Autor Wątek: Tania karta graficzna do 300 zł max.  (Przeczytany 31232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Tania karta graficzna do 300 zł max.
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 05, 2015, 19:57:29 »
Ja przy 6950 i bardzo mocnym prockiem mam czasem fps ~25 przy średnich ustawieniach. A 6950 jest od 650 ti sporo mocniejsza (jest nawet w większości przypadków mocniejsza od 660 ti).

Tak sobie benchmarki przeglądałem i widzę wyniki. Co ciekawe wyników w kategorii Wydajności w Grach nie uwzględniono http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/radeon-hd-6950-vs-zotac-geforce-gtx-650-ti-boost

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Tania karta graficzna do 300 zł max.
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 06, 2015, 11:10:48 »
Dziękuję za garść informacji Sokole. Mam nadzieję, że na moim kompie z jednak lepszym prockiem itd będzie to lepiej działało.

W moim przypadku ewidentnie stary procek i równie stara pamięć (DDR2 800 MHz) jest wąskim gardłem.

Ciekawostka: zmiana monitora z 1680x1050 na 2560x1080 przyniosła - I shit you not! - POPRAWĘ wydajności. War Thunder o 15-20 FPS w górę, w Eve bez zmian, ETS też jakby szybciej (aczkolwiek mierzone na oko).

Zawsze wydawało mi się, że - w uproszczeniu - FPS = Wydajność karty / liczba pixeli na ekranie, a tu taki zonk.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Tania karta graficzna do 300 zł max.
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 06, 2015, 15:06:36 »
Zawsze wydawało mi się, że - w uproszczeniu - FPS = Wydajność karty / liczba pixeli na ekranie, a tu taki zonk.

renderowanie pikseli to ostatni proces, jeżeli karta ma wcześniej dużo do przemielenia to choćbyś zmienił z 4k na 320x240 to wydajności nie poprawisz ;)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Tania karta graficzna do 300 zł max.
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 06, 2015, 20:55:47 »
To jakiej rozdziałce karta da rade zależy od Pixel Fill Rate. Ale to jaka będzie wydajność przy danej rozdziałce od dawna już nie zależy od Pixel Fill Rate. W latach 90 jeszcze to było wąskie gardło, ale teraz inne rzeczy sprawiają że karta nie daje rady ;) 1920 x 1200 = 2.3 MPixela, 6950 ma Pixel Fill Rate na poziomie 25600 MPixels/sec zapas mocy jest niewyobrażalnie wręcz wielki jeżeli tylko o rozdziałkę chodzi.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Tania karta graficzna do 300 zł max.
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 07, 2015, 00:06:53 »
To jakiej rozdziałce karta da rade zależy od Pixel Fill Rate. Ale to jaka będzie wydajność przy danej rozdziałce od dawna już nie zależy od Pixel Fill Rate. W latach 90 jeszcze to było wąskie gardło, ale teraz inne rzeczy sprawiają że karta nie daje rady ;) 1920 x 1200 = 2.3 MPixela, 6950 ma Pixel Fill Rate na poziomie 25600 MPixels/sec zapas mocy jest niewyobrażalnie wręcz wielki jeżeli tylko o rozdziałkę chodzi.

To nie o te piksele chodzi ;) To co widzisz na ekranie 2d to już obraz po rzutowaniu sceny 3d na płaszczyznę ekranu. Wcześniej karta musi wyrenderować piksele w trójwymiarze na wszystkich obiektach jakie są na scenie. Ale tak, zapas mocy jest duży.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Tania karta graficzna do 300 zł max.
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 07, 2015, 00:25:47 »
Glass ja sobie ręki nie dam uciąć, ale to o czym ty mówisz to jest chyba Texture fill rate.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Tania karta graficzna do 300 zł max.
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 07, 2015, 00:53:00 »
Masz racje.

Cytuj
pixel fillrate
The number of pixels the card can render to the screen every second. Before pixel shader processing became the more limiting factor, this was the most accurate measure of performance (along with texel fill rate).
texture fillrate
The number of textured pixels the card can render to the screen every second. To render a 3D scene, textures are mapped over the top of polygon meshes. This is called texture mapping and is accomplished by texture mapping units (TMUs) on the videocard. Texture fill rate is a measure of the speed with which a particular card can perform texture mapping.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Tania karta graficzna do 300 zł max.
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 07, 2015, 10:09:51 »
Czyli co, rozdzielczość nie ma już wpływu na płynność obrazu, tylko wszystko zależy od tego jak dana konfiguracja radzi sobie z "bajerami"?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Tania karta graficzna do 300 zł max.
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 07, 2015, 10:18:10 »
Czyli co, rozdzielczość nie ma już wpływu na płynność obrazu, tylko wszystko zależy od tego jak dana konfiguracja radzi sobie z "bajerami"?

Sokole, gdzie byłeś przez ostatnie kilka lat? Od czasu shaderów i modeli zawierających miliony trójkątów sam render pikseli jest chyba najmniej obciążającą rzeczą jaką karta musi zrobić.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Tania karta graficzna do 300 zł max.
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 07, 2015, 11:33:44 »
Sokole, gdzie byłeś przez ostatnie kilka lat? Od czasu shaderów i modeli zawierających miliony trójkątów sam render pikseli jest chyba najmniej obciążającą rzeczą jaką karta musi zrobić.

Biję się w piersi i przyznaję, że w dupie byłem :)

Grzebiąc w pamięci, przypomniałem sobie wcześniejszą przesiadkę z 1024x768 na 1680x1050 i jak mi wtedy klękła karta graficzna... no, ale to było gdzieś w 2007 chyba, więc realia mogły być inne.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2015, 12:19:45 wysłana przez SokoleOko »


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Pynio

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Tania karta graficzna do 300 zł max.
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 07, 2015, 23:05:24 »
Jakby Cię interesowała karta to mam w szafce

Sapphire 6950 - coś takiego:

http://www.amd.com/en-us/products/graphics/desktop/6000/6950

ale... zmodowany bios na 6970 (bios nr 1 jest na 6970, bios nr 2 jest oryginalny - karta ma przełącznik), poczytasz tutaj:

http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/159

Dodatkowo wymienione kompletne badziewie, czyli chłodzenie na to:

http://smg.photobucket.com/user/pLasmeh/media/Gelid%20Icy%20Rev%202/IMG_1605.jpg.html

Geilid Icy Vision-a. Karta jest praktycznie niesłyszalna + spory potencjał do OC. Nie podkęracłem, bo proc i tak nie radził sobie z podręconą kartą.

Pytania - wal na priv.