Śmietnisko > Off Topic

SPACE - kosmos, future, astronomia i pochodne....

<< < (3/87) > >>

sztosz:

--- Cytat: Colonel w Marzec 07, 2014, 20:58:29 ---tu jest troche bardziej big :)

polecam tez zajrzec w zakladke : Observable Universe

http://scaleofuniverse.com/

--- Koniec cytatu ---
Dawno nie spędziłem tyle czasu na jednej stronie :) Rewelacja, dzięki za podzielenie się!

Goomich:
http://joshworth.com/dev/pixelspace/pixelspace_solarsystem.html

GlassCutter:
Wczoraj miało miejsce bardzo rzadkie zjawisko które można było obserwować na tarczy Jowisza. Oprócz tranzytu WCP (Wielkiej Czerwonej Plamy) można było w tym samym czasie obserwować tranzyt 2 księżyców Galileuszowych, oraz ich cienie rzucane na tarczę Jowisza. Nie muszę chyba dodawać że wszystkie amatorskie teleskopy w Polsce skierowały się właśnie w tę stronę ;) Mój niestety nie (choroba zwana życiem) :( Powoli pojawiają się pierwsze zdjęcia i animacje:

http://astropolis.pl/topic/43726-jowisz-2014/?p=531343

Dormio:
Mój syn (~7 lat) interesuje się astronomią, co prawda jeszcze nie nazywa astronomią swojej wiedzy (zna nazwy wszystkich planet, części księżyców, ich kolejność od Słońca...) i zainteresowania (w jednym worze US i UFO, starożytne cywilizacje, Deniken). Nie dziwi mnie to specjalnie, ale z drugiej strony chciałbym, go mocniej nakierować właśnie na astronomię.
GlassCutter na pewno, ale czy inni też - macie jakieś doświadczenia z teleskopami ? Co polecacie na "pierwszy" wybór ?
Na pewno co chciałbym by można było nim osiągnąć to zdjęcia (EOS) wybranych obiektów Księżyca, planet (?), mgławic, komet.

GlassCutter:

--- Cytat: Dormio w Marzec 12, 2014, 12:54:47 ---Mój syn (~7 lat) interesuje się astronomią, co prawda jeszcze nie nazywa astronomią swojej wiedzy (zna nazwy wszystkich planet, części księżyców, ich kolejność od Słońca...) i zainteresowania (w jednym worze US i UFO, starożytne cywilizacje, Deniken). Nie dziwi mnie to specjalnie, ale z drugiej strony chciałbym, go mocniej nakierować właśnie na astronomię.
GlassCutter na pewno, ale czy inni też - macie jakieś doświadczenia z teleskopami ? Co polecacie na "pierwszy" wybór ?
Na pewno co chciałbym by można było nim osiągnąć to zdjęcia (EOS) wybranych obiektów Księżyca, planet (?), mgławic, komet.

--- Koniec cytatu ---

3 podstawowe pytania:
- budżet,
- jakość nieba (miasto, małe miasto, wieś, Bieszczady),
- jaki rozmiar, czy masz chęć i możliwość wsadzić teleskop do samochodu i pojechać z nim w plener. Głównie musisz sobie odpowiedzieć czy tata też będzie chciał się w to wciągnąć (to też zmieni budżet ;) ),

i bonusowe: czy ma też działać jako duża lornetka (obserwacje samolotów, krajobrazu), a może na początek po prostu dobra lornetka?

Jako że ma z tego korzystać dziecko to o zdjęciach zapomnij, przynajmniej tym pierwszym teleskopem, będzie za trudny w obsłudze dla małego dziecka, chyba że będziesz mu pomagał.

Generalnie czegoś takiego jak teleskop do wszystkiego niestety nie ma, nie są one też plug&play. Potrzeba dużo cierpliwości. No ale żeby nie zniechęcać, odpowiedz na te pytania, to poszukam czegoś na giełdach i postaram się pomóc, głównie weryfikując oczekiwania :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej