Autor Wątek: Witam o/  (Przeczytany 11297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lishay

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Witam o/
« dnia: Luty 20, 2015, 20:48:03 »
Witam wszystkich

Jakiś czas temu znudził mi się WOT, więc po długim namyśle stwierdziłem, że pora polatać stateczkiem w kosmosie.
I tak od gwiazdki gram w EVE, zbierając skałki i budując z nich stateczki ( z przerwami na eksplorację :) ).
a że niedługo* zapewne zabiorę się za pvp od strony tego co strzela, a nie tego co ucieka albo liczy na swój tank, zacząłem szukać więcej informacji na ten temat i trafiłem tutaj :)

fly safe!

*najpierw chciałbym jednak doczołgać skille do exhumerów co zajmie mi jeszcze jakiś miesiąc :)


Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2015, 21:09:38 »
o/
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2015, 21:30:31 »
o/

Psst: Sugeruję odwiedzić UNSEEN ACADEMY - Polska akademia szkoleniowa w świecie EVE Online. Niektórzy powiedzieliby że kopanie jest passe, ale nie słuchaj się ich, po prostu poleć do nich, naucz się tego co uznasz za stosowne, i baw sie dobrze ;)


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2015, 22:27:12 »
Nie kop, seriously. Nie rób tego. Podziękujesz jak przetrwasz.

lishay

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2015, 23:25:39 »
@ManganMan
Dzięki za poradę - akurat już należę do akademii (ArK University), podstawy liznąłem i wiem, że wiem bardzo mało :).  No ale przynajmniej umiem już uciekać jak się jakiś ganker/czerwony czy inne diabelstwo w systemie pojawi. No i schodzi mi dość długo do exhumeró bo po drodze skillowałem tanka t2 aby mieć jakieś szanse na zwianie gdybym jednak mimo wszystko dał się jakimś pvp-erom zaskoczyć.  To co mi się jednak w Eve podoba  to głębia -  jak się w jakiś temat zaczynam zagłębiać - wtedy potrzeba coraz więcej i więcej info :)

@Soulscream
po ponad roku spędzonym w czołgu potrzebowałem jakiejś przerwy od pvp stąd początkowy pomysł na kopanie skałek i budowanie statków. miłe i relaksujące zajęcie. a w null potrafi jeszcze dostarczyć rozrywki pod tytułem - będziesz przynętą na szwendających się piratów :). oczywiście wiem doskonale że już niedługo zatęsknię za pvp dlatego wolę się zawczasu przygotować

[BCPM] Moon Rabit

  • BCPM
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Stronka z moją twórczością ;)
  • Imię postaci: Moon Rabit
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: Inver Brass
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2015, 03:11:29 »
Co do samego kopania nawet w 0.0 takich trza ale żaden tank na koparce nie uratuje cię przed PVP shipem.
Ja osobiście się tym nie zajmuje wole na spokojnie PI robić trochę skanowania i oczywiście PVP :)
ASUS A88XM-A, Corsair Vengage 8GB @ 1866 CL8, AMD X4 740 @ 4,48Ghz, Samsung 500GB Silentium Deus M1 550W, Sapphire R7 260X 1GB DDR5 @ 1188/1645

Amek Vi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Amek Vi
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: Northern Coalition.
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2015, 09:59:37 »
Nie kop, seriously. Nie rób tego. Podziękujesz jak przetrwasz.

Dokładnie taką samą radę dostałem 4 miesiące temu jak zaczynałem z Eve. Nie pamiętam od kogo ale jestem mu wdzięczny.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2015, 10:20:21 »
@Soulscream
po ponad roku spędzonym w czołgu potrzebowałem jakiejś przerwy od pvp stąd początkowy pomysł na kopanie skałek i budowanie statków. miłe i relaksujące zajęcie. a w null potrafi jeszcze dostarczyć rozrywki pod tytułem - będziesz przynętą na szwendających się piratów :). oczywiście wiem doskonale że już niedługo zatęsknię za pvp dlatego wolę się zawczasu przygotować

Nie kop, jaki bitter vet i swego czasu najlepszy troll mówię Ci co najlepsze. Słuchaj się starszych. Skille które wrzucisz w kopanie to zmarnowane SP bojowe, czy tam pod eksploracje.

lishay

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2015, 10:28:54 »
Dokładnie taką samą radę dostałem 4 miesiące temu jak zaczynałem z Eve. Nie pamiętam od kogo ale jestem mu wdzięczny.

w moim przypadku jest już za późno :) acz od czasu triala nie straciłem żadnego statku ( jedyne co to na samym początku swojej przygody zaliczyłem 3 eleganckie wtopy jako, że nie rozróżniałem high secu od low, no i nie wiedziałem o istnieniu gankerów w high).
No i nie wydaje mi się żeby kopanie było takie złe - ba - w wormhole'ach flota szukająca gazu to całkiem pasjonująca sprawa - jest ryzyko, jest zabawa :)

Anthar

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 508
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Anthar Thebess
  • Korporacja: REPUBLIKA ORLA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2015, 09:52:41 »
Wiesz ogolnie zawsze jest kto co lubi.
Jesli kogos pasjonuje cyklowanie sie minera , tudziez haul sprzetu z jednego konca eve na drugi - po to jest ta gra - aby byla zabawa.

Ze skillami do kopania jest ten problem, ze nie maja zastosowania do czegokolwiek innego, malo tego wymaga to spedzania czasu na tej czynnosci.
Produkcja przykladowo jest duzo mniej wymagajaca pod tym wzgledem i po zapuszczeniu produkcji mozna zajac sie czyms innym, o ile ktos za ciebie przewozi materialy.

Najgorsza rzecza  w ktora moze pojsc nowa osoba to chciec wykopac , przerobic i sprzedac produkt samodzielnie. Oznacza to 95% czasu  poswieconego wylacznie na to, za naprawde niskie zarobki.

Moze sie wydawac ze producenci / gornicy maja tony kasy , ale tylko jesli wezmie sie pod uwage ze jej nie traca.
Jesli miesiecznie mieliby wtapiac na zabawie 1B+ z skokami do kilku B kilka razy w roku to sytuacja wygladalaby calkiem inaczej.
Jestes nowy?
C0ven to najwiekszy i najstarszy polski sojusz w EVE!

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 24, 2015, 14:53:09 »
hhmmm wrzucilem do gtranslatora i dalej nie rozumiem.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 24, 2015, 15:53:29 »
hhmmm wrzucilem do gtranslatora i dalej nie rozumiem.

Prak plugina "troll - polski"

lishay

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2015, 13:32:56 »


Ze skillami do kopania jest ten problem, ze nie maja zastosowania do czegokolwiek innego, malo tego wymaga to spedzania czasu na tej czynnosci.


nie licząc skilli niezbędnych do pilotowania statków i używania upgrade'ów przeznaczonych tylko do kopania zauważyłem że sporo skilli ma też inne zastosowania - zwłaszcza jeśli chce się na kopaniu zarobić, nie stracić statku i nie musieć wiać przed byle ratem.
takie przykłady - drony - gram gallente, więc do późniejszego pvp czy pve skille jak najbardziej przydatne
reprocessing i wszelkie pochodne - do przerabiania surowców i produkcji również
tank t2 - też przydatny zarówno w pvp jak i pve :)

Craxon Crais

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Craxon Crais
  • Korporacja: Love Squad
  • Sojusz: Confederation of xXPIZZAXx
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 25, 2015, 15:01:05 »

[...] więc do późniejszego pvp [...]

Nie chcę Cię pouczać ale nie rób z eve gry pve siedząc za długo w hisekach kopiąc jakieś skały. Pieniądze na początek nie są problemem bo przecież nie masz czym latać ;]
Nie utknij w jakiś mentalnych kazamatach jak 90% polskiej społeczności kopiącej skały i zabijającej raty na kosmicznym wypizdowie. Jakoś zarabiać oczywiście trzeba ale
nie rób z tego sztuki dla sztuki ;)

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 25, 2015, 15:35:50 »

nie licząc skilli niezbędnych do pilotowania statków i używania upgrade'ów przeznaczonych tylko do kopania zauważyłem że sporo skilli ma też inne zastosowania - zwłaszcza jeśli chce się na kopaniu zarobić, nie stracić statku i nie musieć wiać przed byle ratem.
takie przykłady - drony - gram gallente, więc do późniejszego pvp czy pve skille jak najbardziej przydatne
reprocessing i wszelkie pochodne - do przerabiania surowców i produkcji również
tank t2 - też przydatny zarówno w pvp jak i pve :)

Ile razy ja podobne rzeczy czytałem w ostatnich 10 latach to nawet nie jestem w stanie policzyć. Serio, nie kop. Słuchaj się starszych.

lishay

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2015, 01:22:24 »
Nie chcę Cię pouczać ale nie rób z eve gry pve siedząc za długo w hisekach kopiąc jakieś skały. Pieniądze na początek nie są problemem bo przecież nie masz czym latać ;]
Nie utknij w jakiś mentalnych kazamatach jak 90% polskiej społeczności kopiącej skały i zabijającej raty na kosmicznym wypizdowie. Jakoś zarabiać oczywiście trzeba ale
nie rób z tego sztuki dla sztuki ;)

w high secu kopałem tylko do czasu wyskilowania barki :) od tego czasu moim domem jest null - i fakt, kopię tam skały, ale zamiast je sprzedawać w zasadzie 90% idzie na reprocessing i buduję z nich stateczki :) ( które z niezłym zyskiem opycham:) ).Acz coraz rzadziej, bo oprócz tego jaram się od jakiegoś czasu eksploracją niczym czarownice w salem :). kupiłem sobie astero i całkiem przyjemnie mi się nim śmiga :)

Co do pvp - przyjdzie na to czas - niebawem. na razie jeszcze odpoczywam po WOT, gdzie w zasadzie jest  tylko pvp, ale juz powoli czuję jak mnie wzywa - zwłaszcza jak muszę omijać kilka systemów, bo intel krzyczy że siedza tam hotdropperzy czy inne tałatajstwo :) Na razie tylko przeglądam fora, statki i niezbędne skille, ale niedługo się za to zabiorę. jako, że zacząłem jako Gallente niejako naturalnym wyborem wydają mi się statki oparte na dronach, ale po prawdzie to wolałbym coś co przywali raz a dobrze :)

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 26, 2015, 07:03:25 »
Co do pvp - przyjdzie na to czas - niebawem. (...) Na razie tylko przeglądam fora, statki i niezbędne skille, ale niedługo się za to zabiorę. jako, że zacząłem jako Gallente niejako naturalnym wyborem wydają mi się statki oparte na dronach, ale po prawdzie to wolałbym coś co przywali raz a dobrze :)

Jeszcze tylko wyskiluję tamto, i tamto i doczytam to, a potem jeszcze wyskilluję tamto. I tak do końca przygody z EvE. :P PvP robi się i już, nigdy nie będziesz w pełni przygotowany, zawsze jest coś co trzeba podciągnąć.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2015, 07:05:17 »
omg Crax, trollu.... hehehehe Ty i na tym zapomnianym centralowym zadupiu? hehehehe.
co do tematu. Napierdaczaj Velda, jest kasa, a ile przy tym funu. serio
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 26, 2015, 07:14:33 »
ale po prawdzie to wolałbym coś co przywali raz a dobrze :)

Blastery na statkach gallente to coś co wyciąga największy dps, jedyny mankament jest taki że trzeba blisko polecieć.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

lishay

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 26, 2015, 11:52:17 »
Napierdaczaj Velda, jest kasa, a ile przy tym funu. serio

o_O fun to jest jak się ninjuje gaz w wormhole, i to chyba jedyny aspekt kopania kiedy faktycznie jest fun :P

Jeszcze tylko wyskiluję tamto, i tamto i doczytam to, a potem jeszcze wyskilluję tamto. I tak do końca przygody z EvE. :P PvP robi się i już, nigdy nie będziesz w pełni przygotowany, zawsze jest coś co trzeba podciągnąć.

zauważyłem - jak wrzuciłem skille do industry i researchu dziś rano  kolejka wyszła przeraźliwie wręcz długa. zaczynam więc mysleć nad opcją wykupu drugiego konta - kasę na skillbooki sobie będę mógł podesłać w każdej chwili :)

Craxon Crais

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Craxon Crais
  • Korporacja: Love Squad
  • Sojusz: Confederation of xXPIZZAXx
Odp: Witam o/
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 26, 2015, 12:36:32 »
omg Crax, trollu.... hehehehe Ty i na tym zapomnianym centralowym zadupiu? hehehehe.
co do tematu. Napierdaczaj Velda, jest kasa, a ile przy tym funu. serio

Szkoda, że tak mało się dzieje. Kiedyś codziennie rozpierducha była i flame i trolle szły ;D
chlip chlip...