Autor Wątek: Fallout 4  (Przeczytany 66682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 09, 2015, 21:00:55 »
Co oni chcą zoptymalizować? Przecież to jest F3 z nowymi texturami ;)
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 09, 2015, 21:03:53 »
Bo ja wiem?
Wszystko? Optymalizacja poprzednich dwóch gier na tym silniku pozostawiała do sporo do życzenia? A nowe tekstury najpewniej są przyczyną ilości zżeranego dysku (i jak znam życie świetnie będą pochłaniały dowolną ilość ramu, wciąż powodując ścinki na doładowanie terenu :P )

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 15, 2015, 18:35:02 »
[youtube]http://youtu.be/k3IlHBBGCIw[/youtube]

lol, niezla bajeczka, zwłaszcza ta wymiana serii z mutantami z 15 metrów  ;D
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 15, 2015, 18:48:23 »
Fajnie, szkoda że nie trailer to nie jest grafika z gry :(

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 16, 2015, 07:36:25 »
ale trailerek zacny
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 16, 2015, 08:21:58 »
Dobry komentarz widziałem na forach

Cytuj
Ktos moglby w koncu wytlumaczyc Bethesdzie, ze klimat fallouta to postapo z elementami lat 50tych, a nie lata 50te z elementami postapo.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Anthar

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 508
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Anthar Thebess
  • Korporacja: REPUBLIKA ORLA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 16, 2015, 16:10:00 »
Ja bym zagral z checia w F3 , ale takiego prawdziwego.
Wciaz pogrywam w 1 i 2
Wszystko co bylo pozniej to niestety spora porazka.
Jestes nowy?
C0ven to najwiekszy i najstarszy polski sojusz w EVE!

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 16, 2015, 16:25:31 »
To najbliżej ma do tego ruski mmo na silniku dwójki. Potem już nic nie było

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Anthar

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 508
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Anthar Thebess
  • Korporacja: REPUBLIKA ORLA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 16, 2015, 18:05:28 »
Tak widzialem zbugowane, niedpracowane 0 klimatu.

W fallouta nie gra sie dla MMO.
Jestes nowy?
C0ven to najwiekszy i najstarszy polski sojusz w EVE!

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 16, 2015, 18:21:30 »
Według mnie Fallout 1 i 2 to była taka dziwna mieszanina, bo żaden z tych elementów jako osobna rzecz nie jest jakiś wybitny (wiele jest dobrych, ale nie wybitnych*). Natomiast w całość poskładane dają wybitny rezultat. Bethesdzie nie udało się tego powtórzyć, bo oni po prostu nie rozumieją tego klimatu, bo na siłę go próbują wpakować w swoją wizję gier z otwartym światem a to nie tędy droga. MMO też z tego nie wyjdzie, bo to jest gra stricte single-player, gdzie historia i to jak ty się w nią wplątujesz ma ogromne znaczenie.

------------
*No poza muzyką Mike'a Morgana, nigdy nie słyszałem takiej muzyki która w grze była by idealna i w której można by spokojnie zasłuchiwać poza grą poza właśnie ścieżką do Falloutów Mike'a Morgana i ścieżką Mikaela Karlssona do BF:BC2

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 16, 2015, 19:22:53 »
parafrazując



Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 10, 2015, 10:10:43 »
I jak wrażenia?

Ja wczoraj pograłem przed północą z godzinkę i dzisiaj rano z pół. Szczerze mówiąc nie zachwyca, ale też póki co nie jestem jakoś niemile zaskoczony. Grafika jest lepsza, ale na moim 6950 się trochę tnie na wyższych ustawieniach, a na niższych/średnich postacie mają niebieską obwódkę z ogromnych pikseli :D Fabuła, póki co też jakaś dziwna póki co, ale za mało grałem, żeby więcej coś powiedzieć ;) Zaspoileruję, ale to pierwsze minuty gry, zabijają mi żonę, porywają dziecko, a mój bohater jakoś tak bardzo beznamiętnie do tego podchodzi. Walka? Póki co totalnie FPS, dokładnie to czego należało się spodziewać. Jakiś tam crafting jest, materiały na to biorą się z tego całego crapu który wszędzie leży, zawsze się go zbiera i do niczego się nie przydawał nigdy :) Do tego jakieś budowanie struktur, ale bardzo "generic" te struktury, z tym, że można je swobodnie rozmieszczać w świecie (w 3D, coś jak ustawianie bloków w minecrafcie). Z ogromnym światem to nie jest tak kolorowo, jest np duże miasteczko, tylko, że przytłaczająca większość budynków jest zabita na głucho deskami i nie wejdziesz tam :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2015, 10:43:53 wysłana przez sztosz »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 10, 2015, 11:32:25 »


Walka? Póki co totalnie FPS, dokładnie to czego należało się spodziewać.

No tak, przecież Fallouty to od zawsze były shootery...
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 10, 2015, 11:33:10 »
No tak, przecież Fallouty to od zawsze były shootery...
Te od Bethesdy? Tak, przecież o tych piszemy, prawda? :)
Może nie wiesz, ale po tym jak Interplay zbankrutował Bethesda od nich kupiła cale IP Fallout'owskie i poza nazwą i że tak to ujmę "lore" nic gier Interplaya i Bethesdy praktycznie nie łączy. Jeżeli szukasz czegoś bliżeszego oryginalnym Falloutom Interplaya to może Wasteland 2 Cię zainteresuje.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 10, 2015, 11:50:43 »
Cytuj
No tak, przecież Fallouty to od zawsze były shootery...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 10, 2015, 11:51:07 »
Nie wiem czy ty zauwazyles ale to że grę robi Bethesda to nie znaczy że mogą ją spartolić bo wszyscy się będą zachwycać skoro to Bethesda.
A gadki typu "hej Fallouty 3,NV i 4 maja chujową fabułę i są shooterami ale co z tego, przecież gry Bethesda zawsze mają słabą fabułę ale za to open-world" totalnie mnie nie ruszają.
Jak oceniane grę to patrzę na jej tytuł i co sobą reprezentuje a nie jaka firma ją robiła. Więc tłumaczenie, że co z tego że shooter przecież wszystkie F od Bethesda to shootery do mnie nietrafia.

@Doom to było ironia, bo to Bethesda zrobiła shootery z F i próbuje wszystkim wmawiac że tak ma być...
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 10, 2015, 12:11:48 »
Nie wiem czy ty zauwazyles ale to że grę robi Bethesda to nie znaczy że mogą ją spartolić bo wszyscy się będą zachwycać skoro to Bethesda.
A gadki typu "hej Fallouty 3,NV i 4 maja chujową fabułę i są shooterami ale co z tego, przecież gry Bethesda zawsze mają słabą fabułę ale za to open-world" totalnie mnie nie ruszają.
Ale jakie tłumaczenie i niby czego dokładnie? W jakim sensie Bethesda spartoliła grę? Bo zrobili dokładnie taką grę jaką zamierzali, a nie taką jaką ty chciałeś? Proszę Cię bardzo napisz mi w jaki sposób spartolili tą grę. To fajnie że gadki o tym że Fallouty od Bethesdy są shooterami, Cię nie ruszają, ale co to ma do rzeczy. Gdyby F4 miał być izometryczną turówką, a wypuścili by 3D shootera, to rozumiem, że mógłbyś mieć żal o cokolwiek, ale póki co to masz żal o to że pojechałeś w Tatry i morza nigdzie nie widać.
Jak oceniane grę to patrzę na jej tytuł i co sobą reprezentuje a nie jaka firma ją robiła. Więc tłumaczenie, że co z tego że shooter przecież wszystkie F od Bethesda to shootery do mnie nietrafia.
Ale ja też tak robię, tylko z drobną różnicą, nie patrzę na tytuł. Mamy XXI wiek, internet nawet w głupim telefonie, dostęp do wszystkich praktycznie informacji jakie tylko chcemy. Jeżeli ktoś kieruje się tytułem gry przy zakupie, a nie tym co sobą gra reprezentuje (bo jedno nie ma z drugim przecież prawie żadnego związku) to jest idiotą. Po prostu skończonym idiotą. I gdzie ty niby widzisz peany ku chwale Bethesdy?

A może tobie się wydaje, że jak ktoś kupuje od kogoś "Intelectual Property" to ma jakiś moralny albo prawny obowiązek robienia z tym IP tego co ty chcesz żeby robiono?

Ja tylko napisałem, że tak jak należało się spodziewać walka w F4 to praktycznie stricte FPS i nie ma tu żadnych niespodzianek. Napisał bym jeszcze może, że jest mi przykro, że nie spełnia to twoich oczekiwań Filipie, ale prawda jest taka, że mam to głęboko w dupie. Co nie zmienia faktu, że lubię jak piszesz swoje wyjątkowe farmazony :)



UPDATE:
bo to Bethesda zrobiła shootery z F i próbuje wszystkim wmawiac że tak ma być...
Ale oni nikomu nie próbują wmawiać, że tak ma być. To tak jakby wmawiać, że Yamaha ma tylko robić tylko instrumenty muzyczne, a jak zrobią narty, to znaczy że próbują wszystkim wmawiać, że tak ma być :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2015, 12:17:53 wysłana przez sztosz »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 10, 2015, 12:20:03 »
Piszesz że nie ma co patrzeć na tytuł i nikt się nim nie kieruje przy zakupie gry...to jest farmazon. To oczywiste że gdyby ta gra nazywała się inaczej to by takiego hype nie było. To jasne że Bethesda odcina kupony od marki jaką jest Fallout a jak ktoś tego nie rozumie to jest skończonym idiotą.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 10, 2015, 12:41:34 »
Dobra, dupa tam. Będzie GOTY czy nie? :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 10, 2015, 13:37:47 »
Filip rozumiem zal dupy o fallouty, bo sam troche taki mam. ale jak Sztosz napisal, oczekiwanie innej gry niz takiej ktora ma wysc/wyszla to juz jakas jebana abstrakcja.

rozumiem, ze mozna miec pretensje, ze to przekolorowana 3, ale po chuj odrazu wracac z placzem ze to nie 1/2? fallouty juz nigdy nie beda takie jak kiedys i tyle, albo wchodzisz w to i bierzesz co daja. albo odpalasz poraz xxxkurwasetny 1 i cisniesz od nowa. nie ma innego wyjscia
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 10, 2015, 14:00:32 »
To jasne że Bethesda odcina kupony od marki jaką jest Fallout a jak ktoś tego nie rozumie to jest skończonym idiotą.

Poczytaj może od którego Fallouta Bethesda (jeżeli w ogóle) odcina kupony. Którykolwiek artykuł bym nie czytał, jeżeli jest już porównanie to do F3. O F1 czy F2 to są ewentualnie wzmianki w artykułach przekrojowych, ale nigdzie nie ma tam porównań tylko jasne informacje o tym, że F3 i F4 to coś zupełnie innego niż F1 i F2.

Targetem Bethesdy jest młode, KONSOLOWE(!!!) pokolenie graczy. Ci gracze albo nie mają pojęcia co to Fallout 1/2, albo mają to przeważnie w dupie, bo wolą łatwą i przyjemną rozrywkę na konsoli. Trzeba być naprawdę niezłym debilem nie mającym pojęcia o rynku, jeżeli się myśli, że Bethesda próbuje odcinać kupony od F1 czy F2. Marka Fallout to F3 i NV, a F1 czy F2 to albo nic nie znacząca już dla większości prehistoria, albo mająca jakieś znaczenie ale też prehistoria dla dinozaurów którzy w mieli PC'ety i do tego grali w latach 90. A tych dinozaurów jest stosunkowo niewiele.  Wystarczy popatrzeć na wyniki sprzedaży Pillars of Eterinty (nomen omen nawiązującej do o wiele wiele bardziej rozpoznawalnych gier na silniku Infinity) a wyniki sprzedaży Fallouta 3. Konsolowe shootery sprzedają się po prostu o wiele lepiej. Bethesda nigdy nie próbowała i nie próbuje wmawiać, że robią izometryczne turówki, bo to było strzałem w stopę. No ale cóż... Filip wie lepiej. Może Bethesda jest wyjątkiem od reguły?

To oczywiste że gdyby ta gra nazywała się inaczej to by takiego hype nie było.
Jakby się nazywała Postapocaliptic Skyrim to Hype byłby jeszcze większy.

Piszesz że nie ma co patrzeć na tytuł i nikt się nim nie kieruje przy zakupie gry...to jest farmazon.
Nie napisałem, że nikt się tym nie kieruje. Napisałem, że kierują się tylko idioci. Tak samo jak kupując laptopa idioci upierają się na konkretną markę, albo inni idioci kupują tylko "markowe" ciuchy Adidasa, albo tacy którzy kupują 30 letnie "markowe" samochody i coś im się tam wydaje.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 10, 2015, 15:39:33 »
Do ciebie nadal nie dociera że gdyby nie F1 i F2 to nie byłoby żadnego F3. No ale cóż do widzę za dużo wymagam.

Z punktu widzenia producenta marka produktu jest bardzo ważna, bo dzięki temu mają zagwarantowane duże zyski.
W wypadku producentów gier, dzięki marce mogą liczyć na miliony preorderow i miliony sprzedanych kopii pierwszego dnia mimo wypuszczenia crapa co widać było po ostatnim Batmanie który sprzedał się mega a w którego nie dało się grać. Tak samo w przypadku Fallout rzesze kretynów kupią w ciemno pierwszego dnia (OH wait, wydawało mi się czy pisaleś że już grasz?) bo to Fallout.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2015, 15:48:15 wysłana przez [EVOLL] Filip Bonn »
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 10, 2015, 16:31:05 »
Do ciebie nadal nie dociera że gdyby nie F1 i F2 to nie byłoby żadnego F3. No ale cóż do widzę za dużo wymagam.
Filip obudź się, mamy 2015 rok a nie 2008. Rozmawiamy o Fallout CZTERY a nie TRZY. Jak chcesz się wypłakać jak bardzo Cię nadal boli po siedmiu latach to znajdź sobie inne ramie. Fallout 4, jak już pisałem, jeżeli jedzie na kuponach to tylko tych które ma po F3 i NV a nie F1 i F2, ogarnij to proszę, chyba że to ja za dużo wymagam.

(OH wait, wydawało mi się czy pisaleś że już grasz?) bo to Fallout.

OH wait, premiera jest dzisiaj, a ja już grałem wczoraj wieczorem.* A nie ważne, przecież jak ktoś gra to musi kupić bo przecież z żadnych innych źródeł nie dostanie, a wszyscy źli ludzie siedzą w więzieniach.


*W sumie to nie wiem kiedy była, jest czy będzie premiera. Nie śledziłem zbytnio tematu, a źródła różnie podają. Dostałem linka, zainstalowałem, pograłem 2h i póki co gra jest taka jak pisałem, ale 60E na pewno bym nie wydał. Wyjdzie GOTY, potem będzie promocja za grosze, wtedy można się skusić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2015, 16:56:21 wysłana przez sztosz »

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 10, 2015, 16:55:37 »
Tak samo w przypadku Fallout rzesze kretynów kupią w ciemno pierwszego dnia (OH wait, wydawało mi się czy pisaleś że już grasz?) bo to Fallout.
Nazwanie kogoś kretynem tylko dlatego, że kupił grę jakiej oczekiwał, a jaka tobie się nie podoba, to chyba lekka przesada.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 10, 2015, 17:14:15 »
Cytuj
Kupując grę na premierę kupujesz to co obiecuje ci producent a nie to co faktycznie prezentuje sobą gra.
Po prostu pierdolisz tak że nawet goście którz regularnie skacza sobie z zebami do gardeł wspólnie uważają że najwyraźniej powinienes pokazać psychologowi na lalce gdzie Cię Bethesda źle dotykała.
Fallout nie zaczynał jako shooter - zgoda. Po kupieniu przez bethesde praw stał sie nim i chuja im w tym temacie zrobisz (chyba że masz dość kasy aby kupić całe studio i wyjebać na zbity pysk odpowiedzialnego za to gnojka)
Kupowanie w preorderze to też oklepany temat i raz za razem okazuje się że tak długo jak znajdą się jelenie którzy kupią dostateczna liczbe kopi korporacje nie przestaną sprzedawać w ten sposób łajna pakowanego w bardziej błyszczące pudełko niż to sprzedawane po premioerze. Z tym tez nic nie zrobisz tak długo jak nie przekupisz / nie bedziesz przewodzil dostatecznie dużej grupie polityków aby przepchnąć ustawe banujaca preordery czy cos podobnego (zalecam parlament EU, żeby bardziej dojebać korporacjom na wiekszym obszarze niż jeden kraj)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 10, 2015, 17:18:38 »
Nazwanie kogoś kretynem tylko dlatego, że kupił grę obietnice producenta jakich oczekiwał, to chyba lekka przesada.

oh, rly?
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 10, 2015, 18:39:44 »
Jedna rzecz to totalna porażka, do niektórych, "kluczowych", NPC możesz nawalać ile chcesz a i tak nie umrą :)

Ale cały "crafting" i modyfikacja zbroi już mi się bardzo podoba :) Mnogość opcji :D Możliwość naprawy Power Armour naprawdę mi się podoba :)

Jeszcze zauważyłem że słońce/księżyc porusza się skokowo. Cienie co parę sekund skaczą w bok zamiast płynnie się przesuwać :)

Ale niestety ogólnie UI, zarządzanie zasobami czy budowanie wioski to porażka. Jak chcesz wrzucić coś z ekwipunku do szafki czy innego pojemnika, to nie masz możliwości wrzucenia wszystkich śmieci, możesz co prawda sortować po wadze, nazwie itp, ale nie ma żadnego podziału, wszystkie przedmioty są w jednej tabeli. Interfejs jak zawsze chujowy Bethesda miała, taki ma. Trzeba poczekać na moderów ;)

 I tu się kończy moja zabawa z F4, szczerze wszystkim polecam wstrzymanie się z zakupem do póki nie pojawią się pierwsze łatki (bo podobno bugów jest od cholery). Ogólnie gra na poziomie F3 czy Skyrima, z tym że w miasteczkach/osadach możesz budować różne gdzie tylko się chce struktury (ściany, pompy, wieżyczki, łóżka, itd.)
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2015, 20:27:12 wysłana przez sztosz »

Pynio

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 10, 2015, 20:21:07 »
Panowie... o co ta kłótnia.

Wystarczy do produkcji Bethesdy podejść w ten sposób: Z nazwy jest to Fallout, ale tylko z nazwy.

Jestem kompletnym maniakiem F1 i F2 i to co widzę od części trzeciej wewnętrznie kłóci mi się w momencie kiedy widzę tytuł na ekranie. Kiedy "odetnę" historię i potraktuję to jako osobną serię - może być. Tak jest ze Skyrim, którego uwielbiam, mimo, że nie skończyłem. Jest to wszystko wewnętrznie spójne i nie mam "rozdwojenia" jak w przypadku serii Fallout.

Dla rozluźnienia: do obecnego Fallout należy podchodzić O TAK:

https://www.youtube.com/watch?v=gCYV8Y9Ywh8

Pierwsze zdanie zamiata pod dywan ;)

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 10, 2015, 21:02:42 »
Filip obudź się, mamy 2015 rok a nie 2008. Rozmawiamy o Fallout CZTERY a nie TRZY.
Ogólnie gra na poziomie F3

tard...
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 10, 2015, 21:06:25 »
Filip to ty jest skończony retard. Przede wszystkim, dlatego, że próbujesz się do mnie dopierdolić, ale robisz to tak nieudolnie, że zupełnie szczerze mi Ciebie szkoda. Naprawdę jesteś wyjątkowy :* Przez chwilę się nawet obawiałem, że się użeram z trollem, ale ty naprawdę nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 10, 2015, 21:36:35 »
Od rana próbowałem Ci uświadomić jedną prostą rzecz, gra jest overhyped i jest to taki sam shooter jak wcześniejsze fallouty Bethesdy.
Jedzie na popularności marki.
Kłócisz się ze mną cały dzień, przypierdalasz o wszystko (każesz pisać co niby spartolili...) a pod koniec dnia stwierdzasz, że radzisz wszystkim wstrzymać się z zakupem bo gra jest niedopracowana i bez modowania szkoda grać a wogóle to jest na poziomie F3.

To ja mam radę dla Ciebie weź się pierdolnij mocno i zacznij czytać co piszesz przynajmniej na te kilka postów wstecz.
 
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 10, 2015, 22:00:11 »
Od rana próbowałem Ci uświadomić jedną prostą rzecz, gra jest overhyped i jest to taki sam shooter jak wcześniejsze fallouty Bethesdy.
Jedzie na popularności marki.
Kłócisz się ze mną cały dzień, przypierdalasz o wszystko (każesz pisać co niby spartolili...) a pod koniec dnia stwierdzasz, że radzisz wszystkim wstrzymać się z zakupem bo gra jest niedopracowana i bez modowania szkoda grać a wogóle to jest na poziomie F3.

To ja mam radę dla Ciebie weź się pierdolnij mocno i zacznij czytać co piszesz przynajmniej na te kilka postów wstecz.

To ostanie zdanie to jest mantra którą sobie przed snem powtarzasz?

Zaczęło się od tego, że TY napisałeś: "No tak, przecież Fallouty to od zawsze były shootery...". Ja Ci grzecznie spróbowałem wytłumaczyć, że F1 i F2 robiła zupełnie inna firma, oraz że, [...]poza nazwą i że tak to ujmę "lore" nic gier Interplaya i Bethesdy praktycznie nie łączy[...].

To ty napisałeś że Fallout 4 został spartolony, cytuję "Nie wiem czy ty zauwazyles ale to że grę robi Bethesda to nie znaczy że mogą ją spartolić[...]". A ja chciałbym wiedzieć w jaki sposób spartolili twoim zdaniem tą grę. A ty później zacząłeś wylewać swoje gorzkie żale, że Bethesda nie zrobiła takie Fallouta jak Interplay, i że Bethesda i ogólnie zło całego świata, które wszystkim wmawia, że Fallouty to mają być shootery... w tym momencie zacząłem podejrzewać, że po prostu trolujesz, ale później jasno dałeś do zrozumienia że to nie trollowanie, tylko coś smutniejszego.

I tak, Fallout 4 jedzie na popularności marki! Zgadzam się w stu procentach. Jedzie na popularności marki jaką jest BETHESDA. Na popularności marki Fallout, ale tej popularności którą sobie zdobył F3. Każdy gracz wie jakie gry robi Bethesda. Ich gry mają miliony fanów.  Skyrim utrzymywał się długimi miesiącami w czołówce największej liczby graczy na Steami'e. A do F3 i F:NV nie mam statystyk, ale do tej pory mody były tworzone i patrząc po statystykach ilości ściąganych modów do tej pory dziesiątki tysięcy graczy w te gry grają. W Fallout 4 w chwili pisania tego postu grało na Steamie 445 264 osób (miało włączoną grę, a nie, że kupiło). To jest co najmniej pół miliona sprzedanych kopii pierwszego dnia tylko na peceta. Ty naprawdę myślisz, że te wyniki sprzedaży wynikają z tego, że ludzie słyszą "Fallout 4!" i sobie myślą: "Uh, oh, to na pewno będzie izometryczny, turowy RPG!".

Ty zrób lepiej to o czym pisałeś: "weź się pierdolnij mocno"!

Pynio

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 10, 2015, 22:16:00 »

No tak, przecież Fallouty to od zawsze były shootery...

Ja to zrozumiałem jako szyderę. Z powyższego zdania wynika mi, że Autor doskonale zdaje sobie sprawę, że poprzednie części Fallouta NIE były shooterami :) No ale ja się nie wpierd...

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 10, 2015, 22:23:39 »
No bo to było szyderstwo. Tylko tak ni w pięć ni w dziewięć rzucone. Właśnie o to się rozchodzi, że Filip szydzi z tego, że spodziewałem się że od tej strony F4 będzie FPS'em, skoro przecież F1 i F2 nie były shooterami. Tym samym obnażył, jak mi się wtedy wydawało, ignorancję, a jak się później okazało... ech, przecież widać ;)

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Fallout 4
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 10, 2015, 23:33:40 »
Zaczęło się od tego, że TY napisałeś: "No tak, przecież Fallouty to od zawsze były shootery...". Ja Ci grzecznie spróbowałem wytłumaczyć, że F1 i F2 robiła zupełnie inna firma, oraz że, [...]poza nazwą i że tak to ujmę "lore" nic gier Interplaya i Bethesdy praktycznie nie łączy[...].
Już ci kiedyś pisałem, że lubujesz się w głoszeniu truizmów ale żebyś zrozumiał więc "piszesz o rzeczach oczywistych czyli to o czym każdy wie".
Dobrze, że chociaż zauważyłeś że poza nazwą nic te gry nie łączy a skoro robią zupełnie co innego pod tą samą nazwą (bo to się sprzeda) mam prawo do tego się przypierdolić.

To ty napisałeś że Fallout 4 został spartolony, cytuję "Nie wiem czy ty zauwazyles ale to że grę robi Bethesda to nie znaczy że mogą ją spartolić[...]". A ja chciałbym wiedzieć w jaki sposób spartolili twoim zdaniem tą grę.
Naszczęści pod koniec dnia sam już mogłeś sobie odpowiedzieć na to pytanie   :D

Bethesda nie zrobiła takiego Fallouta jak Interplay
Cieszę się, że to rozumiesz. Sądziłem, że już to ustaliliśmy  ;D
Dużo razy jeszcze będziesz głosił takie prawdy objawione?  ;)

I tak, Fallout 4 jedzie na popularności marki! Zgadzam się w stu procentach. Jedzie na popularności marki jaką jest BETHESDA. Każdy gracz wie jakie gry robi Bethesda.

Tak Fallout to marka, warta kilkadziesiąt milionów $, wbij sobie to do głowy.
Bethesda też jest marką (zdziwiony?) , tak każdy gracz wie jakie gry robi Bethesda - zabugowane, sanboxy, z gównianą fabułą, które potem wszyscy modują bo każdy wie że da się to zrobić lepiej, no i z Fallouta zrobiła shootera
co już ustaliliśmy... prawda?

Tak właśnie napisałem wcześniej i nadal to podtrzymuję a Ty chyba do tej pory tego nie załapałeś. Przez moment wręcz twierdziłeś, że coś takiego jak marka produktu nie decyduje o zakupie i odbieraniu produktu przez konsumenta (nie chce mi się szukać cytatu). W tamtym momencie zacząłem się zastanawiać czy mam do czynienia z trollem czy poprostu z kretynem do kwadratu...
Ciesze się że teraz po raz kolejny w tej dyskusji przeczysz sobie,tym razem dostrzegając że marka produktu jest ważna, oznacza to że nie jesteś kretynem do kwadratu ale niestety jesteś trollem który zrobi wszystko aby postawić na swoim w dyskusji.

Ty naprawdę myślisz, że te wyniki sprzedaży wynikają z tego, że ludzie słyszą "Fallout 4!" i sobie myślą: "Uh, oh, to na pewno będzie izometryczny, turowy RPG!".
Nic takiego nie pisałem, Bethesda zachowała się jak typowe korpo chcące zarobic jak najwięcej $$ a więc upraszczając produkt i dopasowując go to panujących trendów "łatwo szybko i bez myślenia". Czy osiągneli cel? TAK. Czy zrobili grę na miarę pierwowzorów? NIE (i nie chodzi o to że grafika nie jest izometryczna, bo pewnie byś to napisał , lol)

No bo to było szyderstwo. Właśnie o to się rozchodzi, że Filip szydzi z tego, że spodziewałem się że od tej strony F4 będzie FPS'em, skoro przecież F1 i F2 nie były shooterami.

Wiesz, jestem pewien że tak naprawdę o co chodziło, załapałeś dopiero po poście Pynia  ;D
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?