Autor Wątek: Pierdololo o górnikach  (Przeczytany 28523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zlorf

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MK69A1
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: C0VEN
Pierdololo o górnikach
« dnia: Luty 17, 2015, 01:07:13 »
Praca dla minerów z eve w RL!
Łaczy hobby z zarobkami, na kartoszki z zsiadłym mlekiem wystarczy...chyba.
"Jeden kosi trawe, a drugi jest paladynem lvl 72"

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2015, 01:23:15 »
to już nawet średnio śmieszne jest, bo właściciel tego pola zapewne jeździ BMW albo innym samochodem za ponad 100 klocków :D
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2015, 08:54:43 »
Odjebajcie sie od górników oni wcale tak dużo nie zarabiają jak wam ktoś wmawia.

Poza tym uważam że powinni zarabiać więcej niż jakiś pryszczaty programista C++ z ego wyjebanym w kosmos nie ruszającym się z przed komputera nawet na śniadanie  :P
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2015, 09:02:31 »
Zależy czy w prywatnych kopalniach czy w budżetówce.
Wg info z zeszłego roku pensje górników w budżetówce sięgały 5-7k zł za miesiąc, jak wg Ciebie to nie jest dużo to masz fajnie :)
Nie wspomnę ile pieniędzy z kieszeni podatnika idzie na związkowców. :P
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2015, 09:09:49 »
Zależy czy w prywatnych kopalniach czy w budżetówce.
Wg info z zeszłego roku pensje górników w budżetówce sięgały 5-7k zł za miesiąc, jak wg Ciebie to nie jest dużo to masz fajnie :)
Nie wspomnę ile pieniędzy z kieszeni podatnika idzie na związkowców. :P

Widać żeś nowy na centrali ;) fiti noob znowu wdupił przepłaconego traszera i musi odreagować :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2015, 09:18:37 »
Wszyscy należący do związków płacą składkę potrącaną z wypłaty więc nie bój się nie dopłacasz do nas ;)

Gdyby nie związki zapierdalalibyśmy 7 dni w tygodniu non stop.

3. czym różnią się dawni związkowcy którzy wyleżeli na styropianie  "wolność" Polski od dzisiejszych ? Co ciekawe tamci dawni działacze dzisiaj każą strzelać do "swoich kolegów" związkowców.

Ps. Traschera straciłem po nierównej walce z 3 pandemikami i jeszcze mi chuje gf napisali.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2015, 09:56:55 »
Fiti skończmy temat górników bo mi i pewnie nie tylko mi się zaraz nóż w kieszeni otworzy.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2015, 10:25:40 »
A ty gdzie pracujesz ? Może policzymy ile społeczeństwo do ciebie dopłaca ?
BTW jak zlikwidujesz te kopalnie i 200k luda pójdzie na bezrobocie albo dostanie odprawy to myślisz z czyich pieniędzy na to pójdzie ?
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2015, 10:37:23 »
A ty gdzie pracujesz ? Może policzymy ile społeczeństwo do ciebie dopłaca ?
W IT, do mnie dopłaca klient z którym mam kontrakt jako firma ;)

BTW jak zlikwidujesz te kopalnie i 200k luda pójdzie na bezrobocie albo dostanie odprawy to myślisz z czyich pieniędzy na to pójdzie ?
Czyli te nierentowne kopalnie to taka praca społeczna żeby ktoś miał gdzie pracować?
Jak zlikwidujesz duży zakład pracy gdziekolwiek to jak myślisz czy ludzie którzy tam pracowali dostana odprawy? Ktoś im zagwarantował zatrudnienie? LOL Normalny człowiek jak traci pracę to kurwa szuka nowej, a nie pali opony, blokuje drogi i wkurwia resztę społeczeństwa.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2015, 10:57:43 »
Poza tym uważam że powinni zarabiać więcej niż jakiś pryszczaty programista C++ z ego wyjebanym w kosmos nie ruszającym się z przed komputera nawet na śniadanie  :P
Uważać sobie możesz, decyduje rynek, popyt i podaż. Twoja praca jest warta mniej dlatego, że efektów twojej pracy nikt nie chce kupić. Nie pasują zarobki? Zmień branżę. Masa pracowników na całym świecie musi to zrobić. Skąd bierze się przeświadczenie, że górnika kapitalizm nie dotyczy?

BTW jak zlikwidujesz te kopalnie i 200k luda pójdzie na bezrobocie albo dostanie odprawy to myślisz z czyich pieniędzy na to pójdzie ?

To powinno się stać baaaaaardzo dawno temu. Sprywatyzować, nierentowne zamknąć, ludzi przekwalifikować.


a żeby się trzymać w topicu dorzucę suchara:

Polański dołączył do protestów górników. Jemu też nie chcieli dać 14tki  :P

Zwami

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Korporacja: się zobaczy
  • Sojusz: się okaże
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2015, 11:06:21 »
Zależy czy w prywatnych kopalniach czy w budżetówce.
Wg info z zeszłego roku pensje górników w budżetówce sięgały 5-7k zł za miesiąc, jak wg Ciebie to nie jest dużo to masz fajnie :)
Nie wspomnę ile pieniędzy z kieszeni podatnika idzie na związkowców. :P

twoje tezy z dupy vs reality...
http://postimg.org/image/dpjzphkll/
http://postimg.org/image/pl3ilpvrp/

skąd to? poszukaj sobie zakłamana jednostko - rączek ci jeszcze chyba nie upierdoliło.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2015, 11:25:52 »
skąd to? poszukaj sobie zakłamana jednostko - rączek ci jeszcze chyba nie upierdoliło.

Ty trollu niemyty pokaż podstawę opodatkowania, a nie to ile na konto trafia. Poza tym skąd niby wiadomo że to aktualny wydruk a nie np. sprzed 10 lat? Ty myślisz że ktokolwiek inteligentny złapię się na te twoje screeny?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2015, 11:35:03 »

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2015, 11:59:52 »
A ty gdzie pracujesz ? Może policzymy ile społeczeństwo do ciebie dopłaca ?
BTW jak zlikwidujesz te kopalnie i 200k luda pójdzie na bezrobocie albo dostanie odprawy to myślisz z czyich pieniędzy na to pójdzie ?

200k? Skąd Ty te dane wziąłeś. Człowieku transport dostaje po dupie i nawet palcem nie ruszycie. Pieprzą, że kierowcy zarabiają najniższą krajową. A ryczałty za noclegi, a diety, a dopłaty za 8.5e w niemczech (ustawa milog). Polska ma drugą najsilniejszą flotę transportową w europie i samych ludzi bezpośrednio zatrudnionych w transporcie to min 100 tysięcy osób, a ich rodziny, a spółki zależne? To jest gdzieś +/- 500 tysięcy ludzi. Nie mamy 13, 14, 15. Ja w biurze pracując mam 12 pensji poniżej "średniej" krajowej. Nie mydl oczu ludziom, że Twój zawód specjalny i wymagający troski. Kierowca ciągnika z naczepą ma równie ciężką i odpowiedzialną pracę. Nie ma wcześniejszej emerytury, ma problemy ze zdrowiem takie samo. Popierdoliło się w głowie pod ziemią...

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2015, 12:47:48 »
"Dziel i rządź"
Słyszał każdy, ale nie każdy wyciągnął wnioski.
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 17, 2015, 12:59:13 »
twoje tezy z dupy vs reality...
http://postimg.org/image/dpjzphkll/
http://postimg.org/image/pl3ilpvrp/

skąd to? poszukaj sobie zakłamana jednostko - rączek ci jeszcze chyba nie upierdoliło.

Cytuje:

„Pasek 1” - Pracownik (naiwny) ujawnił swój NIP 626-294-69-80. Zdjęcie pokazuje tendencyjnie obcięty fragment paska dla laika nic nie mówiący. Laik może odczytać i zrozumieć, że do wypłaty jest 1293,39 zł, ale wypłata wyniosła „ZERO”. Tymczasem w miesiącu rozliczanym dochód brutto wyniósł 3657,30 zł. Poniżej jest wartość narastająca dochodu i za 11 miesięcy wyniósł on 52.759,34 zł (daje to dotychczasową średnią, czyli bez listopada w kwocie 4.910,04 zł. czyli o 1153 zł więcej niż ta w listopadzie. I jeszcze jeden element manipulacji. Listopad był miesiącem „krótkim” – miał tylko 152 godziny czasu pracy nominalnego (11 dni wolnych! TO SWOJE ROBI). Nie wiemy ile godzin ten górnik pracował. Nie ma specyfikacji potrąceń, a tu będzie składka NSZZ, może być komornik, mogą być alimenty itp. To wszystko pomniejsza z woli pracownika – wartość netto przypadającą do wypłaty. Ponieważ w listopadzie ten górnik miał zarobek netto 2724 zł, tych innych potrąceń musiał mieć około 360 zł. .Przykład drugi: ten górnik to młody pracownik – 5 lat w kopalni. Nie wiemy ile pracował, nie ma składowych dochodu ale jest jego suma = 3094.41 Niska, bo musiał krótko pracować, mógł mieć wolne, np. na udział w „manifie” w Warszawie, na to trzeba 2 dni, bo po „manifie trzeba „odpocząć” a nie od razu do roboty. Netto Jemu wyszło 2212 zł, na konto 1699 zł czyli potrącenia dobrowolne albo przysmusowe (np. komornik) wyniosły 512 zł. O tym trzeba wiedzieć i pamiętać.
.Przykład trzeci: Pokazali prawie całą listę płacy, nadal nie wiemy jaki za jaki to miesiąc i nie powiemy czy to dużo czy to mało. Lista ma pełną listę potrąceń, porządny górnik, żadne alimenty czy komornik tu się nie szwęda. Do banku poszło 2407 złotych, potrąceń ustawowych było 1376,52, Z tego szacujemy wartość brutto na około 4820 zł. Z tego, prawdziwe NETTO wynosi 3444,- zł wartości. Ta luka to potrącenia dobrowolne 1037zł, w tym około 500 zł PKZP. I jeszcze chwila analizy: na początku pokazano „Stawka zaszereg. 58,40” Chciałbym taką mieć, choć to z pozostałością jakoś niezbyt pasuje i trudno coś zrozumieć, skoro są 42 składniki wynagrodzenia brutto. Nie dziwota więc, że „górze” pracuje w administracji 1200 osób. I kwiatkiem jest pozycja ostatnia w części „ABSENCJA”. Jest nieobecność „Z” czyli „Związkowa” – 1 dzień, za co zapłacono z kopalnianej kasy 185,43 zł.

Przykład czwarty : Przychód miesiąca brutto: 5552 zł – od tego potrącenia ustawowe = 1584 zł, netto pozostaje 3969zł. (i to jest płaca netto!!!) Na konto poszło 2878zł, czyli pracownik miał np. komornika, pkzp, alimenty, składki związkowe razem na 1191 zł. Tak, 1191 zł potrąceń „na własne zamówienie”.

Przykład ostatni, ten, gdzie pokazano na górnym marginesie 2393,10zł. Szczyt manipulacji. Tak obraz pocięty, że tego nie wyjaśni „ani śmierć, ani wojna ani amnestia”. Tu manipulacja się udała. Pogratulować cwaniactwa.
I jeszcze jedna uwaga: nikt nie podał jakie to stanowisko pracy. Może jakiś liczydłowy co liczy wchodzą

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 17, 2015, 13:36:42 »
200k? Skąd Ty te dane wziąłeś. Człowieku transport dostaje po dupie i nawet palcem nie ruszycie. Pieprzą, że kierowcy zarabiają najniższą krajową. A ryczałty za noclegi, a diety, a dopłaty za 8.5e w niemczech (ustawa milog). Polska ma drugą najsilniejszą flotę transportową w europie i samych ludzi bezpośrednio zatrudnionych w transporcie to min 100 tysięcy osób, a ich rodziny, a spółki zależne? To jest gdzieś +/- 500 tysięcy ludzi. Nie mamy 13, 14, 15. Ja w biurze pracując mam 12 pensji poniżej "średniej" krajowej. Nie mydl oczu ludziom, że Twój zawód specjalny i wymagający troski. Kierowca ciągnika z naczepą ma równie ciężką i odpowiedzialną pracę. Nie ma wcześniejszej emerytury, ma problemy ze zdrowiem takie samo. Popierdoliło się w głowie pod ziemią...

Buzek wyjebał na bruk 300k ludzi pare lat temu i to ich podaje się w oficjalnych danych kiedy mówią że dopłacamy do górnictwa.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 17, 2015, 13:44:19 »
Jabolex trochę mało tych "podatków" mi z 4500 potrącają 1700 i nie mam komornika ;)

Na manifestacje musisz wziąć sobie wolne lepiej płatne więc to kiepski przykład że ma mniej

A i jeszcze Glassowi chciałem odpowiedzieć. Jak cie kiedyś coś pierdolnie (źle ci nie życzę) i będziemy się musieli jako społeczeństwo zrzucać na twoje leczenie to właśnie wtedy będę do ciebie dopłacał ;)
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 17, 2015, 13:53:46 »
Jabolex trochę mało tych "podatków" mi z 4500 potrącają 1700 i nie mam komornika ;)

Na manifestacje musisz wziąć sobie wolne lepiej płatne więc to kiepski przykład że ma mniej

A i jeszcze Glassowi chciałem odpowiedzieć. Jak cie kiedyś coś pierdolnie (źle ci nie życzę) i będziemy się musieli jako społeczeństwo zrzucać na twoje leczenie to właśnie wtedy będę do ciebie dopłacał ;)
4500 brutto, no nie jest to najgorsza pensja (i coś dużo ci potrącają, wliczyłeś kochane związki?). Powiedz mi tylko ile musiałeś inwestować w siebie (studia, kursy), żeby otrzymać tą pensję. Bo na przykład taki pryszczaty programista o którym mówiłeś, przez 5 lat (z mizernymi zarobkami albo i bez) się uczy.

A co do dokładania do leczenia. Ubezpieczenie społeczne płacą wszyscy, dlatego nazywa się to ubezpieczeniem społecznym. Wszyscy dzielą ryzyko. Za to powiedz mi co przeciętny obywatel ma z dokładania do górnictwa? No bo deputatem węglowym, ołówkowym, 13tką i 14tką to się górnicy z nikim nie dzielą.

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 17, 2015, 13:56:04 »
Jabolex trochę mało tych "podatków" mi z 4500 potrącają 1700 i nie mam komornika ;)

Na manifestacje musisz wziąć sobie wolne lepiej płatne więc to kiepski przykład że ma mniej

A i jeszcze Glassowi chciałem odpowiedzieć. Jak cie kiedyś coś pierdolnie (źle ci nie życzę) i będziemy się musieli jako społeczeństwo zrzucać na twoje leczenie to właśnie wtedy będę do ciebie dopłacał ;)

To nie ja, ja to zacytowałem.
Co do ostatniego, to gdy Ciebie by to spotkało to nie będzie nikt dopłacał?

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 17, 2015, 14:04:17 »
Cały czas się dokształcam a lat troszkę mam ;)

W zasadzie każda gałąź gospodarki dostaje jakieś tam dotacje z Polski czy Unii za które poniekąd płacimy my ;)
Cała armia urzędników państwowych dostaje 13'stke a zysku nie ma z ich roboty.
Policja po 15 latach emerytura, wojsko po 12 ?
Ja uważam że za pracę pod ziemią należy się płaca min. 3k na łapę a z tymi średnimi to jest tak że ja mam średnio 3,5k na rękę i to jest dosyć dużo jak na warunki u mnie w firmie a średnią mamy 5,5 nie wliczając menadżerów (a w górnictwie się wlicza )
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 17, 2015, 14:20:06 »
W zasadzie każda gałąź gospodarki dostaje jakieś tam dotacje z Polski czy Unii za które poniekąd płacimy my ;)
W zasadzie to się mylisz, mało która.
Cała armia urzędników państwowych dostaje 13'stke a zysku nie ma z ich roboty.
Tia, ale nie wyłażą na ulicę i nie strajkują, to raz, a dwa, nikt tu nie stwierdził że to dobrze. Z roboty górników też nie ma zysku, są straty.
Policja po 15 latach emerytura, wojsko po 12 ?
Proponuję sprawdzić jaki% emerytury dostajesz po 12 czy 15 latach. Mam porównanie i dla policjantów i dla wojskowych. Z głodu byś umarł na takiej emeryturze. Dlatego mało kto się na nią decyduje.
Ja uważam że za pracę pod ziemią należy się płaca min. 3k na łapę
Za pracę należy się tyle ile jest wart produkt lub usługa, którą ta praca tworzy. Równie dobrze piekarz może zażądać by państwo zorganizowało interwencyjny skup bułek, bo chciał sprzedawać po 10zł/szt ale nie schodzi.
ja mam średnio 3,5k na rękę i to jest dosyć dużo jak na warunki u mnie w firmie a średnią mamy 5,5 nie wliczając menadżerów (a w górnictwie się wlicza )
Żeby sprzedać te góry węgla na które nie ma popytu trzeba mieć kontakty, doświadczonych sprzedawców i kasę na łapówki. To kosztuje. Druga kwestia jest taka, że pracownik umysłowy lata poświęcał na edukację, czyli inwestował, teraz zbiera za to albo większą pensję, albo pracuje w mniej stresującym środowisku. A górnicy dostają zdrowo ponad 3k na łapę. Bo jak policzysz 13tkę + 14tkę + ołówkowe + deputat +12 pensji i podzielisz to na 12...
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2015, 14:30:05 wysłana przez qlko1 »

[G.F.O] Freak Johner

  • G.F.O
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Freak Johner
  • Korporacja: Galactic Fighters Organization
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 17, 2015, 14:30:00 »
Czekaj czekaj. Od zawsze w górnictwie było źle, więc po co szedłeś do szkoły górniczej. Wiedziałeś że będzie lipa ale mimo to się tam pchałeś? No ja tu czegoś nie rozumiem. A i argument że innej pracy u mnie nie ma to żaden argument. Pracowałem z kolesiem z drugiego końca Polski. Jemu się kalkulowało przemierzyć cały kraj za pracą.
Ja też nie mam 13 ani 14 ani deputatu węglowego. Zarabiam podobnie do Ciebie a dyspozycyjny jestem 24h/dobę i 7 dni w tygodniu ( choć fakt biję się teraz o podwyżkę :-) ) Nie pracuję 8h dziennie tylko ile potrzeba, czasem i 12-15h.
I JAKOŚ KUREC NIE IDĘ PROTESTOWAĆ.
Ale jak się w końcu wkurzę to zbiorę grupkę znajomych wsiądziemy w auta i zablokujemy drogę jadącym na protest górnikom i rolnikom. Wtedy będzie dobrze.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 17, 2015, 14:38:24 »
A i jeszcze Glassowi chciałem odpowiedzieć. Jak cie kiedyś coś pierdolnie (źle ci nie życzę) i będziemy się musieli jako społeczeństwo zrzucać na twoje leczenie to właśnie wtedy będę do ciebie dopłacał ;)

Nie będziesz, bo ja się do tych składek po to dokładam żebym miał te świadczenia lekarskie. Biorę w tym udział obowiązkowo, ale gdyby nie było obowiązku to też bym opłacał, nie odpowiada mi model amerykański.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 17, 2015, 14:51:10 »
Jeśli ktoś jest pizda i nie potrafi się skrzyknąć w celu poprawy swoich uposażeń u pracodawcy to nie moja wina.

Ci urzędnicy wcale tak źle nie mają, po wygranych wyborach HGW przyznała nie małe premie swoim podwładnym http://niezalezna.pl/50415-gigantyczne-premie-od-gronkiewicz-waltz-23-miliony-zlotych-dla-urzednikow

Policja i wojsko przechodzi na 40% z możliwością dorabiania do pensji.   "Najliczniejszą grupę stanowią osoby zatrudnione na etatach detektywa i asystenta (5. grupa) – pracuje w niej ponad 22,2 tys. policjantów. Zarabiają oni średnio 3.385 zł miesięcznie" - nie tak mało.

Glasu jak by mnie coś zdrowo jebło to te składki na ubezpieczenie nie pokryją wydatków na leczenie a ty nie chorując prawie w ogóle byś dopłacał do mojego leczenia chcąc nie chcąc.
Dopłacamy też do rolników, młodych przedsiębiorców na rozwój biznesu i chuj wie do czego jeszcze. Dotacje na nowe technologie, na usprawnianie starych itp itd
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 17, 2015, 14:55:12 »
Jeśli ktoś jest pizda i nie potrafi się skrzyknąć w celu poprawy swoich uposażeń u pracodawcy to nie moja wina.
Zamkną Wam w końcu te zakłady pracy chronionej. Zobaczymy kto będzie "pizda" jak się okaże, że górnik poza górnikowaniem nic innego nie umie robić.

Zarabiają oni średnio 3.385 zł miesięcznie" - nie tak mało.
Jeszcze przed chwilą miałeś uwagi co do średniej i jej zastosowania, zdecyduj się.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 17, 2015, 15:00:40 »
Srednia w 5 grupe zaszeregowania, ich się liczy inaczej niż innych, tam są widełki które określają konkretnie ile masz dostać. Średnio jest wiecej.

Nie pracuje w górnictwie, uważam że Solidarność w większości to przekręty sam od nich odszedłem jak sfałszowali u nas wybory.



I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 17, 2015, 15:06:00 »
polski kocioł kurwa, ludzie zamiast zasrac aparat spoleczny zwany rządem i wymieniac nawet stopniowo, chujowo prosperujace jednostki...
lykaja przynety i sami sie zasrywuja...
przeciez to normalne, ze kazdy chce zarobic i godnie zyc, tu trzeba walczyc o przyzwoita minimalna za godzine i wyjebanie zusu
a jak jakis pracodawca wiecej zaoferuje to bedzie mial kolejke specjalistow po posadke.
Przy okazji godne podniesienie minimalnej placy zniecheciloby tak zwanych inwestorow do robienia sobie z polski chin zachodnich..

50 na godzine i mata +4mln podatnikow extra w ciagu paru miesiecy
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 17, 2015, 15:08:21 »
Gdy idzie o górnictwo bardzo łatwo zmanipulować opinie publiczną gdy ta nie ma pojęcia jak wygląda ta tajemnicza praca górnika i kto to w ogóle jest ten górnik z definicji, a jeszcze łatwiej manipulować gdy chodzi o płace. Prawda taka że płace na dole jak wszędzie maja duże rozpiętości mimo że przypisuje się je wszystkie do tego samego zawodu, oczywistym jest że np taki "taśmowy" dostanie relatywnie grosze a zarobki kogoś pracującego w przodku, strzałowego czy kombajnisty będą zupełnie inne, ale zawsze można podać tą najniższą lub najwyższa w zależności co chcemy przez to uzyskać. Średnią generalnie możemy sobie wsadzić w dupe, za przeproszeniem.
Tak na prawdę najgorsze w tym wszystkim jest że górnikami określa się też osoby które tak na prawdę poza pracą w branży nie wiele maja wspólnego z pracą na dole, lub zjeżdżają na dól raz na tydzień, najlepsze że im wszystkim również przysługują wszystkie przywileje i wcześniejsze emerytury na które przechodzą w wieku 45+ pracując właściwie za biurkiem. W rzeczywistości większość biurokracji związanej z KWK to kpina, rozdmuchana do granic możliwości tak by można było obsadzić stanowiska całymi rodzinami i generalnie tak to wygląda że na 'górze' często pracują całe rodziny po "znajomości", do tego związki tak na prawdę w dużej części służą trzepaniu kasy na tej cały sytuacji, dlatego nigdy nie będzie dość i co roku będą jakieś strajki, w przeciwnym wypadku w/w związki nie miałyby podstaw do istnienia, najgorsze że masy dają się bardzo łatwo manipulować, właściwie działając sobie samemu na szkodę w dłuższej perspektywie.

Żeby nie było, ja w cale nie jadę po górnikach, mój ojciec przepracował 25 lat na dole i bardzo dobrze wiem jak wygląda i z czym wiąże się ta praca i uważam że w ramach bezpieczeństwa energetycznego polska powinna wspierać własne górnictwo, ale mam wrażenie że cała ta otoczka związana z kopalniami to jedno wielkie gówno, którego nikt nie zdoła ruszyć, bo zwyczajnie lepiej zamknąć niewygodne gęby środkami publicznymi niż ryzykować stratę poparcia i szukać realnego rozwiązania. Pozostaje chyba tylko prywatyzacja..

Inną sprawa jest że górnik to taki zawód jak każdy inny i jeśli sytuacja wymaga zwolnienia pracowników, to nie powinno być nic do gadania, takie są prawa rynku kapitalistycznego, spółki państwowe to nie są fundacje charytatywne.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 17, 2015, 15:11:45 »
Col ty tak na serio, czy to kpina jest?

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 17, 2015, 15:12:23 »
Jeśli ktoś jest pizda i nie potrafi się skrzyknąć w celu poprawy swoich uposażeń u pracodawcy to nie moja wina.

Jesteś idiotą ze spaczeniem budżetowym, nie lubię wycieczek personalnych ale tego inaczej się nie da skomentować. To, że idziesz pokrzyczeć nie znaczy, że Ci się należy bo niby z jakiej racji ja mam Ci dopłacać ze swojej kasy ? No chyba, że mentalność Kalego. Jak transport był państwowy to padał i przynosił straty. Transport sprywatyzowano i jest bardzo mocną gałęzią gospodarki.

Żeby nie było, ja w cale nie jadę po górnikach, mój ojciec przepracował 25 lat na dole i bardzo dobrze wiem jak wygląda i z czym wiąże się ta praca i uważam że w ramach bezpieczeństwa energetycznego polska powinna wspierać własne górnictwo, ale mam wrażenie że cała ta otoczka związana z kopalniami to jedno wielkie gówno, którego nikt nie zdoła ruszyć, bo zwyczajnie lepiej zamknąć niewygodne gęby środkami publicznymi niż ryzykować stratę poparcia i szukać realnego rozwiązania. Pozostaje chyba tylko prywatyzacja..

Inną sprawa jest że górnik to taki zawód jak każdy inny i jeśli sytuacja wymaga zwolnienia pracowników, to nie powinno być nic gadania, takie są prawa rynku kapitalistycznego, spółki państwowe to nie są fundacje charytatywne.

W Wielkiej Brytanii był ten sam problem dopóki Tacherowa nie rozgoniła towarzystwa. Ja serio mówie, kierowcy co w związku ze swoja pracą są narażeni na bardzo podobne urazy (załadunek, rozładunek 24ton... HALO, kłoda drewna na łeb (przypadek znam z ostatniego miesiąca)). Ja nie chce dopłacać do bonusów, a węgiel jako środek energetyczny ? Czas ruszyć dalej.

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 17, 2015, 15:16:19 »
a węgiel jako środek energetyczny ? Czas ruszyć dalej.

Oczywiście, ale to wymaga trochę 'przejściowego' czasu.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 17, 2015, 15:17:52 »
Jesteś idiotą ze spaczeniem budżetowym, nie lubię wycieczek personalnych ale tego inaczej się nie da skomentować. To, że idziesz pokrzyczeć nie znaczy, że Ci się należy bo niby z jakiej racji ja mam Ci dopłacać ze swojej kasy ? No chyba, że mentalność Kalego. Jak transport był państwowy to padał i przynosił straty. Transport sprywatyzowano i jest bardzo mocną gałęzią gospodarki.


To protestować można tylko krzycząc chuj wie gdzie ? U nas jak robie już chyba z 15 lat ani razu nie dostaliśmy podwyżki od pracodawcy (a przed kryzysem przyjmowali do roboty nawet kryminalistów bo nie miał kto robić). Zawsze jest spór zbiorowy i związki dębią kasę krzyki i strajk to ostateczność idioto.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 17, 2015, 15:25:29 »
To protestować można tylko krzycząc chuj wie gdzie ? U nas jak robie już chyba z 15 lat ani razu nie dostaliśmy podwyżki od pracodawcy (a przed kryzysem przyjmowali do roboty nawet kryminalistów bo nie miał kto robić). Zawsze jest spór zbiorowy i związki dębią kasę krzyki i strajk to ostateczność idioto.
U Was, znaczy gdzie, górniczysz czy nie?

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 17, 2015, 15:27:43 »
[youtube]http://youtu.be/_mJEfxnlD7s[/youtube]
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?