Eve Online > Wsparcie techniczne

[HDD - SMART] 184 - end-to-end-error failing

<< < (3/3)

sztosz:
Możesz wymienić kabel, ale to raczej mało prawdopodobne, że kabel (de facto kilka drutów) sam z siebie się zepsuje, przy PATA miałeś 80 żył w mało giętkim kablu i łatwo łamliwe piny, to było łatwiej o to. Może siadać kontroler SATA na mobo, może siadać dysk.

Oczywiście dla spokoju wymień kabel, a jak to nic nie da to podepnij dysk do innego kompa i pomęcz go trochę. Zrób jakiś test zapisu i odczytu w trybie Butterfly. Jak po tym się nie zwiększy ilość błędów CRC, to pada Ci kontroler na mobo.

Ale niestety najbardziej prawdopodobne to padnięty dysk. Z Seagatem to jest tak, że możesz wysłać go pod Warszawę, albo bezpośrednio do Holandii. Nowy, albo refurbished (nie ma znaczenia, refurbished są poddawane bardziej rygorystycznym testom) dostaniesz po tygodniu, albo dwóch.

EDIT: Jak na razie nie padł ;) to zacznij na wszelki wypadek robić regularne backupy rzeczy których możesz nie odzyskać.

ManganMan:

--- Cytat: sztosz w Marzec 19, 2015, 15:31:26 ---EDIT: Jak na razie nie padł ;) to zacznij na wszelki wypadek robić regularne backupy rzeczy których możesz nie odzyskać.

--- Koniec cytatu ---
I zacząłem tak robić - zgrywając dane via LAN do mojego laptopa. Ogólnie rzecz ujmując - ja tam trzymam tylko gry, więc jak padnie - wymiana nie będzie mnie boleć ;)
A tak to co cenniejsze to idzie do MEGI bądź pendrive'a (aczkolwiek też czasem warto sprawdzić czy nie szwankuje, broń boże).

EDIT: Zmieniłem nazwę tematu na bardziej zrozumiały.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej