Autor Wątek: Windows 10 legalnie za darmo :)  (Przeczytany 21766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[BCPM] Moon Rabit

  • BCPM
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Stronka z moją twórczością ;)
  • Imię postaci: Moon Rabit
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: Inver Brass
Windows 10 legalnie za darmo :)
« dnia: Czerwiec 20, 2015, 23:18:11 »
Nie trzeba mieć wcześniejszego windowsa trza się tylko zapisać do Insider Preview program ;) Tutaj http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso

 However, if you are not running a legit copy of the aforementioned platforms, then all you have to do is sign up for Windows’ Insider Preview program, and grab an ISO file of Windows 10. When the final build arrives on July 29, your upgrade will be granted to you.

Read more: http://wccftech.com/legally-obtain-windows-10-free-licensed-windows-7-8/#ixzz3ddgemVuw
ASUS A88XM-A, Corsair Vengage 8GB @ 1866 CL8, AMD X4 740 @ 4,48Ghz, Samsung 500GB Silentium Deus M1 550W, Sapphire R7 260X 1GB DDR5 @ 1188/1645

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2015, 16:18:58 »
Nie trzeba mieć wcześniejszego windowsa trza się tylko zapisać do Insider Preview program ;) Tutaj http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso

 However, if you are not running a legit copy of the aforementioned platforms, then all you have to do is sign up for Windows’ Insider Preview program, and grab an ISO file of Windows 10. When the final build arrives on July 29, your upgrade will be granted to you.

Read more: http://wccftech.com/legally-obtain-windows-10-free-licensed-windows-7-8/#ixzz3ddgemVuw

Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi dobry człowiecze. Pytanie czy faktycznie muszę testować teraz niedorobiony jeszcze OS, czy wystarczy że się zapiszę i ściągnę toto?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2015, 16:30:48 wysłana przez qlko1 »

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2015, 16:20:44 »
Dzięki ci Panie że od początku siedzę w Insiderze... :D


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

[BCPM] Moon Rabit

  • BCPM
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Stronka z moją twórczością ;)
  • Imię postaci: Moon Rabit
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: Inver Brass
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2015, 02:10:19 »
Ja zgarnąłem klucz i zassałem ISO , co do instalacji jeszcze tego nie robiłem :)

pojawiły się nowe informacje:

Z tego co piszą że jako osoba prywatna będziesz mógł korzystać z win 10 ale na firmę będzie musiał już zakupić :
"Windows 10 testers would remain activated when the final release arrives, as long as they have associated their Microsoft account to the preview build. We think that means that Insiders who don't have a valid Windows 7/8.1 copy will still get a "legit" copy that can be updated, but not a valid license. In other words, you can keep the free software for personal use, but not for your business."

Source: http://www.engadget.com/2015/06/22/microsoft-windows-10-preview-free-upgrades/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 02:19:55 wysłana przez [BCPM] Moon Rabit »
ASUS A88XM-A, Corsair Vengage 8GB @ 1866 CL8, AMD X4 740 @ 4,48Ghz, Samsung 500GB Silentium Deus M1 550W, Sapphire R7 260X 1GB DDR5 @ 1188/1645

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2015, 22:00:45 »
Żeby utrzymać się w programie Insider (bo kopia Win10 będzie legalna tak długo, jak długo będziesz w programie), musisz ściągnąć, zainstalować i od czasu do czasu ściągać updaty i logować się z systemu do programu (appka/strona). Dotyczy to obecnej wersji preview oraz kolejnych, bo W10 jest ostatnim dużym wydaniem windowsów (tak przynajmniej twierdzą m$). Oczywiście, jeśli masz legalny klucz do siódemki lub ósemki, to nie musisz się pierniczyć w insidera.
Pr0 tip - nie musisz tych previewów instalować na używanym kompie jako głównego systemu. Do testowania wystarczy maszyna wirtualna (na przykład darmowy virtual box od oracla: https://www.virtualbox.org/ ) i kilka gigsów na wirtualny dysk. Raz na dwa tygodnie odpalamy, ściągamy updejty, logujemy do insidera i mamy jak najbardziej legalnego windowsa na forever.

Dzisiaj też wypłynęło, że wszyscy posiadacze legalnej dziesiątki (niezależnie czy zakupionej, z updatu z 7/8 czy z insidera) będą mieli za friko pełnego office. Nie wiem jaką wersję i nie jestem pewien, czy m$ już potwierdził tą informację, ale coś takiego krąży po internetach.
Przedwieczny.

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2015, 22:22:33 »
Dzisiaj też wypłynęło, że wszyscy posiadacze legalnej dziesiątki (niezależnie czy zakupionej, z updatu z 7/8 czy z insidera) będą mieli za friko pełnego office. Nie wiem jaką wersję i nie jestem pewien, czy m$ już potwierdził tą informację, ale coś takiego krąży po internetach.
Pewnie roczną subskrypcję na Office 365, dodają toto do niektórych laptopów za 1zł
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2015, 23:34:59 »
Żeby utrzymać się w programie Insider (bo kopia Win10 będzie legalna tak długo, jak długo będziesz w programie), musisz ściągnąć, zainstalować i od czasu do czasu ściągać updaty i logować się z systemu do programu (appka/strona). Dotyczy to obecnej wersji preview oraz kolejnych, bo W10 jest ostatnim dużym wydaniem windowsów (tak przynajmniej twierdzą m$). Oczywiście, jeśli masz legalny klucz do siódemki lub ósemki, to nie musisz się pierniczyć w insidera.
Pr0 tip - nie musisz tych previewów instalować na używanym kompie jako głównego systemu. Do testowania wystarczy maszyna wirtualna (na przykład darmowy virtual box od oracla: https://www.virtualbox.org/ ) i kilka gigsów na wirtualny dysk. Raz na dwa tygodnie odpalamy, ściągamy updejty, logujemy do insidera i mamy jak najbardziej legalnego windowsa na forever.

Dzisiaj też wypłynęło, że wszyscy posiadacze legalnej dziesiątki (niezależnie czy zakupionej, z updatu z 7/8 czy z insidera) będą mieli za friko pełnego office. Nie wiem jaką wersję i nie jestem pewien, czy m$ już potwierdził tą informację, ale coś takiego krąży po internetach.

No to u mnie lipa z CP i ich 20-25 kB/s transferu - mogę zapomnieć już o darmowej licencji  (mimo że od długiego czasu siedzę w Insiderze) :x


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2015, 23:55:36 »
Mnie bardziej wkurza że tak jak szukałem to nigdzie gdzie m$ dostawał pytanie w duchu "jeśli upgradeuję mojego 7/8/8.1 do 10 to czy mój klucz straci ważność jako klucz w/w i będzie tylko do 10, czy jeśli postanowię wrócić do poprzedniego systemu to będę mógł to legalnie zrobić"

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2015, 10:08:53 »
Mnie bardziej wkurza że tak jak szukałem to nigdzie gdzie m$ dostawał pytanie w duchu "jeśli upgradeuję mojego 7/8/8.1 do 10 to czy mój klucz straci ważność jako klucz w/w i będzie tylko do 10, czy jeśli postanowię wrócić do poprzedniego systemu to będę mógł to legalnie zrobić"
Ja sam myślę że dotychczasowe klucze będą OK - zwłaszcza że co niektóre są wgrane jako element UEFI żeby instalator mógł go pobrać i nie wkurzać usera jak w m.in. moim przypadku  - ale tego co Microsoft uczyni... Nie jestem mimo wszystko pewien.

@Xarth: Dwie sprawy: Aktualizacja Lumii do Win10 się liczy i czy gwarancji przy tym nie stracę?


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2015, 10:50:00 »
Mnie bardziej wkurza że tak jak szukałem to nigdzie gdzie m$ dostawał pytanie w duchu "jeśli upgradeuję mojego 7/8/8.1 do 10 to czy mój klucz straci ważność jako klucz w/w i będzie tylko do 10, czy jeśli postanowię wrócić do poprzedniego systemu to będę mógł to legalnie zrobić"

M$ raczej nie zmieniał swojej polityki w tej sprawie. A mając klucz do jakiejś wersji biznesowej możesz downgradować system do chyba 3.11 włącznie. Natomiast Jak wygląda upgrade do nowej wersji systemu dla użytkowników "domowych" to przez widzieliśmy na przykładzie 8.1 Masz legalny klucz? To możesz zainstalować aktualizację i... tyle. A z tego co się orientuję, to nie dostaniesz żadnego nowego klucza do 10, żeby móc ją zainstalować "na czysto".

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2015, 16:06:48 »
Mnie bardziej wkurza że tak jak szukałem to nigdzie gdzie m$ dostawał pytanie w duchu "jeśli upgradeuję mojego 7/8/8.1 do 10 to czy mój klucz straci ważność jako klucz w/w i będzie tylko do 10, czy jeśli postanowię wrócić do poprzedniego systemu to będę mógł to legalnie zrobić"
Twój klucz nadal będzie kluczem do Win 7/8/8.1 także w każdej chwili możesz legalnie zrobić downgrejda.

@Xarth: Dwie sprawy: Aktualizacja Lumii do Win10 się liczy i czy gwarancji przy tym nie stracę?
Powiem Ci szczerze, że nie wiem jak to z systemem mobilnym będzie, bo mnie interesował tylko desktop (na mobilce android forever :P ). Ale wydaje mi się, że mobilny windows aktualizacje ma za free od początku i na pewno nie traci się przez nie gwarancji. Choć palca sobie za to uciąć nie dam :)
Przedwieczny.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2015, 22:25:44 »
Winda 10 w wersji mobilnej będzie za darmo dla każdego użytkownika, który posiada już urządzenie z tym systemem. Jedyny problem występował o ile wiem gdy jakieś komórki siadały i dostawały coś na wzór blue screena (stałego). Jak by nie było twórcy piszą, że wersja nadal jest to wersja testowa i nie odpowiadają za potencjalne błędy. W ostatecznej już się nie będą mogli wyłgać.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2015, 22:33:36 »
Cytuj
Twój klucz nadal będzie kluczem do Win 7/8/8.1 także w każdej chwili możesz legalnie zrobić downgrejda.
A potem co? Format -> seven i brak aktualki wyżej? czy jednak 10 bedę mógł instalować odrazu z klucza ( z ograniczeniem że jak mam aktywny np 10 to nie zarejestruje 7 z tego klucza w tym samym czasie, czyli dwa systemy / dwie maszyny nie pójdą)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 28, 2015, 23:10:45 »
Zastanawiam się nad zakupem 7 aby później móc ją podnieść do 10.
Co o tym pomyśle sądzicie.
Cena 7 jest relatywnie niska.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 28, 2015, 23:11:48 »
Że jeśli będzie na pewno można powrócić do 7 jakby sie okazało że 10 ssie to sie opłaca bardzo

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xeyo

  • ΞVΞ
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 167
  • (>_<)○------(^o^)○
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeyo
  • Korporacja: project HAVEN
  • Sojusz: No Handlebars.
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 29, 2015, 09:25:48 »
Zastanawiam się nad zakupem 7 aby później móc ją podnieść do 10.
Co o tym pomyśle sądzicie.
Cena 7 jest relatywnie niska.

Tez o tym mysle. Tutaj jest duzo fajnych ofert https://www.reddit.com/r/microsoftsoftwareswap/

Wczoraj wgralem win10 insider preview i sie tym troche bawie. To nie jest milosc od pierwszego wejrzenia... ale po prostu lubie nowe zabawki ;-)

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 29, 2015, 17:48:43 »
Tez o tym mysle. Tutaj jest duzo fajnych ofert https://www.reddit.com/r/microsoftsoftwareswap/
To taki mały offtop przy okazji tego linku. Jak to jest z legalnością tych kluczy z reddita?
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 29, 2015, 19:33:05 »
Na allegro klucze oryginalne 7 zaczynają się od 150 zł więc relatywnie niewiele.

Edyta. Naklejka płyta itd + faktura.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2015, 20:00:24 wysłana przez [VIDE] Herezja »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 29, 2015, 19:38:59 »
Jeszcze pytanie jak z ich legalnością w świetle licencji. M$ ma w zwyczaju od czasu do czasu blokować klucze które zostały uzyte do aktywowania czegoś np na stacjonarce a pierwotnie przeznaczone były np dla jakiegoś konkretnego modelu lapka

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xeyo

  • ΞVΞ
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 167
  • (>_<)○------(^o^)○
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeyo
  • Korporacja: project HAVEN
  • Sojusz: No Handlebars.
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 29, 2015, 20:07:01 »
Kupilem klucz "Windows 8 Pro  N" za 15 dolarow.
Przy instalacji nie bylo zadnych problemow.
Windows twierdzi ze jest legalny.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 29, 2015, 20:45:50 »
Edyta. Naklejka płyta itd + faktura.

Co ma piernik do wiatraka? :) Ważny jest stan faktyczny, a nie to czy ktoś ma naklejkę na komputerze (no chyba że mówimy stricte tylko i wyłącznie o M$ OEM, ale już nie OEI).

Cały myk z tanim oprogramowaniem wynika prawie zawsze z tego, że lwia większość oprogramowania nie ma czegoś takiego jak region lock. Soft kupiony w Bangladeszu czy innej Kenii potrafi być naprawdę tani, a jeżeli prawo w danym państwie jawnie pozwala na odsprzedaż licencji, to taką licencję można bez żadnego problemu odsprzedać i może być legalnie używana. A nawet jeśli jakieś zapisy w licencji czegoś takie zabraniają, to nie mają one zastosowania, jeżeli ogólnie pojęte "prawo" w danym państwie stanowi inaczej.

Dlaczego były takie chryje z blokowaniem kluczy różnych wydawców gier, a przy okazji zapisy w umowach licencyjnych albo o zgodzie na arbitraż w konkretnym miejscu zamiast normalnego sądu. Albo zapisy o tym że klient zgadza się na to że nie będzie uczestniczył w pozwach zbiorowych, a zamiast tego będzie pozywał indywidualnie? To wszystko wynika z tego, że rynek, w tym przypadku gier, to ogromne pieniądze a w większości przypadków prawo chroni rynek i klientów, a nie dostawców oprogramowania. Taki Ubisoft sprzedawał w Rosji taniej gry, bo inaczej by w ogóle nie sprzedał. Rosjanie sprzedawali "na zachód" z zyskiem, ale i tak taniej niż można było kupić w "sklepie" na zachodzie. Ubisoft (ale nie tylko oni) się wkurwiał, bo przez naturalne prawa wolnego rynku w ich mniemaniu tracił na tym, ale to wszystko działo się w zgodzie z prawem i rosyjskim i "europejskim".

Z softem od M$ nie będzie problemu bo oni mają szalenie przyjazną politykę względem osób fizycznych nie mających licencji i jadących na "nielegalnych" kluczach. Nigdy nie ścigali takich osób (nie sami z siebie, co innego jak "z urzędu" komuś podpadł) i nie robili większych problemów "piratom". Najgorsze, z tego co pamiętam, to była czarna tapeta i komunikat że klucz który dany osobnik posiada może nie być oryginalny. A w tej chwili dzięki Nadelli wszystko idzie wskazuje na to, że M$ przestawia się zupełnie na inny model biznesowy, gdzie zwykły szary człowieczek za soft nie będzie w ogóle płacił w sposób bezpośredni.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2015, 20:52:50 wysłana przez sztosz »

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 29, 2015, 21:21:53 »
Cześć i czołem. Na podstawie paroletnich doświadczeń z MS "od kuchni", mogę tylko poprzeć przedmówcę. MS raczej nie skupia się na użytkownikach domowych i nie będzie w żaden sposób ścigać ludzi, którzy działali na preview, a potem przeszli na oficjalne wydanie. Kasa jest w umowach z przedsiębiorstwami i to ich działy IT powinny się martwić, czy znajdzie się faktura potwierdzająca legalność softu.

Sent from tapapapatapapa


[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 29, 2015, 22:19:31 »
Co ma piernik do wiatraka? :) Ważny jest stan faktyczny, a nie to czy ktoś ma naklejkę na komputerze (no chyba że mówimy stricte tylko i wyłącznie o M$ OEM, ale już nie OEI).

Mam więc rozumieć, że ten soft nie jest legalny http://allegro.pl/windows-7-professional-3264bit-klucz-dvd-i5477277365.html ?

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 30, 2015, 00:56:38 »
Z tego co ten typ sam pisze na dole aukcji zapewne jest to już gdzieś użyty system.
Dlatego właśnie zastanawiają te klucze z reddita, typy mają ich trochę, nie tylko do Windows, do tego kupę komentarzy etc. Wpadło mi do głowy, że mogą to być wersje np: z Dreamspark, albo innych programów Microsoft.
A aledrogo raczej mnie odrzuca, za bardzo wiem jaki z nas cwany naród.
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 30, 2015, 08:56:36 »
Mam więc rozumieć, że ten soft nie jest legalny http://allegro.pl/windows-7-professional-3264bit-klucz-dvd-i5477277365.html ?
Pokaż mi opakowanie to Ci powiem. Jeżeli to jest nieodpakowane pudełko OEI to problemów nie będzie żadnych. Jak to jest już użyty klucz to mogą być problemy natury technicznej, ale nie prawnej.

@WhiteCat: Różnie bywa z tymi kluczami z Reddita, ale nie spodziewał bym się problemów. W najgorszym wypadku są to raczej klucze które, jak to Tony Soprano mówił: wypadły z ciężarówki ;)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Windows 10 legalnie za darmo :)
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 30, 2015, 16:20:11 »
Pokaż mi opakowanie to Ci powiem. Jeżeli to jest nieodpakowane pudełko OEI to problemów nie będzie żadnych. Jak to jest już użyty klucz to mogą być problemy natury technicznej, ale nie prawnej.

@WhiteCat: Różnie bywa z tymi kluczami z Reddita, ale nie spodziewał bym się problemów. W najgorszym wypadku są to raczej klucze które, jak to Tony Soprano mówił: wypadły z ciężarówki ;)

Z rozmowy telefonicznej jaką przeprowadziłem ze sprzedawcą wynika, że sprzedaje tak płytkę jak i pasek z kluczem w wersji OEM przeznaczonej dla laptopów Dell.
Ponoć jest to wszystko zgodne z prawem europejskim i czasem cytując człowieka "Microsoft się burzy ale w razie czego to jemu będą blokowali aukcję a ja jako użytkownik, który nabył legalnie program nie będę miał problemów".

Relatywnie najtaniej zakupić system specjalnie mając na celu upgrade do 10 np z tej aukcji gdzie jest wystawiony na sprzedaż Windows 8.1 za 65 zł http://allegro.pl/microsoft-windows-8-1-pro-klucz-dvd-gratis-automat-i5501285545.html