Autor Wątek: Steel Division  (Przeczytany 7663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Steel Division
« dnia: Maj 03, 2017, 22:45:42 »
Cześć, szukam chętnych do wspólnej gry w Steel Division. Co to Steel Division? Gra twórców serii Wargame osadzona w realiach II WWŚ, a konkretnie lądowania w Normandii. Obecnie gra jest jeszcze w open becie, a wychodzi oficjalnie 23 Maja. Na razie jest 8 z całkowitych 18 dywizji (będzie też dostępna 1 Dywizja Pancerna Gen. Maczka).

Gra mi się dużo miodniej w SD niż grało mi się w poprzednie odsłony. Widać, że jest to najbardziej doszlifowana gra z serii.

Jak się w toto gra? Filmik poniżej:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KSLXrnsf-Y0[/youtube]

Mój nick na Steamie to Sartori
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Steel Division
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2017, 14:18:18 »
Ja bym chętnie pograł. Daj linka do tej open bety.

Ale z komentarzy na steamie wygląda że gra mało wspólnego ma z realiami:
Jumbo:
Front armor 21 Sidearmor 12 Backarmor 10

Kingtiger
Front armor 19 Sidearmor 9 Backarmor 9
A big NO.
I've played more than 50 hours in Beta so far.
The game is unbalance.
Allied force are OP.
It's like those Hollywood movies from the 80s where uncle Sam beats everything.
The game say: "Command Over 400 Historically Accurate Units".
Historically accurate my asss

[BWTF] Nightwisherek

  • BWTF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nightwisherek
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Steel Division
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2017, 15:08:05 »
Liczy się tylko Eve  >:D

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Steel Division
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2017, 17:31:52 »
Celem sprostowania: Dostęp do bety nie jest darmowy. Grę można kupić w przedpremierze i z tego tytułu można grać w open becie. SD nie jest free to play.

Balans w SD, czy też dowolnej grze z cyklu Wargame, to temat rzeka. W Wargame jeśli ktoś deckiem 100% czechosłowackim rzucał się na deck USA z tej samej daty, to powodzenia... Tylko, że ten imbalans... Ma sens?

Niemcy mają najlepsze czołgi i bardzo mocną piechotę, ale to wszystko zależy od dywizji. Różnica w jakości jest jednak bilansowana przez dostępność i ceny jednostek. Najbardziej mnie śmieszą goście, którzy biorą się za grę 12 dywizją pancerną SS (czytaj: elitarną i drogą), po czym robią rage quit, jak wtopią zdobycznego Firefly za 200pkt (z 500 pkt startowych), bo jadą YOLO i wtopią go na pierwszym krzaku z przyczajonym PIATem.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

[.BSI.] Dheedee

  • .BSI.
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Paullus Lux
  • Korporacja: Unseen Massacre
Odp: Steel Division
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2017, 19:04:23 »
Widziałem jakieś gameplay`e na YT i widziałem jakąś bitwę dywizji amerykańskiej ze spamem jednostek (AI) i niemiaszków z silnym wsparciem lotniczym (gracz) i niemiaszki prawie zostali zepchnięci na sam koniec mapy ale jednak się w końcu odbili. Z tego co obserwuję to nie jest symetryczny RTS, a właśnie polegający na asymetrii sił i koncentrowaniu się na swoich najważniejszych zaletach i grindowaniu umiejętności w walce daną dywizją. To nie jest Dawn of War czy CoH gdzie armie praktycznie różnią się tylko teksturami, bo każda ma swój odpowiednik u przeciwnika w podobnym tierze.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Steel Division
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2017, 19:35:39 »
Widziałem jakieś gameplay`e na YT i widziałem jakąś bitwę dywizji amerykańskiej ze spamem jednostek (AI) i niemiaszków z silnym wsparciem lotniczym (gracz) i niemiaszki prawie zostali zepchnięci na sam koniec mapy ale jednak się w końcu odbili. Z tego co obserwuję to nie jest symetryczny RTS, a właśnie polegający na asymetrii sił i koncentrowaniu się na swoich najważniejszych zaletach i grindowaniu umiejętności w walce daną dywizją. To nie jest Dawn of War czy CoH gdzie armie praktycznie różnią się tylko teksturami, bo każda ma swój odpowiednik u przeciwnika w podobnym tierze.

Bingo. Ta asymetria jest w pewnym stopniu niwelowana wprowadzeniem 3-etapowego starcia (A,B,C). Ogólna zasada jest taka, że są dywizje silniejsze na początku gry, w fazie A, a inne przy końcówce (właśnie wspomniana 12 Dyw. Panc. SS), gdzie na pole wyjeżdżają wszystkie pantery, tygrysy i Kot Filemon. Gdyby te zabawki wjeżdżały od razu to ta gra była by wyjątkowo jednostronna.

Tak btw. Jumbo vs Tygrys Królewski. Alianci nie mają w ogóle działa, które przebija od przodu Tygrysa, a Niemiecka 88 przebija Jumbo bez problemu.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2017, 19:43:04 wysłana przez Ptysiu »
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Steel Division
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2017, 20:56:01 »
To nie jest Dawn of War czy CoH gdzie armie praktycznie różnią się tylko teksturami, bo każda ma swój odpowiednik u przeciwnika w podobnym tierze.

Ekhm what?


Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Steel Division
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2017, 22:01:42 »
Tymczasem gdzieś w alternatywnej rzeczywistości grasuje Janusz "Pogromca German" herbu Biedronka i nie szczędzi potomków Teutonów:

"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

[.BSI.] Dheedee

  • .BSI.
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Paullus Lux
  • Korporacja: Unseen Massacre
Odp: Steel Division
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2017, 22:06:08 »
Brawo Janusz !

Xeyo

  • ΞVΞ
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 167
  • (>_<)○------(^o^)○
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeyo
  • Korporacja: project HAVEN
  • Sojusz: No Handlebars.
Odp: Steel Division
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2017, 08:58:50 »
Polnische Banditen, achtung!  8)