Autor Wątek: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji  (Przeczytany 9975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ryo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« dnia: Grudzień 10, 2014, 20:16:21 »
Witam,

Znalazłem swój pierwszy "sekret" - Angel Info Shard. Nie mam niestety sprzętu, żeby to otworzyć, więc moje pytanie jak to zapisać żebym mógł potem łatwo wrócić? Nie mogę znaleźć nigdzie "save bookmarks" czy coś takiego.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2014, 20:39:20 »
Możesz ppm dac na dowolny element saita taki z którym możesz robic interakcje manewrowe jak orbita itp i tam masz save location, stworzy to bm, drugi sposób to ppm na panelu sond po tym jak masz namiar 100% na sait. Trzeci to zrobienie bm opartego na pozycji shipa (czyli wlatujesz na sait), ale nie pamietam czy klikasz w tym celu na pustą przestrzeń, lub na liście bm i też save location).
Uprzedzam najbezpieczniejszy dla Ciebie jest bm z listy skanera - czesc saitów w grze działa tak ze nie ważne zrobisz czy nie, znikają jak opuścisz grid

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ryo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2014, 21:27:36 »
Tych Angelsów (data) to nijak nie mogłem zapisać, ale Wormhole miało już opcję "save location". Miałem jeszcze obóz Angelsów, zapisałem, a potem okazało się że nie mam tego w zakładkach. Generalnie pierwsze koty za płoty. Dzięki za sugestie.

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2014, 23:46:25 »
Aby nie tracić czasu, powinieneś mieć możliwość wyskanowania i "obrobienia" data/relic site'a jednym statkiem. Do tego celu najlepiej nadają się frytki z bonusami do skanowania. Dla matarów, jest to Probe. Wywal tylko te wcs z low slota, bo to siara latać z tym po high secu. Ze statków innych ras polecałbym Heron, gdyż przy słabszych skillach, masz możliwość wsadzenia modułu ułatwiającego skanowanie. Są jeszcze wersje t2 fregat do skanowania (cov opsy), ale myślę, że sam znajdziesz info o nich :)

A co do bookmarków, znajdziesz o nich pełno filmików na YouTube. Chociażby ten. Fly safe!





Ryo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2014, 07:47:48 »
A co do bookmarków, znajdziesz o nich pełno filmików na YouTube. Chociażby ten. Fly safe!

Wielkie dzięki  8)

p.s. sorki za OT, ale czy taka konfiguracja jest OK?

W high slotach mam:
1&2) działa 150+280
3) Core Probe Launcher I

W mid slotach mam:
1) Small Shield Booster
2) Limited 1MN Afterburner 1
3) Relic Analyzer 1

Coś jeszcze? Czekam na 2 skille to włoże Data Analyzer dzisiaj.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2014, 08:15:08 »
CCP jakiś czas temu wywaliło npc z saitów poza jakimś konkretnym typem, więc lufy są Ci nie potrzebne, za to na high slocie przyda się salvager (a przynajmniej przydawał się do niektórych puszek na saitach) a trzeci to u mnie jest covert cloack (przy czym ja latam na takie rzeczy w covercie czyli włąśnie t2 frytce, ewentualnie w jakimś kombajne w którym nie boję się żadnego zagrożenia jakie ta gra oferuje czyli np t3) SB przydatny jest jeśli dalej niektóre rzeczy lubią wybuchać, np w wyniku nieudanego hakowania, chociaż wtedy to były takie bombki które mi goliły pancerz z HAC'a wiec nie wiem czy na frycie przetrwasz do aktywacji ustrojstwa...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ryo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2014, 11:06:31 »
Czy probe launcher można wykryć inne statki?

Przed 10 minutami miałem 4 stgnatury. Wybrałem alfabetycznie 1 z nich, poskanowałem do 10%, potem podleciałem do najbliższego księżyca, i zaczęłem skanować dalej. Przez chwilę mi się to zwiększało, a potem... zniknęło. Dalsze powiększanie obszaru nic już nie daje - a dodam że zaczęłem z okolic księżyca widzieć jakieś Caldari Control Tower Medium oraz inny stattek Probe, który chwilę potem jak mnie zbaczył odleciał. Więc albo to jego skanowało, albo te Caldari Control Tower Medium. W kążdym razie na dużym zasięgu mam tylko 3 sygnatury.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2014, 11:26:00 »
Czy probe launcher można wykryć inne statki?

Przed 10 minutami miałem 4 stgnatury. Wybrałem alfabetycznie 1 z nich, poskanowałem do 10%, potem podleciałem do najbliższego księżyca, i zaczęłem skanować dalej. Przez chwilę mi się to zwiększało, a potem... zniknęło. Dalsze powiększanie obszaru nic już nie daje - a dodam że zaczęłem z okolic księżyca widzieć jakieś Caldari Control Tower Medium oraz inny stattek Probe, który chwilę potem jak mnie zbaczył odleciał. Więc albo to jego skanowało, albo te Caldari Control Tower Medium. W kążdym razie na dużym zasięgu mam tylko 3 sygnatury.

Możesz wykryć inne statki probe'ami, ale tylko jeśli używasz Combat Probes, a one wchodzą do Expanded Probe Launchera (do zwykłego się nie mieszczą).

A sygnatury czasem znikają. Ktoś mógł akurat ją "zrobić", albo np. był to Wormhole który się zamknął.

To co widzisz na ekranie "gry" (czyli widok swojego statku, innych statków, etc.) to nie do końca ma związek z tym, co znajdujesz probami. Znalezienie sygnatury wymaga wyskanowania jej na 100% na ekranie probe'owania i warpnięcia na nią / zrobienia bookmarka żeby warpnąć tam później.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2014, 11:30:15 »
Cytuj
A sygnatury czasem znikają. Ktoś mógł akurat ją "zrobić", albo np. był to Wormhole który się zamknął
Opcja trzecia to to ze po prostu czas życia sygnaturki sie skończył

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ryo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2014, 22:25:34 »
Dzisiaj wchłonęła mnie wormhole, ładnie sobie zwiedzałem, gdy dostałem 2 strzały i po zawodach. Niestety, okazało się że trzeba bookmarkować także wormhole po drugiej stronie, żeby powrócić, latałem moją kapsułą i nie mogłem trafić i musiałem zrobić "self destruction".

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2014, 16:11:02 »
Dzisiaj wchłonęła mnie wormhole, ładnie sobie zwiedzałem, gdy dostałem 2 strzały i po zawodach. Niestety, okazało się że trzeba bookmarkować także wormhole po drugiej stronie, żeby powrócić, latałem moją kapsułą i nie mogłem trafić i musiałem zrobić "self destruction".

Ano tak, to podstawowa zasada latania po WH - zawsze bookmarkuj dziurę, przez którą wleciałeś do danego miejsca. :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2014, 17:32:31 »
Ano tak, to podstawowa zasada latania po WH - zawsze bookmarkuj dziurę, przez którą wleciałeś do danego miejsca. :)
Widzisz że chłopak sie uczy na błedach. Wybrał sposób od którego dupa boli, ale jednak się uczy :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ryo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 14, 2014, 08:19:27 »
Ano tak, to podstawowa zasada latania po WH - zawsze bookmarkuj dziurę, przez którą wleciałeś do danego miejsca. :)

Dzisiaj wleciałem w dziurę i bookmark, po drugiej stronie od razu bookmark. Zaczynam skanować i...
...kolejna dziura (w dziurze). Zapisałem lokację, przeskoczyłem zapisałem lokację i...
Znalazłem się 27 skoków od swojej stacji docelowej - fajny skrót  8)

Pytanko, jak długo się utrzymuję w systemie taka dziura?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 14, 2014, 09:41:23 »
Chyba było dwa rodzaje dziur, jesli chodzi o ten parametr. Jedne trzymały 24 h a drugie 16 h.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 14, 2014, 09:53:18 »
do tego dziura ma limit masy jaką można przez nią przepchać. Jak ktoś też znajdzie ten skrót i przepchnie tamtędy frachta to jak bedziesz wracał może być już pozamykane

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ryo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 14, 2014, 10:05:14 »
Chyba było dwa rodzaje dziur, jesli chodzi o ten parametr. Jedne trzymały 24 h a drugie 16 h.

Szkoda, przy dużych różnicach cen można by coś wozić szybko.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 14, 2014, 10:06:40 »
szybko psze pana to jest poniżej godziny. Jak Tobie mało doby to nie wiem co chcesz przewozić... pociętą na kawałki stację?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ryo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 14, 2014, 14:10:31 »
szybko psze pana to jest poniżej godziny. Jak Tobie mało doby to nie wiem co chcesz przewozić... pociętą na kawałki stację?

A woże Symmetry Decryptor - po jednej stronie dziury są po 130 000 w sprzedaży po drugiej 160 000 w skupie. Malutkie toto więc woże fregatką :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 14, 2014, 14:59:17 »
no to przelot tam -> dok -> sell -> powrót... 10 minut takie coś trwa.. czy mam rozumieć że Ty dopiero polujesz na ten sprzęt i z kazdym jednym latasz?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ryo

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja - zapisywanie lokalizacji
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 14, 2014, 20:06:09 »
no to przelot tam -> dok -> sell -> powrót... 10 minut takie coś trwa.. czy mam rozumieć że Ty dopiero polujesz na ten sprzęt i z kazdym jednym latasz?

Na razie miałem destroyera, ale straciłem w akcji.