Autor Wątek: Dyskusja: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...  (Przeczytany 180170 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

niofi

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
    • księgowa Wałbrzych
Dla mnie the best jest "Bastion". 1700 stron apokaliptycznego smaczku.

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Ten od Kinga?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka


Xeovar

  • Moderator
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Warto by dodać co nieco z nowszych rzeczy:

Seria The Expanse - 6 książek atm i serial. Serial mocno zmienia kolejność pokazywania tematów (choć na razie jestem na 5 tym odcinku więc do końća nie wiem). Książki super, serial sam nie wiem jeszcze, opinie raczej dobre.

Neal Stephenson - Seveneves - ciekawa książka o ziemii po ELE - Extinction Level Event. Czyta się trochę jak kronikę i nie każdy lubi Stephensona ale spoko.

Blake Crouch - Dark Matter - zeszłoroczny hit SF, całkiem spoko, mają to ponoć filmować.

Ian Douglas odgrzebał i ponownie wydał swój cykl Warstrider, wydając do niego ostatni tom: The Ten Billion Gods of Heaven
Zaczyna się od mechów, kończy na niezłych pomysłach wokół mocno odległej przyszłości i tego co może wyrosnąć ;)

No i na koniec, wrócę do polskich autorów: Michał Cholewa i jego cykl Algorytm Wojny. Aktualnie 5 tomów (Gambit, Punkt Cięcia, Forta, Invit i Echa), hard SF o nadal podzielonej ludzkości po wojnie z AI. Mi się bardzo podobało.

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
The Expanse - książki nie czytałem, ale serial bardzo mi przypadł do gustu... ma lepsze i gorsze odcinki, ale ogólnie bardzo realna wizja przyszłości naszej w kosmosie.

Kenny

  • Gość
Stephen King "Wielki Marsz" ;]

Żadna książka SK nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak ta.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Dla mnie the best jest "Bastion". 1700 stron apokaliptycznego smaczku.

czytało się przyjemnie ale na końcu miałem wrażenie że to książka o niczym - po prostu bohaterowie nie mają żadnego wpływu na to co się dzieje... z apokaliptycznych o wiele bardziej podobał mi się "gwiazdozbiór psa". a "wielki marsz" to jedna z najlepszych książek w ogóle.

Nie wiem czy wcześniej ja czy ktoś inny wspominał ale "inne pieśni" dukaja to dla mnie numer 1 jeśli chodzi o książki.
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Trogos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
A ja polecę książki Janusza Zajdla, nieżyjącego polskiego pisarza fantastyki socjologicznej, naukowej. Gwarantuję zadowolenie z czytania zwłaszcza dwóch pozycji: Paradyzja i Limes Inferior.
Inne też są świetne.

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Limes Inferior wspaniałe! "My czwartacy, my czwartacy, nikt nie goni nas do pracy!!" :D Do dzisiaj zapamiętałem:D  Od niego również "Cylinder van Troffa" polecam. 

Ja chwilowo znowu wędruje z Czarną Kompanią. Kto nie czytał niech się poprawi. Polecam mocno.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Ja chwilowo znowu wędruje z Czarną Kompanią. Kto nie czytał niech się poprawi. Polecam mocno.
Ja na tej samej zasadzie raz na 2/3 lata wracam do wojen husyckich z Reinmarem z Bielawy  :D
Wciąż mało znana pozycja, a moim zdaniem najlepsza, którą popełnił (gbur) Sapkowski.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Mi jakoś wybitnie nie podeszło zakonczenie trylogi.
Generalnie cały trzeci tom i koncówka drugiego :/

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Popieram
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Trylogia husycka jest dobra. Nie jakaś genialna , ale dobrze się czyta. Z resztą co wyszło genialnego ostatnio? Chyba, że to mój starczy wiek daje o sobie znać i za chwilę palnę tekst " za moich czasów to dopiero książki wydawali, nie to co teraz". Prawda jest taka, że po "odkryciu" 3 lata temu Achai to nic mnie nie zachwyciło od tamtej pory.

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
3tom baardzoo słaby
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Ulf na mnie np zrobił bardzo duże wrażenie cykl Stalowe Szczury Michała Gołkowskiego. Sam autor też robi wrażenie jeśli na konwencie człowiek zdoła się dopchać na jego prelekcje, albo aby pogadać osobiście
Drugim z polskich autorów jest Tomasz Kołodziejczak i jego cykl Ostatnia Rzeczpospolita, bardzo mi się podoba jego pomysł na to.
Kołodziejczak napisał też cykl Dominium Solarne, o ile wiem bardzo chwalone, ale jakoś jeszcze się za to nie zabrałem

PS
O ile Achaja miała kiepskie zakończenie, to Pomnik całościowo oceniam pozytywnie. Jeśli nie czytałeś jeszcze też polecam

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[WILD5] Gagat

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 582
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gagatek Bimbrownik
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
dla mnie trylogia sapkowskiego to mistrzostwo świata, od początku do końca. Z polskich bardzo mi się podobała seria Wegnera, północ-południe itd. Szczególnie dwa pierwsze tomy

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Kiepskie zakończenie (ostatni rozdział w sumie) to miał właśnie Pomnik Cesarzowej. Miałem łzy wściekłości w oczach za takie zakończenie. 9/10 książki genialne i takie kiepskie zakończenie. Masakra.

Tomasz Kołodziejczak - Dominium Solarne czytałem całe, plus ten tom opowiadań "Głowobójcy" dziejący się w universum również. Najlepsze hard s-f w polskim wydaniu jakie można znaleźć.

Ostatnia Rzeczpospolita? Chodzi o te książki "Biała Reduta", "Czerwona mgła" (nie jestem pewien czy to było opowiadanie czy osobna ksiażka. Jeśli o to chodzi to również bardzo wysoko oceniam. Elfy w Rzeczpospolitej walczące magią z balrogami. Ostre :D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
tak własnie o to z elfami mi chodziło

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Tomasz Kołodziejczak - Dominium Solarne czytałem całe, plus ten tom opowiadań "Głowobójcy" dziejący się w universum również. Najlepsze hard s-f w polskim wydaniu jakie można znaleźć.
Hmmm... będę musiał sprawdzić.

Ja niedawno odkryłem cykl "Algorytmy Wojny" Michała Cholewy (4ry książki + zbiór opowiadań) - właśnie SF po polsku, polecam.
Ale na pewno będę wracał do - jeszcze wychodzącego - cyklu "Pola dawno zapomnianych bitew" Roberta J. Szmidta: naprawdę konkretne SF, które nazwał bym "mądrą space operą".

[BCPM] Moon Rabit

  • BCPM
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Stronka z moją twórczością ;)
  • Imię postaci: Moon Rabit
  • Korporacja: Billionaires Club
  • Sojusz: Inver Brass

Neal Stephenson - Seveneves - ciekawa książka o ziemii po ELE - Extinction Level Event. Czyta się trochę jak kronikę i nie każdy lubi Stephensona ale spoko.


Co do książki czytałem, fabuła może być ale kwestie naukowe i techniczne stoją bardzo nisko bliżej tu do fantasy ;)
W kolejność od najbardziej rażących.

1. Użycie paliwa chemicznego do napędu rakiet, w obliczu ELE każdy rozsądny spróbował by impulsowego napędu jądrowego techniczne możliwy od od ponad 50 lat prace wstrzymane z powodu  traktatu o zakazie testów jądrowych na ziemi, w powietrzu i w przestrzeni kosmicznej z 1963. * kto by się przejmował małym opadem radioaktywnym  skoro mógł by uratować miliony ludzi :)

Porównanie:
Saturn V                 masa startowa     3,350 t na LOW*(300km)  dostarczy    130 t
Impulsowy napęd   masa startowa   10,000 t na LOW*(300km)  dostarczy 6,100 t

2. Sposób rozwalanie księżyca nie trzyma się kupy ;)

I kilka mniejszy o których szkoda gadać ;)
ASUS A88XM-A, Corsair Vengage 8GB @ 1866 CL8, AMD X4 740 @ 4,48Ghz, Samsung 500GB Silentium Deus M1 550W, Sapphire R7 260X 1GB DDR5 @ 1188/1645

nofti

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
    • księgowa Kraków
"Placówka Basilisk" - David Weber. Niesamowicie podobają mi się militarne S-F.
Czytać to bardziej żyć, to żyć intensywniej. księgowa Kraków

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
To space opera jest :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
To space opera jest :P
Fajna jest, a military czy opera to już trzeciorzędne :P
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Jesli poza mna i Dormiem sa tu jacys fani prozy Richarda Morgana to ten news jest dla was
http://antyweb.pl/altered-carbon-modyikowany-wegiel-zwiatun-netflix/

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Zwiastun serialu jest mało ciekawy, bardzo chaotyczny i nie przemyślany. Poza wzmianką o przenoszeniu jaźni z ciała do ciała praktycznie nic więcej sensownego nie pokazuje. Zlepek wyrwanych z kontekstu wydarzeń.

Co by nie był to offtop.
Ja co parę lat wracam do serii Planeta Śmierci Harrego Harrisona.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
ucz się jezyków synku

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Po pol litrze bylem w stanie dogadac sie po angielsku z norwegiem, 2 szkopami, ruskiem, szkotem, walijczykiem albo irlandczykiem i kims z bylej jugoslawi. Rozmowa ts. Byl jeszcze rodowity angol, ktory non stop narzekal ze nikogo z nas nie rozumie, a my nie rozumielismy tego co on gadal :P
Pomijajac moj problem z jezykami obcymi audiobookow nie slucham. Jak sie nie ma podzielnej uwagi kazda byle pierdola sprawia ze trzeba cofac nagranie szukajac miejsca ktore sie kojarzy

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Nikogo nie rozumiał bo tylko on był trzeźwy. :D

A propo, dodam z mojego doświadczenia, że to prawda, że trudniej za granicą dogadać się z rodowitym angolem niż z przedstawicielem innej narodowości umiejącym mówić po angielsku. Bo po 1. nie mają tak rozbudowanego zasobu słów, 3. nie są nasiąknięci lokalnym dialektem wyniesionym z podwórka i 3. z reguły nie mówią tak szybko jak angole, przez co łatwiej ich zrozumieć.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
W Humble Bundle znowu mamy książki z serii Horus Heresy (czyli Warhammer 40000 w czasach kedy był Warhammerem 31000 :P )
LINK
Z tego co patrzyłem chyba są różnice w paczkach

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[LWLFE] Nightblue

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia Zamorska
  • Korporacja: Lowlife.
  • Sojusz: Snuffed Out
Różnic nie ma. Po prostu w droższych dostajesz to co w tańszych + to co wymienione

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Chodziło mi o zawartość bundla z listopada 2018 i aktualnego nie o progi ;D

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[LWLFE] Nightblue

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia Zamorska
  • Korporacja: Lowlife.
  • Sojusz: Snuffed Out
A, no to nie zrozumiałem :v

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Będzie czytane ;D





Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Brakuje Cie 6 tomu "Ostateczność"

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Brakuje Cie 6 tomu "Ostateczność"

Zauważyłem. No i będę musiał odkupić poprawioną wersję Powstania (mam pierwsze wydanie jak widzisz).

Za 160 PLN / kpl to nie jest źle.


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681