Eve Online > Wsparcie techniczne

Własny TS na zewnętrznym serwerze

(1/3) > >>

Dinozauriusz II Urwiryj:
Hej,

Wie ktoś jak można postawić swojego TSa na jakimś zewnętrznym serwerze?
Mam serwer TS, ale stawiam go na swoim kompie, ergo - wyłączam kompa, nie ma TSa a chodzi o to żeby stał cały czas.

Oczywiście najlepiej żeby było za darmo ;)

Zygi O.:
Niedawno sam szukałem odp bo potrzebowałem serwera dla gildii.
Znalazłem taki hosting: https://www.mintshost.pl/

Masz tam VoiceVPS który jest zaprojektowany pod TS3/mumble itp
Ale możesz też kupić zwykły VPS Open VZ (ja tak zrobiłem ponieważ od razu stawiałem tam też stronę i forum) i samemu postawić na nim serwer (wymagana znajomość linuxa)
Jak postawisz taki serwer to masz 32 sloty na nim i możesz ubiegać się u na teamspeak.com o licencje Non-Profit dającą 512 slotów.

Są też oczywiście hostingi które sprzedają serwery wg slotów ale wychodzą one dużo gorzej w stosunku cena/slot.
przykład: https://www.multigaming.pl

Doom:
Za darmo to masz różne hostingi, które dadzą Ci cały serwer / sekcję na x/xx/xxx osób, ale mają jakies tam swoje obostrzenia w zamian za to że nic nie kosztują. (Do tej pory nabijam się ze znajomka który wjebał z całą drużyną jakieś rajd bo siedzieli na takim ts,a admini ts wybrali jakiś "ciekawy" moment tego rajdu, na to aby wszystkich uzyszkodników bedących na ts zgarnąć do jednego pokoju i puścić im reklamy (oczywiści dając mute wszystkim obecnym). Zdaje sie że typ jeszcze tego samego wieczoru robił przelew na paypal aby zapłacić za własny serwer. A firm któe świadczą takie usługi troche jest.
Rada jaką mogę Ci dać to zainteresowanie się gdzie fizycznie znajduje się maszyna na któej potencjalnie chcesz usługę. Bywają w różnych miejscach a raczej nie szukasz miejsca na serwer po to aby co chwila ktoś się wkurzał że go znowu wwaliło bo sie odbija od jakiejś bramki gdzieś w niemczech czy cos

Neb:
Trzymaj sie z daleka od mintshost, taka dobra rada :). Od siebie moge polecic vmline.pl oraz hitme.net.pl, Tobie wystarczy wirtualizacja openvz. Z tego co kojarze ovh oferuje openvz w niezlej cenie, ale oni oferuja chyba tylko serwerownie za granica. Jesli bedziesz mial jakis problem z uruchomieniem ts na takim vps, moge Ci z tym za darmo pomoc.

Dinozauriusz II Urwiryj:
Kurde... myślałem, że dam radę sam, ale chyba nic z tego...
Może ktoś podlinkować jakiś tutorial "jak postawić TSa na wykupionym serwerze for dummies" ? Dzięki

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej