Autor Wątek: Multitasking ?  (Przeczytany 7877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

F0SQ4SHI

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Multitasking ?
« dnia: Sierpień 04, 2014, 08:42:35 »
Cześć.

W świecie EVE posiadanie jednej postaci do wielu zadań zapewne nie nazywa się multitaskingiem ?

I tutaj pada moje pytanie. Czy warto jest mieć jednego char'a - maina, który będzie zajmował się wieloma aspektami gry ? Industry, exploration, planetary, pvp itd ? Jestem na etapie wykonywania tutoriali od agentów i przyznam, że na obecną chwilę wszystkie wydają mi się bardzo ciekawe. Zastanawiam się czy jednym charem mogę zająć się wyżej wymienionymi zadaniami czy lepiej stworzyć alta ?

Pozdrawiam.

Coritsikaela Enth

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Coritsikaela Enth
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2014, 08:53:37 »
1 char - main pvp subcap
2 char - capital char
3 char - industry
4 char - booster

To chyba w miarę najczęstszy model gracza Eve (niektórzy pomijają industry) :P
Gun for hire.

Goomich

  • Gość
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2014, 08:56:45 »
1 char - main pvp subcap
2 char - capital char
3 char - industry
4 char - booster

5-12 cyno.

Coritsikaela Enth

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Coritsikaela Enth
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2014, 08:58:40 »
w sumie wyraziłem sie nieprecyzyjnie - 3-4 konta są potrzebne - na każdym char taki jak napisałem + po 2 cyno-świnki na każdym z kont
Gun for hire.

F0SQ4SHI

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2014, 09:09:39 »
Hmmm... no ok.

A proszę mi powiedzieć czy posiadanie mimo wszystko jednej postaci do wcześniej wymienionych prac jest do przyjęcia ? Co się wiąże z tym, że jednym main charem chcę zajmować się industry, exploration, pvp itd ? Jest to jednoznaczne z tym, że w każdej z tych dziedzin ze względu na skillowanie będę kiepski ?

Coritsikaela Enth

  • WILD5
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Coritsikaela Enth
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2014, 09:10:46 »
Będziesz dobry... za 5 lat  8)
Gun for hire.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2014, 09:13:12 »
Są tez patologie takie jak ja które graja jedna postacią, a na pytania dlaczego nie maja altów odpowiadają tylko ironicznym drgnięciem wargi.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

MuadDib

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Muad-Dib
  • Korporacja: Na emeryturze
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2014, 10:11:31 »


Hmmm... no ok.

A proszę mi powiedzieć czy posiadanie mimo wszystko jednej postaci do wcześniej wymienionych prac jest do przyjęcia ? Co się wiąże z tym, że jednym main charem chcę zajmować się industry, exploration, pvp itd ? Jest to jednoznaczne z tym, że w każdej z tych dziedzin ze względu na skillowanie będę kiepski ?
Kiedys uwazalem ze posiadanie tylko jednej postaci w zupelnosci wystarczy.Maina nie moglem ogarnac a co dopiero kilka charow.Zycie jednak zweryfikowalo, ponieważ jak sie okazalo dysponowanie wieksza uloscia charow otwiera nowe perspektywy oraz zwieksza mozliwosc zarabiania ISK.
Takze im szybciej zaczniesz zabawe z kilkoma altami tym lepiej.
Entuzjasta kryptowalut, na rynku od 2017 roku.
Gracz pamietający czasy NES-a ciorający w MGS oraz CIV II na szaraku.
Obecnie pasjonat gamingu opartego o blockchain obserwujący rynek Web3games od 2021 roku

https://linktr.ee/muaddib

F0SQ4SHI

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2014, 10:18:54 »
Dobra ! To w takim razie stworzę alta związanego z PvP/PvE :). Skupię się na dwóch postaciach, nie ma co szaleć :P

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 04, 2014, 10:22:22 »
Dobra ! To w takim razie stworzę alta związanego z PvP/PvE :). Skupię się na dwóch postaciach, nie ma co szaleć :P

Dwie postacie są jak najbardziej optymalne :)
pewpew

Anthar

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 508
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Anthar Thebess
  • Korporacja: REPUBLIKA ORLA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2014, 13:29:06 »
Dwie postacie są jak najbardziej optymalne :)
Oczywiscie na 2 roznych kontach.
Jestes nowy?
C0ven to najwiekszy i najstarszy polski sojusz w EVE!

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 04, 2014, 13:39:27 »
Każdy ma swoje preferencje, zależy co chcesz w grze robić. Jeśli chcesz dołączyć do jakiejś większej organizacji w nullsecu albo lowsecu, to dwie postaci to minimum tak jak koledzy piszą, przy czym jeśli jesteś w stanie zainwestować trochę kasy, to alta pod capitale po prostu polecam kupić, wyskillowanie takiej postaci żeby nadawała się do czegokolwiek to jednak trochę czasu zajmuje. Rozumiem, że Twój main to podstać industrialna (jak chcesz tworzyć alta pod PVP/PVE)? Z industriala prędko nic innego nie zrobisz niestety, więc jeśli chcesz rozwijać na drugim koncie alta do własnie PvP/PvE to na razie daruj sobie capitale i porządnie rozwiń tę postać.

F0SQ4SHI

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 04, 2014, 15:06:21 »
Tak, interesuje mnie ostatecznie nullsec. Main'em chcę się skupić w szeroko pojętym industry. Natomiast dzięki waszym wskazówkom planuję stworzyć alta do PvP/PvE.

Jeżeli chodzi o kupowanie postaci czy konta to raczej wykluczam takie możliwości. Uważam się za gracza casual'owego z tendencją do zarywania nocek, ale nie jest moim celem "wygrać" tej gry bądź przejść w tryb "pay to win".

Będziesz dobry... za 5 lat  8)

A gdybym właśnie się uparł i stwierdził, że jednak nie chcę altów i postanawiam przypakować swojego maina to w oczach nullsec'owych korpów z marszu jestem eliminowany ?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 04, 2014, 15:13:01 »
A gdybym właśnie się uparł i stwierdził, że jednak nie chcę altów i postanawiam przypakować swojego maina to w oczach nullsec'owych korpów z marszu jestem eliminowany ?

Czy ja wiem.. bloby przyjmują jak leci. Zanim dojdziesz skillami do poziomu akceptowanych przez organizacje skupione włącznie na PvP, to tych organizacji już nie będzie (przy obecnym stanie rzeczy w grze).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 04, 2014, 15:36:56 »
Oj Sokole, już nie bądź taki optymistyczny. :) Nie każde PvP to "Twoje" PvP.

Tylko z kolei jeśli chcesz faktycznie latać na PvP, to zacznij traktować tego "alta" jako maina, bo industry może i wymaga czasu oraz skilli, ale na dłuższą metę tylko tacy buddyści jak nasz admin Doom są w stanie wytrzymać więcej czasu niż pół godziny dziennie ustawiając suwaki i kolejki tylko dla samej przyjemności ich ustawiania. Większość znanych mi ludzi traktuje industry jako sposób pozyskiwania kasy/sprzętu na PvP, więc siłą rzeczy istotność obu postaci się w takiej percepcji zmienia.

F0SQ4SHI

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 04, 2014, 15:46:04 »
Dooooobra, dzięki. Sądziłem, że branża industry to pełen etat 24/7. Troszkę się zmienia mój pogląd co do bycia industry focused only  ???

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 04, 2014, 15:48:39 »
Czy ja wiem.. bloby przyjmują jak leci. Zanim dojdziesz skillami do poziomu akceptowanych przez organizacje skupione włącznie na PvP, to tych organizacji już nie będzie (przy obecnym stanie rzeczy w grze).

Przesada. Imo żeby dobrze latać trzeba umieć doceniać skille które się wbija. Potrwa to około roku zanim będzie mógł latać efektywnie hacem, ale przez ten czas nauczy się wszystkiego co wiedzieć musi latając cruserem t1 i wszelkiej maści fretkami t1/t2. Jest to hard mode, ale to najskuteczniejsza metoda. Wolałbym ogarniającego gościa z gównianymi skillami i w słabym statku (bo wiem, że sobie poradzi), niż jakiegoś wanna be pvpera z super kontem i nieprzystającymi umiejętnościami (i pytać co chwila: "co straciliśmy?").
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 04, 2014, 16:02:29 »
Dooooobra, dzięki. Sądziłem, że branża industry to pełen etat 24/7. Troszkę się zmienia mój pogląd co do bycia industry focused only  ???

Nie daj się zmylić mainstreamowym pvperom.
Inudstry jest tak złożone że można by tutaj siedzieć 24h/7 i mieć za mało czasu. Wszystko zależy od skali przedsięwzięcia :D A można mieć i duże i baaaaaaardzo skomplikowane.

Jak lubisz industry to masz kontentu na lata bez zestrzelenia jednego krzyzyka (pve) czy kwadracika (pvp).

MuadDib

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Muad-Dib
  • Korporacja: Na emeryturze
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 04, 2014, 16:06:18 »
F0SQ4SHI sugeruje również abyś zanim cokolwiek zaczniesz skilować, zapytaj jakiegoś doświadczonego gracza  albo duuużo poczytaj. Naprawdę głupio za kilka miesięcy stwierdzić, że jednak kupę czasu straciłeś skilując coś co kompletnie do niczego się nie nadaje:)
Empiryzm górą:)
Entuzjasta kryptowalut, na rynku od 2017 roku.
Gracz pamietający czasy NES-a ciorający w MGS oraz CIV II na szaraku.
Obecnie pasjonat gamingu opartego o blockchain obserwujący rynek Web3games od 2021 roku

https://linktr.ee/muaddib

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 04, 2014, 16:17:34 »
Nie daj się zmylić mainstreamowym pvperom.
Inudstry jest tak złożone że można by tutaj siedzieć 24h/7 i mieć za mało czasu. Wszystko zależy od skali przedsięwzięcia :D A można mieć i duże i baaaaaaardzo skomplikowane.

Jak lubisz industry to masz kontentu na lata bez zestrzelenia jednego krzyzyka (pve) czy kwadracika (pvp).

No tak, ale takie full scale Industry to już nie jednego czy dwóch, ale z 7 kont wymaga. :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Multitasking ?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 04, 2014, 18:29:20 »
Jest pewna ciemna strona industry, o której sam przekonałem się testując różne fajne sposoby "pasywnego dochodu". Jak na PvPera, mam spore doświadczenie w te klocki - swego czasu miałem 11 własnych moonów, na przykład.

W tym jednak konkretnym przypadku, chodziło o dość prostą produkcję półproduktu do shipów T3. Potrzeba było do tego POS-a w lowsecu i jump-frachta. Dwa surowce, jeden produkt. Na oko wydawało się to banałem - kupić surowiec w Jita na tydzień produkcji, dowieźć na miejsce, raz na 60 godzin załadować do POS-a, zebrać produkt, wywieźć do Jita i sprzedać. Latanie JF-em - 1 godzina w tygodniu, plus jeden ekstra kurs w miesiącu z paliwem, ładowanie POS-a - 5 minut parę razy w tygodniu. Banał, nie?

Szybko jednak okazało się, że sama produkcja to nic - surowiec trzeba kupić, a produkt - sprzedać. Gdybym kupował na sell orderach, a sprzedawał na buy - dołożyłbym do interesu. Wszystko polegało na tym, by kupić jak najtaniej, a sprzedać jak najdrożej. Wkróce okazało się, że alta w Jita mam zalogowanego 18 godzin na dobę i nawet w pracy przebijam pierdolone ordery co 5 minut. Nawet miałem timer w komórce.

Poddałem się po trzech miesiącach. Robiąc misje L4 w NPC 0.0 zarabiałem więcej na miesiąc, robiąc te misje po 1-2h dziennie, słuchając w tym czasie audiobooka.

TL;DR - industry może być fajne, ale handel w Jita to masakra.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...