Autor Wątek: Laptop do 2500zł  (Przeczytany 25478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Laptop do 2500zł
« dnia: Kwiecień 29, 2015, 15:31:27 »
Mój wrak powoli zaczyna mnie denerwować. Sprzedam go za grosze albo utopię w pobliskiej rzece, jeszcze nie zdecydowałem.

Poszukuję laptopa za 2500zł, nowego, w używane bawić się nie chcę. Nie jestem typem gracza estety, jeśli działa, chodzi płynnie i coś widać - będę zadowolony, nie zamiaruję walić konia do oszałamiającej i zjawiskowej grafiki. Zależy mi na tym by jak najdłużej radził sobie bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Miło by było gdyby, w wypadku wystąpienia konieczności, dało się wsadzić nowszą kartę graficzną (wiem, że w laptopach to trudny i niewdzięczny temat).
Póki co w oko wpadł mi ten:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5294648537&reco_id=cd28d378-ee70-11e4-9a93-fa163e045498&ars_rule_id=802

Tak, zakładam, że trzeba tam będzie dorzucić jakiś RAM.

Jakieś rady/uwagi/propozycje (poza sugestiami, że mam dozbierać do 4k i kupić sobie MSI)?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2015, 15:38:07 wysłana przez qlko1 »

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2015, 15:42:11 »
Ale dlaczego laptop, a nie sensowna stacjonarka?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2015, 15:53:38 »
Ale dlaczego laptop, a nie sensowna stacjonarka?
Będzie też służyć jako względnie mobilne stanowisko pracy :)

Anthar

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 508
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Anthar Thebess
  • Korporacja: REPUBLIKA ORLA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2015, 16:07:15 »
Notebook posiada srednio 40% wydajnosci stacjonarki o tych samych parametrach , gdyz wszystko jest staktowane i "poprzycinane" aby zarlo mniej pradu oraz mniej sie grzalo.
Wiec srednia ta stacja robocza i tak bedzie.
Jestes nowy?
C0ven to najwiekszy i najstarszy polski sojusz w EVE!

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2015, 16:17:49 »
Ten co zaproponowałeś pod wzgledem parametrów wyglada przyzwoicie jak za te pieniądze. Jednak jak na mój gust jest niemiłosiernie gruby.

Zestawienie mobilnych kart graficznych jest tu:
http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html

Inną sprawą jest że za 2500zł ciężko znaleźć laptop nadający się do nowszych gier, ale jeśli nie masz dużych wymagań, to będzie OK.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2015, 16:22:20 »
Notebook posiada srednio 40% wydajnosci stacjonarki o tych samych parametrach , gdyz wszystko jest staktowane i "poprzycinane" aby zarlo mniej pradu oraz mniej sie grzalo.
Wiec srednia ta stacja robocza i tak bedzie.

O ile nie pracuje przy grafice/składaniu filmów/nie projektuje w cad to lapek będzie dobrą stacją roboczą.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2015, 16:28:02 »
O ile nie pracuje przy grafice/składaniu filmów/nie projektuje w cad to lapek będzie dobrą stacją roboczą.
Pracuję jako analityk. Z najbardziej wymagających to Excel ;D Chociaż przyznam, że przy niektórych bazach firmowy lapek na i7 potrafi międlić przez 30sek.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 29, 2015, 16:32:57 »
Alternatywnie można dopłacić 350zł i za 2850zł kupić ten:
http://www.vobis.pl/laptop-lenovo-y50-70-59-441497-4gb-2-140786.html

Procesor nieco słabszy ale karta graficzna znacznie wydajniejsza.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 29, 2015, 16:36:25 »
Jak bardzo względnie mobilne? Kilka ładnych lat temu też wydawało mi się że mocny lapek to jest to. Po wielu miesiącach z perspektywy czasu patrząc... to była męczarnia. Dobra stacjonarka + lekki i nie duży, nawet słaby laptop jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Na co dzień nie męczę się z laptopem (w kiblu net na komórce bardzo przyjemnie się przegląda), a w weekendy kiedy potrzebuję kompa na kilka godzin poza domem (albo nawet całe weekendy) lapek z niskiej półki w zupełności wystarcza. Dlatego zadaj sobie pytanie, jak często i przez ile godzin potrzebujesz tej mobilności? Jeżeli to jest średnio kilka godzin tygodniowo...  Jeżeli to jest mniej niż średnio 20% czasu tygodniowo to trzeba być masochistą żeby kupować laptopa zamiast stacjonarki. A awaryjnie masz starego lapka.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2015, 16:41:29 »
Jeżeli to jest mniej niż średnio 20% czasu tygodniowo to trzeba być masochistą żeby kupować laptopa zamiast stacjonarki. A awaryjnie masz starego lapka.
Niegłupie.

Pytanie tylko czy za te 2500zł dostanę sensowny zestaw komputer + monitor + klawiatura + głośniki, bo do tej pory pracowałem wyłącznie na lapku, wszystko trzeba by było dokupić.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 29, 2015, 17:07:05 »
Taki naprawdę pierwszy lepszy zestaw, od trzech lat nie siedzę w branży i za wiele się pozmieniało żebym bez dłuższego "researchu" złożył dobry zestawi ;) http://www.arest.pl/k-807064

Ale na dzień dobry porównanie grafy i procka do tego co miałbyś w tym lapku z allegro:

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-750-vs-GeForce-GTX-670M
http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-3630QM-vs-Intel-Core-i3-4160/626vs2816

To też nie są jakieś super strony ale dają ogólny obraz tego co jest wydajniejsze.

Z tym że w stacjonarce możesz zamiast grafy wziąć dużo mocniejszego procka, który i tak będzie miał wbudowaną grafę HD4xxx i normalnie grać w EVE https://www.youtube.com/watch?v=I35gFrRDDJM a przez kolejne pół roku nazbierać na całkiem dobrą grafę do tego i po prostu ją wsadzić do kompa (spróbuj tak z lapkiem... he he).

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 29, 2015, 17:20:04 »
Ja wcisnąłem tu i5

http://www.arest.pl/konfiguracja-807067

kosztem budy, myszki i SSD. Niestety 2700zł to 200 ponad budżet. Arest jest droższy niż inne sklepy, na takim zestawiem będzie ok. 100zł drożej niż np. w morele, ale serwis lepszy.

Net

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Net Malone
  • Korporacja: BUMSI
  • Sojusz: S
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 29, 2015, 17:45:30 »
Warto miec stacjonarny a Evka nie ma znowu tak wielkich wymagań. No i jak poprzednik pisał da się coś takiego
rozbudowywać. Bo jak musisz sie zmiescic do 2,5k to przez miesiąc, dwa wystarczy ci 4GB pamięci (i tak
za duzo do Evki; 150zl) i grafika w procku.

Zestaw średniej klasy:

CPU            700 - 900  #  AMD FX lub Intel i5
płyta           500 - ...          # Asaus, Gigabyte, MSI
pamiec       150 - 300 - 400  # Kingston, ...
dysk           200 - 400 - 600  # SSD: Crucial 256GB;  magnetyczny: Segate 1TB
obudowa   200 - 300
zasilacz      200 - 400   # jakis dobrej jakosci, planowany pod dobra grafike
monitor      450 - ...

SUMA       2400 - ...

Jesli Intel to trzeba doliczyc jakas grafike. Mozna doliczyc system Windows :)
Da sie zlozyc taniej, np. "zwyklejsza" plyta glowna, procek AMD APU (i wymiana
za jakis czas). Najlepiej kupowac komponenty dobrej jakosci, nawet jesli trzeba
troche doplacic.

A potem drugi monitor ;)  lepsze krzeslo, biurko, wiecej pamieci, lepsza grafika i na
kilka lat problem z glowy.

Klawiatury, glosnikow, mysz i sluchawek nawet nie licz, pozniej sobie podokupujesz
pro sprzet :)

Skala wydajnosci prockow wg. benchmark.net:

AMD APU  4000+
AMD FX    7000+  8 rdzeni, dobre dla kilku odpalonych klientow Evki
Intel i5    7000+
Intel i7    9000+ 8 watkow; cena juz od 1400zł i rosnie !  ;)

http://cpubenchmark.net/high_end_cpus.html
--
Net

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 29, 2015, 18:29:30 »
[...]na takim zestawiem będzie ok. 100zł drożej niż np. w morele[...]

To daj proszę linka do Morele ;) kilka lat pracowałem w Areście i jakoś nigdzie zestawy z tych samych komponentów nie były tańsze :P

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 29, 2015, 19:48:21 »
a przez kolejne pół roku nazbierać na całkiem dobrą grafę do tego i po prostu ją wsadzić do kompa (spróbuj tak z lapkiem... he he).
To nie kwestia zbierania, po prostu założyłem sobie, że chcę wydać do 2500zł. Widzę, że trzeba będzie dorzucić z 500zł i tyle :)

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 29, 2015, 19:58:04 »
http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_kwiecien_2015   polecam. Zestawy zoptymalizowane cena jakość i głównie pod gry do zestawu będziesz potrzebować monitor - przyzwoitą nowa 24" to ok 700zl, klawe i mysz to już za 100 zł spokojnie idzie kupić. Acha i te zestawy są bez obudowy więc też minimum ze 100zl trzeba do tego trzeba jeszcze doliczyć cenę systemu :/
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 29, 2015, 20:42:57 »
To jak możesz wydać więcej to kupuj dobre rzeczy a nie byle by było coś mniejszym kosztem.
1. Obudowa nie musi być kosmiczna, ale niech będzie przyzwoicie duża i dobrze wentylowana.
2. Zasilacz, kup porządny. Nie musi być nie wiem jak mocny, tylko naprawdę porządny. Kiepskie zasilacze potrafią ze sobą zabrać do grobu połowę komputera. Dobry zasilacz umrze spokojnie i nic nie uszkodzi. A pewnie i tak nie umrze i do nowego kompa za kilka lat będziesz mógł dalej włożyć.
3. SSD... naprawdę jest różnica. Tu nie chodzi o to żeby wszystko na nim trzymać. Tylko system + to co bardzo często ale na krótko włączasz (u mnie to jest office), reszta na osobnym hdd. Sam kilka lat temu podchodziłem do tego sceptycznie, ale komfort pracy jest naprawdę odczuwalny. Przeglądarka z 20 zakładkami po prostu mi się włącza, nie czekam, tylko po prostu już jest itp.
4. RAM Nigdy za dużo. Jak ja kupowałem kompa 4 lata temu to miałem 4GB, wszyscy mówili że starczy... i niby było OK. Ale jak dokupiłem kolejne 8GB (jeszcze przed SDD) to się okazało, że jednak parę rzeczy jest bardziej responsywnych, Przestało być problemem mieć odpaloną grę + przeglądarkę z wieloma zakładkami + kilka projektów w javowym IDE. W tej chwili na dzień dobry przy normalnej pracy bez odpalonych gier czy innych żadziej używanych rzeczy mam zajęte 8GB, ale przełączanie między oknami jest natychmiastowe a w razie czego jest zapas :)

PS. Jak będziesz patrzył na monitory to DELL S2240L jest rewelacyjny w swojej cenie. Świetny ale tani IPS :) Sam od początku roku kupiłem już takie 2 i jestem bardzo zadowolony.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 30, 2015, 00:05:53 »
To daj proszę linka do Morele ;) kilka lat pracowałem w Areście i jakoś nigdzie zestawy z tych samych komponentów nie były tańsze :P

Może nie cała stówka, ale jest różnica :P Za resztę dokupić głośniki i klawę.
http://www.morele.net/inventory/info/TvFsi7/
http://www.arest.pl/konfiguracja-807094

Nawet przy 3000zł zamiast SSD dołożyłbym do czegoś innego, np. ramu, chłodzenia i lepszej karty. Mimo że Morele tańsze, to gdyby jednak sprzęt nawalił, wolałbym wysyłać do Arestu. Ponadto jakby się ociągali z naprawą to Sztosz zasponsoruje im małe przemeblowanie i zabiegi dentystyczne tak dobre, że już nigdy nie popsują się im zęby.  :P

P.S.
Niestety Star Citizen na tym "złomie" prawdopodobnie nawet nie odpalisz  :'(  :'(  :'(
Wszystko inne powinno śmigać bez problemu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2015, 01:11:27 wysłana przez Zgudi »

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 30, 2015, 09:14:14 »
Zgudi, w morele Ci złożą komputer i sprawdzą czy wszystko działa jak należy też za darmo jak w Areście, czy każą sobie płacić stówę za to jak np. w proline?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 30, 2015, 09:33:44 »
Niestety Star Citizen na tym "złomie" prawdopodobnie nawet nie odpalisz  :'(  :'(  :'(
Wszystko inne powinno śmigać bez problemu.

Będę się raczej skupiał na graniu w gry, które mają szansę zostać wydane.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 30, 2015, 11:40:30 »
Zgudi, w morele Ci złożą komputer i sprawdzą czy wszystko działa jak należy też za darmo jak w Areście, czy każą sobie płacić stówę za to jak np. w proline?
Też za darmo. Wklepujesz kod znaleziony na forum benchmark. Tylko z tego forum dowiedziałem się, że z tym sprawdzanie to różnie bywało... (morele). Ale fakt faktem sklep popularny i zazwyczaj chwalony.

No co. Próbuję tylko powiedzieć, że Arest jest nieco droższy ale i lepszy, tyle w temacie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2015, 14:30:50 wysłana przez Zgudi »

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 30, 2015, 12:31:03 »
Pytałem z czystej ciekawości. Bo to pokazuje tylko że jest coraz gorzej na rynku dla sklepów i niestety ze względu na niski popyt rosną marże. Broń boże nikomu nie każe kupować w areście na siłę. Ale też nie wolno kierować się tylko i wyłącznie ceną jak kupujesz cały zestaw.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 30, 2015, 13:29:55 »
Prawdę powiedziawszy to pół roku temu wszystko było tańsze o dobre 15%. Rosnący kurs dolara załatwił ceny.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 30, 2015, 14:20:40 »
Ale to nie tylko to. Dzwoniłem do kumpla popytać co i jak i mówi że ogólnie popyt spadł na sprzęt komputerowy. Markety z tanimi ofertami laptopów, a do tego boom na gówniane tablety (tablety są ogólnie gówniane, ale chodzi mi o te tanie i wolne tablety) spowodował że naprawdę bardzo spadła sprzedaż komputerów w komputerowych sklepach, a to że Arest nadal się trzyma przyzwoicie wynika chyba z tego, że przez lata sobie wypracowali naprawdę dobrą markę jeśli chodzi o stacjonarki.

Część normalnych "graczy" czy mniejsze firmy jak potrzebują komputer to kupią w Areście (czy innym podobnym sklepie) bo wiedzą co kupują. Część "graczy" kupi przez internet podzespoły dokładnie takie jak sobie wypatrzą, dokładnie tam gdzie wyjdzie najtaniej. Ale szary Kowalski kupi tablet bo sobie ubzdura że to to samo co normalny komputer tylko poręczniejsze, albo laptopa na promocji w supermarkecie.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 30, 2015, 14:35:29 »
Cytuj
Ale szary Kowalski kupi tablet bo sobie ubzdura że to to samo co normalny komputer tylko poręczniejsze, albo laptopa na promocji w supermarkecie.
No i mu to wystarcza. Szary Kowalski który miał niewiele styczności z komputerami zazwyczaj nie potrzebuje nic poza netem i ekranem, który wyświetli serwis internetowy :P Szary Kowalski jak będzie chciał grać to kupi gotowca w pierwszym tańszym sklepie za rogiem i nigdy nie będzie wiedział czy dobrze wybrał zestaw. A w Arest kupują ludzie którzy co najmniej wiedzą z jakich komponentów składa się komputer i którzy wiedzą, czego będą oczekiwać po danym zestawie.

P.S.
Ja mam za rogiem sklep komputerowy. Rok temu poszedłem z kumplem rozejrzeć się za kartą graficzną dla kumpla. W sklepie stał na wystawie gtx 760. Pytam o markowy zasilacz 500 lub 600 wat. Autentyczna sytuacja. Gość do mnie: "Panie! Ja zamontowałem u klienta 700 watowy! I mu po kilku tygodniach walnął zasilacz, potem wsadziłem tam 1200 wat i chodzi super! 500 wat to dużo za mało." Tłumaczyłem mu, że dobry markowy zasilacz 500 wat do tej karty wystarczy w zupełności i zostanie zapas. Nie chciał zbytnio śłuchać. Ale przyjdzie 100 Szarych Kowalskich i wezmą cokolwiek gość zaproponuje :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2015, 14:54:48 wysłana przez Zgudi »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 30, 2015, 14:55:27 »
Jest istotna różnica pomiędzy Arest a Morele?
Pytam bo zamierzam złożyć pc za parę tysi.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 30, 2015, 15:18:18 »
Morele to jest chyba stricte internetowy sklep, a Arest to przede wszystkim normalny sklep we Wrocławiu, który oprócz normalnej sprzedaży dodatkowo prowadzi sprzedaż przez internet. W morele raz kiedyś kupiłem dysk zewnętrzny więc nic nie mogę o nich powiedzieć. W Areście kopy składa od lat jeden facet, który ma ogromne pojęcie o tym co robi. Zawsze po złożeniu kompa jest on sprawdzany pod obciążeniem czy wszystko działa tak jak trzeba, bo lepiej na dzień dobry wymienić wadliwy element niż mieć na następny niezadowolonego klienta z pretensjami. Nie wiem jak teraz, ale jak ja jeszcze pracowałem to była tak niepisana polityka firmy, że jak zepsuty towar klient przyniósł do tygodnia, jest całe opakowanie, nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych to wymiana była od ręki i to sklep się z dystrybutorem już rozliczał nie wciągają w to klienta.

Żeby było zabawniej po Areście przez chwilę pracowałem w dziale reklamacji w centrali Neonetu... Nie ma żadnego porównania, w Areście czasem długo się czekało na naprawę gwarancyjną ale to tak naprawdę wina dystrybutorów, bo sklep tylko był tu pośrednikiem. Natomiast to co się działo w Neonecie, czyli wielkim molochu, to jest po prostu jakaś abstrakcja, sprzęt potrafił tydzień leżeć na półce zanim w ogóle ktoś znalazł czas na wysłanie go do dystybutora, bo tak mało ludzi a tyle reklamacji. Natomiast w Areście sprzęt na następny dzień trafiał bez najmniejszego problemu do dystrybutora.

Inna sprawa, że Arest jest na tyle mały, że właściciel sam zatrudnia wszystkich ludzi i nie są to ludzie z łapanki, tylko tacy którzy naprawdę wiedzą co się na rynku dzieje i naprawdę potrafią człowiekowi pomóc przy zakupie. Tyle o Areście, a tak jak pisałem o Morele nie mam co napisać, bo nie wiem.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 10, 2015, 10:09:22 »
Proszę o złotą łopatę za odkopanie wątku.

Trochę mi się prywatnie pokiełbasiło, wpadło kilka dziwnych wydatków, poszalane w wakacje i sprawa się nieco przeciągnęła.
Komp zamówiony we wtorek wieczorem na morelach. Dostałem maila że wyślą mi go w poniedziałek  ??? . Mendy

Zestaw wrześniowy z pure pc (2500 PLN):
Intel Core i5-4460 BOX
Palit GTX 960 Super JetStream
2x 4GB Crucial 1600 MHz CL9
WD Blue 1TB
Zasilacz   Corsair VS 450W
Buda podobała mi się ta, (kompletnie się na tym nie znam, jak by miało coś nie pasować to się będą odzywać):
http://www.morele.net/obudowa-zalman-z1-usb-3-0-czarny-zm-z1-626587/
1. Obudowa nie musi być kosmiczna, ale niech będzie przyzwoicie duża i dobrze wentylowana.
będzie ok?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 10:29:51 wysłana przez qlko1 »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 10, 2015, 10:37:24 »
Jak za 2 500 zł to niezły komputer. Nie wymyślę nic lepszego. A płyta główna?

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 10, 2015, 10:38:22 »
Zacny PC milordzie.
Też miałem coś na jesień brać.
Ciekaw jestem ile prawdy jest w tych doniesieniach, że NVIDIA nie radzi sobie z dx12?

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 10, 2015, 10:44:17 »
W 90% nowych gier powinieneś być w stanie pograć na maksymalny detalach. Do eve czy Elite idealny zestaw. W SC będzie 20 fps przy średnich detalach.

Na przyszłość dokup chłodzenie do procesora za 80-100 zł,  bo chłodzenie box nie wystarcza, żeby utrzymać turbo bost procesora cały czas pod czas grania.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 10:50:28 wysłana przez Zgudi »

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 10, 2015, 10:54:53 »
Jak za 2 500 zł to niezły komputer. Nie wymyślę nic lepszego. A płyta główna?
Wyszło 2600 z obudową :)

ASRock H81M
 Socket: LGA 1150
 Chipset: Intel H81
 Audio: Realtek ALC-892
Ciekaw jestem ile prawdy jest w tych doniesieniach, że NVIDIA nie radzi sobie z dx12?
Ile by nie było tej prawdy, każdy radeon, z którym skrzyżowały się moje drogi, miał jakiś problem. Może po prostu mam pecha.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 10, 2015, 12:14:42 »
W sumie gry korzystające w pełni z dx12 pojawią się pewnie najwcześniej za rok. Do tego czasu pewnie nie jedne sterowniki wyjdą.
Pasowałoby SSD w przyszłości dołożyć do tego zestawu. :)

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Laptop do 2500zł
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 10, 2015, 13:02:16 »
W sumie gry korzystające w pełni z dx12 pojawią się pewnie najwcześniej za rok. Do tego czasu pewnie nie jedne sterowniki wyjdą.
Pasowałoby SSD w przyszłości dołożyć do tego zestawu. :)

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
Zobaczę jak będzie mi się pracowało bez SSD. Jeśli będzie mnie wnerwiać to kupię.

Zgudi wskaż mi proszę konkretnie coś ekonomicznego w temacie chłodzenia? Będzie dostateczny zapas na tym zasilaczu?

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 14:34:16 wysłana przez Zgudi »