Autor Wątek: PayPal żąda karty kredytowej  (Przeczytany 67252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
PayPal żąda karty kredytowej
« dnia: Kwiecień 15, 2015, 01:45:41 »
Witam!

Przez lata wszystko było ładnie. Jednak od tygodnia zmieniło się dużo w płatnościach PayPal. A mianowicie chcąc kupić cokolwiek w serwisie Steam Paypal wymaga ode mnie przeprowadzania płatności kartą kredytową. Najpierw żąda numeru karty, a potem:

Cytuj
Twoja karta kredytowa została odrzucona. Spróbuj użyć innej karty. Niestety, wystawca karty odrzucił tę płatność. Aby sfinalizować zakup, spróbuj użyć innej karty.

Tylko dlaczego? Na PayPalu mam znaczące środki których teraz nie mogę ruszyć bez karty kredytowej??!! WTF?!@?! Nie mam zamiaru niczego płacić kartą kredytową (mam nałożoną blokadę na życzenie).



Znacie więc jakieś inne szybkie sposoby płacenia w Steam?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2015, 02:03:43 wysłana przez Zgudi »

WhiteCat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 782
  • Meow
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: WhiteCat Lavartega
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2015, 02:28:47 »
Mam dokładnie to samo. Przy próbie płatności na Steam'ie, mimo posiadania środków na samym Paypal'u, żąda ode mnie karty  :-X
Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje/czy to nowa polityka PayPal?

Zgudi możesz zawsze korzystać z PaySafeCard, tylko to raczej szybki środek nie jest, bo jednak trzeba iść do kiosku/sklepu i kupić tą kartę.
PvPerzy – gracze którzy przyszli z Counter Strike'a i nikt im nie powiedział, że Eve jest grą ekonomiczną. Są nieco podobni do dresiarzy i kiboli, z tą różnicą, że użycie klawiszy F1-F8 jest jeszcze prostsze niż sztachet

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2015, 05:53:26 »
Karta kredytowa to nie jest podstawowa karta platnicza, patrz debetowa...
Jesli posiadacie 'srodki' na PayPalu tzn ze cos jest nie tak, bo PayPal powinien to transferowac bezposrednio na konto do banku. Pewnie czegos nie doczytaliscie zakladajac konta albo 'uelkom tu polent' gdzie zamiast jednego sposobu platnosci online jest ze 40 lol
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2015, 06:54:13 »
Pisali jakiś czas temu że PayPal zmienią politykę i płatności będą możliwe tylko z kartą kredytową... Możliwe że właśnie weszło to w życie. Jak dla mnie marketingowy strzał w kolano.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2015, 07:34:44 »
true, gdybym chcial placic karta to bym placil karta a nie meczyl sie z tym gownem PP. poniewaz jedyna zaleta tego syfu byla mozliwosc przelania kasy z konta. tym debilom nie podalbym nawet numeru buta, a co dopiero kredytowki. no nic szkoda. mimo wszystko czasem sie z nich korzystalo
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Goomich

  • Gość
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2015, 07:56:54 »

Najpierw żąda numeru karty, a potem:

Twoja karta kredytowa została odrzucona. Spróbuj użyć innej karty. Niestety, wystawca karty odrzucił tę płatność. Aby sfinalizować zakup, spróbuj użyć innej karty.

Tylko dlaczego?

Mi takie coś wyskakuje zwykle, gdy nie mam kasy na karcie.

Żeby nie było:




Na PayPalu mam znaczące środki których teraz nie mogę ruszyć bez karty kredytowej??!! WTF?!@?! Nie mam zamiaru niczego płacić kartą kredytową (mam nałożoną blokadę na życzenie).

Pewnie musisz ustawić gdzieś, żeby ci brało z karty, a nie PP. z PP a nie z karty.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2015, 08:19:09 wysłana przez Mona X »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2015, 08:11:31 »
Jak widać na załączonym screenie, jeszcze 8 kwietnia kupiłem bez problemów produkt na steam, ale teraz bez kredytówki lub debetówki nie zakupię produktów nawet za 13 Euro. Być może, jak pisaliście wyżej, nie da się tego ominąć, więc pozostaje mi zrezygnować z PayPala i przesiadka na PaysafeCard. Do podawania numerów kart w internecie jestem zbyt mocno uprzedzony :P




« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2015, 10:20:48 wysłana przez Zgudi »

Skaza

  • 666
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 85
  • Punish and Slave !
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Grim'Harper
  • Korporacja: WATAHA.
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2015, 11:02:16 »

Nie chciałem niepotrzebnie udostępniać numeru karty kredytowej, dlatego skorzystałem z możliwości utworzenia tzw. wirtualnej karty kredytowej. Jest to dodatkowy rachunek w ramach konta bankowego, na który można przelać dowolnie wybraną kwotę i dokonywać zakupów poprzez internet. Działa również w PayPal i "z zewnątrz" widoczne jest jako zwykła karta. Założenie kosztowało mnie 20 PLN, jednak jestem niezmiernie zadowolony z tej opcji.

Jam jest Hermes. W gniewie własne skrzydła pożerając, przez nienawiść oswojon zostałem.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2015, 12:29:16 »
Rozwiązałem problem!

Po przekopaniu "interneta" znalazłem wątek: https://steamcommunity.com/discussions/forum/1/864972620614578886/?l=polish
Wygląda na to, że jest kretyński błąd który nikt nie raczył naprawić przez ostatnie 2 lata. A mianowicie aby transakcja była możliwa bez karty kredytowej/debetowej należy odznaczyć opcję: "Zapisz informacje o płatności, aby przyspieszyć kolejne transakcje" na stronie sklepu - screen poniżej:

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2015, 12:45:24 wysłana przez Zgudi »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2015, 12:34:29 »
@ Skaza super, tylko z drugiej strony to z założenia PayPal miało być właśnie taką wirtualną kartą.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2015, 13:12:26 »
Pisali jakiś czas temu że PayPal zmienią politykę i płatności będą możliwe tylko z kartą kredytową...
gdybym chcial placic karta to bym placil karta a nie meczyl sie z tym gownem PP

W takim razie PayPal nie będzie oferował niczego poza pobieraniem marży.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2015, 13:19:48 »
Dokonałem dziś płatności w humble bundle przez paypala. Poszło bez problemu

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2015, 14:13:28 »
W takim razie PayPal nie będzie oferował niczego poza pobieraniem marży.

Ja akurat mam podpiętą pod PayPala kartę i żadnych środków poza tym. Wolę żeby mój numer karty miał tylko PayPal, a nie pierdyliard różnych firemek w których robię różne zakupy. Mniejsze ryzyko że dane zostaną skradzione. Bo tak naprawdę od tego wystarczy numer karty + cvc które i tak zawsze przy zakupach musisz podać.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2015, 15:31:02 »
Dokonałem wczoraj płatności w humble bundle przez paypala. Poszło bez problemu

O u mnie tak było.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 16, 2015, 09:10:56 »
Ja akurat mam podpiętą pod PayPala kartę i żadnych środków poza tym. Wolę żeby mój numer karty miał tylko PayPal, a nie pierdyliard różnych firemek w których robię różne zakupy. Mniejsze ryzyko że dane zostaną skradzione. Bo tak naprawdę od tego wystarczy numer karty + cvc które i tak zawsze przy zakupach musisz podać.

poto sie korzysta z takich serwisow aby NIGDZIE nie podpinac kredytowki.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 16, 2015, 09:14:30 »
poto sie korzysta z takich serwisow aby NIGDZIE nie podpinac kredytowki.
Wiesz to jest kwestia wygody. Mi wygodniej jest mieć podpiętą kredytówkę niż przelewać najpierw przelać pieniądze na konto PayPal'a a potem jeszcze osobno zapłacić przez tego paypala w sklepie.

Tak samo jak od bardzo długiego czasu mój portfel się kurzy gdzieś w szufladzie. Wystarczy mi przyzwoite etui na telefon w które mogę włożyć prawo jazdy.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 16, 2015, 09:32:29 »
zgadza sie, ze tak jest wygodniej, co nie znaczy ze bezpieczniej. poki jest mozliwosc wyboru, kazdy robi jak chce, ale jesli bez kredytowki pp nie bedzie przyjmowal zlecen, to mam w dupie takie zabawy.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

[CBIRR] Soobocz

  • CBIRR
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 224
  • i to wsio :)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Soobocz
  • Korporacja: Charming But Irrational
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 18, 2015, 15:12:14 »

Wiesz to jest kwestia wygody. Mi wygodniej jest mieć podpiętą kredytówkę niż przelewać najpierw przelać pieniądze na konto PayPal'a a potem jeszcze osobno zapłacić przez tego paypala w sklepie.

Tak samo jak od bardzo długiego czasu mój portfel się kurzy gdzieś w szufladzie. Wystarczy mi przyzwoite etui na telefon w które mogę włożyć prawo jazdy.

Witam

Ja mam tak samo. Żadnych problemów. Ja z PP jestem zadowolony.
Charming But Irrational

[.BSI.] Dheedee

  • .BSI.
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Paullus Lux
  • Korporacja: Unseen Massacre
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 18, 2015, 18:29:11 »
Ja przez czas jakiś miałem kartę z Inteligo podpiętą pod paypala, na którą w razie potrzeby przelewałem środki z drugiego rachunku inteligo. W miarę szybko to wszystko chodziło i był również w miarę bezpieczne.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 28, 2016, 15:40:22 »
PayPal zmienia politykę:
http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/PayPal-chce-login-i-haslo-do-konta-bankowego-uzytkownika-00021969
https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-uzytkownicy-paypala-nie-korzystajcie-z-najnowszej-funkcji-tego-serwisu/
http://www.cdaction.pl/news-45019/pko-bp-blokuje-paypala.html



W skrócie: PayPal zmienił dostawcę usługi szybkiego doładowywania konta użytkownika z Bluemedia na trustly.com, ktory to korzysta z tzw. "Screen Scraping". W czasie próby doładowania konta na paypal, "trustly" prosi użytkownika o podanie loginu i hasła do osobistego konta bankowego oraz o podanie jednorazowego hasła SMS. W ten sposób "trustly" samodzielnie loguje się na nasze prywatne konto bankowe i wykonuje przelew w imieniu właściciela konta a następnie potwierdza go po drugiej stronie transakcji.

O "screen scrapingu" negatywnie wypowiada się Komisja Nadzoru Finansowego, która zakazała bankom korzystania z tej technologii. Przekazanie tak wrażliwych danych firmie Trustly.com jest niebezpieczne z co najmniej z trzech powodów:
1. Nasze hasło może trafić w niepowołane ręce np. w przypadku wycieku danych
2. Możemy stracić prawo do reklamacji, gdyż naruszamy umowę z bankiem
3. Tracimy naszą prywatność i dzielimy się z firmą trzecią historią rachunku

Co o tym myślicie? Pytanie po co im to? Taka pierwsza myśl przyszła mi do głowy, może chcą gromadzić historię zakupów swoich klientów w celach reklamowych, czyli np. system przejrzy historię transakcji na koncie bankowym a następnie wiedząc ile i na co wydajemy dostosuje reklamę?

Na moim koncie bankowym w okienku logowania mam czerwony komunikat o tym, że osobom trzecim nie mogę podawać hasła. Tak stanowi umowa. Więc jeśli się nie mylę, paypal oczekuje o demnie jawnego pogwałcenia umowy z moim bankiem i jednocześnie żąda nieujawniania nikomu danych logowania do konta paypal. Hipokryzja? :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2016, 20:19:59 wysłana przez Zgudi »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 28, 2016, 16:13:17 »
Myślę, że PayPal szybko pójdzie po rozum do głowy i wycofa się z tej durnej zmiany. Ja z PayPal-em mam połączoną kartę zwykła banku i przelewam w ten sposób pieniądze. Jeśli nie będzie mi to dane to firma ta straci klienta i to pewnie niejednego. Nie ma klientów---> nie ma dochodu ---> i interes podupada.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 28, 2016, 20:42:58 »
Dodam, że może i jest to wygodne rozwiązanie, ale logowanie serwisu do konta bankowego łatwo wykryć choćby po IP. Problem w tym, że jak ktoś kiedyś ukradnie komuś kasę z konta, to bank się najzwyczajniej w świecie zasłoni argumentem, że klient świadomie wyjawił dane logowania osobom trzecim (złamał regulamin) i będzie po reklamacji.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: PayPal żąda karty kredytowej
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 28, 2016, 21:51:20 »
Banki zaczęły robić coś lepszego. Poprostu zablokowały Trustly i podobne serwisy

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.