Autor Wątek: Eksploracja Anomalii  (Przeczytany 10645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[FNA] Karoldinho Kiliano

  • FNA
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Karoldinho Kiliano
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Eksploracja Anomalii
« dnia: Listopad 30, 2014, 23:01:23 »
Witam Niedawno rozpocząłem przygodę z Eve wykonałem wszystkie tutorialowe misje i zaciekawiła mnie eksploracja. Niestety skanowanie w innych układach słonecznych jest znacznie trudniejsze niż w tutorialu a mój angielski jest średnio "komunikatywny". Mój problem polega na tym, że chciałbym się tym zająć lecz albo widzę otwarte anomalie (zielony romb) i kiedy tam wpadam już są wraki należące do innych graczy a sam jestem w stanie zlokalizować czarne dziury...Staram się działać jak w tutorialu za pomocą scanner probów, ale poza tymi odkrytymi niemoge namierzyć nic więcej, rozwijam skille: survey, Astrometrics i Archeology, czy jest coś co na początku powinienem wiedzieć więcej? (proby i wyrzutnia kupiona (nie civilian))

[P0LR] Aramil Liodon

  • P0LR
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • The One Who Purifies God and Exorcises the Devil
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aramil Liodon
  • Korporacja: Polaris Rising
  • Sojusz: The Bastion
Odp: Eksploracja Anomalii
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2014, 23:21:11 »
Zielone romby to anomalie, których nie musisz skanować. Dzielą się na:
-Combat (spawny NPC do farmienia, lub ghost sites do hackowania)
-Ore (kopanie rudy/lodu)

Czerwone romby to sygnatury które musisz wyskanować by dostać punkt docelowego warpa. Dzielą się na:
-Wormhole (czarne dziury) tymczasowe portale do innych miejsc w dowolny punkt na mapie lub poza nią (tak zwany wormhole space)
-Data site, które zawierają materiały do produkcji zaawansowanych komponentów do statków, lub samych statków. (na ilość życia podczas hackowania puszek ma tutaj wpływ skilla hacking) stopień trudności puszek to com center (zielone), mainframe (żółte), databank (czerwone). Brak spawnów NPC poza wormholami.
-Relic site, które zawierają "złom" (czasami mniej czasami bardziej wartościowy) do produkcji rigów (modułów które są stałymi modyfikacjami statku, można je zmienić tylko niszcząc poprzednio zamontowane) tutaj na ilość życia wpływa skill archeology stopień trudności puszek to rubble (zielone), remains (zółte), ruins (czerwone). Brak spawna NPC poza wormholami.
-Combat. Poniekąd są to zamknięte pockety misyjne, które każdy może wyskanować. Dzielą się na unrated (czyli takie które mogą wyeskalować) i rated (w stopniu od 1 do 10, które na koniec mają szansę dropnąć wartościowy loot)
-Gas site (do kopania gazu, albo bicia narkotykowych NPC)

Jak skanować dokładnie jeżeli chodzi o zabawę probami radzę zobaczyć na tubie, bo to ciężko wyjaśnić w tekście. Jeżeli chcesz sobie skombinować fajną skanowaczkę to wyskilluj covert opsove statki. Jeżeli chcesz się bawić w skanowanie w nieprzyjaznej przestrzeni 0.0 i wh to polecam krążownik strategiczny. Na początek załatw sobie odpowiednią rasową fregatę do skanowania (Imicus, Magnate, Heron, Probe) i pamiętaj, że nie wszystkie sygnatury wyskanujesz z twoim poziomem skilli. skille z zakładki scanning, skille do fregaty, to wszystko musisz choć trochę liznąć.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2014, 23:57:05 wysłana przez [P0LR] Aramil Liodon »
Admiral Atradies > So you own a Hel Aramil.
Admiral Atradies > That's a nice way to get yourself primaried

"Knowing your Hel
Keep  in mind that you will be targeted first. Be ready. Die proudly."
CFC Supercarrier tips

[FNA] Karoldinho Kiliano

  • FNA
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Karoldinho Kiliano
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Odp: Eksploracja Anomalii
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2014, 17:13:07 »
Sorry za spam ale jeszcze jedno pytanie odnoście sygnatur... jak latam po tych początkowych "zonach" to zazwyczaj widzę te sygnatury ale skanując trafiam tylko tą samą ilość jaką widziałem bez skanów i są to tylko wormhole, skille do skanowania mam na 4 i statek imicus. I tu moje pytanie czy mogę wyskanowac coś innego ponad te sygnatury które widać bez skanu?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Eksploracja Anomalii
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2014, 17:32:06 »
Sorry za spam ale jeszcze jedno pytanie odnoście sygnatur... jak latam po tych początkowych "zonach" to zazwyczaj widzę te sygnatury ale skanując trafiam tylko tą samą ilość jaką widziałem bez skanów i są to tylko wormhole, skille do skanowania mam na 4 i statek imicus. I tu moje pytanie czy mogę wyskanowac coś innego ponad te sygnatury które widać bez skanu?

Zależy co masz na myśli pod pojęciem "sygnatury, które widać bez skanu".
Każdą sygnaturę anomalii, ore, combat/data/relic sajtu jaka jest w systemie masz pokazaną na skanerze. Jak nie widzisz żadnej, to nie masz co prob wywalać, bo i tak nic nie wyskanujesz (z powyższego). Jak po skanowaniu wychodzi, że są tylko wormhole, to nie ma zmiłuj, musisz przeskoczyć do kolejnego systemu i tam szukać. To co znajdujesz nie zależy od Ciebie. Nie w tym sensie, że dla Ciebie w systemie pokażą się wuhacze, a ktoś inny znajdzie sobie np. data sajta. Jak coś jest, to jest to to samo dla wszystkich i zgarnia urobek z tego ten, który będzie pierwszy (potem sygnatura znika). Sygnatury pojawiają się losowo. Miejsce determinuje tylko rodzaj ratów (jak to sygnatura bojowa), ich trudność i potencjalny dochód z sygnatury.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: Eksploracja Anomalii
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2014, 17:32:53 »
Niestety, nic więcej, poza tym co pokazuje skaner w systemie, nie znajdziesz. Musisz pamiętać, że w high secu jest spora konkurencja, i co ciekawsze sygnaturki od razu są czyszczone. Poza tym, high sec nie jest jakimś szczególnie dochodowym obszarem, jeżeli chodzi eksplorację. Oczywiście, czasem trafisz na żyłę złota, ale to tylko łut szczęścia.

Jeżeli interesują Cię data/relic site'y polecam wyskillowanie pod Covert Opsa (w przypadku Gallente jest to Helios), + moduł Covert Ops Cloacking Device II, abyś mógł poruszać się najpierw po low secu, a potem po null i wormholach w miarę bezstresowo. Piszę o tym, gdyż dopiero w tych systemach możesz trafić na fajne site'y. Oczywiście, trudność dostania się do puszki też rośnie, dlatego rozwijaj ciągle skille w tym kierunku (do analyzerów t2).

Poruszanie się i przeżycie w tych rejonach to temat na osobny post, ale nie jest wcale tak strasznie jak się z początku wydaje. No, i uważasz się za odkrywcę, prawda?  :)

[FNA] Karoldinho Kiliano

  • FNA
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Karoldinho Kiliano
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Odp: Eksploracja Anomalii
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2014, 21:19:59 »
Jasne! :D choć jeszcze nic nie odkryłem :( to nic jeszcze trial się nie kończy choć jestem pewny , że na pewno przedłużę podpasowała mi ta "gra", tym bardziej, że jak jestem w pracy to żona m kopie xD

« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2014, 23:09:23 wysłana przez [FNA] Karoldinho Kiliano »

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Eksploracja Anomalii
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2014, 21:26:20 »
Jasne! :D choć jeszcze nic nie odkryłem :( to nic jeszcze trial się nie kończy choć jestem pewny , że na pewno przedłużę podpasowała mi ta "gra", tym bardziej, że jak jestem w pracy to żona m kopie xD

Cuda się dzieją w tym dzisiejszym świecie :D Tylko brać przykład :D :D

Filip Bonn

  • TS
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 245
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Filip Bonn
  • Korporacja: The Scope
Odp: Eksploracja Anomalii
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2014, 21:48:20 »
Taka żona to skarb ;)
Wyjątek potwierdza regułę. (nie rozumiesz?) https://www.youtube.com/watch?v=eQaMFeZZKMo Kum? Kum?

Goomich

  • Gość
Odp: Eksploracja Anomalii
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2014, 22:43:26 »

[FNA] Karoldinho Kiliano

  • FNA
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Karoldinho Kiliano
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Odp: Eksploracja Anomalii
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2014, 23:12:19 »
Po prostu wytłumaczyłem żonie co ma klikać i działa... niestety nie dała się namówić do wspólnej gry w Eve nie odrywa się od Archeage... smutłem ... ale zawsze jeszcze mam brata który tankuje mi anomalie :D... wreszcie coś znalazłem choć w sumie zarobiłem z 1kk isków jest dobrze jutro kolejne manewry... Dzięki za pomoc Pozdrawiam

"P.S. właśnie mnie poskładali piraci, takie ciule muszę ogarnąć lepiej skanowanie anomalii przed wkroczeniem do niej bo niespodzianka może czekać tuż za rogiem xD
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2014, 23:29:23 wysłana przez [FNA] Karoldinho Kiliano »

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Eksploracja Anomalii
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2014, 00:00:43 »
(...)tym bardziej, że jak jestem w pracy to żona m kopie xD

A jestes pierwszym meżem swojej żony? Bo ja już znam takiego co mu w EVE żona kamienie kopała   :D
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P