Autor Wątek: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]  (Przeczytany 94269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 15, 2015, 19:13:27 »
Chłopie, albo szybko zmądrzejesz, albo tylko trochę wolniej powędrujesz do grona ludków, co wszędzie gdzie się da piszą, jaka to ta gra jest nudna, porąbana, zrąbana, nieprzystępna i w ogóle całkiem z dupy.
Twój problem to nie to, że chcesz coś zrobić po autorsku i według własnego pomysłu, a to, że zlewasz, tudzież nie rozumiesz rad podstawowych, bez stosowania których nigdy za wiele nie osiągniesz. Przynajmniej nie w rozsądnym czasie. W tej grze naprawdę było wiele osób, które pomimo młodego wieku swojej postaci i niewielkiego doświadczenia miały tyle talentu, że były w stanie się wybić wysoko. Też w ten sposób, że zrobiły sobie gruby wallet. Nie mniej jednak by to osiągnąć, te osoby starały się nie być na bakier ani z mechaniką gry, ani z jej modelem ekonomicznym. A Ty masz to głęboko w dupie i potem masz pretensje do świata, że Ci nie wychodzi. A kwintesencją tego był ten post, co go skasowałeś, gdzie przedstawiłeś swoje "wyniki  badań" ekonomii EVE i jej autorska diagnozę (a skąd się biorą tanie PLEXY na e-bayu to chyba do tej pory nie masz pojęcia).
Jakbyś czytał uważnie rady jakie tu dostałeś to po pierwsze, jeśli chcesz mieć szybko gruby wallet, to nie zaczynałbyś od kopania. To była jedna z pierwszych i podstawowa rada, jaką dostałeś w tym wątku. Ale  Ty się uparłeś, że jednak będziesz kopać. Skoro tak, to Twój wybór. Nikt na siłę nie będzie Cię od tego odciągać. Dlatego dostałeś sugestię byś poszedł w exhumery, skoro już kopiesz, bo skoro Ci na ISKach zależy, to dopiero wówczas zyski z kopania jakieś będą. Jakieś a nie wielkie (przynajmniej w przeliczeniu isk/h porównując do innych form zarobku). Nikt nigdzie Ci tu nie napisał, że sobie w miesiąc kopania zarobisz na plexa i kupisz nyxa za resztę. Nikt Ci też nie napisał, że do tych exhumerów dojdziesz jeszcze na trialu, czy zaraz po aktywowaniu konta (nie mniej barki t1 robi się już całkiem szybko).
Twoje podejście do gry wygląda niczym próba ujebania tytana w 5 minut noobshipem. Nie słuchasz tego, że się nie da tylko próbujesz, a potem masz pretensje, że z grą coś jest nie tak, bo Ci się nie udało, a przecież miałeś swoją własną autorską i zajebistą taktykę walki z nim.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Sin Om

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kris Karoth
  • Korporacja: Stay Frosty.
  • Sojusz: A Band Apart.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 15, 2015, 19:57:28 »
Natomiast faktem jest, że nie przyjmuję bezdyskusyjnie wszystkich rad jakie otrzymuję. Wiem, że może być to ciężkie do zrozumienia, ale wynika to z mojego podejścia do wielu spraw w życiu. Otóż ja nie bardzo daję się łapać na mechanizm wpływu o nazwie "społeczny dowód słuszności". To że wszyscy coś robią wcale nie znaczy, że mają rację, albo że jest to najlepszy sposób. Robiąc to co wszyscy osiągnę taki efekt jak wszyscy.

Na rakietowe statki też bedziesz wkładał lasery bo jednak byc może zadziała lepiej niż rakiety? :)

Z tego co zauważyłem każdy sposób na szybki zarobek został już w tej grze odkryty, więc raczej warto słuchać starszych stażem.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 15, 2015, 20:52:19 »
zdecyduj się na jakąś jedną wersję. Albo prawdą jest, że nic nie wiem i jeszcze długo nie będę wiedział: Albo na "pasywnych sposobach zarabiania" powinienem już trzepać kasę że ho ho
1. Nic nie wiesz i długo nie będziesz wiedział.
2. 1b miesięcznie to cholernie realne przy farmieniu w określony sposób. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że to dolna granica. Dlatego patrz punkt 1.

Gdybym nie był skromny jak myszka, to czytając rady, że nie powinienem handlować, tylko racić fregatką, to mógłbym zacząć podejrzewać, że boisz się konkurencji.   >:D
Pokory.

Podziękuję za udział w tej dyskusji, niech się męczą bardziej cierpliwi i miłosierni.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2015, 21:09:32 wysłana przez qlko1 »

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 15, 2015, 21:20:41 »
Sorki Dux, nie wiem, czy jesteś przekonany, że masz dar przewidywania przyszłości, czy może w tym zakresie korzystasz z porad  wróżek, ale niezależnie od przyczyny jesteś w błędzie. Nie wiesz co będzie. Nie wiesz co planuję, co robię, co zrobię i przede wszystkim nie wiesz, czy powędruję do jakichśtam ludków, czy może jednak nie. Proszę więc daruj sobie opowiadanie o mojej przyszłości.

Wbrew temu co się wielu z Was wydaje to czytam uważnie rady. To, że użyteczność niektórych oceniam jako znikomą dla mnie osobiście, to inna sprawa. Nie chodzi tu o brak zrozumienia zasad gry jak niektórzy tu sugerują, ale własnie o zrozumienie sensu Waszych wypowiedzi. To tak konkretnie. Dostalem radę "nie kop, strzelaj do krzyżaków". Spoko, rozumiem. Więcej kasy zarobię strzelając do krzyżaków. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Ale jak rzucimy okiem po raz drugi, albo trzeci, albo czwarty, to wcale już to nie jest takie pewne.

Gdzieś na forum (może nawet tym - nie chce mi się szukać) przeczytałem taką wypowiedź - cytuję z pamięci - "Jeśli chodzi o zarabianie to najlepiej jest racić. Można z tego wyciągnąć 50 mln/h niezależnie od umiejętności gracza"
Czyli te rady, żeby robić misje, strzelać do krzyżaków w 0.0 - "bo to najlepszy zarobek" - są radami żeby zarabiać 50 mln/h. Tyle i nie więcej. Jeśli się porówna z kopaniem we flocie - 13 mln/h to rzeczywiście jest to znacznie lepszy pomysł. Niemniej jako pomysł na zarabianie jest naprawdę chujowy. Po pierwsze nie da rady w ten sposób zarobić jakichś większych pieniędzy, a jeśli miałbym ochotę kupować Plexy za ISKi, to codzienne strzelanie do krzyżaków przypominałoby raczej odrabianie pańszczyzny, a nie zabawę. Po drugie mnie interesuje taki sposób zarabiania, który pozwoliłby zarobić mi 3-5b miesięcznie przy nakładach czasowych 1-2h. I pod tym kątem analizuję sobie rynek EVE. Wg mnie jest to możliwe. Oczywiście nie dla wszystkich, bo jakby wszyscy zrobili to co ja planuję, to zyski by spadły. Dlatego strzelanie do krzyżaków zostawiam strzelcom, a ja zamierzam zająć się działalnością handlową. A dlaczego teraz wolę kopać, a nie strzelać? Odpowiedź jest prosta - wyskillowanie kopacza zajmuje ok. tydzień. Mining IV, Barka i jazda. Po tygodniu można sobie kopać w HS i skillować handel. Natomiast skillowanie gościa co będzie racił w 0.0 zajmuje miesiące. Poza tym jest jeszcze jeden aspekt, na który nie zwróciliście uwagi - kopię na AFKu czytając fora/wiki/eve university. Poznaję mechanikę gry. Dla Was jest to wszystko znane i jasne, natomiast ja naprawdę jestem nowym graczem. Tyle że wiem już na tyle dużo, że widzę, że strzelanie do krzyżaków jest w zasadzie tak samo dobrą radą jak kopanie - tzn jest to pomysł na zarabianie z wbudowanym szklanym sufitem.

Podsumowując - Wasze rady, dawane zapewne ze szczerego serca, mogą być użyteczne jeśli ktoś by chciał zrobić sobie konto takie jakie zrobiliby sobie weterani gdyby jeszcze raz zaczynali grać. Niemniej ja nie chcę mieć takiego konta, które jest świetne do zarabiania 50 mln/h. Chcę mieć lepsze. Jaśniej nie umiem napisać.

@Sin Om
Po co ta złośliwość?

@qlko1
google: sarkazm

BTW: całkiem zabawne jest to, że noob zadaje pytanie a zamiast odpowiedzi może dowiedzieć się co będzie wiedział albo co będzie robił w przyszłości.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2015, 21:46:25 wysłana przez MortimerPL »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 16, 2015, 07:56:24 »
Zapętliłeś się mój drogi. Już to pisali tutaj, ale powtórzę: po co pytasz skoro wiesz lepiej? 3-5b przy nakładzie czasowym 1, 2 godziny to ty nie będziesz robił przez najbliższy rok. Jeżeli masz zamiar płacić od razu iskami za grę jak pisałeś na początku to przez najbliższe 2, 3 lata ;)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 16, 2015, 08:16:29 »
Morti
" To takie myślenie "skoro jestem słaby, to zaczaję się koło podstawówki i skopię jakiegoś dzieciaka, aż mu kredki z tornistra wypadną". Pisałem kilkakrotnie, że do pvp chcę zrobić drugą postać. Czy to takie trudne w zrozumieniu? "
Tylko że ty jesteś też koleszką z podstawówki i nie jest w twoim przypadku ujmą naklepać tego dzieciaka. Powiem ci szczerze większość rad które tu dostałeś to rady ludzi z elite polisz komiunity ;) Praktycznie każda rada była poparta kilkuletnim doświadczeniem wielu ludzi którzy nią rozkminiali przez lata.
Dostajesz rady od Komica, GlassCutter, qlko1 i wielu innych graczy którzy nie są z pierwszej łapanki jak to mówił nasz kolega :)
Wypadało by podziękować i jeśli masz inne zdanie po prostu grać po swojemu
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 16, 2015, 09:24:25 »
hehe, wiedzialem, ze wchodzenie w dyskusje z gosciem ktory ma w nicku xxxxPL. jest glupie... no ale
experyment uwazam za nieudany.
EOT
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwiec 16, 2015, 09:39:20 »
...bo jakby wszyscy zrobili to co ja planuję, to zyski by spadły.

Rozumiem że po raz tysięczny próbujesz wynaleźć koło  ;D
Mortimer... ta gra istnieje od lat kilkunastu, przewinęło sie przez nią dziesiątki tysięcy ludzi, sama mechanika zarabiania isków nie zmieniła się od wielu lat, owszem, były i są zmiany, ale są to zmiany kosmetyczne... sama mechanika gospodarki jest wciąż ta sama. Kilkunastu łebskich facetów opracowało najlepsze sposoby "gry na giełdzie", kilka tysięcy do doszlifowało... przypomnę - wiele lat temu.
Do tego muszę Cię zmartwić, Ty też tu jesteś kolejnym, który ledwie co liznął gry i jest święcie przekonany że w EVE nikt nie zna zastosowania koła... no i wynajdował to koło, tylko najczęściej było ono kwadratowe... :-X
Jeśłi uważasz że miesięcznym charem z pustym walletem w ciągu miesiąca rozkręcisz taki interes że będziesz mógł plexami utrzymać co najmniej dwa... Mogę Ci życzyć tylko powodzenia... i nie, ten sardoniczny uśmiech to tylko efekt ukąszenia insekta na którego mam uczulenie, taki grymas mi sie zrobił na gębie  ;D
Powtórzę to po innych - rady które tu dostałeś były radami ogólnikowymi a nie "zmuszanie" do swego stylu gry, stwierdzenie "zostaw kopanie weź sie za krzyżyki" było jak najbardziej trafne, mając miesięcznego chara, jest to jedyny sposób na START. Mając jakiekolwiek skille i jakiś wkład możesz zacząć rozwijać biznes. Z pustym walletem, a taki bedziesz miał kopiąc Venture bez skilli, będziesz mógł jedynie dalej snuć rozważania i teorie.
Jedyne co mi się rzuciło w oczy w tym temacie, to to, że nie interesują Cię żadne porady, chcesz sie po prostu powymądrzać :) Nie wiem czy Ci ktoś mówił, ale żadna mniemanologia, nawet stosowana, nie jest mądrzejsza od wieloletniej praktyki i konsumpcji własnych zębów  ;D

EDYTA:
Mam dla Ciebie zajebisty sposób pasywnego zarabiania, nie potrzeba do tego żadnego wkładu własnego ingame, czasu ani skilli - kupuj plexy za real kasę i sprzedawaj za iski :D Parę stówek miesięcznie i jesteś obrzydliwie bogaty  ;D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2015, 11:15:23 wysłana przez VonBeerpuszken »
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 16, 2015, 13:38:57 »

EDYTA:
Mam dla Ciebie zajebisty sposób pasywnego zarabiania, nie potrzeba do tego żadnego wkładu własnego ingame, czasu ani skilli - kupuj plexy za real kasę i sprzedawaj za iski :D Parę stówek miesięcznie i jesteś obrzydliwie bogaty  ;D

O - i to jest bardzo dobra rada. Co więcej widzę że ilość skillpointów nie ma znaczenia, żeby ten biznes prosperował. A żeby stworzyć odpowiednie zaplecze do tego biznesu, to można sprzedać nerkę. Wtedy można sporo zarobić w EVE.

Okej chłopaki. Dzięki za rady. Szkoda że skupiliście się na radach (o które nie prosiłem) a nie na odpowiadaniu na pytania (które zadałem). Ja doceniam rady, od elity EVE, ale mimo wszystko nie do końca tego oczekiwałem. No cóż. Idę dalej wymyślać kwadratowe koła.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 16, 2015, 14:22:00 »
No cóż. Idę dalej wymyślać kwadratowe koła.

Sorry spóźniłeś się, nie tylko wymyślone, nawet zastosowane w praktyce :-X

[youtube]http://youtu.be/LgbWu8zJubo[/youtube]
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 16, 2015, 22:00:58 »
[...] a nie na odpowiadaniu na pytania (które zadałem)[...]
A na które pytania nie dostałeś odpowiedzi, jeśli można spytać?

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwiec 17, 2015, 16:46:59 »
Jego tekst miał brzmieć "na pytania które zadałem nie dostałem odpowiedzi jakiej oczekiwałem i jaką sobie zmyśliłem, a skoro fakty przeczą teorii tym gorzej dla faktów". Użył skrótu myślowego...

Edycja: Miałem się nie rozpisywać ale mnie zatrzęsło i muszę się wygadać. Powiem Ci tak kolego graczu. Pierwszą postać założyłem tak dawno temu, że już nie pamiętam kiedy to było. Jako, że jestem kijowym graczem i co zacznę grać to albo mnie real kopie w dupę, albo koledzy ciągną do innych tytułów (jakoś EVE ich przeraża) to większość wiedzy czerpie od tych ludzi z forum i gry. Obserwuje to polskie community EVE od tak dawna, że też już nie pamiętam jak długo i jedno o nich da się powiedzieć na pewno! W żadnej (żadnej!!) grze MMO nie ma tak chętnych do pomocy świeżakom grupy graczy jak polscy gracze EVE. Gdzie nie spojrzysz albo się nie zwrócisz każdy (poza cholernie nielicznymi wyjątkami) Ci pomoże. Zaczynając od korporacji szkoleniowych UA, Akademii Milicyjnej (jak istniała) po dowolny polski korp w grze. Pomagają, szkolą, uczą, finansują, organizują eventy i roamy. A potem przychodzi taki MortimerPL, zadaje pytania, odpowiedzi które dostaje ma w dupie i wymyśla tajny plan podbicia galaktyki szczając swoją arogancją na wszystkich z góry. Skoro tak wolna droga facio! Idź i pokaż nam tu wszystkim jaki kozak z Ciebie. Masz plan ponoć to go kur... zrealizuj w ciszy i spokoju, a potem pochwal się efektami. EOT dla mnie.

Sorki trochę mnie ruszyło...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2015, 17:07:18 wysłana przez Ulf Nitjsefni »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwiec 17, 2015, 20:32:15 »
Przypomniało mi się że kiedyś na centrali był już taki z PL w nazwie i razem z kolegami mieli wywrócić polskie community do góry kołami. Też mieli plan i tak dalej, nawet gotową ekipę starych wyjadaczy z innych mmo :-X
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwiec 19, 2015, 16:48:52 »
A na które pytania nie dostałeś odpowiedzi, jeśli można spytać?

Widzę, że jesteś jednym z niewielu ludzi, którzy czytają moje posty ze zrozumieniem, a nie odpowiadają na swoje wyobrażenia o tym co piszę. Gdyby choć połowa ludzi czytała ze zrozumieniem to ani ja nie musiałbym 3 razy prosić o odpowiedzi na zadane pytania. Ani nie dostawałbym porad, o które nie prosiłem, ani te porady nie byłyby sprzeczne z tym co zamierzam zrobić (vide: skilluj exhumery).
Napisałem wprost, że uważam, że kopanie to droga donikąd, i jest to dla mnie tylko sposób zabicia czasu w skillowaniu cech, które uważam za bardziej istotne dla mojego pomysłu rozwoju postaci. Co więcej - pisałem wielokrotnie że kupię na afku czytając fora i wikipedię. Ale nie - niektórzy wywiedli równie błędny co nieuzasadniony wniosek, że zamierzam nawet za pół roku latać venturką. No ręce opadają. Zamiast odpowiedzi dostaję jakieś emocjonalne porady, żebym wypierdalał (tak w skrócie taka jest treść)

Jego tekst miał brzmieć "na pytania które zadałem nie dostałem odpowiedzi jakiej oczekiwałem i jaką sobie zmyśliłem, a skoro fakty przeczą teorii tym gorzej dla faktów". Użył skrótu myślowego...

Edycja: Miałem się nie rozpisywać ale mnie zatrzęsło i muszę się wygadać. Powiem Ci tak kolego graczu. Pierwszą postać założyłem tak dawno temu, że już nie pamiętam kiedy to było. Jako, że jestem kijowym graczem i co zacznę grać to albo mnie real kopie w dupę, albo koledzy ciągną do innych tytułów (jakoś EVE ich przeraża) to większość wiedzy czerpie od tych ludzi z forum i gry. Obserwuje to polskie community EVE od tak dawna, że też już nie pamiętam jak długo i jedno o nich da się powiedzieć na pewno! W żadnej (żadnej!!) grze MMO nie ma tak chętnych do pomocy świeżakom grupy graczy jak polscy gracze EVE. Gdzie nie spojrzysz albo się nie zwrócisz każdy (poza cholernie nielicznymi wyjątkami) Ci pomoże. Zaczynając od korporacji szkoleniowych UA, Akademii Milicyjnej (jak istniała) po dowolny polski korp w grze. Pomagają, szkolą, uczą, finansują, organizują eventy i roamy. A potem przychodzi taki MortimerPL, zadaje pytania, odpowiedzi które dostaje ma w dupie i wymyśla tajny plan podbicia galaktyki szczając swoją arogancją na wszystkich z góry. Skoro tak wolna droga facio! Idź i pokaż nam tu wszystkim jaki kozak z Ciebie. Masz plan ponoć to go kur... zrealizuj w ciszy i spokoju, a potem pochwal się efektami. EOT dla mnie.

Sorki trochę mnie ruszyło...

Mnie trochę ruszyło, że znowu nie dostałem odpowiedzi na pytania, ale rady, o które nie prosiłem. Jak widzisz arogancję w moich postach, to ochłoń proszę i przeczytaj na spokojnie swojego posta, bo drzazga w oczu bliźniego i tak dalej.

Ponieważ tylko Sztosz zauważył, że kilkakrotnie prosiłem o udzielenie odpowiedzi, to bardzo chciałbym mu podziękować, że tak pozytywnie wybił się z polskiego community, które tak trafnie scharakteryzował Ulf Nitjsefni.

Pytania z poprzedniej strony wątku (bo na tej to już jest tylko flejm i mniej lub bardziej zakamuflowany hejt do mnie):

Ok, kolejne pytania nooba:

1. Jak warpuję do jakiegoś celu (brama, stacja) to czasem ląduję całkiem blisko i momentalnie skaczę/dokuję, a czasem kilkanaście kilometrów od celu. Czy ta odległość jest uzależniona od jakiejś charakterystyki statku lub umiejętności pilota, czy to po prostu odzwierciedlenie losowości. Jeśli to kwestia cechy/umiejętności to proszę o podanie jakiej, bo mam wrażenie, że od tego może zależeć przeżywalność  ;)

2. Drugie pytanie dotyczy security statusu. Spotkałem osobę w systemie 0,9 z security status -10. Osoba ta poczynała sobie dość swobodnie - jak przy mnie skillowała 2 graczy, to przestałem się przyglądać, tylko czmychnąłem do bazy. Patrzyłem na lokal i oczywiście ta osoba miała migającą czerwoną czaszkę. Siedziała w tym systemie przez w sumie 15 minut i w tym czasie ta czerwona czaszka zapalała się i gasła kilka razy. I teraz moje pytanie - jak to możliwe, że concord jej nie ustrzelił? Jak to możliwe że osobie tej zniknął status "criminal"? Czy security status poniżej -5 rzeczywiście jest problemem poza brakiem dostępu do agentów?

3. Eksploracja - jak znajdę sobie jakąś anomalię, to jest ona widoczna dla wszystkich w systemie. Wystarczy kliknąć skaner i jeśli przeze mnie jest odkryta to każdy ją widzi, right? Pytanie - czy jest jakiś sposób ukrycia własnoręcznie namierzonej anomalii?

[...]
Thanks from the mountain za ansery

Odpowiedzi nie znalazłem. Były insynuacje, że jestem głupi (powinienem szybko zmądrzeć), że nic nie wiem o grze i jeszcze długo nie będę wiedział, były wróżby i przepowiednie co będę mówił i robił za pół roku w EVE lub poza nią, a także analiza jakie konsekwencje i przyczyny może mieć umieszczenie liter PL w moim nicku. Niewątpliwie Ulf Nitjsefni napisał prawdę mówiąc, że żadne środowisko MMO nie traktuje tak świeżaków. Potwierdzam - nic takiego nie przydarzyło mi się na żadnym innym forum w noob section. Aha. No i oczywiście jestem trollem, bo nie chcę zrobić tego co wszyscy uważają za JEDYNY sposób grania, tylko coś innego samodzielne. Interesują mnie odpowiedzi na pytania o mechanikę gry, a nie powtarzanie w kółko "zabijaj krzyżaków".

I na koniec pytanie z dzisiaj - czy można podejrzeć skille/kolejkę dwolnego gracza? Np. moją? Bo jeśli tak to rozumiem, że oczywiście opinie, że "miotam się w skillowaniu, a nie zdecydowałem się na jakąś jedną rzecz i w konsekwencji stoję w miejscu" jest wygłoszone na podstawie analizy mojego konta. Jeśli jednak nie macie dostępu do mojej kolejki skillów i zrobionych skillów, to bardzo bym prosił o nie mówienie o tym co skilluję na podstawie własnych wyobrażeń o tym. ok?

Sin Om

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kris Karoth
  • Korporacja: Stay Frosty.
  • Sojusz: A Band Apart.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwiec 19, 2015, 17:03:02 »
Kilkanaście kilometrów od bramy, czy też stacji, lądujesz jak lecisz na autopilocie.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwiec 19, 2015, 18:03:15 »
Concord nie strzela za złego ssa, tylko navy (czy tam milicja npc). Concord bije tylko za czerwoną czaszkę (czyli stary "global"). NPC strzelają tylko do statków, nie do podów (ponoć nie dotyczy to drifterów), więc nawet jak rozwala takiemu shipa, to nadal pozostanie delikwent w systemie (chyba, że spoduje go inny gracz).

Anomalie i inne lokacje są widoczne tak samo dla wszyskich. Te, które masz na skanerze jako możliwe do wwarpowania na nie od razu bez skanowania, tak samo widzą inni gracze. Te które musisz najpierw wyskandować, oni też to zrobić muszą. Jak zrobisz to pierwszy, to dla nich nie ma to znaczenia. Muszą wywalić proby albo by znaleźć lokację albo Twój statek. Inaczej nie wlecą.

Bez Twojego API nikt nie zobaczy kolejki Twoich skilli. Musisz najpierw podac je komuś lub na jakiejś stronie, gdzie można mieć podgląd do skili graczy (np. eveboard). Wniosek jak i co prawdopodobnie skilujesz wywiedziono z Twoich wypowiedzi. Sorry pytań.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwiec 19, 2015, 18:13:50 »
Mortimer aż przeleciałem 3 poprzednie strony wątku, bo w moim sklerotycznym umyśle zostało wspomnienie jakobym odpowiadał na twoje pytania. Tylko wiesz, gdzieś tak około 3 strony tego wątku wszyscy machnęli ręką, bo ileż można razy czytać pretensje że nasze odpowiedzi na Twoje pytania nie zgadzają się z Twoją wizją? Każdy tu odpowiadając na pytanie przemysa tam rady które mają Cię odwieść od popełniania typowych błędów które popełnia większość nowych graczy, a Ty to odbierasz jako atak (?) na swoją osobę. Wiesz czemu? Bo czytamy takich pytań masę raz na 2 tygodnie od ciągle nowych osób, przez ostatnie kilka lat.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwiec 19, 2015, 18:55:55 »
Dzięki za odpowiedzi.

Concord nie strzela za złego ssa, tylko navy (czy tam milicja npc). Concord bije tylko za czerwoną czaszkę (czyli stary "global"). NPC strzelają tylko do statków, nie do podów (ponoć nie dotyczy to drifterów), więc nawet jak rozwala takiemu shipa, to nadal pozostanie delikwent w systemie (chyba, że spoduje go inny gracz).


Hm.. A co powoduje znikanie czaszki? Rozumiem że rozwalę innego gracza poza 0.0, to dostaję czerwoną czaszkę. Czy jest coś jeszcze co daje czaszkę? I co zrobić, żeby ją zgasić po kilku sekundach? (widziałem takie rzeczy i bardzo mnie to zaciekawiło) I widziałem to nie tylko jeden raz, ale wiele razy. Jak przewożę coś to patrzę na locala i czasem właśnie zwracam uwagę na to co się dzieje z nosicielami czaszki. Widziałem to u graczy z kilkuletnim stażem.
Poza tym kolejne pytanie - jak gasić czaszkę?

Jakie są skutki ujemnego SS?


Anomalie i inne lokacje są widoczne tak samo dla wszyskich. Te, które masz na skanerze jako możliwe do wwarpowania na nie od razu bez skanowania, tak samo widzą inni gracze. Te które musisz najpierw wyskandować, oni też to zrobić muszą. Jak zrobisz to pierwszy, to dla nich nie ma to znaczenia. Muszą wywalić proby albo by znaleźć lokację albo Twój statek. Inaczej nie wlecą.

Jesteś absolutnie pewny? Moim zdaniem tak nie jest.
Kiedy wlatuję do systemu lowsec gdzie kopię, używam skanera i patrzę czy już są namierzone anomalie. Jak gracze rozrzucą sondy i namierzą coś, to też to widzę i mogę warpnąć się tam na sępa i kopać z nimi, mimo iż wcześniej nie widziałem tej lokacji. Pytanie jest czy można temu zapobiec. Na 99% jestem przekonany, że jest tak jak napisałem. Jeśli uważasz że błądzę, to zrobię eksperyment i będę skanował o różnych porach ten sam system z tego samego miejsca. Jak się robi screenshoty i gdzie one lądują? próbowałem zrobić zrzut do programu graficznego i nie mogłem.

Bez Twojego API nikt nie zobaczy kolejki Twoich skilli. Musisz najpierw podac je komuś lub na jakiejś stronie, gdzie można mieć podgląd do skili graczy (np. eveboard). Wniosek jak i co prawdopodobnie skilujesz wywiedziono z Twoich wypowiedzi. Sorry pytań.

Well...
Załóżmy więc że interpretacja poszła nieco zbyt szeroko. Dla opornych powtórzę. Poznaję świat i mechanizmy nim rządzące. Na pierwszym koncie zamierzam zarabiać pieniądze. Jak można się domyślić chodzi tu o połączenie skilli industrialnych i handlowych. Kopanie i strzelanie do krzyżaków to moim zdaniem droga donikąd. Na dodatek to jest dokładnie to samo. Nie ma żadnej różnicy między strzelaniem do kamieni, a strzelaniem do stateczków. Oba zadania są tak samo wymagające intelektualnie.

Niedługo będę robił postać do walki. I tu chciałbym prosić o radę. Jaki statek mam wyskillować i z jakim wyposażeniem. Z tego co widziałem popularne są Nagi. Czy mogę prosić o mapę skilli co powinienem umieć, żeby być flotowym pilotem Nagi?

@GlassCutter - wybacz, nie odpowiem na Twojego posta ale to nie chodzi o "olanie", "arogancję", czy może "lekceważenie". Po prostu odpowiadając musiałbym przywoływać konkretne wypowiedzi, które moim zdaniem sporo przekroczyły netykietę, co zapewne spowodowałoby że autorzy znowu by się uaktywnili, co zaowocowałoby zapewne kolejnymi inwektywami, jak i moimi złośliwymi komentarzami i szyderą. A to jest coś czego chcę uniknąć. Po prostu szanujmy się. Ja na komentarz "głupio robisz" się nie obrażam, bo działania sobie można oceniać dowolnie. Dla jednych jedno jest głupie, dla drugich co innego. Ale jak ktoś pisze "jesteś głupkiem", to ja to już odbieram jako atak personalny. A ponieważ jestem dobrze zaprawiony w bojach na forum to nie mam kłopotu z pokazaniem co sądzę o takich wypowiedziach bez obrażania interlokutorów. Mniej emocji więcej rozmowy o konkretach plz.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwiec 19, 2015, 19:20:01 »
Znikanie "czaszki" powoduje czas. I tylko on. Przy czym nie sa to sekundy ale 15 minut (chyba, ze przed jej zniknięciem znowu przeskrobiesz, to wtedy on się resetuje i znowu zaczyna odliczanie od 15 min.). Masz czaszki dwojakiego rodzaju: żółtą (suspect) i czerwoną (criminal). Otrzymujac czerwona w hajseku (tudzież wskakując z taka do hajseka) dostajesz wpierdol od concordu. Czaszka żółta znaczy tyle, że inny gracz może Cię atakować bezkarnie (przynajmniej powinien móc). Przydział czaszek jest rożny w HS i Low. HSu za bardzo nie znam, ale chyba tam juz za atak na statek dostajesz czaszkę czerwona (chyba, ze miałeś prawo do niego strzelać). W LS podział jest prosty. Za strzelanie do statku masz czaszkę żółtą. Za strzelanie do jaja czaszkę czerwoną. Są jednak wyjątki. Jeśli masz aktywną czaszkę czerwoną i ostrzelasz jakiś statek, to ona się resetuje, tak jakbyś znowu dostał criminala. Z drugiej strony jak zaatakujesz jakiś statek (dostając suspecta - żółta czacha) i ten gracz odpowie ogniem, to nawet za zabicie mu jaja nadal będziesz miał tylko suspecta (a z żółtą czacha możesz wlecieć do HS, tylko uważać na innych graczy). Różnica między czacha żółtą a czerwona jest jeszcze taka, że za czerwona bardziej spada Twój ss.
Żółta czachę dostajesz też, gdy ktoś aktywuje na Tobie killrighta (by mógł to zrobic musisz najpierw kogoś rozwalić "niezgodnie z prawem").
Zły ss wpływa na swobodę latania po HSie i agresję od innych graczy. Jak ss spadnie ci poniżej - 50 to na overwiew pojawiasz się pod kolorem czerwonym i każdy ma prawo Cie zabić zawsze i wszędzie bez jakichkolwiek konsekwencji.
Zły ss powoduje tez atak navy w hs. Ale ona jest dość powolna. W systemach 1.0 trzeba uważać ale przez takie 0.5 to i bsem wywarpisz do następnego gejta, nim navy zdąży Cie zlockować i zacząć strzelać. Kłopoty z navy zaczynają się rożnie w zależności od ss systemu. W 1.0 zaczyna strzelać juz jak masz więcej jak -2.0. W 0.9 potrzeba miec mniej jak -2,5, dalej 0.8 - 3,0, 0.7 -3,5, 0.6 -4,0 i 0.5 -4,5.

Sygnatur jestem absolutnie pewien.
Jedna tylko uwaga, ale nie do sygnatur a milicyjnych misji w LS. Ich nie ma na skanerze (tak jak normalnych misji). Ale jak gracz, który ją wziął warpnie na pocket takiej misji, to w systemie pojawia sie beacon, na który może warpnąć każdy (pojawia sie on też przy aktywacji milicyjnych plexów - caldari/minmatar/amarr/gallente large/medium/small/novice coś tam - ale te w przeciwieństwie do misji są jako lokacje na skanerze pokładowym każdego gracza, co wleci do systemu.
Poza w/w przypadkami nigdy nie wiesz czy anomalia została już namierzona. Chyba, że w środku kogoś spotkasz, albo będą tam jakieś wraki.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwiec 19, 2015, 19:54:06 »
Ważna sprawa a propos "czaszek". To czy ktoś ma czaszkę czy nie, to jaki ma kolor, czy miga ikonka czy nie to wszystko zależy od tego jak Ty sobie ustawisz to w  opcjach overview. Nie wiem jak jest domyślnie, ale chyba migająca czaszka oznacza coś innego niż nie migająca, i też co innego się dzieje w high, co innego w low, a co innego w null. W skrócie to co napisał Dux w tabelce:

http://wiki.eveuniversity.org/Crimewatch

Sin Om

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kris Karoth
  • Korporacja: Stay Frosty.
  • Sojusz: A Band Apart.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 19, 2015, 21:05:37 »
Niedługo będę robił postać do walki. I tu chciałbym prosić o radę. Jaki statek mam wyskillować i z jakim wyposażeniem. Z tego co widziałem popularne są Nagi. Czy mogę prosić o mapę skilli co powinienem umieć, żeby być flotowym pilotem Nagi?
Choć  sam pomysł szkolenia sie pod jeden i do tego tak duży statek wydaje mi sie ciut poroniony, napiszę co ja robię. Jak mi się jakis statek podoba i chcę nim spróbować polatać, najpierw przegladam killboard a potem market, żeby sprawdzić, jakich skili mi brakuje i co muszę wyszkolić.

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 19, 2015, 23:06:24 »
Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnie czaszek - żeby coś widzieć na overview to trzeba być w bezpośredniej bliskości gracza który rozrabia. Ja jak coś się działo, to w miarę możliwości czmychałem jak Filip w konopie. Tak więc nie widziałem gracza na overwiew. Niemniej patrzyłem na lokala i tam działy się dziwne rzeczy. Gracz świecił migającą czachą przez parę chwil. Po 2-3 minutach czaszka znikała. Potem znowu się zapalała na kilkanaście sekund. I tak kilka razy. Prawdopodobnie migająca czacha na lokalu znaczy co innego niż w overview.

Dzięki za talbelkę.

Odnośnie postaci do walki
Właśnie przeglądałem sobie killboardy i zauważyłem, że Nagi są dość popularne. Drugą opcją, którą rozważam, to Tengu, którego wyskillowanie jest chyba jeszcze bardziej czasochłonne. To może zadam pytanie - w jakim statku można udać sie do korpa 0.0, żeby tam być w ogóle przydatnym? No chyba nie we fregacie?

xanowron

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xanowron
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 20, 2015, 00:20:07 »
Odnośnie postaci do walki
Właśnie przeglądałem sobie killboardy i zauważyłem, że Nagi są dość popularne. Drugą opcją, którą rozważam, to Tengu, którego wyskillowanie jest chyba jeszcze bardziej czasochłonne. To może zadam pytanie - w jakim statku można udać sie do korpa 0.0, żeby tam być w ogóle przydatnym? No chyba nie we fregacie?

Jak chcesz postacią skillowaną od zera być w czymś przydatny (i nie być mrówką we blobie złożonym z 500 osób, bez obrazy dla mrówek) to właśnie wybierz fregatę/deskę/max cruza.
Po czym wnosisz, że nagi/tengu są popularne? Jaki corp w 0.0 Cie interesuje? Jakie pvp chciałbyś uprawiać?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 20, 2015, 00:49:53 »
Naga będzie wymagała całego stada skilli pobocznych (elektronika, napęd itd) nie tędy droga.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 20, 2015, 17:35:39 »
Naga będzie wymagała całego stada skilli pobocznych (elektronika, napęd itd) nie tędy droga.

Dlatego pytam o mapę skilli. Generalnie z tego co pooglądałem to są skille defensywne oparte na Inteligencji i Pamięci, oraz ofensywne oparte na percepcji i sile woli. Plan jest taki, żeby pierwszym skillem na nowej postaci była cybernetyka. Następnie remap na INT 29 i MEM 29 punktów z implantami +5. Następnie odpalenie cerebral accelerator +3. Robię wszystko oparte na MEM i INT, a następnie remap na WIP i PER. W ten sposób w miarę szybko można wyskillować postać, która będzie sobie już nieźle radziła w jednym statku. To i tak pewnie zajmie kilka miesiecy, ale będzie zdecydowanie tańsze niż kupienie dobrego pilota na bazarze, co również rozważałem, ale kupienie pilota za 20 PLEX-ów wydaje mi się ekstrawagancją  ;)

Jakby ktoś był tak miły i napisał mapę skilli do Nagi, to byłbym wdzieczny.

Jak chcesz postacią skillowaną od zera być w czymś przydatny (i nie być mrówką we blobie złożonym z 500 osób, bez obrazy dla mrówek) to właśnie wybierz fregatę/deskę/max cruza.
Po czym wnosisz, że nagi/tengu są popularne? Jaki corp w 0.0 Cie interesuje? Jakie pvp chciałbyś uprawiać?

Nie wiem jakie są PVP. Po prostu popatrzyłem na to czym lata elita tego forum i przyjąłem że się znają na rzeczy i idą po najmniejszej linii oporu - tzn wybierają najlepsze statki do PVP, a nie najgorsze. Otóż gracze z tego forum chętnie latają Nagami, co widać w ich linkach do killboardów. Nie znam się zupełnie na mechanice gry PVP, ale przypuszczam, że Nagi mają dwa atuty ważne w PVP - mocne uderzenie i niską cenę.
Odnośnie Tengu, to przeglądając bazar zwróciłem uwage na sporą ilość aukcji "Tengu pilot", "Cheap Tengu", "Perfect Tengu" i tak dalej. W zasadzie nie rzuciły mi się w oczy inne aukcje pilotów z jedną specjalizacją. Np. nie widziałem "Naga pilot". A skoro jest duża podaż i duże zainteresowanie, to wnioskuję, że Tengu jest popularnym statkiem i na dodatek całkiem niezłym. Niemniej jest 2 razy droższy od Nagi. Gdzieś czytałem że Tengu jest "mission runnerem" czyli takim bojowym exhumerem do farmienia krzyżyków. Stąd zapewne popularność. Jak wielokrotnie pisałem nie mam doświadczenia, ale głównie czytam wiki i fora, kiedy moja bareczka wypala dziury w kamieniach.

Co do korpa, to najchętniej polski, ale spokojnie może być rosyjski albo angielski.


sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 20, 2015, 19:53:05 »
Odnośnie Tengu, to przeglądając bazar zwróciłem uwage na sporą ilość aukcji "Tengu pilot", "Cheap Tengu", "Perfect Tengu" i tak dalej. W zasadzie nie rzuciły mi się w oczy inne aukcje pilotów z jedną specjalizacją.

A nie uważasz że jeżeli jest duża podaż, to może dlatego że popyt zmalał? A popyt myślisz, że dlaczego zmalał?

Były czasy że Cruzy Tech3 mogły wlatywać na combat anomalki począwszy od L3 chyba. W High jest stosunkowo dużo L3 i L4, tengu robiło się je z palcem w du... nosie, waląc tylko do triggerów i named ratów i nie było ryzyka związanego z tym że Cię ktoś zgankuje. Z L3 i L4 może wypaść przyzwoity drop, nawet po kilka-kilkanaście melonów za sztukę, do tego są eskalacje.

Potem Cruzy Tech3 nie mogły już do tak nisko levelowych sitów wlatywać. Był nerf missile itd, itp. Tengu przestało być takie atrakcyjne.

Jeżeli szukasz statku do misji to zależy jakie raty bijesz. Jeżeli szukasz statku do PVP to patrz na killboardy a nie market ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2015, 20:07:22 wysłana przez sztosz »

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 20, 2015, 21:33:15 »
No ok. Zatem wracamy do punktu wyjścia. Jaki statek do PVP? Jeśli mój pomysł z Nagą jest kiepski, to proszę o wskazanie lepszego.

Sin Om

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kris Karoth
  • Korporacja: Stay Frosty.
  • Sojusz: A Band Apart.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 20, 2015, 22:00:36 »
Przecież dostałeś odpowiedź.
wybierz fregatę/deskę/max cruza.

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 20, 2015, 23:52:10 »
Którego cruisa? Moa?
I jakie skille zrobić do tego cruisera?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 21, 2015, 00:04:47 »
Którego cruisa? Moa?
I jakie skille zrobić do tego cruisera?

Trochę samodzielności, wczoraj konta nie założyłeś. Jeśli caldari to na początek caracal będzie idealny. Czego oczekujesz? Fitu, listy skilli? Google zaprasza ;)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 21, 2015, 02:17:13 »
Wiesz, jakbym jako wyrocznię traktował googla, to nie pytałbym na forum. Niestety internet jest pełen śmieci, a moja wiedza jest za słaba, żeby odróżnić bardzo przeciętny wybór skilli od najlepszego.

Czego oczekuję?
Fitu, listy skilli wraz z poziomem wyszkolenia. Zależy mi na tym żeby poznać zdanie dobrych graczy, a nie zdanie anonimowego autora artykułu z neta. Dodatkowo nie znam całego meta-game co wyszło przy sprawie Tengu. Nie wiedziałem, że Tengu dostał nerfa, nie wiedziałem że znerfili rakiety i nie wiem jeszcze całej masy innych rzeczy. Do tego moja wiedza jest za mała, żeby np. umieć odróżnić dobry artykuł który przekazuje informacje cenne w tej chwili od dobrego artykułu, który był bardzo sensowny pacz, albo dwa pacze temu. Jestem noobem i proszę o pomoc. Odsyłanie do googla pomocą nie jest. 

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 21, 2015, 08:38:27 »
Mortimer, tym razem napiszę bez złośliwości, serio serio...
Wiesz co najlepsze jest w tej grze? ODKRYWANIE NOWEGO. Samodzielne.
Z początków gry najlepiej wspominam właśnie to, własne eksperymenty kończące się najczęściej źle, kretyńsko fitowane statki, kończące się jeszcze gorzej, polecenie nie tam gdzie trzeba kończące się żałośnie. Wrażenie ogromu i skomplikowania tego świata.
Owszem, szukałem porad, wskazówek, ale odkrywać wołałem sam. Może dlatego wciąż gram z zacięciem a nie wypaliłem się po 5 latach.
Ty chcesz żeby ktoś wziął Cię za rączkę i pokazał każdy krok, każdy zakamarek a do tego ochronił przez błędami... Na Swaroga i Perpelunę, nic nudniejszego nie mogłeś wymyśleć? Chcesz dokładnej instrukcji jaki statek, jakie skille, jaki fit i co jeszcze, jak nim skręcać w lewo?
Chopie, w świecie EVE trzeba być samodzielnym człowiekiem z dupą obitą blachą a nie rozmemłaną ci... ten tego, która nie potrafi bez instrukcji starszych wydokować ze stacji.
Nie wróżę Ci dłuższej kariery... może rok, max.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 21, 2015, 08:41:51 »
www.eve.battleclinic.com/view_loadout.php?id=72265

Ten wygląda ok, tylko ten disruptor wymieniłbym na T2 (godzina skillowania). Listy skilli ode mnie nie dostaniesz, nie widzi mi się poświęcać godziny na listowanie 40 pozycji, najlepiej zrób tak jak ja dawno temu: czytaj skill po skillu co robi i decyduj czy jest Ci potrzebny, ustal sobie priorytety, tak się nauczysz najszybciej. Przeklepywanie gotowców, nie mając pojęcia dlaczego tak a nie inaczej do niczego nie prowadzi.

Fajny manager skilli: http://evemon.battleclinic.com/, wymaga podania swojego API żeby pociągnąć skille które już masz, wszystko jest opisane, dasz radę.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 21, 2015, 09:34:45 »
Skile najlepiej na V. Ale to na starość. Teraz ciąg skile na IV gdzie się da. Następnie na V cią te, ktore są potrzebne do itemów tech 2. Przykładaj wage do skili potrzebnych zo założenia modułów (np. takich jak na KB co pokazał Glass), jak i skili supportowych do missli (obowiązkowo! - bez nich będziesz miał gówno nie dps i zasięg). Do tego skile z działu "shields" (do tanka), "navigation" i "engineering" (by Ci capa nie brakło). Które konkretnie? Każdy skill ma opis i po nim jestes w stanie bez problemu wywnioskować, czy będzie potrzebny czy nie.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


MortimerPL

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Jak grać panie premierze? [Moje pytania jako nooba]
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 21, 2015, 14:33:55 »

Nie wróżę Ci dłuższej kariery... może rok, max.

Tak, wiem, wróżenie na tym forum to istotny aspekt aktywności. Żebyś się przypadkiem nie zdziwił.  :D
Gra mi się podoba jak chyba żadna w życiu. Tylko w czołgi wsiąknąłem na poważnie na 3 lata. Odkąd ściągnąłem klienta EVE nie zagrałem w czołgi ani jednej bitwy. Jakoś szkoda mi czasu :)


Dzięki Glasscutter za odpowiedź. Mam takiego Caracala, z tym że z fitem na T1. Niestety najbardziej doskwiera mi zasięg rakiet. 21 km to bardzo mało jak na misje L2. Zaraz zerknę sobie na charakterystyki sprzętu T2, może tam coś się zmieni. W każdym razie Caracalem odrobinę się rozczarowałem. W zasadzie ma on wyłącznie tarczę, bo pancerza i hulla to już nie za bardzo. Liczyłem, że będzie tak twardy jak Corax na L1, ale okazał się na L2 bardziej delikatny od Coraxa.

To może zadam pytanie bardziej konkretne - czy skille dotyczące tarcz:
Shield Operation
Shield Management
Shield Upgrades
Tactical Shield Operation

To dobry wybór, czy powinienem coś jeszcze dołożyć do tego? A może któraś jest zbędna?

Podobnie pytanie odnośnie napedu:
Nawigacja na max, to jasne.
Pytania jakie skille brać do napedu?
Acceleration Control
Afterburner
Warp Drive operation
Evasive Maneuvering
Czy wybór skilli jest właściwy? do jakiego poziomu je ciągnąć? Coś dodać, coś odjąć?

BTW - a propos osiągania efektów w kopaniu. KoMic podał mi ścieżkę kariery wymagającą wielu miesięcy skillowania (exhumery V, Astrogeologia V, itd.) po po to, żeby skiffem ze wsparciem Orki wyrobić godzinówkę 13 MLN. Ja tak ze swojej strony mogę powiedzieć, że mam barkę wyskillowaną na lvl 2, Astrogeologię na 3, a wykopuję solo w hajseku 11,5 mln/h. Wczoraj odkryłem nowe możliwości i na chwilę obecną tyle wyciągam. Nie zamierzam robić exhumerów, ale te 13 mln to za dwa dni przekroczę. Może nawet barkę doskilluję do 3 lvl. Napisałem to jedynie po to, żeby wzbudzić podejrzenia, że istnieje cień szansy, że nie wiecie o grze wszystkiego, mimo, że gracie baardzo długo.