Autor Wątek: rafinacja, fittowanie, market, NPC itp. WTF ?!?  (Przeczytany 5039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Icarus

  • Gość
rafinacja, fittowanie, market, NPC itp. WTF ?!?
« dnia: Marzec 21, 2005, 10:58:31 »
po pierwsze tak, lece sobioe na ateroide wydobywam minera?y co nie, ok potem z tymi minera?ami lece do stacji dokuje klikam prawym na carko i tam mam minera?y biore prawym na nie i Rafinered czy co? takiego klikam i pisze ?e do jakiego? hangaru to idzie a ja chce kase zarabia? oco wogóle chodzi, po 2 ceny to s? kosmiczne ale to szczegó? w tych sklepach porsze help

ADMIN EDIT: doprecyzowany tytu? w?tku.

dzikus

  • Gość
rafinacja, fittowanie, market, NPC itp. WTF ?!?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2005, 10:47:46 »
Pozosta?e odpowiedzi (czyli wszystkie) przenios?em do dzia?u Flamewar jako typowe wycieczki osobiste. Je?eli kto? jednak chce odpowiedzie? na temat, to prosz? bardzo.

1) nie rafinuj samodzielnie - przy tych umiej?tno?ciach, które posiadasz, masz za du?e straty by by?o to op?acalne. Lepiej prze?ó? rud? do hangaru i sprzedaj j? bez rafinacji - powiniene? zarobi? wi?cej.
2) Twój hangar to to co si? kryje pod ikonk? Items (pierwsza od do?u po lewej stronie).
3) Ceny nie s? kosmiczne, to ty po prostu ma?o zarabiasz. W EVE mo?na zarabia? miliony ISK na godzin? gry, wtedy ma si? inn? perspektyw? na ceny towarów.

Je?eli chcesz zarabia? kopi?c, to spróbuj zarobi? na lepszy statek (albo porzyczy? pieni?dze) i podszkoli? umiej?tno?? Mining - to pozwoli ci za?o?y? np. 2 lasery kopi?ce zamiast jednego, i by? mo?e lepsze lasery - o lepszej wydajno?ci.
Dobrym zarobkiem na pocz?tku s? tak?e misje dla agentów. Mog? by? bojowe, mog? by? kurierskie. Polecam poczyta? forum, znajdziesz tu troch? informacji. Poza tym jest jeszcze poradnik (po angielsku), który warto przeczyta?. Projekt jego t?umaczenia niestety upad?. Ale kto wie, mo?e od?yje kiedy? 8)

Icarus

  • Gość
rafinacja, fittowanie, market, NPC itp. WTF ?!?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2005, 11:48:35 »
Ok teraz kolejne pytanie. Kase jest najlepiej zarabia? na statkach oznaczonych czervonym krzy?ykiem czyli tak zwane WANTED zabijam je i za jednego dostaje sie 2.500.00 ISk oczywi?cie te statki maj? VERY LOV LVL ok pozabija?em kilka stateczków, i szybko zarobi?em kase, OK konkretnie teraz chodzi mi oto, Kupi?em Laser za 8.000.00 ISK i takmam go i czy laser ma wymagania czyli mam CPU 187 laser hce 25 a POEVERGRID czy jako? tak on chce 74 a ja mam 25 czy to s? wymagania postawione przez laser?? 2 pytanie kópi?em sobie statek i on znajduje sie tylko w jednej stacji bojak lece do innych niema tat tego mojego statku i ?eby sie przesi??? musze zapiepsza? spowrotem a to czasem jest m?cz?ce 3 pytanie do tego nowego statku niemoge w?o?y? ?adnej broni dlaczego ?? a pozatym ja niewidze tam 51 tysi?cy statków ?eby lata?o :P

dzikus

  • Gość
rafinacja, fittowanie, market, NPC itp. WTF ?!?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2005, 12:00:32 »
odszyfrowanie twoich pyta? jest trudne. Wstawiaj mo?e ENTERy, mo?e troch? mniej tych ca?kiem niepotrzebnych "ok". Zastanów si? troch? nad tym co robisz.

A co do twoich pyta?:
1) tak, laser ma wymagania:
- fitting - czyli co jest wymagane od statku, ?eby go mo?na zamontowa?. CPU, Power Grid - je?eli nie masz dostatecznie du?o, to znaczy, ?e masz za s?aby statek, by? mo?e zas?abe umiej?tno?ci. Zmie? statek albo laser. I czytaj zanim kupisz.
- skills - umiej?tno?ci. Mo?esz nie mie? do?? umiej?tno?ci, ?eby u?ywa? danego przedmiotu, to te? sprawdzaj zanim co? kupisz.

2) Tak, statek nie b?dzie si? za tob? teleportowa?. B?dzie tam gdzie go zostawisz. Tak jak i inne przedmioty.

3) Mo?e by? wiele przyczyn - ma?o PG, za ma?o CPU, brak wolnych slotów (High, bo tylko tam wchodzi bro?), brak umiej?tno?ci w obs?udze danej broni. Nie wiem co jeszcze. Obawiam si?, ?e musisz wi?cej czyta?, bo nie da ci si? inaczej pomóc.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
rafinacja, fittowanie, market, NPC itp. WTF ?!?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2005, 12:01:33 »
Cytat: "Icarus"
Ok teraz kolejne pytanie. Kase jest najlepiej zarabia? na statkach oznaczonych czervonym krzy?ykiem czyli tak zwane WANTED zabijam je i za jednego dostaje sie 2.500.00 ISk oczywi?cie te statki maj? VERY LOV LVL ok pozabija?em kilka stateczków, i szybko zarobi?em kase, OK konkretnie teraz chodzi mi oto, Kupi?em Laser za 8.000.00 ISK i takmam go i czy laser ma wymagania czyli mam CPU 187 laser hce 25 a POEVERGRID czy jako? tak on chce 74 a ja mam 25 czy to s? wymagania postawione przez laser?? 2 pytanie kópi?em sobie statek i on znajduje sie tylko w jednej stacji bojak lece do innych niema tat tego mojego statku i ?eby sie przesi??? musze zapiepsza? spowrotem a to czasem jest m?cz?ce 3 pytanie do tego nowego statku niemoge w?o?y? ?adnej broni dlaczego ?? a pozatym ja niewidze tam 51 tysi?cy statków ?eby lata?o :P

Im ni?szy poziom systemu tym trudniejsze statki NPC...
Kazdy sprzet ma swoje wymagania a statek mozliwo?ci - je?eli laser chce 74 powergrid a ty masz 25 to go nie w?o?ysz...
Statek pojawia si? w konkretnej bazie je?eli chcesz go przewie?c do swojej to najpro?ciej kupi? schutla...
Ka?dy statek w informacji ma podane co mo?esz na niego za??dowa? - mo?e Twój akurat nie obs?uguje broni któr? chcesz w?o?y?, np. chcesz w?o?y? rakiety a on obs?uguje tylko turrenty...
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
rafinacja, fittowanie, market, NPC itp. WTF ?!?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2005, 12:30:31 »
Cytat: "Icarus"
3 pytanie do tego nowego statku niemoge w?o?y? ?adnej broni dlaczego ??


Moze kupiles wlasnie shutla, czyli szybki i tani statek sluzacy tylko do przemieszczania sie miedzy stacjami w celu podmiany na inny zakupiony statek

Cytat: "Icarus"
a pozatym ja niewidze tam 51 tysi?cy statków ?eby lata?o :P


Nie bardzo pecyzyjne stwierdzenie z twojej strony i nie bardzo wiem o co chodzi.
Jesli chodzi ci o ilosc graczy znajdujacych sie w danej chwili w grze i ze nie widzisz ich w danej chwili to hmmm
Otwórz sobie mape wszechswiata i spróbuj policzyc wszystkie systemy  :P  - jest ich tysiace a gracz moze przebywac w kazdym z nich

BTW: PRZECZYTAJ DOKLADNIE WSZYSTKIE POSTY W TYM DZIALE i najlepiej wszystkie na tym forum a bedziesz mial o tej grze jako takie pojecie.
Ja zanim zaczalem grac (nawet w triala) przeczytalem caly dzial Noob Garten  8)

dzikus

  • Gość
rafinacja, fittowanie, market, NPC itp. WTF ?!?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2005, 13:04:03 »
Wszystkich systemów dost?pnych graczom jest bodaj?e oko?o 3 tysi?cy. Dodatkowe 2 tysi?ce podobno czekaj? - z czego cz??? to tereny Jove.

Graczy w szczycie jest oko?o 11-12 tysi?cy na raz. Ponad 50 tysi?cy to jest kont na serwerze, i jak wida? nie wszyscy na raz graj?. Jak si? rozrzuci tych 12 tysi?cy graczy na 3 tysi?ce systemów to wychodzi ?rednio 4 graczy na 1 system. Ale wystarczy polecie? do Yulai i posta? tam chwile przy którejkolwiek bramie. W systemie w zasadzie na sta?e jest ponad setka graczy a przy bramie jest non stop ruch - albo pojawia si? kto? nowy albo kto? odlatuje.

Icarus

  • Gość
rafinacja, fittowanie, market, NPC itp. WTF ?!?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2005, 21:57:10 »
Pi?knie :) ... OK ... teraz kolejne pytanie, zapomnia?em w jakim uk?adzie zostawi?em statek ..  :cry:  holercia no... a mi sie niechce przeszukiwa? 3 tysi?ce uk?adów i ka?dego DOKU bo bym hyba zdech?  :cry:  mój nick w grze to  Sayborg, i zapomnia?em gdzie zostawi?em statek...

ok dalej statek to o nazwie ejst Caldari ten za 8.000.00 ISK z 3 ?ilnikami
pozatym EVE niejest po polsku to niewiem co kupuje, jedynie co znam angielski to przeczytam, ale jakie? trudniejsze s?owa i wysiadam, kest spolszczenie do tej gry? i trzymam sie ?e najlepiej jest zarabiac na statkach WnateD :)

partridge

  • Gość
rafinacja, fittowanie, market, NPC itp. WTF ?!?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2005, 22:07:05 »
Po prostu nacisnij na assets i zobacz co gdzie masz.

dzikus

  • Gość
rafinacja, fittowanie, market, NPC itp. WTF ?!?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2005, 07:28:19 »
Wersji polskiej nie ma i nie b?dzie. ?ap za s?ownik i ucz si? j?zyków obcych jak chcesz si? bawi? w Internetowym ?wiecie. Nawet WoWa nie spolszczyli i nie maj? zamiaru.
Uczy? si?!

Icarus

  • Gość
rafinacja, fittowanie, market, NPC itp. WTF ?!?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2005, 09:57:54 »
No mo?e gra jest bardzo dobra bardzo, ale minusem jest w?a?nie brak spolszczenia!!!  pozatym strasznie duzo trzeba sie naklika? w EVE :) ale to nic ja sie niedawbno dowiedzia?em jak skr?ca statkiem , w lefo , i w prawo :P . kolejne to sklep to ma oferowo?? od zar?bania :) ja sie tam poprostu g?ubie co dla czego i co dla jakiego statku, pozatym kolejne pytanie co do misji czyli questów dla pocz?tkuj??ych to jak mi t?umacz? obcokraj?wcy to chce mi sie skoczy? z okna!!! Wy dlu?ej gracie wi?? chyba trosze?ke co? o tym wiecie ? :)

partridge

  • Gość
rafinacja, fittowanie, market, NPC itp. WTF ?!?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2005, 10:03:42 »
Po prostu wejdz na kanal NHUN Centrala i dowiedz sie tam co nie co masz tam samych polakow no moze poza Zordem on zna tylko takie slowa kurwa zjebany chuj ...