Autor Wątek: Idziemy do woja  (Przeczytany 148987 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Xeovar

  • Moderator
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #175 dnia: Marzec 18, 2015, 11:48:57 »
Ale farmazony piszesz. Ja będę miał na rękach krew, bo ktoś sobie samemu, nie proszony wcale o to, wymyślił, że za mnie będzie walczył i ginął. Goebbels by się nie powstydził takiej propagandy :)

Nic się nie pojebało, tylko ludzie po pierwsze mają inne, większe możliwości niż w 39, a po drugie... może w końcu zmądrzeli ;)

A cała ta dyskusja jest dlatego że świat się zmienił, opcje są inne i ludzie więcej wiedzą.
Największą (moim zdaniem) różnicę niestety robi "jakość" naszego państwa.
Żeby ktoś poszedł walczyć, to poza bezpośrednią przyczyną (inwazja) potrzebuje jeszcze poczucia więzi i współodpowiedzialności za coś.
Tym czymś, przez ostatnie kilka wieków, był nacjonalizm - wiara w swój kraj. Która niestety dołuje, bo jak mawiają Polacy to dobry naród tylko rządzić sobą nie umie. I dlatego mamy w ...uj ludzi którzy nie chcą walczyć za te kurwy w rządzie i polityce.
Ten problem dotyczy wszystkich a bardziej kraje rozwinięte - w USA mają problem z utrzymaniem stanu liczebnego wojska, bo ludzie nie chcą iść na wojnę - i nie tylko oni.
Nacje upadają, a jeszcze nic w zamian nie powstało - jak powstanie korporacjonizm to dopiero będzie cyberpunk....

Nadal można by zrobić tak żeby ludzie wierzyli w państwo, ale musiałoby się ono BARDZO zmienić.... i stać się wartym wiary ludzi... a w to na dzień dzisiejszy trudno mi uwierzyć.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #176 dnia: Marzec 18, 2015, 11:58:12 »
Rosja NIE TRAKTUJE nas jako partnera, z którym można robić biznes, tylko jako zbuntowane terytorium zależne, które prędzej czy później musi wrócić do Matiuszki Rassji?

Raczej jako swego rodzaju strefę buforową - ale fakt, strefę zależną od nich.
Osobiście stety albo niestety bybym jednym z pierwszych "spieprzających" - mam przydzielony stopień starszego szeregowego w wojsku lądowym - inaczej jak mięso armatnie tego nie nazwę.
Nawet zastanawiałem się czy nie przystąpić do jakiejś organizacji terytorialnej (jedynie tutaj miałbym jakąś motywację do obrony - broni się "swojego" terenu/rodziny) ale jak zobaczyłem jak wygląda ich szkolenie i "wsparcie" od czy to rządu czy to MON... ech...
I jeszcze kurs strzelecki zaczynający się dokładnie tak jak w wojsku (lata temu ale doskonale to pamiętam): "broń raz do roku sama strzela"

i dla porównania kilka tekstów ze strzelań "prywatnych" - ale prowadzonych przez ludzi z ABW i BOR (trener jest byłym Gromowcem i sprowadza takich właśnie przyjaciół jako instruktorów):
"gdzie się kurwa kładziesz, strzelamy z ruchu!" (w wojsku jak byłem - zawsze leżąc)
"broń jak sama wystrzeli to jest zjebana i trzeba naprawić, raz do roku wibrator przecież nikogo nie gwałci... chyba... bo ja to nie wiem" (to tekst jednego z instruktorów)

Nie wiem co mają na myśli ci nasi na górze, ale czasem patrząc na to co robią mam wrażenie że już dawno nas wszystkich sprzedali :(... taśmy ze sławnej "Sowy" tylko to potwierdzały... ech...

z jednej strony chciałbym zostać i coś robić gdyby przyszło co do czego, z drugiej aż za dobrze wiem gdzie by mnie umieścili i co bym realnie sobą reprezentował będąc usadzony jako kolejny w szeregu...
Do tego dochodzi najgorsze - na czas konfliktu kredyty które mam na łbie zostają jak były, można wnioskować o wstrzymanie a władzuchna może się przychylić do wniosku, ale nie musi - ale po wszystkim, trzeba spłacić co do grosza bo takie jest prawo.
A jak mnie nie będzie kto to spłaci? W Polsce przepisy są takie że odpowiada się nie tylko do wartości nieruchomości - trzeba spłacić całość choćby skały srały, tu nie da rady oddać kluczy i zapomnieć o tym ostrzu hipoteki nad łbem.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #177 dnia: Marzec 18, 2015, 12:04:29 »
Pomimo medialnej histerii nie sądzę żeby ruscy zaatakowali Polskę, nie mają na to ani ludzi ani zasobów żeby pozwolić sobie na tak duży kąsek.
Co do całego bajzlu z Ukrainą to sorka, ale USA nigdy sie nie wyzbyło 'wrogości' wobec Rosji, dla nich nie do pomyślenia jest ze ktoś inny ma atomówki i nie skacze jak im zagrają. Cały czas od 89 roku USA konsekwentnie przejmuje strefę post radziecką rozmieszczając w niej swoich doradców lub wręcz budując swoje bazy, dziwnym trafem bazki te powstają łańcuszkiem wokół rosji. Więc nie dziwię się ruskim że mają takie a nie inne postrzeganie rzeczywistości.
Sami amerykanie przyznali ze sfinansowali majdan, dostarczali broń ukraińcom, słynne troieje z lotniska i debalcewa, więc to nie jest tak że społeczeństwo ukraińskie samo wyszło i obaliło Janukowycza. Amerykańcom się po prostu niespodobała postawa ruskich wobec Syrii i postanowili odciąć ich od jedynej bazy z której mogłaby operować flota czarnomorska.

Co tam w Russia Today na stołówce dzisiaj?

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #178 dnia: Marzec 18, 2015, 12:06:11 »
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #179 dnia: Marzec 18, 2015, 12:20:04 »
A cała ta dyskusja jest dlatego że świat się zmienił, opcje są inne i ludzie więcej wiedzą.
Największą (moim zdaniem) różnicę niestety robi "jakość" naszego państwa.
Żeby ktoś poszedł walczyć, to poza bezpośrednią przyczyną (inwazja) potrzebuje jeszcze poczucia więzi i współodpowiedzialności za coś.
Tym czymś, przez ostatnie kilka wieków, był nacjonalizm - wiara w swój kraj. Która niestety dołuje, bo jak mawiają Polacy to dobry naród tylko rządzić sobą nie umie. I dlatego mamy w ...uj ludzi którzy nie chcą walczyć za te kurwy w rządzie i polityce.
Ten problem dotyczy wszystkich a bardziej kraje rozwinięte - w USA mają problem z utrzymaniem stanu liczebnego wojska, bo ludzie nie chcą iść na wojnę - i nie tylko oni.
Nacje upadają, a jeszcze nic w zamian nie powstało - jak powstanie korporacjonizm to dopiero będzie cyberpunk....

Nadal można by zrobić tak żeby ludzie wierzyli w państwo, ale musiałoby się ono BARDZO zmienić.... i stać się wartym wiary ludzi... a w to na dzień dzisiejszy trudno mi uwierzyć.

Jest niestety sporo osob na emigracji wewnetrznej, ktore uwazaja Polske za kraj okupowany przez kolaborantow reprezentujacych obce interesy, za narod bez panstwa. Pomijam slusznosc takiego myslenia, jest to temat na osobna dyskusje, ale w przypadku wybuchu wojny odegra to duza role jezeli chodzi o morale - tego problemu nie doswiadczyl np. Pilsudski w 1920, wtedy ludzie chcieli walczyc. Teraz czesto nie wyobrazaja sobie jak mogli by umierac za cudze interesy. Ludzie maja dostep do wiedzy, ktora mowi im, ze historia lubi sie powtarzac. I tutaj niestety III RP poniosla porazke, polaryzujac spoleczenstwo w celu utrzymania wladzy, i teraz w razie ew. wojny bedziemy zbierac tej polityki owoce.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #180 dnia: Marzec 18, 2015, 12:40:41 »
Ale to jest problem z każdym społeczeństwem, w którym dobrobyt i szczęście jednostki są wartościami nadrzędnymi. Nie jesteśmy gotowi do wojny, bo jej nie chcemy, chcemy żyć sobie w spokoju i ciułać na swoje mieszkanie, SUVa z ogródkiem i wakacje na Maderze. I to nie jest nic złego.

Za to społeczeństwo w które dzień i noc ładuje się wojenną propagandę, które od setek lat żyje w kulcie siły, wodza i braku jakiegokolwiek szacunku do jednostki, będzie do takiej wojny ZAWSZE lepiej przygotowane. Przynajmniej na początku, bo jak uczy historia, na koniec to różnie z tym bywa. Ale jakoś tak się zawsze składa, że to my jesteśmy na pierwszej linii. :(

US and A jest społeczeństwem po środku, bo chociaż oczywiście dla nich bogactwo i indywidualny rozwój jednostki są ważne, to równocześnie także dostają kupę propagandy w postaci filmów i przekazów o "dzielnych amerykańskich chłopcach"... Myślę, że nawet lekcja z Iraku nie do końca ich przekonała, że wojna z ich udziałem nie zawsze jest słuszna. Nasz problem polega na tym, że skoro przez 10 ostatnich lat babrali się w podejrzanych wojnach w Iraku, Afganistanie, Libii, itp., to teraz gdy przyjdzie konieczność obrony przed prawdziwym rosyjskim totalitaryzmem, część społeczeństwa znów powie "Why bother?"
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2015, 12:52:29 wysłana przez Isengrim »

Dagund

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dagund
  • Korporacja: Koza z piekła
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 18, 2015, 13:57:35 »
Co tam w Russia Today na stołówce dzisiaj?
Ja pitole Isengrim... Ty tak na serio? Ręce opadają.
Rozumiem że jak nie mam zdania zgodnego z jedynie słusznym nurtem to już co? Płatny kremlowski agent? pojebało czy jak?

Zakalve

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Lost Idea
  • Sojusz: C0ven
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #182 dnia: Marzec 18, 2015, 14:41:15 »
Pod wpływem dyskusji, stwierdzam, że jestem ochotnikiem do przeszkolenia + posiadam kwalifikacje które armia bardzo chętnie wykorzysta w pierwszej linii. Wiele rzeczy mi się w działaniu rządzących nie podoba, jednak w sytuacji wojny obronnej chcę dopełnić swojego obywatelskiego obowiązku: Tłuc kacapów, albo zginąć próbując.

Do osób które twierdzą inaczej: jesteście tchórzami.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #183 dnia: Marzec 18, 2015, 14:47:57 »
Ja pitole Isengrim... Ty tak na serio? Ręce opadają.
Rozumiem że jak nie mam zdania zgodnego z jedynie słusznym nurtem to już co? Płatny kremlowski agent? pojebało czy jak?

Nie, ale cytujesz "prawdy" o "amerykańskich agentach" i "pieniądzach" rodem z Russia Today. Owe "dowody", o których piszesz, istnieją WYŁĄCZNIE w rosyjskich i prorosyjskich mediach. Więc sorry, ale albo żyjesz spiskowymi teoriami i nosisz czapeczkę z folii aluminiowej, albo jesteś bardzo, bardzo łatwowierny, dając sobie wmówić, że to amerykańsko-zachodni "atak" na Rosję  był powodem obalenia Janukowycza przez Ukraińców. Owszem, właśnie przez nich, a nie żadnych zachodnich prowokatorów.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #184 dnia: Marzec 18, 2015, 14:51:30 »
Isen wszyscy wiedzą że jeżeli gdzieś zaczyna się wojna to najprawdopodobniej inicjatorem jest USA tudzież mniej oficjalnie CIA ^^ my to ameryki w tej kwestii nie odkrywamy.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #185 dnia: Marzec 18, 2015, 15:01:16 »
To samo odnosi się do ZSRR/Rosji.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #186 dnia: Marzec 18, 2015, 15:04:28 »
Oczywiście

Z innej beczki teraz w wiadomościach radiowych powiedzieli że w Polsce 1/3 ludności chętnie poszła by na wojnę ;)
Trochę to ni jak ma się do rzeczywistości przynajmniej tej centralowej (mnie też możecie odliczyć z tych obrońców wcześniej podsycałem dyskusje ;) )

I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Amek Vi

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Amek Vi
  • Korporacja: The Northerners
  • Sojusz: Northern Coalition.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #187 dnia: Marzec 18, 2015, 15:18:45 »
Pod wpływem dyskusji, stwierdzam, że jestem ochotnikiem do przeszkolenia + posiadam kwalifikacje które armia bardzo chętnie wykorzysta w pierwszej linii. Wiele rzeczy mi się w działaniu rządzących nie podoba, jednak w sytuacji wojny obronnej chcę dopełnić swojego obywatelskiego obowiązku: Tłuc kacapów, albo zginąć próbując.

Do osób które twierdzą inaczej: jesteście tchórzami.

Wole być być żywą tchórzliwą głową rodziny niż odważnymi zwłokami "bohatera". Z resztą nazywaj to jak chcesz :).

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #188 dnia: Marzec 18, 2015, 15:20:17 »
No więc mnie już dawno sytuacja na Ukrainie przypomniała serię żartów z Radia Erewań:

" - Czym się różni agresja od interwencji?
- Agresja jest wtedy, gdy jedno państwo napada na drugie bez zgody ZSRR, a interwencja, gdy za zgodą ZSRR."

"- Z kim graniczy Związek Radziecki?
- Z kim chce.
- A z kim chce?
- Z NIKIM!!!"

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #189 dnia: Marzec 18, 2015, 15:28:33 »
Pod wpływem dyskusji, stwierdzam, że jestem ochotnikiem do przeszkolenia + posiadam kwalifikacje które armia bardzo chętnie wykorzysta w pierwszej linii. Wiele rzeczy mi się w działaniu rządzących nie podoba, jednak w sytuacji wojny obronnej chcę dopełnić swojego obywatelskiego obowiązku: Tłuc kacapów, albo zginąć próbując.

Do osób które twierdzą inaczej: jesteście tchórzami.
Skoro skłaniamy się ku jednoznacznym opiniom z stwierdzam, że jesteś naiwnym idiotą  :)

Dagund

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dagund
  • Korporacja: Koza z piekła
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #190 dnia: Marzec 18, 2015, 15:29:39 »
Nie, ale cytujesz "prawdy" o "amerykańskich agentach" i "pieniądzach" rodem z Russia Today. Owe "dowody", o których piszesz, istnieją WYŁĄCZNIE w rosyjskich i prorosyjskich mediach. Więc sorry, ale albo żyjesz spiskowymi teoriami i nosisz czapeczkę z folii aluminiowej, albo jesteś bardzo, bardzo łatwowierny, dając sobie wmówić, że to amerykańsko-zachodni "atak" na Rosję  był powodem obalenia Janukowycza przez Ukraińców. Owszem, właśnie przez nich, a nie żadnych zachodnich prowokatorów.

Ty za to wcale nie jedziesz propagandówką wyciętą z TVN24...


Imawz

  • Karny jeżyk
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #191 dnia: Marzec 18, 2015, 15:32:16 »
Z innej beczki teraz w wiadomościach radiowych powiedzieli że w Polsce 1/3 ludności chętnie poszła by na wojnę ;)

1/3 polaków powinna mieć prawa wyborcze i możliwość bycia urzędnikami państwowymi - reszta... prawo do płacenia podatków i zasówania na polach.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 18, 2015, 15:33:46 »
Ty za to wcale nie jedziesz propagandówką wyciętą z TVN24...

I BBC. I CNN. I, o zgrozo, Rzeczpospolitej. SPISEG!!! ŻYDY I AMERYKANY SZKALUJO ROSJE!

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #193 dnia: Marzec 18, 2015, 15:49:21 »
Ty za to wcale nie jedziesz propagandówką wyciętą z TVN24...

To podaj proszę źródła skąd wywodzisz, że USA przyznały się do finansowania tego całego Majdanu (tylko nie wyjeżdżaj z Nulland i 5 mld $ bo padnę ze śmiechu) i padaj państwa z byłego bloku wschodniego i miejsca w nich, gdzie Amerykanie mają swoje bazy (jest chyba jedna była republika radziecka, z której baz NATO korzystało w zw. z interwencją w Afganistanie.).

A i bym zapomniał.
Napisz jeszcze, że Sekretarz Generalny ONZ stwierdził, że Ukraina w sensie prawnym nie istnieje, bo nie zarejestrowała swoich granic w ONZ (LOL) oraz, że USA dążą do wojny, bo dzięki wojnie wyzerują swoje długi (1000 x LOL).
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2015, 15:56:08 wysłana przez Dux »
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #194 dnia: Marzec 18, 2015, 15:50:02 »
Ty za to wcale nie jedziesz propagandówką wyciętą z TVN24...

Kończ waść wstydu oszczędź.
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Dagund

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dagund
  • Korporacja: Koza z piekła
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 18, 2015, 15:58:59 »
Miśki, nie mam zamiaru z wami dyskutować, ani nic wam udowadniać, macie całkowitą rację Putin oszalał, chce zawojować pół europy, albo i całą.
A Polskę wypalić atomem.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 18, 2015, 16:02:36 »
Miśki, nie mam zamiaru z wami dyskutować, ani nic wam udowadniać, macie całkowitą rację Putin oszalał, chce zawojować pół europy, albo i całą.
A Polskę wypalić atomem.

Czyli nie potrafisz ani wskazać źródeł potwierdzających informacje o przyznaniu się USA do finansowania Majdanu, ani nie wskażesz tych baz NATO?
A innym zarzucasz wiarę w propagandę.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 18, 2015, 16:06:51 »
Wole być być żywą tchórzliwą głową rodziny niż odważnymi zwłokami "bohatera". Z resztą nazywaj to jak chcesz :).

Gdyby to jeszcze było tak proste jak piszesz. Wojna jest takim kurestwem, że najczęsciej obrywają cywile. A poza niektórymi wyjątkowymi wojnami lub walkami zdecydowana większość żołnierzy przeżywa wojnę.

Dagund bo jedziesz rosyjską propagandą. Przytoczyłeś absurdalne argumenty rodem z RT w dodatku powiązałeś od razu Majdan z Debalcewem i cyborgami z lotniska w Doniecku jakby to nastapiło w tym samym czasie a nie po agresji Rosji na Ukrainę. Majdanu nie zorganizowali ani Amerykanie ani Polacy, Janukowycz zapracował sobie u własnych obywateli na to co się stało. Za to Rosja, jako wyjątkowo pokojowe państwo miała wszystko przygotowane aby zaatakować błyskawicznie sąsiada. A wierz mi,że taka operacja to nie jest spontaniczne działanie. Samo przygotowanie mundurów bez oznaczeń, koncentracja wojska, zabezpieczenie infrastruktury, itp wymaga planowania, przygotowania wszystkiego. Tego nie robi się w dzień lub kilka.

Agresywne rozmieszczanie baz i doradców więc Rosja ma prawo? Ma gówno a nie prawo. Po pierwsze NATO nie stanowiło żadnego zagrożenia dla Rosji co najbardziej widać teraz jak Rosja stanowi zagrożenie dla prawie wszystkich sąsiadów. A społeczeństwa państw sąsiadujących z Rosją mają prawo wybierać do jakiej organizacji czy sojuszu chcą należeć, zwłaszcza jeśli ich sąsiad ma pewne ciągotki. Jak myślisz dlaczego neutralne od tak długiego czasu Finlandia i Szwecja zaczynają już rozważać dołączenie do NATO? Poza tym o jakich bazach mówisz? Obecność NATO w byłych państwach Układu Warszawskiego a obecnie NATO byłą żadna praktycznie i nadal taka jest. Masz wojska na ćwiczeniach czy wzmocnioną obecnie misję Air Policing nad państwami bałtyckimi. Nawet tarcza antyrakietowa nie ma żadnego wpływu na potencjał Rosji wbrew temu co Rosja cały czas twierdzi. Ale Rosja głośno protestuje przeciw każdej próbie "niepokornych" sąsiadów w ramach wzmacniania swojego potencjału cokolwiek by to nie było i grozi podjęciem odpowiednich kroków lub rozmieszcza rakiety taktyczne w obwodzie kaliningradzkim aby pogrozić paluszkiem. Bez różnicy czy kup[owaliśmy rosomaki, NSM, JASSM, F-16 rosja zawsze protestowała i groziłą. Takie są fakty. Czy to jest agresywna polityka Polski, że modernizujemy armię znacznie mniejszą niż za czasów UW i PRLu? Albo że chcemy uniezależnić się od dostaw rosyjskich surowców energetycznych? A dla Rosji to już jest powód do oburzenia i gróźb.

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 18, 2015, 16:08:30 »
mniej wiecej 50 lat temu próba rozbudowy militarnej pod drzwiami innego supermocarstwa omal nie doprowadziła do wybuchu 3 wojny swiatowej
całe szczescie przywódcy jakos to ogarneli i nastapila deeskalacja
w ostatnich 2 dekadach nastapila zmiana rol i ten drugi blok mocno przesuwa linie swojej obecnosci i potencjalu militarnego pod płot pierwszego a pierwszy wierzga i robi nerwowe ruchy
dla mnie sytuacja w 100 procentach analogiczna ze strategicznego i politycznego punktu widzenia

celowo nie podaje szczegolow bo ludzie kumaci skojarza a dla reszty to przeciez bez znaczenia bo beda padac argumenty które w geopolitycznym równaniu sa bez znaczenia :)
Sneer Quen

Dagund

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dagund
  • Korporacja: Koza z piekła
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 18, 2015, 16:09:21 »
@Dux
Stosując waszą retorykę to może wskażesz mi może plany Rosji co do wojny z polską albo z innym krajem europejskim, jakieś przecieki, może deklaracje putina ze będzie atakował nato? No wskaz mi to proszę... a bazke mają w Tadżykistanie, doradców wysyłali do Gruzji na długo przed wojna rosyjsko - gruzinska, zobacz gdzie te kraje sa położone.
@sneer
zaraz każą Ci wyciągać rachunki za przebazowania i rozkazy naczelnego dowództwa USA/NATO na to, inaczej zostaniesz oskarżony o co najmniej rusofilię.
@Jan Morgenstern
Nie usprawiedliwiam Rosji, po prostu wskazuję ze nie ma w politycznej grze podziału na czarne-białe. To jest gra na szachownicy geopolitycznej. Ukraina, Syria, Libia itp to jest gra o strefy wpływów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2015, 16:16:16 wysłana przez Dagund »

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 18, 2015, 16:12:26 »
https://youtu.be/_AdkT2QrJ8M

rosyjska prawda vs rest of the world

Dagund czytasz Russia Today ?
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 18, 2015, 16:15:55 »
nie jestem rusofilem  wprost przeciwnie
ich strefa wplywow jest dla mnie nieatrakcyjna pod kazdy wzgledem i podoba mi sie jak jest
ale jesli odrzucisz emocje , sprowadzisz wszystko do stref wplywow , bezpieczenstwa militarnego i tym podobnych to potrafie zrozumiec dlaczego widze w mediach to co widze
nie trzeba byc kibicem pilkarskim zeby obejrzec mecz i komentowac co widzisz na boisku
Sneer Quen

Dagund

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dagund
  • Korporacja: Koza z piekła
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 18, 2015, 16:17:25 »
https://youtu.be/_AdkT2QrJ8M

rosyjska prawda vs rest of the world

Dagund czytasz Russia Today ?
Nie
i spitalaj z tymi płytkimi atakami ok?
Właśnie z Tobą zakończyłem jakąkolwiek dyskusje.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 18, 2015, 16:21:15 »
Nie
i spitalaj z tymi płytkimi atakami ok?
Właśnie z Tobą zakończyłem jakąkolwiek dyskusje.

Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #204 dnia: Marzec 18, 2015, 16:46:59 »
@Dux
Stosując waszą retorykę to może wskażesz mi może plany Rosji co do wojny z polską albo z innym krajem europejskim, jakieś przecieki, może deklaracje putina ze będzie atakował nato? No wskaz mi to proszę... a bazke mają w Tadżykistanie, doradców wysyłali do Gruzji na długo przed wojna rosyjsko - gruzinska, zobacz gdzie te kraje sa położone.
@sneer
zaraz każą Ci wyciągać rachunki za przebazowania i rozkazy naczelnego dowództwa USA/NATO na to, inaczej zostaniesz oskarżony o co najmniej rusofilię.
@Jan Morgenstern
Nie usprawiedliwiam Rosji, po prostu wskazuję ze nie ma w politycznej grze podziału na czarne-białe. To jest gra na szachownicy geopolitycznej. Ukraina, Syria, Libia itp to jest gra o strefy wpływów.

Gdybys miał pojęcie jakie są plany strategiczne Rosji to nie pisałbyć takich bzdur. Sprawdź sobie ich ćwiczenia z Białorusią, jaki scenarius ćwiczyli choćby. Rosja ma bardzo agresywną doktrynę "obronną". Zgodnie z ich konstytucją moga militarnie reagować w jakimkolwiek państwie jeśli będzie to konieczne w ramach ochrony interesów i to Putin był "popychaczem" tej zmiany. A ty dajesz im prawo do tego i usprawiedliwiasz. Sprawdź co to za baza w Tadżykistanie. Instruktorzy w Gruzji? A dlaczego nie, przecież to niepodległe państwo. Dlaczego Gruzja nie mogła poprosic USA o pomoc w szkoleniu armii? W dodatku warto jeszcze wiedzieć jak to szkolenie wyglądało i jak ta pomoc wygladała. I popatrz jak Rosja atakowała w sumie Gruzje dostarczając broń, destabilizując sytuację w Abchazji. Z słynnymi rosysjkimi niebieskimi hełmami. Więc defacto prowadzenie wojny na terenie Gruzji, dostarczanie broni, itp ze strony Rosji było usprawiedliwione a instruktorzy obecni w Gruzji (nie tylko z USA) na prosbę niepodległego państwa jest złe...

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 18, 2015, 16:51:12 »
@Dux
Stosując waszą retorykę to może wskażesz mi może plany Rosji co do wojny z polską albo z innym krajem europejskim, jakieś przecieki, może deklaracje putina ze będzie atakował nato?

Ameryki nie odkryję, jeśli powiem, że nie ma niczego takiego. Nawet jeśli Putin komuś coś tam przez telefon gadał, że pojawiłby się u niego w 48 godzin czy jakoś tak, nawet przyjmując, że składający relację mówi prawdę, to nadal nie jest do dowód na przygotowywanie agresji. Tyle tylko, że nikt też nie mówi, że Rosja taką agresję przygotowuje. I to nie tylko w stosunku do Polski, ale też do krajów bałtyckich (btw. nie piszę się tego przypadkiem z dużej litery?). Nie mniej jednak działania Rosji na Ukrainie pozwalają wysunąć wniosek, iż Rosja w całkiem niedalekiej przyszłości może być do takich posunięć zdolna. Akurat w części, w której napisałeś, że przynajmniej obecnie Rosja nie ma możliwości technicznych skutecznej inwazji na Polskę, ja się z Twoim zdaniem zgadzam. Przynajmniej w takim rozumieniu inwazji, który oznacza okupację całego kraju, lub zajęcie części jego terytorium (bo atak może też oznaczać jakieś niewielkie potyczki na granicy, czy też np. ostrzał artyleryjski, tylko wtedy pojawia się pytanie, a po kiego ch..., skoro to nic nie daje, a jeszcze może spowodować identyczną reakcję drugiej strony). Przynajmniej tak to wygląda na chwilę obecną, co nie znaczy, że w stosunkowo niedługim czasie może ulec zmianie.
Gorszy problem mają państwa bałtyckie (choć w sumie to i nasz problem, skoro one również są członkami NATO). Bo i terytorium bardzo małe i trudne do obrony (nie potrzeba więc wiele sił by je zająć) i problemy z mniejszością rosyjską i wreszcie to, że były kiedyś częścią ZSRR, więc zapatrywanie Rosji na nie jest nieco inne. Choć i tak wydaje mi się, że jeśli kiedykolwiek Rosja zdecydowała by się na bezpośrednią agresje na nich, to dopiero po załatwieniu sprawy z Ukrainą (a to raczej jeszcze sporo potrwa), potem Naddniestrzem i paroma byłymi republikami radzieckimi po południowej stronie granicy rosyjskiej.
Krótko podsumowując: podstawy do obaw są, szanse na ich ziszczenie na szczęście niewielkie.

Cytuj
No wskaz mi to proszę... a bazke mają w Tadżykistanie, doradców wysyłali do Gruzji na długo przed wojna rosyjsko - gruzinska, zobacz gdzie te kraje sa położone.

W Tadżykistanie ona jest? Na pewno Amerykanie korzystali z baz w Uzbekistanie (baza w Karszy-Chanabad, ale do 2005 r.) i Kirgistanie w Manasie. Ale o ile pamiętem i z tej drugiej Kirgistan chciał ich wywalić, a sam Ławrow oferował by w zamian korzystali z rosyjskiej bazy w Tadżykistanie (ponoć największa rosyjska baza poza granicami FR). Ale nie wiem, jak to się skończyło. W każdym razie te bazy były tylko i wyłącznie dla celów operacji w Afganistanie a nie celem stałej relokacji tam wojsk NATO. Miały onae charakter stricte logistyczny.
Doradcy w Gruzji? A co tam robili? Nie było to przypadkiem związane z udziałem Gruzinów w wojnie w Iraku (tzw. misji stabilizacyjnej), tudzież po prostu szkoleniem gruzińskiej armii w związku z udziałem w programie partnerstwo dla pokoju i zgłoszonym zamiarem akcesji do NATO? Co to ma wspólnego z Rosją?
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Imawz

  • Karny jeżyk
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 18, 2015, 16:52:26 »
@Dux
Stosując waszą retorykę to może wskażesz mi może plany Rosji co do wojny z polską albo z innym krajem europejskim, jakieś przecieki, może deklaracje putina ze będzie atakował nato? No wskaz mi to proszę... a bazke mają w Tadżykistanie, doradców wysyłali do Gruzji na długo przed wojna rosyjsko - gruzinska, zobacz gdzie te kraje sa położone.
@sneer
zaraz każą Ci wyciągać rachunki za przebazowania i rozkazy naczelnego dowództwa USA/NATO na to, inaczej zostaniesz oskarżony o co najmniej rusofilię.
@Jan Morgenstern
Nie usprawiedliwiam Rosji, po prostu wskazuję ze nie ma w politycznej grze podziału na czarne-białe. To jest gra na szachownicy geopolitycznej. Ukraina, Syria, Libia itp to jest gra o strefy wpływów.

https://www.youtube.com/watch?v=_L__pdQXbls zmień pracodawcę serjo... bo nie ma już aż tak głupich ludzi po tym wszyskim co się stało

Dagund

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dagund
  • Korporacja: Koza z piekła
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #207 dnia: Marzec 18, 2015, 16:58:19 »
@up
I czego ten filmik ma dowodzić? A według ciebie któż jest moim pracodawca?


Uważasz ze rosje stać na atak na jakiekolwiek państwo natowskie? Oni nie maja nic co by nam zagrażało oprócz atomowek, myślisz ze je użyją? po co?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #208 dnia: Marzec 18, 2015, 17:11:23 »
Uważasz ze rosje stać na atak na jakiekolwiek państwo natowskie? Oni nie maja nic co by nam zagrażało oprócz atomowek, myślisz ze je użyją? po co?

Stać, jeżeli będą mieć pewność, iż taka agresja nie spotka się z reakcją zbrojną (czyli nie te przysłowiowe wyrazy głębokiego zaniepokojenia, czy odebranie wiz paru dygnitarzom) całego sojuszu, a przynajmniej USA.
Pewnie teraz już tego nie da się wygrzebać, ale już ładnych parę miesięcy temu Putin miał to swoje doroczne szoł, co odpowiadał na pytania w TV kierowane przez swoich obywateli. Pytali go o różne rzeczy. U nas furorę w mediach zrobił jeden gość z Azji co si ę pytał o drogę czy most do swojej wioski, bo nie ma jak jeździć samochodem a podatek drogowy musi płacić.
A moją uwagę zwróciła jedna wypowiedź (oczywiście istotne, o ile tłumaczenie jego wypowiedzi w  tej internetowej relacji na żywo było prawidłowe). Putin gadał coś o NATO (bo o nie było pytanie) i wprost nawiązał do art. 5 traktatu założycielskiego sojuszu, twierdząc, że w związku z przystępowaniem do NATO kolejnych państw ten artykuł nie ma racji bytu i on uważa, iż NATo winno go ze swojego traktatu wywalić.

EDIT. Mam tą relację. Wypowiedź z 10:56
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wladimir-putin-odpowiada-na-pytania-rosjan/w7k7x
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Jan Morgenstern

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jan Morgenstern
  • Korporacja: Beyond Divinity Inc
  • Sojusz: Shadow Cartel
Odp: Idziemy do woja
« Odpowiedź #209 dnia: Marzec 18, 2015, 17:18:47 »
Jeśli idzie o atak na państwo NATOwskie to Rosja już tego dokonała. Uprowadzając estońskiego oficera kontrwywiadu Estona Kohvera z terytorium Estonii. Tuż przed wizytą Obamy w państwach nadbałtyckich. Ot taka mała manifestacja siły, która w świetle prawa międzynarodowego jest jasno oceniana. Tylko państwa zachodnie nie mają zamiaru zaatakować w ramach odwetu Rosji bo szanse na to,że NATO odpowie tak jak powinno na akt wojny w świetle prawa międzynarodowego (jeśli jest to porwanie jednego oficera, który i tak wróci do Estoni) jest żadne. I Rosja doskonale o tym wiedziała uprowadzając Kohvera.