz w puli.

Miycerion

  • Mamdzidajde
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 13
  • Sprzedam snickersa rocznik 1996 cena do ustalenia.
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galgart
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 27, 2015, 13:56:28 »
Decyduje o tym jakie skille startowe dostaniesz w puli.

Jest gdzieś jakaś rozpiska tego ? :)

Gdzieś wyczytałem, że pierwsze wyposażenie też jest inne.

Xeovar cytat ze steam-a:

I don't have any of those problems, but I have purchased EVE on Steam before they made so that your Steam account is also your EVE account. Launching the game through Steam gives the same launcher that non-Steam users have, only with additional "Please use your EVE username / password" text on it. In fact, I can launch and play EVE without Steam even running (which I do most of the time). Removing the launcher for Steam users was a step backwards. And I wonder why CCP even did that - so that some lazy people don't have to type their username/password?

Można odpalić grę poza steam wpisując emaila i haslo z Twojego konta steam. Ale jeszcze to sprawdzę.

Edit:

https://support.eveonline.com/hc/en-us/articles/203523662-Setting-an-account-name-for-Accounts-created-through-STEAM

Informacje jak odłaczyć konto eve od steam-a.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2015, 14:45:00 wysłana przez Miycerion »

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 27, 2015, 14:49:18 »
Jest gdzieś jakaś rozpiska tego ? :)

Gdzieś wyczytałem, że pierwsze wyposażenie też jest inne.

Xeovar cytat ze steam-a:

I don't have any of those problems, but I have purchased EVE on Steam before they made so that your Steam account is also your EVE account. Launching the game through Steam gives the same launcher that non-Steam users have, only with additional "Please use your EVE username / password" text on it. In fact, I can launch and play EVE without Steam even running (which I do most of the time). Removing the launcher for Steam users was a step backwards. And I wonder why CCP even did that - so that some lazy people don't have to type their username/password?

Można odpalić grę poza steam wpisując emaila i haslo z Twojego konta steam. Ale jeszcze to sprawdzę.

Edit:

https://support.eveonline.com/hc/en-us/articles/203523662-Setting-an-account-name-for-Accounts-created-through-STEAM

Informacje jak odłaczyć konto eve od steam-a.

Oo fajne info dziękuję bardzo :)
Co do wyposażenia i wyboru parametrów postaci, z tego co kojarzę te początkowe rzeczy są pomijalne. Znaczy na początku nawet nie robi to różnicy bo podstawowe skile i tak zrobisz w pierwszy miesiąc dwa. Różnica będzie taka że jedna konfiguracja będzie mieć gunnery na 5 a inna np power management. Początkowy implant i skilowanie podstaw bardzo szybko te różnice zniweluje. A przynajmniej tak to pamiętam, przyznaję że od dawna nie grałem świeżym charem.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 27, 2015, 14:57:02 »
Po tym jak się stworzy postać gra zaoprasza Cię do seri misji tutorialowych, w trakcie ich wykonywania sdostajesz sporo sprzętu i książek ze skilami wiec generalnie stuf gra sama Ci daje i to jest ostatni niedobitek starego systemu rozwoju postaci. Bedziesz dostawał stuf pod rase którą wybrałeś. Kiedyś było fajnie wybór rasy miał kolosalne znacznie na starcie, ale też konsekwencje później, potem zaczeli równać w dół

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 27, 2015, 15:01:03 »
Po tym jak się stworzy postać gra zaoprasza Cię do seri misji tutorialowych, w trakcie ich wykonywania sdostajesz sporo sprzętu i książek ze skilami wiec generalnie stuf gra sama Ci daje i to jest ostatni niedobitek starego systemu rozwoju postaci. Bedziesz dostawał stuf pod rase którą wybrałeś. Kiedyś było fajnie wybór rasy miał kolosalne znacznie na starcie, ale też konsekwencje później, potem zaczeli równać w dół

Taaa i dlatego jest tak dużo Caldari Achura wśród postaci z 2010 i wcześniej :D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 27, 2015, 15:02:19 »
Ja zdecydowałem się na ashure bo miałjgłubszy pysk z caldaryjskich dostępnych a chciałem grać kims obsługującym rakiety :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 27, 2015, 15:04:47 »
Ja zdecydowałem się na ashure bo miałjgłubszy pysk z caldaryjskich dostępnych a chciałem grać kims obsługującym rakiety :P
Ten jeden punkt charyzmy mniej robił różnicę w aparycji :D

Damn, czuję się staro.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 27, 2015, 15:06:37 »
Tia, po przejściu na nowe avatary ashura sporo stracili ze swojej odpychającej aparycji

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 27, 2015, 16:14:45 »
aparycji

O ile ziemniaka można posądzać o posiadanie jakiejkolwiek aparycji :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Miycerion

  • Mamdzidajde
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 13
  • Sprzedam snickersa rocznik 1996 cena do ustalenia.
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galgart
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 27, 2015, 16:28:12 »
Dobra panowie zakupiłem konto na steam za 25 euro. Zobaczymy czym to się je :)

Wybór padł na Ammar jakby co będę was podpytywał o to i owo.

3majcie kciuki ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2015, 19:24:26 wysłana przez Miycerion »

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 27, 2015, 19:36:42 »
Powodzenia. Dołączenie do Unseen Academy może nie być złym pomysłem ;)

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 27, 2015, 20:05:22 »
3majcie kciuki ;)
Nie widzę potrzeby :) Pytasz i słuchasz odpowiedzi, to wystarczy na początek.

Miycerion

  • Mamdzidajde
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 13
  • Sprzedam snickersa rocznik 1996 cena do ustalenia.
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galgart
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 28, 2015, 09:10:51 »
Zostały mi 2 samouczki. Jutro będę miał fregatę. Wydaje mi się, że to nie źle.

Jak dodać ubranie, że tak powiem na siebie, oraz kumpel zaczął grac wraz ze mną. Tyle ze Galantele jak można grać razem ?

Dostałem Venture za darmo wiec wykorzystuje go do zbierania surowców do craftingu (np teraz oglądam z archiwum x). Potrzebuje pirenite czy jakoś tak czerwone skałki gdzie można je farmic ?

I rzeczywiście jeśli zbieranie skałek komukolwiek sprawia frajdę...

W jakie statki najlepiej inwestować i jak je wyposażać ?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 28, 2015, 10:14:43 »
kumpel zaczął grac wraz ze mną. Tyle ze Galantele jak można grać razem ?
O ile nie razi Cię bratanie się z wrogiem, to będziecie musieli się spotkać gdzieś w kosmosie i po prostu zaczniecie razem latać. Jeśli stworzyłeś amara to wylądowałeś w amarskiej częsci imperium, on tworząc gallente w galentyjskiej. Któryś do któregoś będzie musiał podlecieć.

Dostałem Venture za darmo wiec wykorzystuje go do zbierania surowców do craftingu (np teraz oglądam z archiwum x). Potrzebuje pirenite czy jakoś tak czerwone skałki gdzie można je farmic ?

I rzeczywiście jeśli zbieranie skałek komukolwiek sprawia frajdę...
:D

W jakie statki najlepiej inwestować i jak je wyposażać ?
Na to pytanie usiłują odpowiedzieć sobie gracze przez całe lata. Jeśli chcesz strzelać to wybierz na początek fregatę z sensownymi bonusami. W twoim wypadku najbardziej odporny na błędy będzie punisher. Zaraz potem przesiądziesz się w destroyera (coercer), później w cruisera (omen/maller)... i tak dalej  ;)

Strategie do farmy są dwie, trzymasz się na dalszej orbicie i strzelasz z daleka (wtedy fitujesz afterburner żeby kontrolować prędkość walki), albo tankujesz statek jak świnię, wbijasz na sam środek rozróby i tłuczesz wszystko z bliska.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2015, 10:23:37 wysłana przez qlko1 »

Miycerion

  • Mamdzidajde
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 13
  • Sprzedam snickersa rocznik 1996 cena do ustalenia.
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galgart
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 28, 2015, 14:26:36 »
Czy te schematy gdzieś się zapisują czy nimi trzeba ręcznie operować od stacji do stacji ?

Skąd wziąć schemat fregaty ? Jakiś konkretny typ misji ?

I pytanie czy konto trial ma jakieś ograniczenia ?

Gdzie mogę sprawdzić ile mi zostało abonamentu ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2015, 14:38:28 wysłana przez Miycerion »

Garwin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Garw'in
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 28, 2015, 17:00:38 »


I pytanie czy konto trial ma jakieś ograniczenia ?

Gdzie mogę sprawdzić ile mi zostało abonamentu ?

Tak, ma. Nie możesz trenować niektórych skilli, wystawiać kontraktów, a kolejka skilli ma tylko 24h

Do kiedy jest aktywne konto można sprawdzić po zalogowaniu się na swój profil na stronie https://secure.eveonline.com/. Nie pamiętam czy w grze też jest taka opcja. Na pewno jeśli do końca subskrypcji pozostało mniej niż 10 dni, to po zalogowaniu do gry w oknie wyboru postaci, pojawi się takie info w lewym górnym rogu

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 28, 2015, 19:18:55 »
Dziecko drogie nie kop !

Miycerion

  • Mamdzidajde
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 13
  • Sprzedam snickersa rocznik 1996 cena do ustalenia.
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galgart
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 28, 2015, 21:00:37 »
Ja nie kopie surowce zbieram jak nie ma mnie przy kompie. Kurde mam lekki problem z doborem laserow. Mam dual light beam laser 1, ale mnie wkurza bo nie trafia -.-

Latam Executionerem nie jest najgorszy ale dziwnie wyglada
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2015, 21:48:47 wysłana przez Miycerion »

Garwin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Garw'in
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 28, 2015, 22:48:35 »
Ja nie kopie surowce zbieram jak nie ma mnie przy kompie. Kurde mam lekki problem z doborem laserow. Mam dual light beam laser 1, ale mnie wkurza bo nie trafia -.-

Latam Executionerem nie jest najgorszy ale dziwnie wyglada

https://www.youtube.com/watch?v=BvOB4KXYk-o tutaj koles pokazuje jak latać executionerem mając 20 dniowego chara. Co prawda skillowanego specjalnie pod to, ale filmik i tak da Ci zarys jak ten ship fitować i jak się bić

MuadDib

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Muad-Dib
  • Korporacja: Na emeryturze
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 29, 2015, 00:19:46 »
Szkoda ze mnie tak nikt "ladnie"nie wprowadzal do EVki :-P
Miycerion uwazaj sie za szczesciarza, wszak wielcy tego uniwersum Tobie doradzaja ;)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Entuzjasta kryptowalut, na rynku od 2017 roku.
Gracz pamietający czasy NES-a ciorający w MGS oraz CIV II na szaraku.
Obecnie pasjonat gamingu opartego o blockchain obserwujący rynek Web3games od 2021 roku

https://linktr.ee/muaddib

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 29, 2015, 00:50:10 »
Psuje sobie zabawę. Ja pamiętam swojego pierwszego nano Tristana z armor plate :) na turniej 2v2 organizowany dla UA prze 'trzynastki' Co ciekawe turniej wygrałem lub skonczylem na podium.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Miycerion

  • Mamdzidajde
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 13
  • Sprzedam snickersa rocznik 1996 cena do ustalenia.
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galgart
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 29, 2015, 01:11:14 »
Czy ja wiem czy se psuje zabawe ? Dzisiaj zmieniłem broń i 3h nie mogłem rozkimnić dlaczego to gufno nie strzela. Gra mnie połknęła i wydaliła... Ale nie zniechęciłem się. Nauczyłem się dziś, że w eve jak w żadnym mmo nie wolno żadnych porad przeklikiwać. Zacząłem szukać przyczyny aha laser, prąd kryształ.

Na ile starczy kryształ ?


Kończę military i advanced military (kolejno 8/10 i 9/10). Mam już podręcznik do niszczycieli ale na razie maksuje fregaty. Miałem przez chwile punishera  (przypomina mi fregatę z empire at war) ale go straciłem... quest wymagał ehmmm dać się zabić.

Mam takie pytanie skąd wziąć NOOBSKIE blueprinty ? (Proszę nie mówić o markecie/ah)


MuaDib doradzanie to jedno, a potrafić się odnaleźć w tym wszystkim. Widziałem parę tematów niżej osoby gdzie doradzali ale delikwent i tak robił co chciał. Skoro wielkie stopy (wielcy uniwersum) doradzają nie kop kija to warte to mają racje w końcu nie grają od dziś. Kopie minimum do craftu i to co wołają questy. Nawet na rookie chatcie spamują mining  suck to coś w tym musi być.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 29, 2015, 01:24:08 »
Na ile starczy kryształ ?
Zależy jakie, te najbardziej podstawowe się nie zużywają. Frakcyjne i tech2 z czasem się uszkadzają, ale to póki co i tak są poza twoim zasięgiem skillowym/finansowym.

Mam takie pytanie skąd wziąć NOOBSKIE blueprinty ? (Proszę nie mówić o markecie/ah)
No ten tego z marketu właśnie :) Jakieś tam dostaje się na misjach tutorialowych, ale źródłem 99.9% skilli w grze są stacje uniwersyteckie poszczególnych frakcji.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Miycerion

  • Mamdzidajde
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 13
  • Sprzedam snickersa rocznik 1996 cena do ustalenia.
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galgart
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 29, 2015, 01:28:38 »
No ten tego z marketu właśnie :) Jakieś tam dostaje się na misjach tutorialowych, ale źródłem 99.9% skilli w grze są stacje uniwersyteckie poszczególnych frakcji.


Napisz proszę więcej :) W jakim sensie tylko stacje naukowe ? Trzeba gdzieś specjalnie polecieć :) ?

Dzieki za info o kryształach woziłem ze sobą pół ładowni XD

Czy jest gdzieś spis moich wszystkich posiadanych statków ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2015, 10:26:32 wysłana przez Miycerion »

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Newbie w świecie Eve poszukuje wiedzy. Pytania rasa, zarobkowosc, skille
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 29, 2015, 10:51:54 »

Napisz proszę więcej :) W jakim sensie tylko stacje naukowe ? Trzeba gdzieś specjalnie polecieć :) ?
Teoretycznie na każdej stacji mogą być skile, ale na "uniwersytetach" są one sprzedawane przez NPC więc są najtańsze. Poszukaj sobie danego skila na markecie i na tych stacjach na których będzie ich podobna duża ilość na jednym orderze (np 1666, 15555 sztuk) to są właśnie te stacje "uniwersyteckie".

Cytuj
Czy jest gdzieś spis moich wszystkich posiadanych statków ?
Masz spis swoich assetów na belce po lewej stronie pod ikoną sejfu. W wyszukiwarce wpisz"ship" i powinno Ci znaleźć Twoje statki.
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet