Śmietnisko > Off Topic

Dyskusja: Najlepsza ksiazka Sci-fi ktora przeczytales i wracasz do niej po latach...

<< < (4/71) > >>

Khobba:

--- Cytat: sneer w Luty 05, 2010, 09:46:47 ---długo by wymieniać te dobre
wyraźnie najlepszej SF nie mam
ale
nigdy nie zapomnę 2 książek
przeczytanej w podstawówce jeszcze Paradyzji
oraz kultowej dla mnie Limes Inferior Zajdla

--- Koniec cytatu ---
O0 mistrzowskie powieści. Jest jeszcze Cała prawda o planecie Ksi :) Cylinder van Troffa już mi jakoś tak mocno nie zapadł w pamięć. Cholernie się dziwię, że Zajdel jest tak mało znany, mimo, że jego nazwiskiem firmowana jest najwazniejsza polska nagroda fantastyczna  :-\

Wszystkie powieści Lema wgniatają mnie w ziemie.

Do tego oczywiście oczywiście Strugaccy, oczywiście Asimov - Jakkolwiek nie byliby od siebie różni w swoich stylach (Asimov vs Strugaccy), tak niezmiennie wracam do ich książek. Bardzo polecam też Briana Aldissa ("non stop", "mroczne lata swietlne" i wiele innych). No i, byłbym zapomniał, "Gniazdo światów" Marka Huberatha

@Scary - Vonnegut jest świetny, ale nie traktuję go jako autora SF. Syreny z Tytana to IMO trochę pastisz gatunku, w innych jego powieściach elementy fantastyczne grają istotną rolę, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to tylko dekoracja.

Polecam też (nie wiem, czy tłumaczonego na polski) Iaina M. Banksa. Po raz pierwszy trafiłem na jego twórczość gdy fragment "Qpy Strahu" (Feersum Endjinn) był w którejś NF w latach 90-tych.

Carnuss:

--- Cytat: Khobba w Luty 05, 2010, 19:52:56 ---Polecam też (nie wiem, czy tłumaczonego na polski) Iaina M. Banksa. Po raz pierwszy trafiłem na jego twórczość gdy fragment "Qpy Strahu" (Feersum Endjinn) był w którejś NF w latach 90-tych.

--- Koniec cytatu ---

Był tłumaczony jak najbardziej. Consider Phlebas, Use of Weapons i Player of Games na pewno. Oprócz tego o ile dobrze pamiętam Wasp Factory.

Xeovar:
Wiele super książek było już tutaj polecanych, od siebie dodam: Głowa Kasandry

Striker:
Nie bede orginalny jak powiem, ze saga Diuny Herberta i Gra Endera (kolejne czesci byly juz slabe).

kaleba:
Ja malo czytalem niestety ale od jakiegos czasu zacząłem no i akurat seria HH mi wpadła w łay (thx zodiaq). Mnie się podobała. Ale widząc te tytuły które sie pojawiają i jakie im dajecie recenzje widze że sporo wieczorków bede mial zajętych :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej