Autor Wątek: wybory 2015  (Przeczytany 72744 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
wybory 2015
« dnia: Październik 27, 2015, 09:37:20 »
Tu garść humoru wyborczego
Największym żartem wyborczym jest fakt, że głosem narodu zostali rockman i hip-hopowiec (i reprezentują trzecią siłę polityczną w Polsce). Ten kraj nie zasługuje na demokrację.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2015, 10:24:18 »
Za to zasługuje na swetra!

Gdyby nie ten rokmen nie ruszył tego gówna dziś w dalszym ciągu nie mówiłoby się o kwocie wolnej itd. Na wynik korwina zapracował głównie Kukiz, a wszystko zaprzepaścił Wipler swoim hejtem wprost z gimnazjalnego korytarza. Wystarczyło się dogadać a nie hejtować w końcu kukiz to korwin w wersji lajt. Qulko zetnij kuca i spójrz trzeźwo. Popatrz jakie poparcie wśród kobiet miał korwin i zastanów się dlaczego i nie nie wynika to z faktu że kobiety w Polsce wolą socjalizm.

Wracając do tematu:
https://vimeo.com/143552783
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2015, 10:25:33 »
W Stanach Zjednoczonych prezydentem był aktor. Zresztą może ten rockman byłby lepszym zarządcą niż te stare pierniki i zdewociałe stare panny jakie teraz siedzą u steru władzy od kilku dziesięcioleci nierzadko.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2015, 10:31:44 »
Największym żartem wyborczym jest fakt, że głosem narodu zostali rockman i hip-hopowiec (i reprezentują trzecią siłę polityczną w Polsce). Ten kraj nie zasługuje na demokrację.
W stanach prezydentami zostają aktorzy :)

A tak na troszeczkę bardziej serio, jeżeli dwie największe partie w Polsce są jakie są, to naprawdę nie ma co się dziwić.

A demokracja w polsce jest de facto tylko jej iluzją, oczywiście jest nam na szczęście szalenie daleko do takiej Korei Północnej. Nie mniej jednak ogół narodu jest karmiony propagandową papką przez specjalistów którzy wiedzą że aby masy trzymać za gębę muszą mieć te masy odrobinę lepiej niż sąsiedzi ale nie za dobrze, no i igrzyska... nie ma już gladiatorów i lwów, ale na zawsze można pokazać jakąś "aferę polityczną", na tyle w mediach trąbić głośno o głupotach i błahostkach, aby głupi lud nie doszukał się przypadkiem wszystkich innych skurwysyństw politycznych "elyt". Nie znam żadnego kraju na tej ziemi który by zasługiwał na prawdziwą demokrację, bo historia od wielu lat pokazuje, że ludzie to banda idiotów. Jedyna szansa na rzeczywiste dobro ogółu to władza absolutna w ręku jednego może kilku ludzi, tylko, że to też jest utopia, bo w naturze ludzkiej jest szalenie mocno zakorzeniony subiektywizm a nie obiektywizm ;) Pozostaje się tylko śmiać z naszego cyrku i cieszyć się, że są gorsze miejsca niż Polska, miejsca w których na szczęście nas nie ma.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2015, 11:53:57 »
Qulko zetnij kuca i spójrz trzeźwo. Popatrz jakie poparcie wśród kobiet miał korwin i zastanów się dlaczego i nie nie wynika to z faktu że kobiety w Polsce wolą socjalizm.
Nie obrażaj mnie, nigdy nie oddałem głosu na pajaca w muszce. Nie wiem też która część mojej wypowiedzi miała Ci to zasugerować.

W stanach prezydentami zostają aktorzy :)
W sumie prezydentowanie to robota dla utalentowanego aktora. Od posła oczekuję nieco więcej kompetencji.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2015, 12:14:05 wysłana przez qlko1 »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2015, 12:17:19 »
W takim razie jestem zaniepokojony. Skoro nie Kukiz i Krul no to drogą eliminacji: Pis nie, PSL też nie bo wspominałeś że coś tam z ekonomią masz wspólnego czyli na krusie nie jesteś. Lewica nie, komuniści z razem też nie. Pozostają 2 opcje: 3 raz dymanko, albo sweter startujący po to by zabrać głosy kukiza i krula, zbierający na wiecach po kilkanaście osób :-\
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 27, 2015, 12:22:43 »
albo sweter startujący po to by zabrać głosy kukiza i krula, zbierający na wiecach po kilkanaście osób :-\
Mam zupełnie inne doświadczenia z owych wieców. Pracowałem jako szef sztabu jednego z okręgów  ;)

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 27, 2015, 13:21:37 »
I to się tu nadaje 8)
Nie zrozumieliśmy się, mam inne odczucia bo pracowałem w kuchni tego wszystkiego. Eventy każdej z partii tak wyglądają i tak są kręcone.
Ale wiesz z czego to wynika? Cholernie ciężko znaleźć i zgromadzić o godzinie 12 w dniu roboczym tabun ludzi do pokazania się liderem. Bo ludzie po prostu pracują.

Może w Partii bezrobotnych, kiedy się taka objawi, na eventach w tygodniu będą tysiące buziek przed kamerami. Łatwiej też ma Korwin - wystarczy, że rodzice dadzą zwolnienie z lekcji  :)

Zdziwiłbyś się też do czego w szkoleniach z marketingu politycznego nawołują szkoleniowcy  ??? Np. Pan Sergiusz Trzeciak.

Pomijając całkowicie kwestie poglądów, praca jest naprawdę ciekawa i sporo można się przy kampanii nauczyć.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 27, 2015, 13:29:07 »
No cóż mam nadzieję że odpalili Ci coś z tych 30 baniek które wezmą przez 5 lat i nie dałeś się frajerzyć za friko gościowi którego wypromowało po na fali popularności kukiza ;)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 27, 2015, 14:15:09 »
gościowi którego wypromowało po na fali popularności kukiza ;)
To internetowa plota. Naprawdę niewiele warta teoria spiskowa, chociaż dobrze przemyślana i jak widać podchwytywana. Doceniam pomysłodawcę, kimkolwiek jest.

Czy mi coś odpalili? Trochę za wcześnie o tym mówić, ale zapewne nic. Mój kandydat nie zdobył mandatu w swoim okręgu. Zagłębie PiSu (ponad 50%) i PSLu ( ponad 10%) - czyli oba zdecydowanie powyżej wyniku "ogólnokrajowego". Byłem świadomy tego, że szanse są jakie są.

« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2015, 14:35:40 wysłana przez qlko1 »

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2015, 15:25:45 »
wlasnie tego nam brakowalo w kraju, hochsztaplerskiej banksterki u wladzy...
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2015, 15:33:20 »
wlasnie tego nam brakowalo w kraju, hochsztaplerskiej banksterki u wladzy...
Kolejna internetowa plota.

BTW uwielbiam płacz frankowiczów na forach. Banksterzy to, banksterzy tamto. Olaboga złodzieje.
Ale będzie minusów.  :D

Edit: mogę prosić o wydzielenie wątku? Bo lekki offtop.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2015, 15:55:17 wysłana przez qlko1 »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 27, 2015, 16:08:45 »
Jebać frankowiczów którzy nie potrafią wziąć odpowiedzialności za swoje czyny. Karaś +1. Jak człowiek coś zapierdoli to idzie siedzieć, jak bank zacznie spekulować walutami to "no trudno stało się, w ciągu 2 miesięcy straciliście 1/3 siły nabywczej. Ale spoko dalej macie tyle samo złotówek na koncie więc luz".
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 27, 2015, 16:28:54 »

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 27, 2015, 16:29:03 »
Qlko, spoko loko, sam mam moj garb w PLN, moja zona jest po matmie wiec nie bylo mowy o niczym innym, to co sie w PL odpierdalalo z kredytami, lamalo wszelkie regoly. btw twoj bozyszcze tez frankowicz, tylko, ze pozycja pozwalala mu na wiecej, wiec sie wymiksowal. teraz bedzie mogl krasc wiecej lepiej i na bardziej poselksa skale, bo z imunitetem.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 27, 2015, 16:33:30 »
Taa, Nowoczesną wypromowała PO, żeby jej zabrała głosy. Panowie, jak kombinujecie, to z sensem.

Jeśli ktoś wypromował Nowoczesną, to ktoś, komu zależało, żeby PO głosów dostała jak najmniej, żeby zabrać jej sfrustrowanych jej martwym dryfem na prawo liberalnych wyborców, bo nie daj boże jeszcze by pchnęli w nią nowe życie. Ktoś, kto Nowoczesną w swojej kampanii omijał kompletnie, jakby nie istniała, chociaż teoretycznie program jego partii i Nowoczesnej są radykalnie rozbieżne...

Ciekawe kto to mógł być.


P.S. Za zamachem w Smoleńsku też stał Jarosław, wystarczy zobaczyć, kto na nim najbardziej skorzystał. :P

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 27, 2015, 16:40:30 »
Jebać frankowiczów którzy nie potrafią wziąć odpowiedzialności za swoje czyny.
Prawda.
Jak człowiek coś zapierdoli to idzie siedzieć.
A jak dał dupy podpisując umowę kredytową to jest to wina banku? :)
"Założyłem się z bankiem na 20 lat, że kurs waluty będzie na stałym poziomie i przegrałem. Kurcze, kogo by tu za to obwinić. Wiem! OSZUKALI MNIE BANKSTERZY"

jak bank zacznie spekulować walutami to "no trudno stało się, w ciągu 2 miesięcy straciliście 1/3 siły nabywczej.
Chyba sobie kpisz z tymi spekulacjami banków. Każda umowa kredytowa z bankiem jest skonstruowana tak, że koszt zmiany kursu ponosi kredytobiorca. Bank zwyczajnie przenosi całe ryzyko na kredytobiorcę i robi to przy okazji każdego instrumentu, który oferuje. I nie jest to nie żadna nowość, było tak od zawsze.

1. Kredyt bierze się w walucie, w której się zarabia (chyba że umiesz, patrz pkt 2).
2. Kredyty w walutach obcych ma sens jeśli traktujesz go tak jak inne instrumenty inwestycyjne. Trzeba stale poświęcać uwagę kursom i dokonywać przewalutowania w odpowiednich momentach. W pracy siedzę w pokoju z gościem który najnormalniej w świecie swoim kredytem we frankach kilka razy "zagrał", wyszedł na tym świetnie i każdemu kredyt we franku poleca.
3. Jeśli się na tym nie znasz i nie chcesz znać, to wynajmujesz gościa który się zna, draft umowy powinien przejrzeć dobry doradca kredytowy (w skali kredytu 200-300k to nie jest duży koszt).

Ci którzy wzięli kredyt we frankach zagrali na FOREX. I przegrali, bo nie poświęcili temu dość uwagi.

W całym tym wywodzie pomijam kilka głośnych przypadków nadużyć odnośnie spreadu oraz klauzul abuzywnych. Te przypadki to zupełnie inna para kaloszy i za to ścigać banki do końca.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2015, 16:48:29 wysłana przez qlko1 »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 27, 2015, 16:40:56 »
Palikota też wymyślił pis? 8)

@Qlko ogólna zgoda że kredyt bierze się w tym w czym się zarabia by minimalizować ryzyko. Ze spekulacjami chodziło mi o to co napisałem o siłę nabywczą, a nie o kredyt w obcej walucie. Konsekwencje spekulacji walutowej ponosi całe społeczeństwo, a bank inkasuje zysk. To kurestwo powinno być ścigane przez każde państwo któremu zależy na bezpieczeństwie obywateli. Może nie w drodze prawnej, ale po cichu tak by faktycznie odniosło to jakiś skutek. Jakiś wypadek, nieudane operacje, takie sprawy. I dobrze wiesz o czym mówię, nie próbuj mi tu odwracać kota ogonem.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2015, 16:47:05 wysłana przez GlassCutter »
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 27, 2015, 16:52:46 »
Jakiś wypadek, nieudane operacje, takie sprawy. I dobrze wiesz o czym mówię, nie próbuj mi tu odwracać kota ogonem.
Przypadek franka jest generalnie klarowny i przejrzysty. Jeśli masz jakieś dowody to je przedstaw. Jeśli nie masz, to nie uprawiaj spiskowej teorii dziejów, przynajmniej do czasu kiedy dowody zdobędziesz.
Wiem o czym piszesz, ale nie ma to związku z CHF i kredytami walutowymi. I zgadzam się że powinno być pod ścisłą kontrolą.

BTW siła nabywcza Kowalskiego drastycznie nie spadła, chyba że żywił się tylko szwajcarską czekoladą.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2015, 17:01:33 wysłana przez qlko1 »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 27, 2015, 18:21:36 »
A co Ty się tak uczepiłeś franka? Przestudiuj parę euro pln w szczególności 2008 rok. No tak, chleb nie podrożał w sumie nic się nie stało.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 27, 2015, 18:59:30 »
A co Ty się tak uczepiłeś franka? Przestudiuj parę euro pln w szczególności 2008 rok. No tak, chleb nie podrożał w sumie nic się nie stało.
Uczepilem się franka bo o nim do tej pory była dyskusja. Banksterzy, frankowicze... Rememba? Użyłeś tych argumentów w dyskusji dotyczącej frankowiczów, wiec naiwnie założyłem ze trzymasz się tematu.

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 27, 2015, 19:04:34 »
Uczepilem się franka bo o nim do tej pory była dyskusja. Banksterzy, frankowicze... Rememba? Użyłeś tych argumentów w dyskusji dotyczącej frankowiczów, wiec naiwnie założyłem ze trzymasz się tematu.

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka

Zacytuj mi proszę moją wypowiedź o frankowiczach (jest jedna). No ale jak widzisz, można okradać ludzi w białych rękawiczkach spekulując na rynkach walutowych i nie ponosić za to konsekwencji. Sam starasz się to usprawiedliwiać.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 27, 2015, 20:27:15 »
No ale jak widzisz, można okradać ludzi w białych rękawiczkach spekulując na rynkach walutowych i nie ponosić za to konsekwencji. Sam starasz się to usprawiedliwiać.
Nic nie staram się usprawiedliwiać.

Czy jest to fajne? Nie jest.
Czy jest to sprawiedliwe? Nie jest.
Czy powinno tak być? Nie powinno.
Czy możesz coś z tym zrobić? Nie możesz.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 27, 2015, 21:10:26 »
tak się zastanawiałem kiedy temat wyborów pojawi się na centrali :)

w tej kwestii pojadę klasykiem:

https://www.youtube.com/watch?v=XbqtoIsmF4A
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 27, 2015, 21:27:07 »
będzie tak
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 28, 2015, 08:37:35 »
tak wiem wiem,
internetowa plotka, ale net jest pelny tego typu powiazan. bo to FAKTY
http://niezalezna.pl/72344-radoslaw-sikorski-ujawnia-platforma-obywatelska-byla-dogadana-z-ryszardem-petru

generalnie jak na moje gusta jebie od tego padlina, te same ryje i qrewska klika, tylko inny sobie stempelek na czole zrobili, dla niepoznaki.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 28, 2015, 09:33:57 »
tak wiem wiem,
internetowa plotka, ale net jest pelny tego typu powiazan. bo to FAKTY
http://niezalezna.pl/72344-radoslaw-sikorski-ujawnia-platforma-obywatelska-byla-dogadana-z-ryszardem-petru

generalnie jak na moje gusta jebie od tego padlina, te same ryje i qrewska klika, tylko inny sobie stempelek na czole zrobili, dla niepoznaki.

Co znaczy dogadana? Kiedy to było (konkretnie)? Co znaczy, że z Petru, a nie z Nowoczesną?
Bo to istotna różnica jest, szczególnie jeśli dogadanie oznaczało np. złożenie rok przed wyborami propozycji "swetrowemu" kandydowania z list PO.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 28, 2015, 10:29:03 »
tak wiem wiem,
internetowa plotka, ale net jest pelny tego typu powiazan. bo to FAKTY
http://niezalezna.pl/72344-radoslaw-sikorski-ujawnia-platforma-obywatelska-byla-dogadana-z-ryszardem-petru

generalnie jak na moje gusta jebie od tego padlina, te same ryje i qrewska klika, tylko inny sobie stempelek na czole zrobili, dla niepoznaki.

Pozwolisz, że będę sceptyczny co do źródła tych informacji. Zwłaszcza, że w kolejnych wersach pojawiają się tanie insynuacje rodem z Faktu i SE:
Cytuj
Z kolei Adam Szłapka, sekretarz generalny Nowoczesnej, pracował w kancelarii Bronisława Komorowskiego w pomieszczeniu, z którego zginął obraz „Gęsiarka”.

Druga kwestia jest taka, że pierwsze rozmowy i szukanie liderów do poszczególnych okręgów zaczęły się jeszcze przed kampanią prezydencką. Więc teza o powołaniu przez PO Nowoczesnej jako szalupy jest z dupy. Bo nikt wtedy jeszcze nie przewidywał że PO tonie.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 28, 2015, 10:54:22 »
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Ghash

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bianca Ravencroft
  • Korporacja: The Scope
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 28, 2015, 10:58:02 »
Po wtopie komoruskiego w wyborach prezydenckich putru dostaje misje, tworzy cos nowego. Zabiera glosy z kazdej strony, dostaje sie do sejmu, miszyn akompliszd. Pewnie teraz na glosowaniach lapki w gore pod rozkazy ze statku matki beda latac.

Ale ja jestem prosty chlop ze wsi, wiec to tylko takie moje glupoty.
Star Wars Mud PL

...po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne

Percival Schuttenbach

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 28, 2015, 11:54:35 »
Druga kwestia jest taka, że pierwsze rozmowy i szukanie liderów do poszczególnych okręgów zaczęły się jeszcze przed kampanią prezydencką. Więc teza o powołaniu przez PO Nowoczesnej jako szalupy jest z dupy. Bo nikt wtedy jeszcze nie przewidywał że PO tonie.
Ghash, polecam czytanie ze zrozumieniem chociaż na lvl 3.

Kolejna rzecz, że gdybym miał ratować tonącą partię i chciał podebrać głosy wszystkim naokoło, to wybrałbym jednak kogoś bardziej charyzmatycznego i nie groził zabierać rolnikom, górnikom, nauczycielom i mundurówce.

Lubowanie się w teoriach spiskowych to jakiś sport narodowy?  :D
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2015, 12:03:24 wysłana przez qlko1 »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 28, 2015, 13:19:21 »
Ciekawe jak potem uzasadniłbyś koalicje teoretycznie liberalnej po z socjalistycznym razem ;) a tak masz programy podobne, rurkowce i ajfoniarze znudzeni po zamiast iść do kogoś innego (w sumie na scenie nie było alternatywy dla po, jakoś inne partie nie wpisują mi się w ten klimat, a swetru trafia idealnie) albo wcale nie iść na wybory przeszli na stronę swetra + reszta pozabieranych tu i tam. Trudne?

A PO tonęło od połowy kadencji, a nie od wyborów prezydenckich lol
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 28, 2015, 13:59:39 »
Ciekawe jak potem uzasadniłbyś koalicje teoretycznie liberalnej po z socjalistycznym razem ;) a tak masz programy podobne, rurkowce i ajfoniarze znudzeni po zamiast iść do kogoś innego (w sumie na scenie nie było alternatywy dla po, jakoś inne partie nie wpisują mi się w ten klimat, a swetru trafia idealnie) albo wcale nie iść na wybory przeszli na stronę swetra + reszta pozabieranych tu i tam. Trudne?
TLDR Tratwą PO jest każda partia z sensownym programem gospodarczym.

Wystarczyłby znacznie bardziej charyzmatyczny przywódca o podobnych poglądach. Znalezienie medialnie bardziej wyrobionego niż Petru nie jest bardzo trudne (widać było po debacie, nie błysnął jakoś szczególnie). Nawet Piechociński na debacie wypadł lepiej - niestety.

Czy programy są podobne? Moim zdaniem nie. Zadam inne pytanie. Jaki jest target polityczny partii? PO i PiS obiecują szeroko wszystkim. Nowoczesna skupia się przede wszystkim na przedsiębiorcach (co było widać po szczegółowych statystykach wyborców z Exit Poll). PO nigdy nie powiedziało złego słowa górnikom i rolnikom. Petru od tego zaczął. Chujowa strategia na zgarnięcie jak najszerszej publiki przy urnach.

Zaraz pojawią się insynuacje, że Petru specjalnie nie zbierał szeroko elektoratu, pewnie miał zgarnąć wyborców, ale jak najmniej. To musi być jakiś cfany masonerski plan ryżego  ::)

Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że PiS wymyślił Kukiza. Bo uśmiechają się do siebie od początku, a Kukiz świetnie zgarnia prawicowych burzycieli obecnego ładu.

A PO tonęło od połowy kadencji, a nie od wyborów prezydenckich lol
Odsyłam do pierwszych sondaży sprzed pierwszej tury o zaufaniu do startujących kandydatów... Gdyby Komorowski nie dał dupy w kampanii, PiS prawdopodobnie nie wygrałby wyborów parlamentarnych (nawet jeśli by wygrał, to bez problemu zawiązano by koalicję anty PiS).
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2015, 14:13:39 wysłana przez qlko1 »

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: wybory 2015
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 28, 2015, 14:14:11 »
Czy programy są podobne? Moim zdaniem nie. Zadam inne pytanie. Jaki jest target polityczny partii? PO i PiS obiecują szeroko wszystkim. Nowoczesna skupia się przede wszystkim na przedsiębiorcach (co było widać po statystykach wyborców z Exit Poll). PO nigdy nie powiedziało złego słowa górnikom i rolnikom. Petru od tego zaczął. Chujowa strategia na zgarnięcie jak najszerszej publiki przy urnach.

Program Nowoczesnej do obecnego programu PO podobny nie jest. Ale do tego jaki PO miała w wyborach 2005 r. czy 2007 r. już tak (choćby platformerskie 3x 15, czy likwidacja KRUSU - choć nie pamiętam, czy aby na pewno obie te propozycje były lansowane w obu w/w kampaniach). Zresztą Petru powtarza prawie na każdym kroku, że swój program adresuje do zawiedzionych wyborców PO. Zawiedzionych tym, że PO niemal zupełnie odeszła od swoich założeń programowych, jakie wyartykułowała na początku swego istnienia i które dały im mandat do sprawowania władzy.
Dlatego zabawne są te zarzuty, że Nowoczesna to zakamuflowana PO bis, skoro Petru mówi o tym otwarcie, jak też właśnie dlatego pewnie nawet większość wyborców nią głosowała. Tyle że ci krytycy już jakoś nie potrafią zobaczyć, że PO sprzed 10 czy 8 lat programowo to zupełnie inna partia, niż ta co jest obecnie. A nawiązanie Nowoczesnej jest właśnie do tej starej Platformy.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P