Autor Wątek: Gallente - jak zacząć?  (Przeczytany 7540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kaziu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Gallente - jak zacząć?
« dnia: Wrzesień 25, 2015, 18:44:09 »
Witam,

Niedawno rozpocząłem swoją przygodę z EVE-Online. Klucz na Steam'a kupiłem kilka lat temu jednak dopiero teraz znalazłem czas, żeby spokojnie móc grać i uczyć się. Aktualnie gram na Trialu 30-dni, mam zakupioną EVE Core z 30 dniami grania. Zacząłem grać rasą Gallente, choć nie wiem czy nie był to błąd.. Do gry Gallente zachęciły mnie drony choć póki co i tak nie ogarniam tego zbytnio. Latam NoobShipem gdzieś na początku. Dopiero odkryłem zadania od Agentów (Buissnes, Military..) i to dzięki pomocy GM'a  ;). Mam kilka pytań odnośnie rozgrywki i proszę o pomoc:

1. Jak sensownie rozdawać skille? Bo narazie tak sobie strzelam trochę na oślep.
2. W jakie statki celować, fity i jakie skille do statków powinienem wybierać - proszę o jakąś ścieżkę rozwoju.
3. Przez przypadek wziąłem jedną misje u Agenta Security Lvl1, jednak moim NoobShipem nie daję rady jej wykonać ponieważ "piraci" niszczą mój statek bez problemu. Misja muszę wykonać do 30.09. Jaki powinienem mieć statek do tych misji lvl1? Co się stanie jeśli nie dam rady wykonać tej misji?
4. Jaki jest aktualnie dla mnie najlepszy sposób zarabianie ISK'ów?
5. Jak rozdawać Atrybuty mojej postaci? Co powinno być dla mnie priorytetem?
6. Planuje opłacać grę przez pół roku później chciałbym kupować PLEXY za ISK czy jest to realne przy czasie grania ~3h dziennie?

Proszę o pomoc wyjadaczy :)

P.S. Proszę nie używajcie zbyt fachowej nomenklatury, jestem początkujący ;)

Sin Om

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kris Karoth
  • Korporacja: Stay Frosty.
  • Sojusz: A Band Apart.
Odp: Gallente - jak zacząć?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2015, 19:17:50 »
Złóż podanie do Unseen Academy, tam usłyszysz na odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Gallente - jak zacząć?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2015, 19:41:17 »
Rasa nie ma żadnego znaczenia jeżeli chodzi o karierę w EVE.
Do tego na twoim miejscu zastanowiłbym się nad stworzeniem nowej postaci za tydzień, po wejściu Vanguard'a, ponieważ wtedy nowe chary będą miały 400 tys SP, a nie jak w tym momencie ok. 50 tys.

Pierwsza rada: nie kop na początek.
Na większość Twoich pytań odpowie zapewne kadra Unseen, ponieważ każdy może odpowiedzieć inaczej, a do tego każda odpowiedź rodzi nowe pytania.
Najważniejsze pytanie na które musisz sobie odpowiedzieć to co właściwie chcesz w tej grze robić.

A półroczną postacią (kontem) spokojnie będziesz w stanie się utrzymać nawet na planetkach. No chyba, że do tego czasu PLEX będzie po 2b...
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

kaziu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Gallente - jak zacząć?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2015, 19:54:19 »
Co to SP?

Dagund

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dagund
  • Korporacja: Koza z piekła
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Gallente - jak zacząć?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2015, 20:12:53 »
Skill Points

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Gallente - jak zacząć?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2015, 20:18:32 »
Jak wyżej -"Skill Points". Dzięki nim masz skille. Wytwarzają się jak uczysz się danego skilla, aczkolwiek tempo zależy od odpowiedniego mnożnika. Im bardziej zaawansowany skill, tym większy mnożnik. Im wyższy mnożnik, tym wolniej uczy się skill. ;)


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Gallente - jak zacząć?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2015, 20:27:27 »
Hej,
1. Jak sensownie rozdawać skille? Bo narazie tak sobie strzelam trochę na oślep.
Przede wszystkim odpowiedz na pytanie: co chciałbyś w EvE robić?

2. W jakie statki celować, fity i jakie skille do statków powinienem wybierać - proszę o jakąś ścieżkę rozwoju.
Tristan -> Algos -> Vexor -> Brutix -> Dominix (to ścieżka po kolejnych klasach statków z bonusami do dron)
Jak najszybciej pakiet skilli do bojowego użycia kompletu 5 dron. Jeśli chodzi o tank, to na początek armor. Do tego skille poboczne do fitowania (powiększające ilość powergrid i CPU żeby móc zmieścić lepsze moduły), poboczne do ilości energii i czasu jej rechargu.
Tak jak wspomniał Cat, za tydzień wchodzi patch, w którym nowa postać na start będzie dostawać 400k skillpointów zamiast 50k teraz, warto poczekać.

3. Przez przypadek wziąłem jedną misje u Agenta Security Lvl1, jednak moim NoobShipem nie daję rady jej wykonać ponieważ "piraci" niszczą mój statek bez problemu. Misja muszę wykonać do 30.09. Jaki powinienem mieć statek do tych misji lvl1? Co się stanie jeśli nie dam rady wykonać tej misji?
Tristan z afterburnerem (moduł przyspieszający statek), orbita na 15km (poza zasięg strzału przeciwnika) i atakujesz z bezpiecznej odległości dronami. Jeśli nie dasz rady wykonać tej misji to się absolutnie nic strasznego nie stanie.

4. Jaki jest aktualnie dla mnie najlepszy sposób zarabianie ISK'ów?
Z takich, w których nie trzeba za dużo myśleć - milicja, z takich, w których trzeba myśleć - (od zawsze) handel i produkcja. Jeśli zainteresuje Cię milicja/handel, odezwij się do mnie na prv na centrali lub mailem w grze. W innym wypadku nie pomogę, bo się nie znam.

5. Jak rozdawać Atrybuty mojej postaci? Co powinno być dla mnie priorytetem?
Zainteresuj się programem EVEMon - wrzucasz tam swoją ścieżkę skillowania na powiedzmy 3-6mc i on Ci powie jak optymalnie ustawić atrybuty.
6. Planuje opłacać grę przez pół roku później chciałbym kupować PLEXY za ISK czy jest to realne przy czasie grania ~3h dziennie?
Jak najbardziej realne.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2015, 22:23:29 wysłana przez qlko1 »