Autor Wątek: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]  (Przeczytany 94242 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 27, 2015, 16:37:02 »
Poczytaj sobie o zwrotach których używasz bo najwyraźniej ich nie rozumiesz.
Chcesz być fajny ale Ci nie wychodzi  :D

LOL. Żenująco się bronisz umieszczając cytaty z Wiki. Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem to co sam zacytowałeś to zrozumiałbyś jak bardzo się ośmieszyłeś :D
Poza tym takimi zabiegami nie rozmydlisz faktu, że nie przedstawiłeś żadnej argumentacji na obalenie mojej tezy, że tanie GTC pochodzi głównie z kradzieży. Obrażanie kogoś jest argumentem ostatecznym w erystyce i jak pogratulowałeś mi głupoty to już było wiadomo, że nie masz żadnych argumentów żeby odnieść się merytorycznie do mojego posta.

Po pierwsze. Nie staraj się edukować tu ludzi pod kontem kultury bo zawszę Cię sprowadzą do ziemi. Po prostu mają dużą wprawę. Żeby nie było sam jestem ponoć trolem ];)
Co do gry to równie zajmującą robotą co kopanie jest handel. Nie wydokowując z Jita można bardzo szybko zdobyć więcej niż na kopaniu. Wystarczy chwilkę po obserwować rynek i pomyśleć. 

Po pierwsze nie próbuję edukować, ale oczekuję minimum kultury w kontaktach. Zwracam się do innych tak, jak mógłbym zwrócić się do kogoś kogo szanuję i tego samego oczekuję. Może Filip Bonn reprezentuje taką kulturę, że spokojnie gratuluje np swojej dziewczynie "głupoty", jeśli się z nią nie zgadza. Nie wiem, nie znam go. Ja jednak jestem nieco nieprzywykły do takich tekstów.
Po drugie - jeśli już zakładacie podforum "noob garden" po to, żeby dawać rady "poobserwuj rynek i pomyśl' to jest to właśnie trolling. Nowy gracz nie wiedzący nic o świecie przychodzi z pytaniami i dostaję radę "poobserwuj i pomyśl"? Zmieńcie nazwę forum na "Loża szyderców" i będzie OK.

Nara, idę obserwować rynek. I pomyśleć <rotfl>

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 27, 2015, 16:49:11 »
A ta kłótnia to o coś poważnego czy tylko żeby pokazać który mądrzejszy?...  :-X

Przepraszam że pytam, ale się pogubiłem w tym słowotoku  :-[
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 27, 2015, 17:06:38 »
Po drugie - jeśli już zakładacie podforum "noob garden" po to, żeby dawać rady "poobserwuj rynek i pomyśl' to jest to właśnie trolling. Nowy gracz nie wiedzący nic o świecie przychodzi z pytaniami i dostaję radę "poobserwuj i pomyśl"? Zmieńcie nazwę forum na "Loża szyderców" i będzie OK.

Nara, idę obserwować rynek. I pomyśleć <rotfl>

1. EvE wymaga od graczy samodoskonalenia. Nikt nikogo nie będzie prowadzał za rączkę. Możesz dostać rady o charakterze ogólnym - i te otrzymałeś.
2. "Poobserwuj i pomyśl" to na standardy marketu EvE adekwatna porada. Nie ma opracowanych stałych trade route'ów. Nikt nie sprzeda Ci także swoich pomysłów... powód jest prosty, jak zaczniesz robić to co ja, to moje zyski spadną.
3. Póki co ludzie odpowiadają na Twoje pytania, więc noob garten spełnia swoje założenia.

Poza tym takimi zabiegami nie rozmydlisz faktu, że nie przedstawiłeś żadnej argumentacji na obalenie mojej tezy, że tanie GTC pochodzi głównie z kradzieży.
Nigdy nie widziałem na allegro tak tanich GTC, by ich pochodzenie tłumaczyć kradzioną kartą kredytową. Widziałem tanie plexy, ale to jest całkowicie inna bajka. Obawiam się, że w tej kwestii się mylisz.

cortey

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 27, 2015, 19:52:46 »
Odnośnie kluczy na Allegro itp. to nie pochodzą one w 99% z kradzionych krat kredytowych jak sugerujesz. I mylisz się twierdząc że firmy takie jak CCP nie sprzedają kodów innym podmiotom gospodarczym. Sprzedają a jakże. Przykładów jest wiele. Starczy podać keye.pl, fabryka kluczy czy inexus i masę innych polskich oraz zagranicznych firm, które nabywają klucze właśnie od firm takich jak CCP w hurtowych ilościach po niższych cenach, a następnie je odsprzedają. Chyba nie sądzisz, że te firmy pozyskują klucze  z kradzionych CC? Gdyby tak było to raczej  nie działałyby na rynku oficjalnie od kilku dobrych lat nie sądzisz?

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 27, 2015, 20:36:08 »
1. EvE wymaga od graczy samodoskonalenia. Nikt nikogo nie będzie prowadzał za rączkę. Możesz dostać rady o charakterze ogólnym - i te otrzymałeś.
2. "Poobserwuj i pomyśl" to na standardy marketu EvE adekwatna porada. Nie ma opracowanych stałych trade route'ów. Nikt nie sprzeda Ci także swoich pomysłów... powód jest prosty, jak zaczniesz robić to co ja, to moje zyski spadną.

W sumie masz rację. Chyba powinienem podziękować za taką radę. Faktycznie można ją bardzo skutecznie wykorzystać. Dzięki.  :)
W sumie jesteście równe chłopaki i dam Wam też dobrą radę skąd brać plexy i GT. Otóż najlepiej jest obserwować prawdziwy rynek, myśleć i wykorzystywać okazje. Pozwoli Wam to na zarobienie nie tylko na plexy, wirtualne statki kosmiczne, ale i na jak najbardziej realne mercedesy, wille, a jak będziecie dobrze główkować, to nawet odrzutowce i najprawdziwsze na świecie promy kosmiczne. To może dość ogólna rada, ale sami rozumiecie, życie wymaga samodoskonalenia i nikt Was nie będzie prowadził za rączkę, ale wierzę, że dacie sobie radę. Nie musicie dziękować :)

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 27, 2015, 20:58:22 »
Morti zdecyduj się, albo chcesz sam odkrywać grę i popełniać swoje błędy, albo chcesz prowadzenia po sznurku.

Rada byś zajrzał na market zamiast gapić się w skałki była jak najbardziej wartościowa. A że oczekujesz gotowego rozwiązania to już nie problem Herezji.

I ociekanie sarkazmem w niczym Ci nie pomoże. Adapt or die.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 27, 2015, 21:10:58 »
Jeśli mogę Doom Cię o coś poprosić to ... warto między innymi ten wątek gdzieś "przykleić" do działu NoobGarden aby nowi gracze nie musieli szukać wskazówek po całym forum ale i zarazem wiedzieli, że nie ma tzw "złotego środka" na wszystko w grze. Warto jak Qulko napisał samodoskonalić się i szukać własnego miejsca w grze.

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 27, 2015, 22:43:01 »
Dam Ci kolego konkretną rade: co zrobić, żeby zarobić na statek i nie kopać. Grasz jak mówisz 4 dni i cały Twój majątek to 10kk. Okej jest od czego zacząć. Twoim celem w tej grze jest osiąganie maksymalnej ilości funu na godzinę. Chcesz mi powiedzieć, że patrząc na Venture wiszący nad skałą osiągasz swój fun/godzinę? Jeśli tak nie czytaj dalej. Jeśli nie profesor Ulf poleca:

Misje od agentów Security.

Na początek misje lvl 1. Na każdej stacji jest zakładka Agents i wyszukiwarka agentów. Wyszukaj agenta frakcji/korporacji jaka Ci pasuje. Udaj się we wskazaną lokalizację i weź misje. Można mieć kilka na raz. Misje do gra pve czyli strzelasz do npc. Zaleta misji jest jedna. Skille do walki i misji potrzebne bedą Ci całą gre. Skille do kopania? Tylko na alcie. Latając na misje oswajasz się z walką, ustawieniami overwiev, kontrolowaniem odległości do celu i fitowaniem statku . Czyli rozwijasz się  kierunku tego co będziesz robił przez większość życia  Eve. Minusem misji jest relatywnie niskie zarobki, powtarzalność i schematyczność. Leć w miejsce A zabij x czerwonych krzyżyków wróć do miejsca startu. Boring. Robienie misji lvl 1 pozwoli Ci zarobić i wyskillować krążownik do misji lvl 2 i 3. Podniesie standing do zaprzyjaźnionych frakcji i obniży dla wrogich (uważaj na to!).  Jeśli się uprzesz możesz skillami podnieść ilość zarbianych Loyalty Points. Czas mija, masz coraz więcej potrzebnych skilli i są coraz lepsze. W końcu kiedy uważasz się już za Wojownika Przestrzeni przed którym czerwone krzyżyki sikają w swoje czerwone majty przychodzi czas na:

Latanie w Milicji i/lub eksploracja w low sec

Istnieje kilka polskich korporacji milicyjnych. Przyjmą Cię (nikt tu nie cierpi na nadmiar pilotów, ale na Miecz Pana zadzieranie ze "starymi" na starcie kariery to nie jest najlepszy pomysł) . Latając z nimi nauczysz się cholernie wielu rzeczy. PVP  małej skali, relatywnie tanie statki do spadania i miliony LP które przerobisz na iski w łatwy sposób. Cud, miód i orzeszki. Tylko poszukaj jakiegoś normalnego korpa, a nie bandę frajerów która żeruje w ostabowanych frytkach. Bedąc dumnym Asem Milicji masz również okazję do eksploracji i zarabiania w ten sposób. Co to jest eksploracja, jak to się je i dlaczego tak drogo odsyłam do youtube. Jest tam pierdyliard filmików na ten temat.

Mam nadzieję, czujesz się odrobinę mądrzejszy i mój wysiłek pisania tego na telefonie nie poszedł na marne. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dodatkowe nie bój się użyć prywatnej wiadomości.

Pozdrowienia.

teatime

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Korporacja: chcę pozostać anonimowy
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 28, 2015, 12:31:42 »
[TS] Filip Bonn : MortimerPL  0:1 
MortimerPL tak trzymaj. Nie daj się. Widać, żeś mądryś 

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 02, 2015, 16:37:40 »
Kilka informacji o tym co robię i co planuję

Po pierwsze primo: - wiem, że kopanie jest nieopłacalne, ale nie utrzymywałem, że jest. Niewątpliwie jest to najszybsza i najprostsza droga do zdobycia kapitału na dalszy rozwój ekonomiczny. Walką na razie nie jestem zainteresowany, bo jest to oczywiście sposób na zdobywanie doświadczenia, ale też na finansową stagnację. Przy moich umiejętnościach kopania i możliwościach czasowych poświęconych wyłącznie na kopanie wychodzi, że na kopaniu w najlepszym wypadku jestem na minus 450 mln. Niemniej na misjach security jest się w plecy o wiele bardziej -700 mln ? Więc to w ogóle porażka. Moim podstawowym celem na chwilę obecną jest taki rozwój postaci, który umożliwi mi zarabianie na początek 1mld miesięcznie i myślę, że jestem w stanie osiągnąć taki dochód w ciągu 2-3 miesięcy.
Po drugie primo: nie lubię szczypać się z kasą w grze. Dlatego o ile gra oferuje sensowny model ekonomiczny, to staram się wyzyskać go do swoich celów, tak aby (tu przykład z EVE) - przed zakupem kolejnego lepszego statku wstrzymywał mnie brak niezbędnych skilli, a nie brak kasy. Dlatego kupiłem na zadupiu kilka coraxów, opchnąłem je na Jicie i zostawiłem sobie jeden, którym będę latał na misjach security dla zabawy.
Po trzecie primo ultimo: zostanę w EVE na dłużej. Kupiłem GT na 6 mies, wiec troszkę pogram

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 02, 2015, 16:43:42 »
Po trzecie primo ultimo: zostanę w EVE na dłużej. Kupiłem GT na 6 mies, wiec troszkę pogram

Cytując klasyka : grozisz nam?

 ;D :P
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 02, 2015, 16:57:06 »
na kopaniu w najlepszym wypadku jestem na minus 450 mln. Niemniej na misjach security jest się w plecy o wiele bardziej -700 mln ? Więc to w ogóle porażka.

Nie wiem jak Ty to policzyłeś no ale ok. Jedna misja w hi sec to mniej więcej 15 - 20mln licząc bounty, złom i LP.

Zastanów się czy "granie" po to żeby zarobić kasę po to żeby opłacić grę by grać następny miesiąc by znów zarabiać ma coś wspólnego z przyjemnością. Imo nie ma, a już na pewno nie na starcie.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 02, 2015, 17:22:44 »
- xxx baniek w plecy w porównaniu z czym? ???
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 02, 2015, 18:06:17 »
W tej grze jest coś takiego jak koszty stałe. Cena miesiąca gry to ok. 900 mln (PLEX). Jeśli więc strzelam do skałek w kosmosie i farmię w ten sposób 500 MLN to znaczy że dokładam do tej fantastycznej zabawy 400 mln. Kupić plexa po to, żeby strzelać do skałek w kosmosie to trzeba być idiotą niezłym fanem takiej zabawy. Jednak fakty są takie, że dla noobów operacje na rynku są niedostępne, gdyż wymagają kapitału, który potem można zainwestować zarówno w środki trwałe (statki), majątek obrotowy (towar w celach spekulacyjnych) lub wartości niematerialne (umiejętności), które później posłużą do zarabiania pieniedzy. Dla mnie kopanie na początek ma same zalety - brak nakładów inwestycyjnych, brak kosztów (amunicja/utracone statki), brak zaangażowania (kopię i jednoczesnie czytam tutoriale, przeglądam market, czytam opisy skilli i wyposażenia itd)

Nie wiem jak Ty to policzyłeś no ale ok. Jedna misja w hi sec to mniej więcej 15 - 20mln licząc bounty, złom i LP.

Zastanów się czy "granie" po to żeby zarobić kasę po to żeby opłacić grę by grać następny miesiąc by znów zarabiać ma coś wspólnego z przyjemnością. Imo nie ma, a już na pewno nie na starcie.

Ja tam w ofertach od agentów widzę 60k-100k. Chyba zapomniałeś, że moja postać ma dopiero 10 dni i spotykam agentów 1 lvl. Chyba że o czymś nie wiem, to podaj mi prosze nazwisko agenta w hajseku, który na lvl1 daje 15 mln.

Odnośnie drugiej części wypowiedzi - ta gra przyciąga ludzi nie przez super strzelankę, wysublimowaną strategię, ale z powodu całkowicie unikatowego systemu ekonomicznego. Ja przede wszystkim chcę poznać jak najlepiej ten system, a dopiero potem "poszczelać". Zresztą jak już rozwinę swoja postać na tyle, że będę generował miesięcznie zadowalające zarobki, to kupię starter packa z boostem do skilli, dam nowej postaci komplet implantów i po dwóch miesiącach będę miał niezłego killera. I na tej drugiej postaci będę skrzętnie wykorzystywał rady bardziej doświadczonych w PVP. Natomiast obecny ludzik ma być tylko dostawcą ISKów. Taki mam pomysł na grę i to zamierzam robić.

Cytując klasyka : grozisz nam?
;)
:P

??? WTF?
A powinienem? Na razie nie jestem do nikogo wrogo nastawiony, choć intuicja mówi mi, że zebrałem już troszkę złej karmy :D
Niemniej jeśli są groźby to nie ode mnie :D

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 02, 2015, 18:43:02 »
W tej grze jest coś takiego jak koszty stałe.

Jedyne koszty stałe jakie znam w tej grze to koszty utrzymania biura korporacyjnego na stacji, ale to też się zmienia no i Ciebie raczej nie dotyczy.

Ja tam w ofertach od agentów widzę 60k-100k. Chyba zapomniałeś, że moja postać ma dopiero 10 dni i spotykam agentów 1 lvl. Chyba że o czymś nie wiem, to podaj mi prosze nazwisko agenta w hajseku, który na lvl1 daje 15 mln.

Jeżeli przez następne 2 miesiące chcesz robić misje lvl1 to hmm, no nie zabronię ;)

Odnośnie drugiej części wypowiedzi - ta gra przyciąga ludzi nie przez super strzelankę, wysublimowaną strategię, ale z powodu całkowicie unikatowego systemu ekonomicznego. Ja przede wszystkim chcę poznać jak najlepiej ten system, a dopiero potem "poszczelać". Zresztą jak już rozwinę swoja postać na tyle, że będę generował miesięcznie zadowalające zarobki, to kupię starter packa z boostem do skilli, dam nowej postaci komplet implantów i po dwóch miesiącach będę miał niezłego killera. I na tej drugiej postaci będę skrzętnie wykorzystywał rady bardziej doświadczonych w PVP. Natomiast obecny ludzik ma być tylko dostawcą ISKów. Taki mam pomysł na grę i to zamierzam robić.

I spoko, popieram. Sugeruję tylko żebyś nie nastawiał się na to że na początku zarobisz te 900mln na plexa bez ponoszenia gigantycznych wyrzeczeń które Cię tylko zniechęcą.

@Puszek lepiej już go wpiszcie na listę. Przedłuża konto, chce robić pvp więc prędzej czy później pojawi się w provi ;)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 02, 2015, 19:13:55 »

@Puszek lepiej już go wpiszcie na listę. Przedłuża konto, chce robić pvp więc prędzej czy później pojawi się w provi ;)
Herezje waćpan piszesz...w Provi się nie robi żadnego PVP  :-X
Nie wiem skąd te dziwaczne informacje.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 02, 2015, 20:02:02 »
Jedyne koszty stałe jakie znam w tej grze to koszty utrzymania biura korporacyjnego na stacji, ale to też się zmienia no i Ciebie raczej nie dotyczy.

PLEX. Żeby mieć w ogóle zmartwienie utrzymania biura musisz mieć dostęp do gry - czyli PLEXa. 900 mln miesięcznie, czyli na samego plexa trzeba zarobić 30 mln dziennie. Dopiero powyżej tego kosztu stałego zaczynają się prawdziwe zarobki. Ja postawiłem sobie za cel stworzenie jakiegoś mechanizmu rynkowego, który mi pozwoli na zarabianie w grze, a nie płacenie za kopanie skałek. Kopanie to najlepszy sposób na gromadzenie kapitału jak dla mnie na tę konkretną chwilę.


I spoko, popieram. Sugeruję tylko żebyś nie nastawiał się na to że na początku zarobisz te 900mln na plexa bez ponoszenia gigantycznych wyrzeczeń które Cię tylko zniechęcą.

Nie nastawiam się, że od razu, bo jak sobie poczytałem troszkę, to już zapchałem kolejkę uczenia skillów na 37 dni do przodu. Zanim nie zrobię tego co uważam za kluczowe w moim pomyśle na łatwą kasę muszę tylko czekać. Kopanie skałek to proces w tle. Z reguły kopię w Hajseku w 0.9. W tym samym czasie EVEopedię i czytam, albo przeglądam towary na rynku. Jak słyszę że "The asteroid has depleted" to przełączam okno i klikam w lasery, a potem wracam do czytania. Równie dobrze mógłbym czytać siedząc w hangarze w Jicie. Kopanie to ekstra kasa zarabiana podczas nauki. To naprawdę nie jest dla mnie jakieś poświęcenie, bo czas wykorzystuję w inny sposób. BTW - przeczytałem wątek o stawianiu posów koło baniek i nie zrozumiałem ani słowa. Naprawde jestem noobem i nic, ale to absolutnie nic nie wiem o świecie. Uczę się.

@Puszek lepiej już go wpiszcie na listę. Przedłuża konto, chce robić pvp więc prędzej czy później pojawi się w provi ;)

Piękne zdrobnienie :D
Co to jest provi?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 02, 2015, 21:46:16 »
PLEX. Żeby mieć w ogóle zmartwienie utrzymania biura musisz mieć dostęp do gry - czyli PLEXa. 900 mln miesięcznie, czyli na samego plexa trzeba zarobić 30 mln dziennie.

Jak nie chcesz się znudzić w tej grze to lepiej na początek płacić realna kasą, bo polegniesz, jak już Ci pisano. To tak dla wiedzy, bo już pisałeś, że wykupiłeś abonament na 6 miechów. Jak będziesz ogarniał i się dobrze ustawisz, to jest to wystarczający okres, by zarobić na plexa i być na dużym plusie. Musisz jednak pamiętać, iż grubość kabzy zależy tez od wieku postaci. Są wyjątki i profesje, gdzie skile nie są az tak istotne i młodzian tez gruba kasę wyciągnie, ale to chyba nadal tylko wyjątki.



Cytuj
Z reguły kopię w Hajseku w 0.9.

gdzie masz tylko velda i scord. Chyba jednak jak już się kopie lepiej siedzieć w 05 lub 07 (byle nie pod low sekiem), gdzie wybór skalek większy i zarobek (co do zasady) wyższy, choć nadal gówniany. Tylko trzeba mieć te dronki i najlepiej już barkę.

Cytuj
BTW - przeczytałem wątek o stawianiu posów koło baniek i nie zrozumiałem ani słowa. Naprawde jestem noobem i nic, ale to absolutnie nic nie wiem o świecie.

Jak siedzisz w HI to do niczego, Ci się to nie przyda. Jak już się wybierzesz dalej, to pewnie wcześniej zdążysz skumać 9szczególnie ze czytasz).

Cytuj
Co to jest provi?

Providence. Ale tu nie fraht amarski a region 0.0 w EVE.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 02, 2015, 22:58:46 »
Providence. Ale tu nie fraht amarski a region 0.0 w EVE.

Zależnie od interpretacji oznacza on jedyną ostoję cywilizacji w 0.0, gdzie mieszkańcy nie są do Ciebie z automatu wrogo nastawieni lub wypięte, nagie pośladki.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 02, 2015, 23:13:49 »
Dzięki za odpowiedzi o providence. Na razie nie mam czym polecieć do provi :D

gdzie masz tylko velda i scord. Chyba jednak jak już się kopie lepiej siedzieć w 05 lub 07 (byle nie pod low sekiem), gdzie wybór skalek większy i zarobek (co do zasady) wyższy, choć nadal gówniany. Tylko trzeba mieć te dronki i najlepiej już barkę.

jak pisałem to kopię na afku, więc w 0,5 jest dla mnie zbyt niebezpiecznie :)
Natomiast co do wyboru minerałów, to minerały z 0.0 też spokojnie można znaleźć w hajseku, jeśli człowiek odrobinę uważniej się rozejrzy.

BTW - co trzeba zrobić żeby otrzymać kontakty do agentów 2 lvl? Zależy to od standingu? zdobytych LP?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 03, 2015, 00:12:09 »
jak pisałem to kopię na afku, więc w 0,5 jest dla mnie zbyt niebezpiecznie :)


Braka i combat dronki.

Cytuj
BTW - co trzeba zrobić żeby otrzymać kontakty do agentów 2 lvl? Zależy to od standingu? zdobytych LP?

trzeba mieć odpowiednio wysoki stand do korporacji, z której jest agent (lub całej frakcji). A standa do koropracji nabijasz robiąc dla niej misje. Dlatego jak temat teraz zlejesz, to choćbyś sobie maraudera wyskilował, to bez odpowiedniego standa i tak będziesz musiał od misji lev. 1 zaczynac.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 03, 2015, 00:34:24 »
PLEX. Żeby mieć w ogóle zmartwienie utrzymania biura musisz mieć dostęp do gry - czyli PLEXa. 900 mln miesięcznie, czyli na samego plexa trzeba zarobić 30 mln dziennie.

No możesz to sobie tak liczyć i orać to w grze po kilka godzin dziennie przez x dni, albo zarobić złotówki w 2, 3 godziny. Co kto woli ;)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 03, 2015, 01:15:00 »
No możesz to sobie tak liczyć i orać to w grze po kilka godzin dziennie przez x dni, albo zarobić złotówki w 2, 3 godziny. Co kto woli ;)

No właśnie problem polega na tym że w zasadzie nic nie robię tylko czytam jak co działa. I wymyśliłem mechanizm rynkowy, który teoretycznie pozwala zarobić bardzo duże pieniądze w ciągu bardzo krótkiego czasu. Jest to możliwe przy doborze konkretnych skilli i wyposażenia. Na razie skilluję i jak wyskilluję to będę wiedział, czy to rzeczywiście zadziała. Jak patrzę na rynek, to wygląda że tak (i wydaje mi się, że nie jestem oryginalny i przynajmniej jedna osoba to robi co wymyśliłem), ale mogę się mylić bo nic nie wiem o świecie i mogłem zwyczajnie nie doczytać. Traktuję to raczej jako wyzwanie intelektualne niż sposób zaoszczędzenia kasy. Gdybym szczypał się na każdego plexa, to nawet bym nie pomyślał o robieniu drugiej postaci.

To teraz kolejna porcja pytań
Jak wygląda odpowiedzialność kontraktowa przewoźnika za cargo. Przykładowo - mam do przewiezienia towar o wartości 100mln ze stacji A do B. Zgłasza się chętny. Po drodze zabijają go piraci cargo jest stracone. Czy przewoźnik jest mi coś winien? :D

Barki są dość miękkie (może poza procurerem). natomiast kompletnie nie wierzę w skuteczność uzbrojenia. Te dronki może są dobre na 0,7 i pithi arrogator, ale nie wiem co czai się w pasach asteroidów w 0.0. Da się to zabić dronkami? No i kolejne pytanie - jak wlecę do providence to nie zostanę od razu zastrzelony??  ;D

Jak zmienić koroporację na inną NPC. Jestem w State War Academy (noob corp) i jest tam podatek 10%. Zerknąłem do korporacji, która jest właścicielem Jity. Jest to Caldari Navy z biurem na Perimeter II i podatkiem 0%. Nie znalazłem jednak na księżycu żadnego biura żeby się tam zapisać. Coś nie tak zrobiłem, czy może akurat do tej korporacji nie można się zapisać? Jak wejść do korporacji NPC z zerowym podatkiem? (nie szukam na razie korporacji z ludźmi, bo nie mam czasu na jakieś takie wspólne granie, chcę zrealizować kilka moich pomysłów)

W ramach poprawiania sobie standingu zacząłem robić misje. Pytanie - czy wzrost standingu do agenta/korporacji zależy od tego czy misja została wykonana z nagrodą dodatkową za krótki czas, czy może jest niezależny od tego i po zaakceptowaniu mam 5 dni/tydzień (nie pamiętam)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2015, 04:38:47 wysłana przez MortimerPL »

Sin Om

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kris Karoth
  • Korporacja: Stay Frosty.
  • Sojusz: A Band Apart.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 03, 2015, 05:53:26 »
Jak wejść do korporacji NPC z zerowym podatkiem? (nie szukam na razie korporacji z ludźmi, bo nie mam czasu na jakieś takie wspólne granie, chcę zrealizować kilka moich pomysłów)
Nie da się. Możesz założyć swojego korpa i ustawić tam podatek na zero. Na Twoim miejscu jednak rozważyłbym Unseen Academy.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 03, 2015, 07:16:02 »
Jak wygląda odpowiedzialność kontraktowa przewoźnika za cargo. Przykładowo - mam do przewiezienia towar o wartości 100mln ze stacji A do B. Zgłasza się chętny. Po drodze zabijają go piraci cargo jest stracone. Czy przewoźnik jest mi coś winien? :D

Możesz na przesyłkę ustawić "ubezpieczenie". To kwota jaką płaci ją osoba która bierze taką przesyłkę. Po dostarczeniu jej na miejsce kwota wraca do kuriera, a w przypadku niepowodzenia, czyli po okresie jaki wyznaczyłeś na transport dostajesz ją na konto.

Barki są dość miękkie (może poza procurerem). natomiast kompletnie nie wierzę w skuteczność uzbrojenia. Te dronki może są dobre na 0,7 i pithi arrogator, ale nie wiem co czai się w pasach asteroidów w 0.0. Da się to zabić dronkami? No i kolejne pytanie - jak wlecę do providence to nie zostanę od razu zastrzelony??  ;D

w hi secu wystarczą dronki, w 0.0 trzeba sobie wymyślić inną taktykę na npc ;) Co do provi to jest to o tyle specyficzny region w 0.0 że tubylcy nie będą od razu strzelać, co nie znaczy że reszta osób które tam przebywają potraktuje Cię inaczej niż cl treningowy. Bezpieczniej będziesz miał w dowolnym innych 0.0 gdzie mieszkańcy na twój widok będą spieprzać na najbliższą stację.. Chyba że znów trafisz na przelatujący gang.

W ramach poprawiania sobie standingu zacząłem robić misje. Pytanie - czy wzrost standingu do agenta/korporacji zależy od tego czy misja została wykonana z nagrodą dodatkową za krótki czas, czy może jest niezależny od tego i po zaakceptowaniu mam 5 dni/tydzień (nie pamiętam)
Te bonus jest bonusem i nie ma wpływu na stading.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 03, 2015, 10:52:50 »
Dzięki za odpowiedzi

Nie da się. Możesz założyć swojego korpa i ustawić tam podatek na zero. Na Twoim miejscu jednak rozważyłbym Unseen Academy.

Dzięki za zaproszenie. Z przyjemnością, ale na drugiej postaci. Zależy mi na możliwości swobodnego poruszania się po galaktyce, a UA angażuje się w wojny, więc to mogłoby zaszkodzić moim planom.

Jak rozumiem po uzyskaniu wysokiego standingu wobec korporacji da mi dostęp do agentów wyższych poziomów. Jaka metoda podnoszenia standingu wobec korporacji jest bardziej efektywna: robienie wielu misji u jednego agenta, czy może robienie misji u wielu agentów?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2015, 13:04:35 wysłana przez MortimerPL »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 03, 2015, 13:20:16 »
Bez znaczenia.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 03, 2015, 14:07:57 »
Przy czym sprawdź skille z działu Leadership. O ile pamiętam jest tam taki który przyspiesza wzrost standingu dla korporacji dla której dłubiesz misje. No i znany skill Security Connections podwyższający zarobek LP za misje. 

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 03, 2015, 14:56:04 »
Bzdura... to w social nie lidership ;)

I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 03, 2015, 15:12:30 »
Jeszcze taka uwaga apropo kopania. Mając już w miarę dobre skile do rafinacji co do zasady bardziej Ci się opłaca zmielić rudę i sprzedać to co zmielone, niż sprzedawać kamyki bezpośrednio ukopane. Jednak przy rafinacji na stacji pobierany jest "podatek". Dlatego "podatek" a nie podatek (bez cudzysłowu), bo korp npc, do którego należy stacja nie pobiera Ci isków z walleta, a po prostu dostajesz mniej rudy po rafinacji. Maksymalny podatek to chyba 5%. Ale im wyższy stand masz do korporacji npc, do której należy stacja, tym ten podatek jest mniejszy. Bodajże przy standzie +6 z hakiem podatek wyniesie już 0%. Dlatego jak i kopiesz, i robisz misje, to najlepiej mielić rudę w stacji, która należy do tej samej korporacji npc, dla której robisz misje. Pamiętaj tylko by rafinowac to na stacjach co mają rafinery na 50% (zdecydowana większość), a nie 32%.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 03, 2015, 15:20:38 »
Bzdura... to w social nie lidership ;)

O cholera... to sprawdź social nie leadership :D Bynajmniej coś tam jest na pewno!!

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 03, 2015, 19:12:51 »
Jeszcze taka uwaga apropo kopania. Mając już w miarę dobre skile do rafinacji co do zasady bardziej Ci się opłaca zmielić rudę i sprzedać to co zmielone, niż sprzedawać kamyki bezpośrednio ukopane.

To akurat nie prawda. Po pierwsze trzeba mieć prawie wymaksowane skille i standing do korpa (tego na czyjej stacji będziesz mielił) na tyle wysoki żeby tax = 0% Po drugie, od kiedy nie trzeba mieć rurki do kompresji minerałów, to większość woli kupować rudę i ją sobie na posie skompresować, bo skompresowaną o wiele łatwiej do 0.0 czy do W - Space przewieźć (przelecieć?  8) ). Prawie zawsze ceny przedstawiają się tak: skompresowana ruda > ruda > minerały

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 04, 2015, 00:39:21 »
o dzięki za odpowiedzi. A jak kompresować rudę?
Widziałem na markecie Compressed Veldspar, ale nie doczytałem jak coś takiego uzyskać?

BTW - rzygam misjami security.
1. Poleć zabij krzyżaków
2. Poleć zabij krzyżaków i przywieź DNA szefa
3. Poleć zabij krzyżaków i zniszcz bazę
4. Poleć zabij krzyżaków i uratuj zakładników
i tak 30 razy. Doszedłem już do tego że u jednego agenta zrobiłem wszystkie misje po 3 razy........ <paw>

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 04, 2015, 07:04:04 »
o dzięki za odpowiedzi. A jak kompresować rudę?
Widziałem na markecie Compressed Veldspar, ale nie doczytałem jak coś takiego uzyskać?

BTW - rzygam misjami security.
1. Poleć zabij krzyżaków
2. Poleć zabij krzyżaków i przywieź DNA szefa
3. Poleć zabij krzyżaków i zniszcz bazę
4. Poleć zabij krzyżaków i uratuj zakładników
i tak 30 razy. Doszedłem już do tego że u jednego agenta zrobiłem wszystkie misje po 3 razy........ <paw>

Prawdziwy pro-misjonarz ratuje damselkę z burdelu 10 razy dziennie. A ona nigdy nie ma dość.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 04, 2015, 08:13:52 »
Prawdziwy misjonarz to robi misje semi afk. Taka np. Gila nie wymaga bóg wie jakich skilów a w większości przypadków wystarczy orbitę dobrze ustawić, wypuścić drony i wrócić do oglądania filmu ;) Od misji nudniejsze jest chyba tylko kopanie :P

Kompresja: http://wiki.eveuniversity.org/Reprocessing#Compression