Autor Wątek: Statek do misji l3-4  (Przeczytany 65097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kiki McArron

  • TLIB
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kiki McArron
  • Korporacja: Tribal Liberation Force
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 08, 2015, 22:29:02 »
Herezja drony mam na lvl4 a light i medium drone operations na 3 i avionics też na 3

Cortis stwierdzenia Stabber  nie nadaje się do misji i typhoon ech nic mi nie dają. Zresztą typhona, nie wiem czy czytałeś całą dyskusję, ale polecił mi doom. Jeśli się z tym nie zgadzasz to chociaż napisz dlaczego i zaproponuj coś innego, a jeśli uważasz że misje są do d... i taki wilk kosmiczny jak Ty nie będzie sobie gitary nimi zawracał to poprostu nie wypowiadaj się w wątku w którym pytam o fit do misji.

Coritsikaela Enth

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Coritsikaela Enth
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 08, 2015, 22:45:29 »
Ok inaczej - sprecyzuj gdzie chcesz robić misje. Jak w high to sie zamkne instantowo bo nie byłem w hisecu mainem od wieków.
Gun for hire.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 08, 2015, 22:55:54 »
W skrócie już napisałem wcześniej.
Najprościej obecnie grać nowej postaci statkami rasy galante.
Statki gównie można podzielić na 3 grupy (zależnie od używanej broni).
1. Statki bazujące na np działkach mają tą bolączkę, że działka nie zawsze trafiają w cel i raczej aby skutecznie prowadzić ognień muszą stać w miejscu. Z upływem czasu i zdobywania wyższych lev w skilach statki używające dział zadają najwięcej obrażeń.
2. Statki bazujące na rakietach mogą się poruszać i rakieta zawsze trafia w cel ale nie zawsze zadając mu obrażenia.
3. Statki bazujące na dronach nie muszą martwić się o braki w skilach w power i cpu bo po prostu nadal mają go sporo a walczą dronkami i mogą napchać tony modułów do obrony (działka czy też wyrzutnie sporo PG i CPU wyciągają ze statku) a i tak nadal  posiadają niezły dps.  Zwykle dronkowozy mają sporą ładownie na dronki i mogą zabrać kilka różnych zestawów czy to sentry (są dość uniwersalne i mają spory zasięg ognia i przypominają stacjonarną platformę ogniową), czy też małe do walki z fregatami, med do walenia w kruzy i bc-ki a heavy nieźle tępią duże cele.

Kiki McArron

  • TLIB
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kiki McArron
  • Korporacja: Tribal Liberation Force
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 08, 2015, 23:34:52 »
Cortis latam w High puki co.

Herezja mówisz o nowej postaci a ja mam już postać 20 mln Sp i wyskilowane na lvl5 matarskie statki do bc włącznie, bo kiedyś ktoś mondy z EVE tak mi poradził, jak teraz mówisz żebym grał statkami galante to przed oczami staje mi obraz 3 miesięcy skilowania tych statków a tego na tą chwilę nie zniesę. Kiedyś pewnie będę chciał lub musiał wyskilować statki innych ras, ale wtedy już pewnie będę sam wiedział co mi będzie potrzebne, dlatego narazie wolę zostać przy statkach matarskich. PVE to dla mnie przystanek na chwilę, nie wiem może tydzień, może 2 a może za 2 dni rzucę to w pizdu bo jest to nudne jak flaki z olejem, ale jestem spłukany bo po 3 latach nie grania rzuciłem się na solo pvp w milicji matarskiej i okazało się, że jestem dupa a nie pilot i rozwaliłem wszystko co miałem. Dlarego bardzo bym był wdzięczny jak można zmienić fit na sabbera który podałem kilka postów wcześniej a poza tym biorę się za skilowanie bs matarskich bo wydaje mi się po opinii dooma, ze będę mógł tym robić misje l3 i koże l4 a też przyda mi się to w pvp.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 08, 2015, 23:44:02 »
W tym sęk, że jednym z najlepszych bs-ów w grze jest machariel czyli hybryda bs-ów matarskich i galante. Jako statek używa dużych dział jak autocannony czy artylerie.
Swoją drogą patrząc po tym co podawałeś wcześniej w fitach ktoś Ci doradził skilowanie statków matarskich na tech 2 ale nie wspomniał jak ważne są skile od np broni?
Być może dobrze sfitowany jaguar (assault frigate) byłby lepszym statkiem dla Ciebie lub tech 3 deska na snipe modzie niż stabber ale musiał byś mieć skile w działkach wyciągnięte a obawiam się, że tu jest bardzo duży problem.
Myślę, że w skile od broni i ogólnie inne skile potrzebne do dobrego zafitowania i korzystania ze statków powinieneś teraz po podciągać.
Czas na statki większego kalibru na pewno nadejdą ale raczej celował bym nie w matarskie bs-y a od razu w machariela bo to jest maszynka do mielenia czy to npc-y czy ludzi (choć sporo kosztuje ale szybko się to zwraca).

ps. Mając bc-ki na 5 masz dostęp do slepnira. Zastanawiałeś się nad wersją z artylerią?

Kiki McArron

  • TLIB
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kiki McArron
  • Korporacja: Tribal Liberation Force
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 09, 2015, 00:04:24 »
O jakich skillach mówisz, bo jeżeli chodzi o gunnery to wtej dziedzinie mam 2 mln sp, gunnery na 5, small projextile turrets na 5 i kilka innych na 4 w missiles mam pare skili n 3, w navigation na 4,  i sporo 4, 5 w innych dziedzinach takich jak armor czy engineering, więc może wcale nie jest tak źle jak Ci się wydaje. Ja szczerze mówiąc się nie znam i dla mnie te 20 miln sp to sporo ale być może jestem w błedzie. Z tego co pamiętam to 3 lata temu koleś który mnie wprowadzał w grę pomagał mo układać skillplany tak żebym w przyszłości mógł latać zarówno solo jak i w gangach i ja te skillplany wdrażałem. Mój największy problem to to że po 3 latach absencji totalnie czuję sie jak noob i uczę się gry od nowa ☺

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 09, 2015, 00:53:47 »
Edit: co do misji - z c3 nie masz nic, a c4 sensowne są tylko w null... w high sec to nie zarobisz... a nie znająć nulla od strony pvp, o kerbirzeniu nie ma mowy.

Jest jeszcze lowsec, jest sporo miejsc gdzie jest pusto i spokojnie da się wyciągnać te 100m+ blitzujac zwykle lvl4, 100-400m/h robiac z burnerami.

Na misje lvl2-3 zawsze można zafitować np gnosis'a, nie wymaga skilli na statek i bonusy ma do każdego uzbrojenia, mimo wszystko nie wiem czy nie lepiej wyjdzie robić jakieś combat plexy 4/10 w hi niż misje.

[...] poza tym biorę się za skilowanie bs matarskich bo wydaje mi się po opinii dooma, ze będę mógł tym robić misje l3 i koże l4 a też przyda mi się to w pvp.
Mael'em spokojnie powinieneś dać rade w większości jak nie we wszystkich lv4.

Kiki McArron

  • TLIB
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kiki McArron
  • Korporacja: Tribal Liberation Force
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 09, 2015, 09:34:41 »
A co to są te combat plexy i jak je znaleźć. Jedyne plexy o jakich słyszałem to te z fw.

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 09, 2015, 10:40:49 »
Cycek
[Cyclone, New Setup 1]
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Damage Control II
Co-Processor II

EM Ward Field II
EM Ward Field II
Thermic Dissipation Field II
Large Ancillary Shield Booster, Cap Booster 200
Large Ancillary Shield Booster, Cap Booster 200

'Arbalest' Heavy Missile Launcher, Mjolnir Heavy Missile
'Arbalest' Heavy Missile Launcher, Mjolnir Heavy Missile
'Arbalest' Heavy Missile Launcher, Mjolnir Heavy Missile
'Arbalest' Heavy Missile Launcher, Mjolnir Heavy Missile
'Arbalest' Heavy Missile Launcher, Mjolnir Heavy Missile
720mm 'Scout' Artillery I, EMP M
720mm 'Scout' Artillery I, EMP M

Medium Core Defense Field Extender I
Medium Core Defense Field Extender I
Medium Core Defense Operational Solidifier I

Hobgoblin II x5

Boostery odpalasz zamienie - przeładowanie cap bosterów dużo trwa, więc przy jednym jakby wyszły bateryjki w dużej rozrubie byłbyś w dupie. Cały czas pozostawaj w ruchu starając się być na optymalu 720 wtedy dołożą jakiś dps inaczej będą pykać po pare dmg jeśli trafią
Wersja składana ot tak do walki na średnim zasięgu i na profilu all V, ale bez wykorzystania implantów - musisz to jeszcze przepuścić przez swoje skile
Jak chcesz mogę pokombinować nad wersją do ganiania ratów z assault heavy missile ale tam wymagany będzie jakiś napęd

Rurka
[Typhoon, New Setup 1]
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Armor EM Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Large Armor Repairer II

Large Micro Jump Drive
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II

'Arbalest' Rapid Heavy Missile Launcher I, Mjolnir Heavy Missile
'Arbalest' Rapid Heavy Missile Launcher I, Mjolnir Heavy Missile
'Arbalest' Rapid Heavy Missile Launcher I, Mjolnir Heavy Missile
'Arbalest' Rapid Heavy Missile Launcher I, Mjolnir Heavy Missile
'Arbalest' Rapid Heavy Missile Launcher I, Mjolnir Heavy Missile
'Arbalest' Rapid Heavy Missile Launcher I, Mjolnir Heavy Missile
Drone Link Augmentor II

Large Auxiliary Nano Pump I
Large Auxiliary Nano Pump I
Large Nanobot Accelerator I

Curator I x4
Hobgoblin II x5
 i z cruisami
[Typhoon, New Setup 1]
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Armor EM Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Large Armor Repairer II

Large Micro Jump Drive
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II

'Arbalest' Cruise Launcher I, Mjolnir Cruise Missile
'Arbalest' Cruise Launcher I, Mjolnir Cruise Missile
'Arbalest' Cruise Launcher I, Mjolnir Cruise Missile
'Arbalest' Cruise Launcher I, Mjolnir Cruise Missile
'Arbalest' Cruise Launcher I, Mjolnir Cruise Missile
'Arbalest' Cruise Launcher I, Mjolnir Cruise Missile
Drone Link Augmentor II

Large Auxiliary Nano Pump I
Large Auxiliary Nano Pump I
Large Nanobot Accelerator I

Curator I x4
Hobgoblin II x5

Eft pokazuje że cruisy dają mniejszy dps, masz za to zasięg przy którym masz wyjebane na odległość od rata, jeśli możesz go namierzyć to możesz do niego strzelać

MJD to jest to o co mnie pytałeś wcześniej działa tak że klikasz przez chwilę masz śmieszną animację jakby ktoś Cię w web'a złapał a chwilę później jesteś 100km od miejsca w którym byłeś w kierunku dziobu, przydatne przy upierdliwych misjach w których trzeba wiosłować między drabinkami, no i jeśli tego nie zmienili to możesz w ten sposób się ewakuować jeśli raty za bardzo zaczną gryźć.
Tank w tej wersji przeciw ratom bijącym EM/ Therm jest niedorozjebania przez sanshę i bloodraiderów (tak długo jak bloodasy nie zaproszą sprzętu ze ssawkami prądu, ale to już chyba wiesz ze wtedy takich bierzesz na celownik w pierwszej kolejności). No może na blokadzie jeśli zespawnujesz wszystko możesz mieć problem z tankiem
Jesli jesteś zainteresowany Maelm, poproś Zsur1aM'a. Nigdy nie byłem fanem używania tier 3 bs'ów na misjach przez mało obeznanych noobich


W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Kiki McArron

  • TLIB
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kiki McArron
  • Korporacja: Tribal Liberation Force
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 09, 2015, 11:25:39 »
Dzięki Zsur i Doom. Rozumiem, że Large Micro Jump Drive to jeden z tych generatorów skoków o którym wcześniej wspominałeś. Pobawie się wieczorem z EFT i dam znać co mi wyszło. Doom jak możesz to wrzuć proszę ten fit na wyścigówkę, mwd i ab mam dobrze wyskillowane więc powinienem podołać. Jeszcze tylko uparcie spytam o stabbera. Da się coś w tym ficie poprawić, co go wrzuciłem wcześniej czy mam go ztrashować? :-P

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 09, 2015, 12:47:45 »
Doom, latałeś kiedyś z anciliarkami na misji że je polecasz do fitu świeżakowi?
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 09, 2015, 13:33:52 »
Tak i twierdze ze mimo upierdliwości w postaci amunicji do modolu shield boostera (do czego jak mniemam pijesz) uważam to za zdecydowanie mniej problematyczne niż zabawe z aktywnym shield rankiem na niskich skilach i niskim budżecie, gdzie tego sie nie da zrobić stabilnie, a prąd do reperki zawsze konczy sie jak statek jest w gownie po anteny radarow :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Kiki McArron

  • TLIB
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kiki McArron
  • Korporacja: Tribal Liberation Force
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 09, 2015, 14:54:20 »
Panowie a czy moglibyście odpowiedzieć mi na zadane pytanie odnośnie stabbera, bo budżet nrazie mam fatalny i wolałbym na misje l3 nie zmieniać shipa o ile jest to w ogóle możliwe.

I jescze jedno pytanie, czy za robienie combat plexów dostaje się LP, bo zauważyłem że z LP mam największą kasę za sprzedaż jakiegoś ammo etc

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 09, 2015, 15:15:50 »
Panowie a czy moglibyście odpowiedzieć mi na zadane pytanie odnośnie stabbera, bo budżet nrazie mam fatalny i wolałbym na misje l3 nie zmieniać shipa o ile jest to w ogóle możliwe.
Stabberem będziesz się męczył, na lv3 generalnie lata się BC/hac/faction cruz. Wszystko zależy oczywiście od misji, zarówno na lv3 i lv4 są misje które można spokojnie zrobić frytka/cruzerem, to czym i jak robić daną misje można sprawdzić na stronkach typu http://eve-survival.org/


I jescze jedno pytanie, czy za robienie combat plexów dostaje się LP, bo zauważyłem że z LP mam największą kasę za sprzedaż jakiegoś ammo etc
Na plexach nie dostaje się LP, jest bounty i loot, z czego zarobek to głownie faction itemy które wypadają zazwyczaj po zrobieniu site'a.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 09, 2015, 15:21:10 »
Staber w wersji jaka podales nie ma racji bytu na misjach l3, masz relatywnie maly zasieg skuteczny (tak do 10 kilometrów?) a na l3 pojawia sie sprzęt latający powyżej tego dystansu od Ciebie. Do latania staberem na l3 zrobilbym go nie na pasywny ale na bufor rano i popylal na afterburnerze. Swego czasu trolowalem jednego bufiaka współpracującego z UA robiąc misje l4 w rifterze po tym jak stwierdził ze sie nie da :P i polegalo to właśnie na popylaniu na ab miedzy ratami i kolejnym ich kasowaniu

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Kiki McArron

  • TLIB
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kiki McArron
  • Korporacja: Tribal Liberation Force
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 09, 2015, 15:28:30 »
A mógłbyś Doom wrzucić  jakąś propozycję takiego stabbera na bufor rano? Wiem, że jestem upierdliwy, ale wydaje mi się, że jak kilka takich fitów dostanę, poeksperymentuję biorąc pod uwagę moje skille to za chwilę będę mógł sam fitować.
Swoją drogą wydaje mi się, że jak przeglądam w internecie fitystarsze niż 2014, to są one w chuj nieaktualne, mam rację?

Kiki McArron

  • TLIB
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kiki McArron
  • Korporacja: Tribal Liberation Force
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 09, 2015, 15:43:17 »
Zsur1am a na te plexy to jakini shipami, no z tego co mówisz to mogę więcej ISK wycisnąć. I jesxcze czy one poprawiają stand do rasy, bo chcę do Amarr na plus wyjść.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 09, 2015, 16:00:46 »
Swoją drogą wydaje mi się, że jak przeglądam w internecie fitystarsze niż 2014, to są one w chuj nieaktualne, mam rację?

Nie, nie masz. Po prostu są stare. Trzeba wrzucić do EFT/Pyfa i zabaczyć czy fit się "zapina" i na ile starczy "capa". Tak wiele się nie zmieniło.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Kiki McArron

  • TLIB
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kiki McArron
  • Korporacja: Tribal Liberation Force
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 09, 2015, 16:19:32 »
Ale wydaje mi się, że Rifterem, którym 3 lata temu robiłem plexy w FW bez problemu teraz już nie jeat tak łatwo mimo że mam go całkiem dobrze wyskilowanego. Chyba, że to moje umiejętności się pogorszyły.

Kiki McArron

  • TLIB
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kiki McArron
  • Korporacja: Tribal Liberation Force
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 09, 2015, 16:21:44 »
Poza tym niektórw shipy kiedyś miały np 4 mid sloty a teraz mają 3 i nie wiem co  z tym zrobić :-(

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 09, 2015, 16:29:12 »
Tylko niektóre, reszta ma tak samo, co najwyżej mogła się zmienić ilość PG/CPU/speed/capacitor d;atego pisałem o sprawdzaniu w EFT czy się "dopina".
Generalnie w ficie pve chodzi o pomysł, który potem możesz dostosować pod siebie.
Co do plexów w FW, to zmieniły się plexy a nie rifter :P
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Kiki McArron

  • TLIB
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kiki McArron
  • Korporacja: Tribal Liberation Force
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 09, 2015, 16:34:46 »
Ale z tego co czytałem, to Rifter też się nieco zmienił i już nie koniecznie jest najlepszą frytą.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 09, 2015, 18:33:53 »
misje sa dla slabych, prawdziwi twardziele zyja z iskow TYLKO i wylacznie z salvagowania wlasnorecznie ubitych PODow.
ZADNEJ drogi na skroty....
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 09, 2015, 18:45:05 »
Ale z tego co czytałem, to Rifter też się nieco zmienił i już nie koniecznie jest najlepszą frytą.

Nawet jakby rifter się nieco nie zmienił to i tak nie robił by plexów FW tak jak wcześniej z powodu o którym już wyżej pisałem - zmieniły się plexy i to znacznie.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Kiki McArron

  • TLIB
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kiki McArron
  • Korporacja: Tribal Liberation Force
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 09, 2015, 19:04:06 »
Ale wydaje mi się że w FW to nie bardzo mogły się zmienić plexy,  bo tam przeciwnikiem jest członek innej milicji a nie NPC więc nie bardzo rozumiem co masz na myśli.

Kiki McArron

  • TLIB
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kiki McArron
  • Korporacja: Tribal Liberation Force
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 09, 2015, 19:09:00 »
Komic zajebiście się z Tobą zgadzam i taki jest mój cel. A może chciałbyś mnie zabrać na jakieś duo PVP. Wsiąde w jakiegoś dobrze zafitowanego Riftera, bo tego mak dobrE wyskilowanego i porobimy razem jakiś mały Gang PVP np właśnie w FW :-D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 09, 2015, 19:28:05 »
Cytuj
bufor rano
Jeśli kiedykolwiek pierdolnę moją nokią w ścianę to powodem bedzie właśnie jebana autokorekta która po którejść aktualizacji nabrała wrednego zwyczaju aktywowania się co któreś słowo mimo że oficjalnie jest wyłączona
Chodzi o BUFOR TANK. Wyszedłbym pewnie z czegoś takiego
[Stabber, New Setup 1]
Gyrostabilizer II
Gyrostabilizer II
Damage Control II
Gyrostabilizer II

10MN Afterburner II
Large Shield Extender II
EM Ward Field II
Adaptive Invulnerability Field II

Prototype 'Arbalest' Heavy Assault Missile Launcher I, Mjolnir Heavy Assault Missile
Prototype 'Arbalest' Heavy Assault Missile Launcher I, Mjolnir Heavy Assault Missile
220mm Medium 'Scout' Autocannon I, EMP M
220mm Medium 'Scout' Autocannon I, EMP M
220mm Medium 'Scout' Autocannon I, EMP M
220mm Medium 'Scout' Autocannon I, EMP M

Medium Core Defense Field Extender I
Medium Core Defense Field Extender I
Medium Core Defense Field Extender I

Hobgoblin II x5
i eksperymentował np sprawdzając czy zabranie damage controla i wstawienie nanofibra, lub tracking enchancera nie byłby lepsze itp
Albo np MWD zamiast AB, ale wtedy to raczej ze dwa capacitor power realy w low sloty musowo (no i musiałbyś się troche pobawić aby opanować latanie przy którym sygnatura z mwd nie działałaby bardziej na korzyść ratów niż szybkość na Twoją)
Jeśli masz dostęp do serwera Sisi zaloguj się tam i poświęć troche czasu na rozbicie o raty paru takich maszyn kosztujących z fitem poniżej 100 isków, zreszto to serwer testowy, nawet jak nie chce Ci się szukać stacji gdzie cały towar jest po isk za sztuke to i tak możesz tam sobie pozwolić na straty
Cytuj
Swoją drogą wydaje mi się, że jak przeglądam w internecie fitystarsze niż 2014, to są one w chuj nieaktualne, mam rację?
To że fit jest stary nie znaczy że jest nieaktualny. Może taki być bo się np pozmieniały statki. Np, poszukaj fotów na huricane z np 2013 roku i sprawdź czy wogle dałbś radę wsadzić na bieżacego hurka te wszystki moduły (i nie mówię o pg i cpu w tym wypadku ;) )
CCP robi różne zmiany i np heavy missile które kiedyś były podobno przegięte w pewnym momencie dostały takiego nerfa, przy prawie jednoczesnym sprawieniu że drony zrobiły się OP, że dominiks za 50 baniek z fitem t2 nagle robił się ze 3 razy wydajniejszy niż tengacz z fitem za 2-3 duże bańki, co nie znaczyło że tengacz automatycznie nadawał się na żyletki
Cytuj
Zsur1am a na te plexy to jakini shipami, no z tego co mówisz to mogę więcej ISK wycisnąć. I jesxcze czy one poprawiają stand do rasy, bo chcę do Amarr na plus wyjść.
DED 1/10 is restricted to Frigate hulls.
DED 2/10 is restricted to Frigate and Destroyer hulls.
DED 3/10 is restricted to Frigate, Destroyer and Cruiser hulls.
DED 4/10 is restricted to Frigate, Destroyer, Cruiser and Battlecruiser hulls.
DED 5/10 and higher is restricted to Frigate, Destroyer, Cruiser, Battlecruiser and Battleship hulls.
Z zastrzeżeniem że np t3 zazwyczaj liczone jest w tej statystyce jako kadłub klasę wyższy (są też wyjątki)
Plexy generalnie najpierw szukasz skanerem pokładowym (śmieci z małą, ale jednak szansą na eskalację która już śmieciem być nie musi), albo czymś z probami, potem bierzesz sprzęt o rozmiarach pasujących do drabinki i wio (zalecam abyś miał salvager na podorędziu na bojowym shipie, elitarne statki jakie spotkasz, poza szansą na faction drop mają też szansę na t2 salvage). Zaawansowani i / lub bogaci eksploratorzy zazwyczaj mają sprzęt all in one, albo latają z altem w próbniku / bojowym sprzęcie. W drugiej opcji próbnikiem możesz też robić za otwieracz do puszek (znaczy mieć na nim moduły bez których puszki nie otworzysz). Ja dla przykładu nie bojowe miejsca takie jak hacking saity czyściłem sacrilige na którym miałem dodatkowo zamontowany salvager i moduł typowy dla specyfiki saita. Bojowe plexy najczęściej robi się HAC, T3, af, albo czasem frakcje.
Cytuj
Poza tym niektórw shipy kiedyś miały np 4 mid sloty a teraz mają 3 i nie wiem co  z tym zrobić :-(
Zazwyczaj kiedy CCP zabiera na statku jakiś slot oddaje go w innym miejscu, wiec sprawdź czy przypadkiem nie masz więcej low / high slotów itp

PS
[admin]Kiesz do czego kurwa służy przycisk edycji posta?[/admin]

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Kiki McArron

  • TLIB
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kiki McArron
  • Korporacja: Tribal Liberation Force
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 09, 2015, 19:40:15 »
DOOM muszę przyznać, że Twoja pomoc jest niezrównana, jeśli jest jakaś opcja żebym Ci się odwdzięczył to chętnie to zrobię:-)

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 09, 2015, 19:47:25 »
Ale wydaje mi się że w FW to nie bardzo mogły się zmienić plexy,  bo tam przeciwnikiem jest członek innej milicji a nie NPC więc nie bardzo rozumiem co masz na myśli.

Na każdym plexie milicyjnym jest broniąca go jednostka NPC wrogiej milicji, po którymś patchy dostały mega buff tanka więc rifterem będzie Ci trudno robić miedium i large. A pvp jak to pvp, nikt nie wleci Ci na plexa jak nie będzie miał pewności, że urwie Ci głowę.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Kiki McArron

  • TLIB
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kiki McArron
  • Korporacja: Tribal Liberation Force
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 10, 2015, 20:52:58 »
Na BS-a Matarskiego taki skillplan mi wyszedł w EVE Mon:

Minmatar Battleship I (1 hour, 7 minutes, 47 seconds)
Heavy Missiles I (25 minutes, 25 seconds)
Heavy Missiles II (1 hour, 58 minutes, 24 seconds)
Heavy Missiles III (11 hours, 9 minutes, 43 seconds)
Heavy Missiles IV (2 days, 15 hours, 8 minutes, 38 seconds)
Heavy Missiles V (14 days, 21 hours, 11 minutes, 41 seconds)
Heavy Missile Specialization I (42 minutes, 22 seconds)
Hull Upgrades V (8 days, 5 hours, 52 minutes, 57 seconds)
Target Painting I (21 minutes, 7 seconds)
Target Painting II (1 hour, 38 minutes, 23 seconds)
Target Painting III (9 hours, 16 minutes, 32 seconds)
Target Painting IV (2 days, 4 hours, 28 minutes, 18 seconds)
Micro Jump Drive Operation I (33 minutes, 20 seconds)
Micro Jump Drive Operation II (2 hours, 35 minutes, 15 seconds)
Micro Jump Drive Operation III (14 hours, 38 minutes, 4 seconds)


Total time: 29 days, 19 hours, 8 minutes, 3 seconds

Jakieś uwagi, coś dodać, coś wyżej wyskilować?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 10, 2015, 21:14:34 »
BS i generalnie prawie dowolny kadłub nie wsiadasz puki nie masz na 4. Od tej zasady są absolutnie pojedyncze odstępstwa. Do rapidów nie potrzebójesz specki w HM możesz zatrzymać się na jakieś czas na 4 podstawowego skila, za to dając pare skili pomocniczych, albo zaoszczędzony czas wrzucić w kadłub. Jeśli nie masz t2 dron to zrób je minimum small do t2, sentracze możesz zostawić na t1, samo skilowanie do nich troche trwa, robienie ich na 2 to dla młodej postaci długa droga.

Acha uwzględnij skile na zasięg rakiet. Na all 5 do jakiego jestem przyzwyczajony (main caldari) HM i tak mają przykrótki zasięg na niecałe 70km (w porównaniu do cerbera, caracala, tengu które strzelają znacznie dalej). Jak skili nie masz pewnie bedziesz szczelał w okolicy 30 km. Najdalej latające raty na misji orbitują w okolicy 50-55 km (tyranty sansh i pop'y bloodów) kombinuj ze skill planem puki nie osiagniosze teoretycznego zasięgu rakiet conajmniej na 57 km

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 11, 2015, 10:06:47 »
Po co się męczyć ? wyskiluj ishtara
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 11, 2015, 10:12:58 »
[admin]Fitti to jest noobgarten, tu odpowiadasz na pytania świerzaków, albo się nie wcinasz do dyskusji[/admin]

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Statek do misji l3-4
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 11, 2015, 10:30:14 »
To konstruktywna rada

Jak jesteś noobem to zapomnij o BSach, może ładnie wyglądają ale jak nie masz skilli to nie tankują i spadają jak szmaty.

To powinna być pierwsza rada jaką ci tu dali.

Druga to znalezienie cruzsize shipa dla ciebie ;)
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...