Autor Wątek: EVE jako kliker / "AFK MMO"?  (Przeczytany 9748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

macko5

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
EVE jako kliker / "AFK MMO"?
« dnia: Czerwiec 14, 2015, 16:37:55 »
Witam. Jestem totalnym laikiem i zainteresował mnie temat EVE online... Szukam gry MMO pokroju "ekonomicznego"... Chodzi mi mianowicie o tytuł, w którym będę mógł rozwijać postać i czuć postęp bez konieczności spędzania wielu godzin przed ekranem monitora... Przypuszczalnie chciałbym ustawić trenowanie jakiejś umiejętności i np. (zakładając że taki jest właśnie system w tej grze) zostawić statek na kopanie i po X godzinach w 5 minut przeładować statek i znowu zostawić grę samą sobie... Po prostu szukam tytułu w której bedę widział jakiś progres i rozwój i która będzie po części samodzielna, gdyż nie mam wiele czasu na siedzenie przed komputerem a zawsze byłem zwolennikiem "klikerów" w których raz na kilka godzin szybko coś ustawiam i zamykam okno z grą. Czy EVE może mi coś takiego zaoferować? Pomyślałem o miningu ale może zarabianie/skillowanie w innej dziedzinie będzie na tym polegało? Przepraszam, że tekst jest chaotyczny ale piszę w pośpiechu. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: EVE jako kliker / "AFK MMO"?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2015, 17:26:01 »
Przypuszczalnie chciałbym ustawić trenowanie jakiejś umiejętności
Tak tu działa zdobywanie nowych umiejętności

Cytuj
i np. (zakładając że taki jest właśnie system w tej grze) zostawić statek na kopanie i po X godzinach w 5 minut przeładować statek i znowu zostawić grę samą sobie...
Ale kopanie tak nie działa.
To znaczy, możesz sobie wsiąść w koparkę, polecieć i kopać, ale rudę musisz przerzucać przynajmniej co 15-20 minut, oczywiście musisz mieć grę cały czas odpaloną. No i zawsze ktoś Cie może zabić.

Idealną dla Ciebie opcją byłby handel, w tym wypadku możesz sobie ordery (zamówienia) zmieniać co kilka godzin siedząc na stacji i spokojnie skilując postać.
A o tym, że w EVE obowiązuje abonament, który możesz też opłacać walutą z gry nie muszę mówić?
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

macko5

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: EVE jako kliker / "AFK MMO"?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2015, 18:09:45 »
Tak wiem że EVE ma abonament :) A ten handel w eve jest rozbudowany? Tzn wiem, że w miningu zmienia się statki, bawi wyposażeniem, jest zabawy z rudą, latanie etc. Generalnie chodzi mi o to, że ta forma gry wydaje się dość rozbudowana. W handlu jest coś więcej aniżeli sprawdzanie aktualnych cen przedmiotu i sprzedawaniu go np o 1% taniej na aukcjach? (bo chyba chozdzi tu o handel z innymi graczami?).  Chciałbym ogólnie mieć trochę contentu i się nie nudzić :D

PS. dzięki za zainteresowanie tematem

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: EVE jako kliker / "AFK MMO"?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2015, 18:38:29 »
Tak wiem że EVE ma abonament :) A ten handel w eve jest rozbudowany? Tzn wiem, że w miningu zmienia się statki, bawi wyposażeniem, jest zabawy z rudą, latanie etc. Generalnie chodzi mi o to, że ta forma gry wydaje się dość rozbudowana. W handlu jest coś więcej aniżeli sprawdzanie aktualnych cen przedmiotu i sprzedawaniu go np o 1% taniej na aukcjach? (bo chyba chozdzi tu o handel z innymi graczami?).  Chciałbym ogólnie mieć trochę contentu i się nie nudzić :D

PS. dzięki za zainteresowanie tematem

Handel jest tak samo rozbudowany jak w realnym życiu. Wszystkie przekręty gospodarcze, oszustwa, spekulacje i wyłudzenia z RL miały swoje odpowiedniki w EvE. Samo kupowanie/sprzedawanie najbardziej przypomina giełdę.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

macko5

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: EVE jako kliker / "AFK MMO"?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2015, 19:29:46 »
Zapowiada się fajnie :) Ale chodzi mi o 1 rzecz: Czy handel polega "tylko" na giełdzie jaka np. w wowie jest pod postacią Auction House, tzn robę rzecz ew. kupuję ją i wystawiam na aukcję (ew. po wyższej cenie jeśli ją wcześniej kupiłem)?? I to jest wszystko co może handel zaoferować? Tzn. kupowanie / sprzedawanie z nadzieją, że się to opłaci/ktoś kupi przedmiot? Miałem do czynienia z wieloma MMO, zwykle handel właśnie na tym polegał i był stworzony raczej do pozbywania się zbędnych przedmiotów. Po prostu ciężko mi sobie wyobrazić, jak inaczej może wyglądać forma handlu.

Są tu jakieś skille? Możliwość rozwoju?

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: EVE jako kliker / "AFK MMO"?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2015, 19:37:48 »
tak handel, to jest kupowanie i sprzedawanie, jak sama nazwa wskazuje, z ta jedynie roznica. ze w evce nie ma jednego centralnego marketu, a odbywa sie to na stacjach co wprowadza, do tego jeszcze transport
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: EVE jako kliker / "AFK MMO"?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2015, 20:42:22 »
Nie kop, podziękujesz później (c)

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: EVE jako kliker / "AFK MMO"?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 14, 2015, 22:02:58 »
Zapowiada się fajnie :) Ale chodzi mi o 1 rzecz: Czy handel polega "tylko" na giełdzie...

Handel w EVE raczej różni się od tego z wowa (nigdy nie grałem)
https://youtu.be/Dm_kLQll690?t=4m3s
https://youtu.be/2-9nhCCScIw
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

macko5

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: EVE jako kliker / "AFK MMO"?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 14, 2015, 23:39:10 »
Dziękuję serdecznie za podpowiedzi i ogólny zarys tematu... Oglądam ww. filmy, poczytam trochę i myślę, że przygodę z EVE zacznę właśnie od handlu :D Także już jakiś pomysł na siebie mam. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam....

macko5

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: EVE jako kliker / "AFK MMO"?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2015, 23:40:32 »
Chociaż nie, jeszcze 1.. Nie wiem dokładnie czy rasy mają jakieś znaczenie poza kwestią wizualną ale jeśli tak, to któraś z nich bardziej "nadaje się" do handlu?

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: EVE jako kliker / "AFK MMO"?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2015, 23:49:18 »
Chociaż nie, jeszcze 1.. Nie wiem dokładnie czy rasy mają jakieś znaczenie poza kwestią wizualną ale jeśli tak, to któraś z nich bardziej "nadaje się" do handlu?
Rasy mają znaczenie tylko wizualne
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: EVE jako kliker / "AFK MMO"?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 15, 2015, 09:18:48 »
Dziękuję serdecznie za podpowiedzi i ogólny zarys tematu... Oglądam ww. filmy, poczytam trochę i myślę, że przygodę z EVE zacznę właśnie od handlu :D Także już jakiś pomysł na siebie mam. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam....

Dziś w EvE będę po 21 czasu PL, jak będziesz chciał pogadać o handlowaniu to rzuć mi priv (qlko1 / Samson Miodek), chętnie pomogę.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: EVE jako kliker / "AFK MMO"?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2015, 09:26:18 »
A ja też mogę?

Pytam powaznie ale może poprostu pytania napiszę w Twoim watku o handlu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2015, 09:35:52 wysłana przez [EVOLL] Filip Bonn »
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: EVE jako kliker / "AFK MMO"?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2015, 09:46:14 »
A ja też mogę?

Pytam powaznie ale może poprostu pytania napiszę w Twoim watku o handlu.
Filip, kwiatuszku, zawsze  :)