Autor Wątek: Stałe, publiczne adresy IP  (Przeczytany 9025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Stałe, publiczne adresy IP
« dnia: Październik 09, 2014, 12:00:51 »
Nie miałem pomysłu gdzie to umieścić więc dałem tu.

Potrzebuje na kilku komputerach mieć "stałe, publiczne i niewspółdzielone adresy IP".

Jakaś podpowiedź jak to ugryźć?
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Stałe, publiczne adresy IP
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2014, 12:04:38 »
podaj coś więcej info, chociażby jaki provider? jaki typ łącza masz, etc?
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Goomich

  • Gość
Odp: Stałe, publiczne adresy IP
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2014, 12:32:06 »
Potrzebuje na kilku komputerach mieć "stałe, publiczne i niewspółdzielone adresy IP".

Idziesz do ISP i im tam to deklamujesz.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Stałe, publiczne adresy IP
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2014, 12:46:42 »
jak na takiego niesztampowego super mysliciela ktorego deklarowales w temacie o jumpach. powinienes dosc szybko sam wpasc na taka blahostke jak zadzwonienie do swojego operatora i zapytanie sie czy udostepnia taka usluge. czy cos...

taki zawod...
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Stałe, publiczne adresy IP
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2014, 13:21:25 »
Do czego Ci te adresy są?

Normalni ISP mają albo zmienne IP patrz neozdrada, albo stałe, ale stałe w sensie takim że ma je Twoje gniazdko w ścianie (w orange jest usługa DSL ze stałym IP, ale przeznaczona dla firm, mogę się dowiedzieć czy prywatna osoba może ją uzyskać ale nie liczyłbym na to). Aby mieć dla każdej maszyny osobne IP w takiej opcji musiałbyś wykupić kilka usług na osobnych kablach.

Druga opcja to jakiś hosting proxy itp

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Stałe, publiczne adresy IP
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2014, 14:04:42 »
powinienes dosc szybko sam wpasc na taka blahostke jak zadzwonienie do swojego operatora i zapytanie sie czy udostepnia taka usluge. czy cos...
Przykro mi, że muszę Cie rozczarować, ale wpadłem na to. Była to pierwsza rzecz jaką zrobiłem, a ten wątek pojawił się tu dlatego, że BOK Orange poinformował mnie, że nie oferują dodatkowych adresów IP. Przyjmij też moje wyrazy współczucia z powodu kolejnej rzeczy jaką muszę Cie rozczarować, a która może być dla Ciebie ciężka do przyjęcia. Liczę, jednak, że to co teraz powiem nie zawali Twojego świata.
Niestety wbrew temu co sugerujesz w swoim jakże wiele wnoszącym do tematu poście nie jestem osobą wszechwiedzącą. Jest cała masa zagadnień o których nie mam pojęcia, podobnie jak jest cała masa ludzi (także na tym forum) mających znacznie większe niż ja pojęcie o wielu sprawach. Aby całkiem Cie nie dobić pocieszę Cie - nie zaliczasz się do nich.

Do czego Ci te adresy są?
Dostałem 'prośbę', żeby sprawdzić czy da się przeprowadzić egzamin z wykorzystaniem moodle'a i jakiejśtam aplikacji. W zasadzie jedyne wymagania jakie były podane to "stały, publiczny i niewspółdzielony adres IP" dla każdego stanowiska. Bo o takich rzeczach jak min P4, Windows XP nie warto nawet mówić.

Normalni ISP mają albo zmienne IP patrz neozdrada, albo stałe, ale stałe w sensie takim że ma je Twoje gniazdko w ścianie (w orange jest usługa DSL ze stałym IP, ale przeznaczona dla firm, mogę się dowiedzieć czy prywatna osoba może ją uzyskać ale nie liczyłbym na to). Aby mieć dla każdej maszyny osobne IP w takiej opcji musiałbyś wykupić kilka usług na osobnych kablach.

Druga opcja to jakiś hosting proxy itp
Mam DSLa Orange, ale tam max to 5 adresów IP i nidyrydy więcej. A przynajmniej tak twierdzi BOK Orange. Kupowanie DSLa po to tylko by na godzinę co Bóg wie ile odpalić 5 kompów to przegięcie nawet dla mnie.
Pozostaje mi więc albo poszukanie innego operatora (marne szanse) u którego byłoby więcej IP albo sprawdzenie Twojej drugiej opcji
Dzięki za podpowiedź
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Stałe, publiczne adresy IP
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2014, 14:11:11 »
to jedyne wyjście jakie masz to VPNy, kup VPSa, dokup mu tyle IP ile potrzebujesz, skonfiguruj tam serwer l2tpd (+ipsec jeśli ma być bezpieczne) z przypisaniem IP do klienta i wsio.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Stałe, publiczne adresy IP
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 09, 2014, 14:43:24 »
No to pozostaje posprawdzanie ile to kosztuje i poszukanie czegoś o konfiguracji tego ustrojstwa  ;)
Dzięki
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Stałe, publiczne adresy IP
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 09, 2014, 16:19:34 »
tu masz VPSy z możliwością dokupienia max +8 IP, musisz wybrać plan "Xen 512MB", aby później wybrać opcję +5 IP i więcej, max 8 IPków,
koszt
Total Recurring:     $22.95 USD Monthly

http://www.comfortvps.com/Linux-VPS-Hosting-Plans.html
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"