Śmietnisko > Flamewar

Odp: FAQ (czyt. Fak Ju) EvE

<< < (2/5) > >>

Vilendra:


Nie psuć tematu, trole!

Qlko1:

--- Cytat: MortimerPL w Czerwiec 21, 2015, 19:07:28 ---Wiesz noob garten to miejsce w sam raz dla kogoś takiego jak ja.
--- Koniec cytatu ---

Fajno, ale skup się na słuchaniu zamiast się wymądrzać.

Poproszę admina o wyczyszczenie tego wątku w wolnej chwili.

Ptysiu:

--- Cytat: MortimerPL w Czerwiec 21, 2015, 19:07:28 ---Wiesz noob garten to miejsce w sam raz dla kogoś takiego jak ja. Chociaż jak widzę nie tylko dla mnie. Będziemy sobie cisnąć na forum, czy wyluzujesz?

--- Koniec cytatu ---

MortimerPL:
Ja domyślam się, że czytanie FAQ jako "Fak ju" miało być "dowcipne", ale zapis "Fak ju" dowcipny nie jest, tylko wulgarny. "Fa Kju" nie jest tak dosłownie wulgarne i pozostawia miejsce na interpretację. No chyba, że to taki wysublimowany styl, który świadczy o tym co Ci się wydaje za zabawne i niczym więcej.

A odnośnie wymądrzania się i słuchania to zauważyłem, że sporo osób w tym pierwszym jest naprawdę niezłe, natomiast w tym drugim to kuleje. Jakby tak porównać ilość odpowiedzi na moje pytania z ilością wymądrzania się (czyli rad i inwektyw) to proporcja wypada naprawdę słabo. Może to dlatego że niewielu nowych ludzi tu zagląda, może dlatego, że jak zaglądają to spotykają się z ekipą zblazowanych graczy, którzy widzieli wszystko, wiedzą wszystko i noob ma robić tak jak mówią, albo jest głupi. Z jednej strony Puszek i kolega o normańskim nicku (sorry nie pamiętam) wspominają, że pięknie się bawili odkrywając złożoność świata eve i robiąc błędy. Z drugiej strony właśnie tego większość użytkowników forum stara się pozbawić noobów.
"Chcemy cię uchronić przed błędami, musisz szybko zmądrzeć, albo nie wróżę ci długiej kariery, jest tylko jeden sposób gry".
A sami jednak popełniali błędy i bawili się świetnie. Nie daje to do myślenia ani na chwilę?
A może ludzie odpływają z tego forum, bo właśnie wkurwia ich takie traktowanie, a nie to, że gra się im nie podoba. Jakiś gracz powiedział, że lata frachtowcem po hajseku. Śmichy-chichy eurotruck simulator. Jak myślicie? nie został na tym forum dlatego, że gra mu się znudziła czy może dlatego, że raczej nie widział sensu gadać z gośćmi co go obrażają.

 Zamiast protekcjonalnych albo burackich tekstów można przecież odpowiedzieć na pytanie "słuchaj, kopanie/fracht jest bez sensu, ale jak chcesz to robić to rób to dobrze. Otóż zrób tak....". Niestety nie - tu jest taki uber pro level, że znany jest tylko jeden jedyny sposób gry, a każdy kto chce zrobić coś innego jest po prostu głupi i się nie zna. "To nic osobistego, ale takie są fakty". I oczywiście jego rolą jest "słuchanie". Ale niestety nawet nie ma czego słuchać, bo większość pro rad jest takich "obserwuj rynek i myśl", gdyż "eve wymaga od graczy samodoskonalenia", "a nie prowadzenia za rączkę" i tak dalej w tym stylu. W rozmowach prywatnych usłyszałem że "EVE jest najbardziej nieprzyjaznym środowiskiem dla graczy" itd. Może i jest, ale jakoś styl wypowiedzi na forach anglojęzycznych jest inny. Środowisko środowiskiem, ale po angielsku czy rosyjsku nie czytałem takich "rad" jak tutaj. Nieodparcie przychodzi mi na myśl cytat z Marszałka, że naród wspaniały.

Na zakończenie coś pozytywnego. Znakomity pomysł, qlko1 FAQ

[ZBJ] Drakkainnen:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej