Autor Wątek: Kamerka samochodowa  (Przeczytany 14904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Kamerka samochodowa
« dnia: Październik 01, 2015, 11:20:44 »
Witac,
od jakiegos czasu chodzi mi po glowie zamontowanie sobie czegos takiego w moim dRifterze. szczegolnie po sesji filmowej na Ytubach. Rynek jest dosc gleboki, moja wiedza znikoma, a nie mam checi ani sil przekopywac sie przez jebane pseudo artykuly cebulowych januszy marketingu. Moze ktos cos z was ma, uzywa i moze powiedziec, ze nadaje sie.
Jezdze glownie w dzien po miescie, trasy kilka razy do roku raczej wieczor/noc, aby dzieciak spal, a nie darl jape cala droge. Szukam czegos przyzwoitego tak okolo 3 stowek + jakas sensowna karta SD.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2015, 23:02:38 »
Mam dwóch zajomych którzy uzywają tego typu sprzętu. Z tego co się wywiadywałem (myśle czy by ojcu nie kupić w prezencie bo on jednak z racji zawodu sporo jeździ) to za 3 stówy już spokojnie z kartą pamieci się zmieścisz. Chyba że potrzebujesz styku z danymi rejestrowanymi typu predkość pojazdu Twojego itp. Wtedy cena idzie drastycznie w górę.
Jak nikt nie poda konkretnych przykładów podam poprosze ich aby podali to co sami uzywają

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

xanowron

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xanowron
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2015, 23:47:14 »
Dobry pomysł Karas. Dokup jeszcze taki kapelusz i będziesz mógł nagrywać flotki do tematu rekrutacyjnego.


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2015, 08:12:37 »
Osobiście jeszcze nigdy nie widziałem nagrania z kamerki samochodowej na którym nie byłoby wypadku/kolizji/prawie wypadku/prawie kolizji. Naprawdę chcesz się w to pakować Karaś? :P EvE już nie dostarcza adrenaliny? :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2015, 08:55:31 »
Doom, dzieki bylbym wdzieczny.

pany, to dziala troche jak polisa ubezpieczeniowa, wszystko jest fajnie jak nie musisz z tego korzystac. Bynajmniej nie chodzi o szukanie taniej sensascji do superexpersu. tylko o wlasne zabezpieczenie, wiemy jak dziala nasze pojebane panstwo, prawo i policja. 3 stowki za kamerke to pikus w porownaniu do strat jakie moga nas dotknac w syniku stluczki, wypadku czy innego gowna.

niecaly rok temu podpierdolono mi samochod, hehe oczywiscie kamerka by niewiele pomogla: ], ale moze gdybym wtedy zainwestowal w jakies dodatkowe zabezpieczenie to nie stracilbym samochodu a wraz z nim polowy kasy na tej zabawie mimo ze mialem AC.

Glassu, hehe troche mylisz sie o mnie, raczej nie naleze do grupy hipsterow co z smartfonem chodza do kibla i dokumentuja na fejsiku ksztalt i kolor kupy. nie bawi mnie wrzucanie do netu czego kolwiek. Jak pisalem to ma byc wlasne prawne zabezpieczenie w razie wpadniecia do jakiegos szamba.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2015, 08:58:27 »
Karaś zmień samochód ja na jakiegoś poloneza to na pewno nikt Ci go nie ukradnie ];)
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2015, 09:11:14 wysłana przez [VIDE] Herezja »

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2015, 09:00:25 »
naleze do waskiej grupy bogow logiki.
Kupilem to samo: ], NIE TEGO SAMEGO, ale taki sam: ]
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2015, 17:29:55 »
Karas ja uzywam Kamerki HTC 620. Obraz FHD 60fps. Dane z OBDII + lokalizator. Cena hmm jak masz tel z andkiem to 50zl.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 02, 2015, 18:06:32 »
Zawsze możesz kupić kamerkę sportową od Xiaomi.
Nie dość, że wodoszczelna i mała to jeszcze bardzo dobrej jakości filmy robi i to za + - 350 zl (jak się uprzesz to i za 290 zł kupisz)
http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Xiaoyi-Yi-Action-Sport-Travel-Camera-SJ5000-1920x1080p-Waterproof-XIAOYI-Smart-Camera-Wifi-Bluetooth/32374811983.html?ws_ab_test=201556_10,201527_1_71_72_73_74_75,0_0

+ taki uchwyt np
http://www.aliexpress.com/item/New-Xiaomi-yi-Car-sucker-14CM-diameter-chassis-Go-Pro-Accessorie-Xiaomyi-suction-cup-for-Xiaomyi/32325584772.html?ws_ab_test=201556_10,201527_1_71_72_73_74_75,0_0

Co w sumie wyniesie jakieś 320 zł a jak będziesz potrzebował kamery do sportu to też się przyda ta zabawka.

ps. A tu masz porównanie do Gopro Black 3+ [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CHGmQxWzw6w[/youtube]
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2015, 18:24:53 wysłana przez [VIDE] Herezja »

Zlorf

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MK69A1
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: C0VEN
"Jeden kosi trawe, a drugi jest paladynem lvl 72"

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2015, 22:59:32 »
Cytuj
Jak brać, to coś przynajmniej w HD. Szerokokątny obiektyw i parę podstawowych czujników to w każdym jest. Karta najlepiej ok. 32GB, bo zwykle takie obsługują - lepiej jakąś porządną, a nie szajs-noname. Ja akurat Kingstony biorę i jestem zadowolony. Próbowałem kiedyś noname dla oszczędności i wyszła kupa.
Za 300 można mieć niezły sprzęt. Ja swoją prostą kamerkę z kartą kupowałem jakoś trochę ponad 2 lata temu płacąc za wszystko ok. 150zł. Dzisiaj kamerka już jest styrana i obiektyw nieco porysowany, ale ogólnie się nada. Jak ktoś chce z wyższej półki MiVue chociażby jakieś, to trzeba się liczyć z dużymi kosztami.

Takie przykładowe:
http://www.afgcomputers.pl/product_info.php?products_id=112469
http://hurtgps.pl/pl_PL/p/Prestigio-RoadRunner-315-HD-kompaktowy-rozmiar-wykrywanie-ruchu-dostepne-od-reki/3307
http://www.oleole.pl/rejestratory-jazdy/vordon-dvr-c800.bhtml?from=ceneo&p=149.00&cr=0


W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 03, 2015, 10:43:40 »
Raczej bede celowal w cos dedykowanego. nie chce mi sie z tym piepszyc, to ma samo dzialac bez najmniejszej mojej ingerencji w to.
Doom dziekowac
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 04, 2015, 09:20:36 »
Zawsze możesz kupić kamerkę sportową od Xiaomi.

Jak kupowałem chrześniakowi na komunie gopro to naoglądałem się tych porównań. Wnioski mam takie że Xioami robi sieczkę z obrazu, na takich gównianych porównaniach w niskiej rozdzielczości może wygląda to lepiej, ale tylko dlatego że tani zamiennik sztucznie wyostrza obraz. W pełnej rozdzielczości wygląda po prostu chujowo, dynamikę i poziom szumów też ma gównainy.

Karaś Ty zobacz najpierw jak wygląda obraz z tych kamerek żeby się nie okazało że tablicy rejestracyjnej nie odczytasz..
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 04, 2015, 10:19:10 »
@Glass tylko Ty porównywałeś najnowszą wersję GoPro pewnie z podstawową wersją Xiaomi gdzie stosunek do ceny jest powalający bo najnowsza wersja kosztuje kilkakrotnie więcej i raczej nie wypada porównywać tych dwóch tworów myśli technicznej. @Karaś oczekiwał kamerki w cenie około 300 zł i w tej cenie GoPro o ile znajdziesz nie powala na kolana nawet a co mówić o łopatkach. Podobnie zresztą z kamerkami dedykowanymi stąd i moja sugestia aby zainteresował się Xiaomi.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 04, 2015, 11:05:31 »
@Glass tylko Ty porównywałeś najnowszą wersję GoPro pewnie z podstawową wersją Xiaomi gdzie stosunek do ceny jest powalający bo najnowsza wersja kosztuje kilkakrotnie więcej i raczej nie wypada porównywać tych dwóch tworów myśli technicznej. @Karaś oczekiwał kamerki w cenie około 300 zł i w tej cenie GoPro o ile znajdziesz nie powala na kolana nawet a co mówić o łopatkach. Podobnie zresztą z kamerkami dedykowanymi stąd i moja sugestia aby zainteresował się Xiaomi.

Tak masz rację, porównywałem topowego gopro i najtańszym xioami :-\ miej Ty chłopie litość. Ale jeżeli xioami ma możliwośc ciągłego nagrywania tak by zawsze było ileś tam minut do tyłu zarejestrowane to spełni zadanie w 100%.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 04, 2015, 11:09:50 »
Na prawdę lubisz się @Glass przepychać na słowa. Dajmy @Karas-iowi czas i niech się sam zdecyduje.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 05, 2015, 12:22:23 »
Na prawdę lubisz się @Glass przepychać na słowa. Dajmy @Karas-iowi czas i niech się sam zdecyduje.

lol, on Cię punktuje faktami a Ty o przepychaniu. Używane GoPro można dostać już za 500 zł.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 05, 2015, 13:59:31 »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 05, 2015, 14:37:16 »
Wykopowa recenzja/porównanie kamer sportowych:
http://www.wykop.pl/ramka/2458973/pelny-test-kamery-sportowej-xiaomi-yi-i-porownanie-z-sj5000plus-i-gopro-4-black/

Ale tam właśnie porównują topowego gopro z kamerami za 1/4 ceny :) Jeśli ma to mieć sens to powinien być w teście ten model: http://www.ceneo.pl/32912740#tab=reviews. Z moich doświadczeń przed komunijnych, czyli jakieś 2, 3 dni zabawy mogę stwierdzić że jeśli nagrywa się w 720p w dzień to jest zajebiście. 1080p ma niższą prędkość i da się to zauważyć oglądając nagranie. W ciemnym otoczeniu jest już słabo, wychodzi szum i potrafi przyklatkować. A bateria jest zajebiaszcza.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Zlorf

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MK69A1
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 06, 2015, 21:17:15 »
"Jeden kosi trawe, a drugi jest paladynem lvl 72"

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 06, 2015, 21:19:16 »
Tak z ciekawości, tylko ja zwróciłem uwagę na to że Karaś szuka czegoś do 300 stów?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kamerka samochodowa
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 07, 2015, 00:20:50 »
A czy kamerka, którą podałem przekracza ten budżet?