Autor Wątek: Pierdololo o górnikach  (Przeczytany 28408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 17, 2015, 15:29:38 »
To protestować można tylko krzycząc chuj wie gdzie ? U nas jak robie już chyba z 15 lat ani razu nie dostaliśmy podwyżki od pracodawcy (a przed kryzysem przyjmowali do roboty nawet kryminalistów bo nie miał kto robić). Zawsze jest spór zbiorowy i związki dębią kasę krzyki i strajk to ostateczność idioto.

Utrudniając pracę Bogu ducha winnym ludziom wstrzymując pociągi czy obrzucając kamieniami kierwoce "tira" bo ma swoją pracę do wykonania.  Idź sobie pod wiejską tam protestuj. Nie należy się Wam nic więcej niż innym osobą. Kapitalizm ma swoje prawa i nic Was nie usprawiedliwa.

p.s Jesteś hipokrytą.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 17, 2015, 15:38:32 »
Ty umiesz czytać ze zrozumieniem ?

Gdyby kogokolwiek obchodziły prawa rynku w tym kraju może faktycznie więcej bym zarabiał bez protestów i wykłócania się z pracodawcą o swoje i nie mówię tu o żadnych blokadach a o zwykłych rozmowach pracodawca<-->związki.

Za dużo nasłuchałeś się Korwina misiu ;)

Qulko pieprzone GE http://www.gepowercontrols.com/pl/contact_us/
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 17, 2015, 15:43:15 »
Utrudniając pracę Bogu ducha winnym ludziom wstrzymując pociągi czy obrzucając kamieniami kierwoce "tira" bo ma swoją pracę do wykonania.  Idź sobie pod wiejską tam protestuj. Nie należy się Wam nic więcej niż innym osobą. Kapitalizm ma swoje prawa i nic Was nie usprawiedliwa.
Tu daję +1. Ja z powodu strajku gumofilców miałem utrudniony dojazd do pracy każdego dnia. Nie mogłem skorzystać z dróg za które płacę podatek drogowy. Pytanie, kto dał górnikom czy rolnikom prawo do blokowania dróg? 
W Polsce nikt poza górnikami i rolnikami nie lubi górników i rolników. Bo to roszczeniowa banda rodem z PRLu. Zarabiacie ile zarabiacie, nie podoba się? To zapieprzać do szkoły i przebranżowić się.

Gdyby kogokolwiek obchodziły prawa rynku w tym kraju może faktycznie więcej bym zarabiał bez protestów
Eee... prawa rynku zachodzą, czy kogoś to obchodzi czy nie. Tak samo jak słoneczko świeci, niezależnie od tego czy będzie blokada drogowa z tego powodu czy nie. Sęk w tym, że w naszym kraju mało kto wie co kryje się pod mistycznym terminem "prawa rynku". To nie jest Robin Hood co to "sprawiedliwie" da mnie a zabierze sąsiadowi.

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 17, 2015, 15:46:10 »
A dlaczego płacimy podatek drogowy i jednocześnie opłaty za autostrady ?
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 17, 2015, 15:52:01 »
Za dużo nasłuchałeś się Korwina misiu ;)

Mikke to idiota. Nie popieram go, wręcz się brzydzę. W Wielkiej Brytanii wszelkie probelmy były zgłaszane do HR i mieliśmy roczną ocene pracowniczą w korpo. Dostawaliśmy podwyżki, dodatki i ludzie umieli walczyć o swoje w cywilizowany sposób nie utrudniając innym pracy. W stanach jak stanęła budżetówka ludzie z czystego serca kupowali żołnierzom gwardii narodowej posiłki bo mieli mało kasy. A w polsce, wyjdzie mi tak burak na drogę i problemy stwarza bogu ducha winnemu kierowcy... , a później płacz że chleba nie ma.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Pierdololo o górnikach
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 17, 2015, 16:51:42 »
    Glasu jak by mnie coś zdrowo jebło to te składki na ubezpieczenie nie pokryją wydatków na leczenie a ty nie chorując prawie w ogóle byś dopłacał do mojego leczenia chcąc nie chcąc.
    Dopłacamy też do rolników, młodych przedsiębiorców na rozwój biznesu i chuj wie do czego jeszcze. Dotacje na nowe technologie, na usprawnianie starych itp itd

    Pierdolisz jak potłuczony. Wiesz jak działają ubezpieczenia? Dajesz kasę i godzisz się na konsekwencje że nigdy tych pieniędzy nie wykorzystasz, ale z drugiej strony masz pewność że ktoś się Tobą zajmie gdyby coś się stało. Mi odpowiada ten fakt, nie mam pretensji że jak komuś się urodzi chore dziecko wymagające rehabilitacji i drogich leków to na nich idą pieniądze z moich składek. Alternatywą byłoby co? Śmierć głodowa rodziny lub spisanie dzieciaka na opiekę kostuchyTo jest tak oczywiste że naprawdę dziwię Ci się że podnosisz tą kwestię.

    Dopłacamy też do: rolników, młodych przedsiębiorców na rozwój biznesu i chuj wie do czego jeszcze. Dotacje na nowe technologie, na usprawnianie starych itp itd
    • rolników
    - słyszałeś kiedyś o PGR'ach? Skończył się komunizm i z dnia na dzień Ci ludzie zostali bez niczego, absolutnie niczego poza dachem nad głową. To jest tak chujowa sytuacja, że serio coś z nimi trzeba było zrobić. Dlatego rolnicy są traktowani inaczej i będą póki tamto pokolenie nie wymrze i rolnictwo przejdzie na model zachodni. Moim zdaniem każdy rolnik powinien być traktowany jak firma, no ale tego się obecnie nie da zrobić.
    • młodych przedsiębiorców na rozwój biznesu
    - jestem takim młodym przedsiębiorcą i wierz mi lub nie od państwa na start dostałem -170zł bo musiałem w skarbówce opłatę wnieść jak zgłaszałem się do vatu. Żeby coś dostać musisz być bezrobotnym z pół roku - LOL Jeśli jesteś uczciwie pracującą osobą która chce iść na swoje to dostaniesz co najwyżej kopa w dupę na rozpęd.
    • Dotacje na nowe technologie, na usprawnianie starych
    - z tego są miejsca pracy mój drogi.
    [/list]

    Imo przedsiębiorstwa dające miejsca pracy powinny być maksymalnie zwalniane z podatków (zwróć uwagę że ja mieść pracy nie daję w swojej firmie więc nie piszę tu o sobie), bo koszty tych podatków ponoszą pracownicy dostający mniejsze pensje i usługobiorcy otrzymujący droższy produkt. Czasem podatku zabijają biznes i wszyscy tracą.

    Jest taka anegdota, czy jak to tam się nazywa, o gościu który wybił drugiemu szybę. Społeczeństwo myśli czy to dobrze czy źle. I wychodzi że dobrze bo będzie trzeba kupić nową szybę więc szklarz zarobi, pieniądze się obracają więc git. Pomyśleli jeszcze trochę i spalili całe miasto.

    Jaki z tego morał? Zabierając jednym i pakując pieniądze w chuj wie co (w tym wypadku kopalnie) niczego dobrego nie uzyskasz. Zajebane pieniądze mogły pójść w dotacje dla młodych przedsiębiorstw które wygenerowałyby miejsca pracy w których zatrudnienie znaleźliby ci biedni górnicy. I nie mów mi że oni by te dotacje po prostu zajebali bo nie każdy tak właśnie myśli, nie można każdego mierzyć własną miarą. A nawet jeśli by postawili sobie dom, kupili sportowe auto i co tam jeszcze, to zarobił ktoś inny i ktoś inny rozwija biznes ;)

    P.S. związkami zawodowymi brzydzę się jak niczym innym na świecie, to gówno jak i solidarność to jedno z ostatnich  ścierw po poprzednim ustroju i powinny być w pizdu zdelegalizowane dawno temu. Nie dość że chuje nic nie robią tylko 2 razy w roku zamawiają autokary żeby swołocz przetransportować na protesty to jeszcze pensje im wypłaca zakład pracy który nie może ich zwolnić. Kuriozum. Btw dostali te dziedziczenia stanowisk o które się domagali?
    « Ostatnia zmiana: Luty 17, 2015, 16:59:26 wysłana przez GlassCutter »
    Keeping points on you noobs!


    Bo EVE to szit

    Colonel

    • Użyszkodnik
    • *
    • Wiadomości: 1 286
    • Pirate Out of Nowhere
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: Col Cherryman
    • Korporacja: V O O D O O
    • Sojusz: KUTANG KLAN.
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #41 dnia: Luty 17, 2015, 17:10:12 »
    W polsce ludzie z amoku chyba nigdy nie wyjda... klapanie geba i wzajemne ataki do ostatniej kurwa kroply krfi.
    Wszyscy pierdola o rozmaitych prawach do tego czy tamtego [ moj ulubiony slogan to prawa kapitalizmu i wolny rynek ].
    Kazdy jednak zapomina o godnosci, szacunku do innych i samego siebie, a tam zapomina...nie zna tego...ludzie nie wiedza, ze mozna normalnie zyc bo caly czas sa na jakiejs wojnie.
    Ściek z wiejskiej to nie jest rzecz pospolita...
    Tam sa przyczyny a skutki w polskich glowach.

    Nasz kochany kraj od upadku komunizmu to poligon gospodarczy dla reszty swiata. Nie zmieni sie nic poki zwyczajnie stare chwasty same nie wyschna lub nie pospierdalaja z podkulonymi ogonami.
    Kazda rewolucyjna mysl laduje w medialnej pralni do prania tego co polak ma w glowie mieć a kazdy rewolucjonista laduje na liscie seryjnego samobojcy.

    Tak sobie marze, ze kiedys ludzie beda wybierac pomysly a nie populistow.
    Sami beda uzywac internetu do podejmowania decyzji.
    Podatki beda wplacac na interesujace ich galezie rozwoju, zapotrzebowania.
    ...A wszystkie darmozjady zostana pozbawione praw, objete ochrona i wylaczone z zycia publicznego.
    « Ostatnia zmiana: Luty 17, 2015, 19:00:58 wysłana przez Colonel »
    ✜ Red Cross Friendly
    https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
    Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
    I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


    http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

    Zwami

    • Użyszkodnik
    • Wiadomości: 33
      • Zobacz profil
    • Korporacja: się zobaczy
    • Sojusz: się okaże
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #42 dnia: Luty 17, 2015, 17:17:01 »
    P.S. związkami zawodowymi brzydzę się jak niczym innym na świecie, to gówno jak i solidarność to jedno z ostatnich  ścierw po poprzednim ustroju i powinny być w pizdu zdelegalizowane dawno temu.

    kim byłeś za czasów PRL`u i kim byli twoi rodzice?
    ja ci powiem że ja chętnie bym ciebie zdelegalizował komuchu.

    GlassCutter

    • Użyszkodnik
    • *
    • Wiadomości: 1 881
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: GlassCutter
    • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #43 dnia: Luty 17, 2015, 17:20:02 »
    kim byłeś za czasów PRL`u i kim byli twoi rodzice?
    ja ci powiem że ja chętnie bym ciebie zdelegalizował komuchu.

    Pierdol się debilu :) Ojciec był wykształciuchem po studiach, a ja komuny nie pamiętam, za mały byłem.
    Keeping points on you noobs!


    Bo EVE to szit

    FITTIpalti

    • Użyszkodnik
    • *
    • Wiadomości: 546
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: FITTIpalti
    • Korporacja: Beach Boys
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #44 dnia: Luty 17, 2015, 17:21:34 »
    Gdybyś był starszy to może byś wiedział co to związki szczylu.
    I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

    GlassCutter

    • Użyszkodnik
    • *
    • Wiadomości: 1 881
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: GlassCutter
    • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #45 dnia: Luty 17, 2015, 17:25:18 »
    Gdybyś był starszy to może byś wiedział co to związki szczylu.

    Wytłumacz mi. Widzę co robią związki w górnictwie (ile ich jest? Bo przecież nie jeden, prawda?) i widzę co robi związek nauczycieli i naprawdę nie mam pojęcia do czego one służą poza tym co już napisałem.

    Fiti zejdź ze mnie proszę, personalnie do nikogo nic nie mam i o to samo proszę. Nie chcę Ci potem na kajakach niechcący namiotu podpalić, albo przypierdolić wiosłem :D
    Keeping points on you noobs!


    Bo EVE to szit

    FITTIpalti

    • Użyszkodnik
    • *
    • Wiadomości: 546
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: FITTIpalti
    • Korporacja: Beach Boys
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #46 dnia: Luty 17, 2015, 17:35:45 »
    Ja nic do ciebie nie mam natomiast denerwują mnie teksty typu "zobacz ile zarabiają.... a ile ty"
    Prawda jest taka że wszystkich nas doją i nic nie dają, nawiązywałem do tych dotacji dla firm chodziło mi o unijne btw nic za darmo nie dostajemy http://www.wykop.pl/ramka/643431/prawda-i-falsz-o-dotacjach-z-ue/

    Te pieprzone kopalnie utrzymują cały Śląsk i jak je zlikwidujesz to będziemy mieli bardzo duży problem być może tak duży jak mają Anglicy w miastach pokopalnianych (oni tam do teraz nie kochają Margaret T. ;) )

     Tona węgla kosztuje z 700 pln, mogę do niej dopłacać te 38 pln aby ludziom na śląsku żyło się lepiej ;)
    I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

    GlassCutter

    • Użyszkodnik
    • *
    • Wiadomości: 1 881
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: GlassCutter
    • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #47 dnia: Luty 17, 2015, 17:51:10 »
    to zamknij ryj i nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz pojęcia szczylu

    Wybacz, nie mam zwyczaju dyskutować z debilami, nie mój poziom.

    Ja nic do ciebie nie mam natomiast denerwują mnie teksty typu "zobacz ile zarabiają.... a ile ty"
    Mnie też, gdyby te kopalnie zarabiały na siebie i wypłacały pensje ze swojej kasy to niech oni zarabiają i 40 tysięcy i biorą 20 pensji, nie mam nic do tego, sam bym został górnikiem, lol. Póki ja dokładam, to mam prawo zabrać głos. Są rentowne prywatne kopalnie.. Jednak się da, więc problem da się rozwiązać, niekoniecznie z kieszeni kowalskiego.

    Prawda jest taka że wszystkich nas doją i nic nie dają, nawiązywałem do tych dotacji dla firm chodziło mi o unijne btw nic za darmo nie dostajemy http://www.wykop.pl/ramka/643431/prawda-i-falsz-o-dotacjach-z-ue/
    Pewnie że tak, żałuj że nie widzisz na co są rozpierdalane pieniądze z dotacji w mojej rodzinnej gminie i ile biznesów za te pieniądze otworzył przewodniczący komisji wybierającej projekty ;)

    Te pieprzone kopalnie utrzymują cały Śląsk i jak je zlikwidujesz to będziemy mieli bardzo duży problem być może tak duży jak mają Anglicy w miastach pokopalnianych (oni tam do teraz nie kochają Margaret T. ;) )
    A ja bym wolał nie dokładać, tylko żeby to rozwiązać w sensowny sposób. Jakieś ulgi dla firm startujących na śląsku cy coś. Aktywizacja tych terenów zamiast ciągłe dokładanie do beznadziejnej sytuacji.
    Keeping points on you noobs!


    Bo EVE to szit

    Qlko1

    • Troll
    • Użyszkodnik
    • *
    • Wiadomości: 596
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: ZOMO Zenek
    • Korporacja: Corp dla nowych
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #48 dnia: Luty 17, 2015, 21:24:16 »
    Gdybyś był starszy to może byś wiedział co to związki szczylu.

    Jak lecimy po wieku to proszę bardzo. Ja mam 25 lat. Pracy nikt mi nie załatwiał, nie było gdzie i nie było komu. Swoją karierę zawodową zaplanowałem dawno temu, dzięki temu nie potrzebuję bandy agresywnych frajerów żeby żebrali o podwyżkę dla mnie. Nikt nie musi się za mną wstawiać, krzyczeć, grozić i prosić. Kiedy idę na rozmowę o pracę to informuję ile będą mi płacić, a nie odwrotnie.

    Może jestem szczyl, może nie wiem wiele o związkach zawodowych, wiem za to co to jest godność.

    Od rozmiaru przebijającej się tu nieporadności życiowej i roszczeniowej postawy chce mi się rzygać. Dla mnie EOT, bo to po prostu wstyd uczestniczyć w tak staczającej się dyskusji.

    [.BSI.] Dheedee

    • .BSI.
    • Użyszkodnik
    • *
    • Wiadomości: 38
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: Paullus Lux
    • Korporacja: Unseen Massacre
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #49 dnia: Luty 17, 2015, 21:44:24 »
    Niestety państwowe przedsiębiorstwa mają na maksa rozdmuchaną administrację. Nikt mi nie wytłumaczy że polakom się nie opłaca kopać węgla i kopalnie przynoszą miliardowe straty w skali roku, za to jakoś niemcy i czesi kopią u nas z zyskiem, ba nowe inwestycje nawet robią. Jeżeli w na kolei procent uzwiązkowienia przekracza 100% to coś jest chyba nie tak.

    [BU FU] Karas

    • Użyszkodnik
    • *
    • Wiadomości: 1 250
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: Ann Karas
    • Korporacja: Beach Boys
    • Sojusz: Cartel.
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #50 dnia: Luty 18, 2015, 09:48:17 »
    ..., wiem za to co to jest godność.
    ...

    taki troche off od glwonego watku, w ktorym nie wiem o ch chodzi: ]

    Wiesz Qlko, tylko sie cieszyc ze jestes w tej komfortowej stytuacji, ze mozesz sobie pozwolic na "godnosc". imo czesto nie jest to kwestia godnosci bo jej do garnka nie wlozysz. Myslisz, ze facet ktory odbiera z twojej posesji smieci od dziecka marzyl ze bedzie popierdaczac smieciarka? czasem robi sie to co musi, albo to co sie da, aby moc przetrwac kolejny dzien. Osobiscie uwazam, ze gornicy to bardziej ofiary systemu w ktorym sie znalesli. cale zycie im wmawiano, ze jest jak jest i inaczej byc nie moze.
    "mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

    Soulscream

    • Ancient Troll
    • Użyszkodnik
    • Wiadomości: 2 098
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: nie ma
    • Korporacja: j/w
    • Sojusz: j/w
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #51 dnia: Luty 18, 2015, 10:02:18 »
    taki troche off od glwonego watku, w ktorym nie wiem o ch chodzi: ]

    Wiesz Qlko, tylko sie cieszyc ze jestes w tej komfortowej stytuacji, ze mozesz sobie pozwolic na "godnosc". imo czesto nie jest to kwestia godnosci bo jej do garnka nie wlozysz. Myslisz, ze facet ktory odbiera z twojej posesji smieci od dziecka marzyl ze bedzie popierdaczac smieciarka? czasem robi sie to co musi, albo to co sie da, aby moc przetrwac kolejny dzien. Osobiscie uwazam, ze gornicy to bardziej ofiary systemu w ktorym sie znalesli. cale zycie im wmawiano, ze jest jak jest i inaczej byc nie moze.

    Osoba która jeździ na śmieciarce wcale nie zarabia mało, serio. Praca jak każda inna i ktoś musi ją wykonywać. W okresie studenckim jeździłem na śmieciarce w firmie wuja... . Co ludzie wypierdalają to małe pojęcie, a co ludzie jeżdżący na śmieciarkach z tego odzyskują i sprzedają na własną rękę to drugie.

    [BU FU] Karas

    • Użyszkodnik
    • *
    • Wiadomości: 1 250
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: Ann Karas
    • Korporacja: Beach Boys
    • Sojusz: Cartel.
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #52 dnia: Luty 18, 2015, 10:32:35 »
    ok, moze nie trafilem, sorry.
    Ale konkluzja miala byc taka, ze nie zawsze sie w zyciu robi co i jak chce: ]
    "mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

    Qlko1

    • Troll
    • Użyszkodnik
    • *
    • Wiadomości: 596
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: ZOMO Zenek
    • Korporacja: Corp dla nowych
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #53 dnia: Luty 18, 2015, 11:18:48 »
    taki troche off od glwonego watku, w ktorym nie wiem o ch chodzi: ]

    Wiesz Qlko, tylko sie cieszyc ze jestes w tej komfortowej stytuacji, ze mozesz sobie pozwolic na "godnosc". imo czesto nie jest to kwestia godnosci bo jej do garnka nie wlozysz. Myslisz, ze facet ktory odbiera z twojej posesji smieci od dziecka marzyl ze bedzie popierdaczac smieciarka? czasem robi sie to co musi, albo to co sie da, aby moc przetrwac kolejny dzien. Osobiscie uwazam, ze gornicy to bardziej ofiary systemu w ktorym sie znalesli. cale zycie im wmawiano, ze jest jak jest i inaczej byc nie moze.
    To co tu napisałeś ma się nijak do mojego stanowiska.
    1. Uczciwa praca zawsze jest godna, niezależnie od tego co się robi w życiu. Każdą pracę należy szanować.
    2. Czy facet pracujący na śmieciarce marzył o tej pracy? Nie wiem, ale mam do niego szacunek za to, że pracuje (zamiast siedzieć na dupie na socjalu albo krzyczeć na drodze bo chce więcej).
    3. Górnik to nie jest ofiara systemu, to źródło problemu. Wyobrażasz sobie pracownika, który widząc upadającą prywatną firmę idzie z ryjem do swojego szefa i żąda gwarancji zatrudnienia? Bareja by tego nie wymyślił, kpina i tyle. Miejsce reliktu jest w muzeum, adapt or die.

    FITTIpalti

    • Użyszkodnik
    • *
    • Wiadomości: 546
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: FITTIpalti
    • Korporacja: Beach Boys
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #54 dnia: Luty 18, 2015, 12:21:51 »
    Kurwa na A4 też może dawać uczciwie dupę i z godnością .
    Czy uważasz że źródłem problemy jest pracownik źle zarządzanej firmy ?
    Nie dało się reformować kopalni przez ostatnie 7 lat kiedy węgiel stał dobrze na rynku ? Niektórzy woleli przez te 7 lat dopłacać do państwa z wypracowanego zysku albo co gorsza wyprowadzać kasę do firm szwagrów szefów.

    I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

    Soulscream

    • Ancient Troll
    • Użyszkodnik
    • Wiadomości: 2 098
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: nie ma
    • Korporacja: j/w
    • Sojusz: j/w
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #55 dnia: Luty 18, 2015, 12:35:51 »
    Kurwa na A4 też może dawać uczciwie dupę i z godnością .
    Czy uważasz że źródłem problemy jest pracownik źle zarządzanej firmy ?
    Nie dało się reformować kopalni przez ostatnie 7 lat kiedy węgiel stał dobrze na rynku ? Niektórzy woleli przez te 7 lat dopłacać do państwa z wypracowanego zysku albo co gorsza wyprowadzać kasę do firm szwagrów szefów.


    Albo dup tłustych związkowców. Jeden chuj. To złodziej i to złodziej. Lepiej kowalskiemu zabrać byś Ty miał lepiej swojej tłustej dupie.

    FITTIpalti

    • Użyszkodnik
    • *
    • Wiadomości: 546
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: FITTIpalti
    • Korporacja: Beach Boys
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #56 dnia: Luty 18, 2015, 12:38:54 »
    Tak chciał bym mieć lepiej niż ty choć nie jestem górnikiem... to chyba zdrowe nie ?
    I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

    Qlko1

    • Troll
    • Użyszkodnik
    • *
    • Wiadomości: 596
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: ZOMO Zenek
    • Korporacja: Corp dla nowych
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #57 dnia: Luty 18, 2015, 12:42:56 »
    Kurwa na A4 też może dawać uczciwie dupę i z godnością.
    Poza sytuacją gdzie jesteś do tego zmuszany siłą, w zasadzie to twoja sprawa co robisz ze swoją dupą.
    Czy uważasz że źródłem problemy jest pracownik źle zarządzanej firmy ?
    Obawiam się, że w żadnej firmie szeregowy pracownik nie ma nic do powiedzenia na temat tego jak się tą firmą zarządza. Między innymi dlatego, że nie ma wiedzy i wykształcenia by o czymkolwiek decydować (bo wybacz, ale górników z wyższym wykształceniem to jest niewielu, większości się wydaje że oni wiedzą).  Jak nie podoba się sposób zarządzania firmą, to się zwolnij i szukaj innej firmy, tak jak reszta ludzi na całym świecie.
    albo co gorsza wyprowadzać kasę do firm szwagrów szefów.
    O to to, szwagrów szefów związków między innymi. Sprywatyzujcie te swoje kopalnie, gwarantuję, że póki będą przynosić pieniądze nikogo niezbędnego nie zwolnią. Sęk w tym że oni też mogą dojść do wniosku, że masa etatów jest nierentowna.
    Tak chciał bym mieć lepiej niż ty choć nie jestem górnikiem... to chyba zdrowe nie ?
    Zdrowe jeśli to wypracujesz, mniej zdrowe jeśli chcesz zabrać to co Ci się nie należy.

    Fitti kuźwa, wydobycie węgla w Polsce nie jest rentowne, po prostu się nie opłaca. Redukcja albo zaciśnięcie pasa. A górnicy nie chcą przyjąć do wiadomości ani jednego, ani drugiego.

    Ciekawe dlaczego nie ma już w każdej wsi warsztatów kowalskich... spadł popyt, koni się zrobiło mniej. Ale nie widziałem pod sejmem protestu kowali.
    « Ostatnia zmiana: Luty 18, 2015, 16:21:52 wysłana przez qlko1 »

    Soulscream

    • Ancient Troll
    • Użyszkodnik
    • Wiadomości: 2 098
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: nie ma
    • Korporacja: j/w
    • Sojusz: j/w
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #58 dnia: Luty 18, 2015, 12:47:55 »
    Tak chciał bym mieć lepiej niż ty choć nie jestem górnikiem... to chyba zdrowe nie ?

    Mentalność Kalego, nie lepiej robić tak by każdy miał lepiej i był zadowolony ze swojej pracy :).

    FITTIpalti

    • Użyszkodnik
    • *
    • Wiadomości: 546
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: FITTIpalti
    • Korporacja: Beach Boys
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #59 dnia: Luty 18, 2015, 13:04:31 »
    Jestem zadowolone ze swojej pracy ale chciał bym mieć wchuj więcej od ciebie.

    Ja natomiast uważam że jedynym winowajcom złej kondycji górnictwa w Polsce jest jej zarząd a w zasadzie rząd który defakto ma większość w tych spółkach.

    To że jak była hossa na rynkach energetycznych i nie umieli zainwestować w nowe technologie pozwalające zwiększyć wydobycie przy jednoczesnym zmniejszeniu zatrudnienia i stopniowo zwalniać ludzi to tylko i wyłącznie wina naszego cudownego rządu.
     
    I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

    Qlko1

    • Troll
    • Użyszkodnik
    • *
    • Wiadomości: 596
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: ZOMO Zenek
    • Korporacja: Corp dla nowych
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #60 dnia: Luty 18, 2015, 13:22:35 »
    Jestem zadowolone ze swojej pracy ale chciał bym mieć wchuj więcej od ciebie.
    Ucz się więcej, pracuj ciężej, nikt nie będzie miał pretensji. Życzę Ci tego z całego serca. Ale jeśli mam do tego dokładać z własnych podatków to nie będę taki wyrozumiały.
    Ja natomiast uważam że jedynym winowajcom złej kondycji górnictwa w Polsce jest jej zarząd a w zasadzie rząd który defakto ma większość w tych spółkach.
    A ja uważam że głównie są to związki zawodowe pełne niekompetentnych idiotów. Winą rządu jest tylko to, że od lat nie potrafi zabrać tym warchołom tej ogromnej siły nacisku którą związki dysponują. Bo żaden pracodawca nie jest w stanie realizować planu optymalizacji jeśli byle wsiur może wtrącić swoje trzy grosze.
    To że jak była hossa na rynkach energetycznych i nie umieli zainwestować w nowe technologie pozwalające zwiększyć wydobycie przy jednoczesnym zmniejszeniu zatrudnienia i stopniowo zwalniać ludzi to tylko i wyłącznie wina naszego cudownego rządu.
    Zgadnij kto za każdym razem drze ryja jak tylko jest mowa o zmniejszaniu zatrudnienia i stopniowym zwalnianiu ludzi. Przeczysz sam sobie.

    FITTIpalti

    • Użyszkodnik
    • *
    • Wiadomości: 546
      • Zobacz profil
    • Imię postaci: FITTIpalti
    • Korporacja: Beach Boys
    Odp: Pierdololo o górnikach
    « Odpowiedź #61 dnia: Luty 18, 2015, 13:33:17 »
    Nie zgadzam się ale już mi się nie chce pisać.
    I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...