Autor Wątek: Dyskusja: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...  (Przeczytany 181547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lorgius

  • Gość
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 16, 2011, 22:06:53 »
Ale to kontynuacja Księżyca buntowników, a nie honorverse.


Trochę nielogicznie się wyraziłem. Chodziło mi o to, że honorverse czytam w oryginale a dahak już niekoniecznie.

Ale naprawde zaczal denerwowac tym, ze w ostatnich ksiazkach konczy tom tuz przed akcja, a nie tak jak w poprzednich zaraz po akcji. Poza tym chyba sam juz sie gubi w swoim swiecie.


To jest faktycznie denerwujące. Robi się z tego serialowa formuła.
Musi tworzyć coraz to nowych "archenemies" aby pchać cykl do przodu. Źródło kasy w miarę stałe i pewne a nie musi się już bawić w tworzenie nowego universum. Przy tylu pobocznych postaciach, te ważniejsze doczekały się całych książek i miniserii.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 16, 2011, 22:32:46 »
Sie nie gubi, tylko zmienił założenia jakoś tak max 3 tomy wstecz. Pierwotnie chciał zabić Honor i kontynuację wojny dać jej potomstwu

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

mkxy

  • Gość
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 17, 2011, 07:37:22 »
Przeciez Mission of Honor jest z polowy tamtego roku jak szybko ma wydawac te ksiazki? Nastepna czesc (A Rising Thunder) ma wyjsc pod koniec tego/na poczatku przyszlego roku.

Skoro zrobil z tego space opere, to niech wydaje czesciej, znacznie czesciej. Szczegolnie wlasnie z tym zaieszaniem fabuly przed akcja. Wczesniej moglem przezyc ze na kolejna ksiazke przyjdzie troche poczekac, bo wlasnie konczyla sie z reguly zamknieciem watku ktory otwierala. A tu jeszcze probuje lapac pol tuzina srok za ogon i ciagnac inne cykle, crosovery w honorce. Wiec ja nie ma nic przeciwko czekaniu na kolejny tom, jesli byl skonczony poprzedni, ale to co teraz robi jest lekko mowiac chamskie. Przypomina mi praktyki naszych wydawdcow, ktorzy nie raz sobie postanawiali ze ksiazka jest za dluga i dzielli ja na pol.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 17, 2011, 08:07:55 »
Webera o to bym nie posądzał. Natomiast jak najbardziej posądzam Rebis o to że Misję wydadzą za rok najwcześniej, a na jej kontynuację poczekamy sobie od teraz to tak jakieś pieć lat najmarniej. Przyczyny częściowo ich usprawiedliwiają - mają coś z jednego ogarniętego tlumacza który nie odstawi szopki typu pisania że dred to pancernik, przerabiania RMN na MKM - ale nie do końca przynajmniej w moich oczach bo mimo wszystko to oni kolejkują mu robotę

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 17, 2011, 11:16:07 »
Stronka sie chyba troche zdeaktualizowala, linki martwe i wszystko stanleo na niej gdzies na przelomie 2004/2005.
What ? Link który cytowałeś prowadził do konkretnej płytki, na której był 4-roksiąg Dahak.
W tej chwili Szymon seeduje 24 płytki BAEN, wraz z najnowszą na której masz sagę Vorkosiganów:
http://hell.pl/szymon/Baen/

Najnowsze tytuły Honorverse są na płytce nr 22:
http://hell.pl/szymon/Baen/Mission%20of%20Honor/
gdzie znajdziesz również i crosy. Poza tym na płytce jest Imperium Człowieka (marsze J.Ringo), Starfire i coś póki co bez kontynuacji The Apocalypse Troll (bardzo mi się podobał).

A poza Honorverse polecam również Aldenatę, np.:
http://hell.pl/szymon/Baen/Ghost/
Oraz Wrota:
http://hell.pl/szymon/Baen/Hell%20Hath%20No%20Fury/
w sensie wydanych u nas po 2 tomy:
- Wrota piekieł (Hell's Gate)
- Ognie piekieł (Hell Hath No Fury)

« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2011, 11:23:07 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

mkxy

  • Gość
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 17, 2011, 12:47:55 »
What ? Link który cytowałeś prowadził do konkretnej płytki, na której był 4-roksiąg Dahak.

Tak wlasnie rzucilem okiem na ten link gdzie byla 4-ta czesc dahaka i wszystkie te linki tam do html/epub itp sa nieczynne.

A tak odbijajac od tematu na maj jest zpaowiedziana kolejna czesc Starfire by Steven White.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 17, 2011, 12:54:33 »
Ściągnij image płytki.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Xeovar

  • Moderator
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 17, 2011, 16:52:49 »
Kumpel mi polecił pisarza o nazwisku (pseudonimie?) Neal Asher.
Czytam i jak na razie mi się podoba świat Polity. Trochę space-operowate ale bez przesady, a świat ma wszystko co można w SF wymyślić :)

Goomich

  • Gość
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 18, 2011, 21:57:45 »
Wersja dla leniwców: jak tam jest jakaś seria, to podaj tytuł pierwszej części

Xeovar

  • Moderator
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 19, 2011, 09:31:20 »
Z tego co się zorientowałem to wszystko co on pisze to jeden świat - Polity.
Są dwie pod-serie: Agent Cormack i Spatterjay, reszta książek (z tego co zacząłem czytać już) jest związana tylko światem.

Ulf Nitjsefni

  • Świeżak
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ulf Nitjsefni
  • Korporacja: Ministry of War
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 20, 2011, 11:04:05 »
content: Eden jest o tyle ciekawy, że to, IIRC pierwsza powieść w konwencji SF Lema. O tyle wartościowa, że (jak to zwykle u Lema) poza głównym wątkiem przygodowym poruszane są nieco głębsze tematy relacji międzyludzkich, zachowania w sytuacjach kryzysowych, a także temat przewijający się w wielu jego powieściach - kompletna niemożność zrozumienia obcej cywilizacji przez człowieka. W podobnym temacie, chociaż duużo lżejsze niż powieści Lema

W tym temacie to Lema "Fiasko" jest o wiele ciekawsze od "Edenu" ( i trochę "trudniejsze" w odbiorze).


Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 20, 2011, 15:45:25 »
W tym temacie to Lema "Fiasko" jest o wiele ciekawsze od "Edenu" ( i trochę "trudniejsze" w odbiorze).
Si, to moja ulubiona powieść Lema (no, może na równi z "Pamiętnikiem znalezionym w wannie"). Mój egzemplarz jest tak wyczytany, że kartki ledwo trzymają się okładki :)

HammerSnake

  • Gość
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 14, 2011, 04:01:58 »
Święta, pół roku minęło i może się jakieś nowe ciekawe pozycje pojawiły? Ktoś jest na bieżąco?  :P

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #188 dnia: Grudzień 14, 2011, 08:41:31 »
Skoro już do tego wracamy...

Ostatnio można trafić na takie tytuły u mnie z gatunku SF:

Rakietowe Szlaki 3
http://www.empik.com/rakietowe-szlaki-3-opracowanie-zbiorowe,p1045566700,ksiazka-p

Statki Ziemi
http://www.empik.com/statki-ziemi-card-orson-scott,p1045024985,ksiazka-p

Kosmiczna Burza
http://www.empik.com/kosmiczna-burza-taylor-alison-g,p1044937390,ksiazka-p

Ktoś czytał któreś z powyższych?


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #189 dnia: Grudzień 14, 2011, 09:11:24 »
Święta, pół roku minęło i może się jakieś nowe ciekawe pozycje pojawiły? Ktoś jest na bieżąco?  :P
Po wakacjach ukazała się Misja Honor czyli najnowszy tom Honor Harington, z tego co się znajomy podniecał wyszła też czwarta część Eragona.
A tak jakoś troche do tyłu jestem w literaturze (bo zakładam że podręczniki do bitewniaków i rpg się nie liczą ;D )

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #190 dnia: Grudzień 14, 2011, 09:24:57 »
Święta, pół roku minęło i może się jakieś nowe ciekawe pozycje pojawiły? Ktoś jest na bieżąco?  :P
U tłumacza (a może nawet w drukarni) leży następna część Wrednej (Wiedźma Naczelna czy jakoś tak się ma nazywać), ma się również niedługo ukazać początek nowego cyklu Zaginionej Floty (akcja rusza w kierunku obcych). Ma się również wkrótce ukazać kolejny tom Akademii - Omega.

(...), z tego co się znajomy podniecał wyszła też czwarta część Eragona.
Zgodnie z popularną ostatnio modą, wydano t.1.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 14, 2011, 09:25:44 »
Mission of Honor fajna, wyszedł też 5 tom serii Safehold Webera, bardzo przyzwoity (chociaż Weber, swoim zwyczajem, zabił mi jednego z ulubionych bohaterów). Ta pierwsza książka jest już chyba nawet w naszym pięknym języku. W połowie marca wychodzi kolejna cześć Honorverse (ang).
Ogólnie, to nie pamiętam już, kiedy ostatnio czytałem książkę po polsku :P bo albo nie ma, albo będzie pół czy rok po premierze i mi się czekać nie chce. A ostatnio niestety głównie książki o javie i sql studiuję, nie mam za bardzo czasu na fantastykę :(
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 14, 2011, 09:45:40 »
Misja fajna ale jak na Webera strasznie krótka, spokojnie by tam zmieścił anichilację jeszcze kilkuset superdredów :P Chyba jedyna zaleta tego że takie to krótkie było to to że nie rozbito tego na tomy

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #193 dnia: Grudzień 14, 2011, 10:01:29 »
No to chyba nie doczytałeś do końca, bo wg mnie to początek zupełnie nowego plotu w serii (żeby nie spoilerować za bardzo - SEoM ma nowego wroga i sojusznika, a udział w zdobyciu obu mają Zilwicki i Cachat), w marcu ma być kontynuacja (en).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #194 dnia: Grudzień 14, 2011, 10:09:41 »
A detale tych zdażeń są w Bitwie o Torh drugim tomie jednego z dwóch "bocznych" cykli honorvers

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #195 dnia: Grudzień 14, 2011, 10:21:33 »
Tak w ogóle, to Misja... miała się dziać 30 lat po bitwie o Manticore i śmierci Honor(!), gdzie głównymi bohaterami miało być jej dziecko (już dorosłe ofkors). Ale przez Erica Flinta, który w serii o niewolnikach "nieco" przyspieszył pewne zdarzenia i pod naciskiem fanów, Weber (obawiając się zapewne linczu :P) "ocalił" Honor zabijając MacKeona i przyspieszył akcję w Misji.
Przedwieczny.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #196 dnia: Grudzień 14, 2011, 10:52:49 »
O tak - w bibliotece wojskowej (jedynej zresztą biblioteką do której, co za szczęście, mam dostęp) w Siemirowicach ze space-oper militarnych dostępny jest jedynie właśnie seria HH Webera, dziewięć pierwszych książek, od Placówki Basilisk zaczynając; sam jestem po dopiero 3-ciej książce...


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #197 dnia: Grudzień 14, 2011, 10:59:29 »
A detale tych zdażeń są w Bitwie o Torh drugim tomie jednego z dwóch "bocznych" cykli honorvers
Odrobinę inaczej... Królowa Niewolników i Bitwa o Torch są od początku pomyślane jako nowy cykl w ramach Honorverse (EN nazwa Wages of Sin) i jak wiedzą już czytelnicy Misji wydarzenia przeplatają się z głównym cyklem (więc pozostaje otwartym pytanie czy zasługuje na miano podcyklu skoro jest związany z głównym). Dzięki zaś spoilerom Xartha jak ktoś nie czytał tych spinoffów, to wie, że jednak powinien :D

Drugi podcykl powstał jako opowiadania (spinoffy) i z czasem Weber zadecydował, że będzie tworzyć nowy cykl (Saganami: Cień Saganami oraz Zarzewie Wojny). Ten podcykl wyszedł mu niejako "przypadkiem"  ;)

Osobiście uważam, że Weber jest znudzony już głównym cyklem (albo brak mu pomysłów) i teraz skupi się na nowych podcyklach. Zapewne również będą powstawać kolejne opowiadania, a być może i powieści poświęcone dzieciom HH. Oczywiście w "międzyczasie" będzie pracował z innymi autorami nad zbiorami opowiadań (w pl wydane: Więcej niż Honor, Światy Honor, Nie tylko honor, W służbie miecza oraz czekające na wydanie w PL In Fire Forged). Ponadto są jeszcze albumy flot RMN i HRN.

Z zapowiedzi udzielanych podczas wywiadów wynika, że Weber chce zacząć jeszcze jeden podcykl (nie wiadomo jeszcze czy będzie spinoffem) o pograniczu Adermańskim. Częściowo bazuje to na entuzjastycznych opiniach o dotychczas opisywanych wydarzeniach w tym obszarze.

Poza tym wiadomo, że Weber pracuje już na kolejnym tytułem głównego cyklu Shadow of Freedom.

Jak na jednego autora to D.Weber jest bardzo zapracowany (polecam wydany w PL: Trol Zagłady)

O tak - w bibliotece wojskowej (jedynej zresztą biblioteką do której, co za szczęście, mam dostęp) w Siemirowicach ze space-oper militarnych dostępny jest jedynie właśnie seria HH Webera, dziewięć pierwszych książek, od Placówki Basilisk zaczynając; sam jestem po dopiero 3-ciej książce...
Jeśli nie masz problemu z czytaniem EN to ściągnij sobie e-booki (LEGALNIE !)
Poza najnowszymi jest komplet wydanych w EN tytułów Honorverse.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #198 dnia: Grudzień 14, 2011, 11:15:53 »
Jak się w angielski nie za dobrze czyta to fani dokonują powiedzmy "pirackich" tłumaczeń które można znaleźć w sieci. Nigdy nie wnikałem czy te pliki to wyciekniete tłumaczenia rebisu czy faktycznie tlumaczenia fanowskie, legalności też wolałem nie sprawdzać

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #199 dnia: Grudzień 14, 2011, 11:25:20 »
Akurat "Troll.." to już mocno wiekowa książka, bo z końca lat 90 :)
Weber w tej chwili pracuje nad dwoma dużymi cyklami, czyli Honorverse i Safehold.
Honorverse to cykl główny i kilka krótszych czy dłuższych dodatków, plus powieści i opowiadania Flinta, Zahna i kilku innych autorów.
Safehold to dość nowy cykl, na razie wyszło 5 części (ostatnia we wrześniu br, po polsku chyba 3 tom się niedawno ukazał).
Safehold to planeta na którą ludzie uciekli przed obcakami, którzy eksterminują każdego, kogo spotkają. W sensie uciekło kilka tysięcy osób, resztę szlag jasny trafił. Żeby obcy nie natrafili na enklawę, kolonistom wyczyszczono pamięć, narzuconą dość rygorystyczną i antytechniczną religię itp itd.
Na szczęście nie całą technologię szlag trafił, ale nie będę spoilerował, w każdym razie wybucha całkiem niezła zadyma (bitwy mamy głównie morskie przy użyciu galer, żaglowców i odprzodowo ładowanych dział :D), schizma religijna, zakazane technologie itp itd.
Weber planuje cykl na 7 tomów, ale jeśli ludzkość ma się jeszcze rozprawić z obcakami, to po 5 tomie sądząc, raczej się w tych 7 nie wyrobi :P
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #200 dnia: Grudzień 14, 2011, 11:29:06 »
Ja żałuję ze wycofał się ze Starfire. Już pierwszy tom pisany bez niego (piąty w cyklu) pokazuje że nie wyszło to na zdrowie tej serii. (Pytanie do tych co czytali - tylko mi się kojarzy system przemieszcza devastatorów z evkowym "cyno up! jump, jump, jum"? :P )

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #201 dnia: Grudzień 14, 2011, 11:43:21 »
Jak się w angielski nie za dobrze czyta to fani dokonują powiedzmy "pirackich" tłumaczeń które można znaleźć w sieci. Nigdy nie wnikałem czy te pliki to wyciekniete tłumaczenia rebisu czy faktycznie tlumaczenia fanowskie, legalności też wolałem nie sprawdzać
Ale w regulaminie Centrali się nic nie zmieniło i NIE wspieramy piractwa, right ?  ;) >:D :P
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #202 dnia: Grudzień 14, 2011, 11:46:08 »
A poszedł mi stąd :P to nie miejsce na tą dyskusję. (że nie wspomnę o tym że pojecia nie mam jak w kontekstach prawnych wyglada własnoręczne przetłumaczenie czegoś co jest za free i udostepnienie tego też za free)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #203 dnia: Grudzień 14, 2011, 12:11:02 »
A poszedł mi stąd :P to nie miejsce na tą dyskusję. (że nie wspomnę o tym że pojecia nie mam jak w kontekstach prawnych wyglada własnoręczne przetłumaczenie czegoś co jest za free i udostepnienie tego też za free)
Z grubsza masz tam i odpowiedź:
Cytuj
For all Baen Free Library CDs, zipped ISO images are provided - click on "ZIP" to download them or on the title/picture to browse contents.

If you are wondering why some numbers are duplicated, but some other numbers are missing in the names of the CDs, the answer is Because Baen made it so - I have kept their original numbering.

I am in no way affiliated with Baen. I just downloaded the images via BitTorrent (see oberon.zlynx.org or baencd.thefifthimperium.com for details) and put them here as a courtesy to those who cannot use BitTorrent. If anyone is curious about the legal status of those files, here is the appriopriate quotation from one of them:

The files on this CD are not encrypted. Jim doesn't understand the logic of making his books hard for people to read. Neither do I, though we seem to be in the minority among publishers and authors. Read them. Copy them. Give them to your friends. Dive into them like a porpoise, throw them up in the air and let them fall down on your — no, that was something different.

You're not supposed to sell the files. "Who'd be stupid enough to buy something they could have for free?" you may well ask yourself. If you do sell them, you are a Bad Person and may later exhibit signs of wanting to run for political office; but between you and me, I'm not going to come hunt you down.
Jak dla mnie - póki mówisz kto jest właścicielem praw to nie ma problemu, ale tu raczej prawnik się powinien wypowiedzieć.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #204 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:02:49 »
Jeśli nie masz problemu z czytaniem EN to ściągnij sobie e-booki (LEGALNIE !)
Poza najnowszymi jest komplet wydanych w EN tytułów Honorverse.
Dobrze wiedzieć, ale żeby cała paka ZIP ważyła blisko 190 MB!?

Poza tym:

David Weber Interview - Honor Harrington & Sci-Fi Feminism

Wyłapałem gdzieś nieopodal...


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #205 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:18:32 »
Tam jest dużo pozycji, częściowo chyba z grafikami

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #206 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:21:37 »
Są wielkie te pliki, ale można swobodnie znaleźć w necie same wycięte .doc lub .mobi...
Przedwieczny.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #207 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:36:20 »
Dobrze wiedzieć, ale żeby cała paka ZIP ważyła blisko 190 MB!?
ZIPy mają image CDków i dlatego tyle ważą (190MB - to jeden z mniejszych, 02-04 mają ponad 400MB, od 15 wszystkie są powyżej 200MB), a tytuły (linki) prowadzą do zawartości poszczególnych płytek i... da się przeczytać dowolną płytkę, bez ściągania ZIPa.  :)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #208 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:38:07 »
Tja... W stylu lat 90, kiedy nie było AJAKSu :P


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...
« Odpowiedź #209 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:44:47 »
Nie podoba się to płać rebisowi i czekaj 5 lat aż przetlumaczą kazdy kolejny tom :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.