Autor Wątek: Skróty  (Przeczytany 28182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CIVMAN

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CIVMANEK CIVMANI
Skróty
« dnia: Grudzień 12, 2013, 11:11:55 »
Na początku chciałbym się ładnie przywitać.

Dzień Dobry Państwu,

Jęstem zupełnym świeżakiem w EVE - ale to takim, który usłyszał o grze jakieś 2 tygodnie temu - wziął sie za konto trial pograł trochę - uświadczył wspaniałej pomocy ze strony Polskiego gracza (została mi ofiarowana duza suma gotówki) a nastepnie zdecydował sie zakupić 30 dni gry.

I teraz ten straszny Noobik ma kłopot - poznaję grę, robi skille - kupuje statki - traci je - kupuje transportowce - zarabia, poznaje pomalutku specyfikę gry, ale bardzo częto nie rozumie co Ci wszyscy ludzie mówią. I nie tu nie chodzi o nieznajomość Angielskiego ( z tym sobie radze - ale o skróty myślowe używane przez graczy na forach i w samej grze). I tutaj Noobik ma prośbę do szacownego grona czy ktoś pokusiłby się o słowniczek noobowsko - veteranski.  Proszę napiszcie chociaż 1,2 zwroty, które uważacie iż mogą sie przydać komuś takiemu jak ja w rozumieniu o czym mówicie - no a jakbyście jeszcze rozszerzyli swoją wypowiedź o czym mówicie to byłaby już pełnia szczęśliwości.

Próbowałem znaleźć taki temat na forum ale niestety nie udało mi się (może nie za dobrze szukałem) ale powiem szczerze nieznajomość takich zwrotów strasznie przeszkadza nie tylko Nam nowym ale również i Wam (tego jestem świadomy) więc tą prośbą chciałem oszczedzić czasu (oraz zmniejszyć poziom irytacji) i nowym graczom i veteranom w samej grze.

Z góry pieknie dziękuje. :)

CIVMANEK CIVMANI (jak to powiedział jeden z doświadczonych graczy w samej grze - gość z bardzo wk.... nickiem)

CIVMANEK CIVMANI - (Jak to powiedział pewien doświadczony gracz - gość z bardzo wk... nickiem)

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Skróty
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2013, 11:35:15 »
O takie coś chodziło?
http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=5944.0

Przy okazji jak ktoś ma władność to niech poprawi "Agro- status ten jest przyznawany za atakowanie innego pilota. Utrzymuje się przez 30sec"
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

CIVMAN

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CIVMANEK CIVMANI
Odp: Skróty
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2013, 11:40:57 »
Tak - jednak jest podziękować pięknie i przepraszam za niepotrzebny temat.
CIVMANEK CIVMANI - (Jak to powiedział pewien doświadczony gracz - gość z bardzo wk... nickiem)

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Skróty
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2013, 11:50:24 »
jw

Właśnie to samo pisałam.
Pozostaje mi więc tylko powitać Cię w naszym specyficznym gronie :D
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

CIVMAN

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CIVMANEK CIVMANI
Odp: Skróty
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2013, 11:57:48 »
Bardzo dziekuje. Mogę pwiedzieć iż gra jest strasznie wciągająca- nie ma co. Wystarczy wspomnieć iż po raz pierwszy zainstalowałem program do nagrywania wideo z gier by nagrywać poszczególne ceny materiałów w różnych miejscach do handlu.

Aż sam sie sobie zdziwiłem :)
CIVMANEK CIVMANI - (Jak to powiedział pewien doświadczony gracz - gość z bardzo wk... nickiem)

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2013, 12:08:01 »
Bardzo dziekuje. Mogę pwiedzieć iż gra jest strasznie wciągająca- nie ma co. Wystarczy wspomnieć iż po raz pierwszy zainstalowałem program do nagrywania wideo z gier by nagrywać poszczególne ceny materiałów w różnych miejscach do handlu.

Aż sam sie sobie zdziwiłem :)

OMG.
Polecam - http://eve-central.com/home/market.html

CIVMAN

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CIVMANEK CIVMANI
Odp: Skróty
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2013, 12:11:30 »
No i co mam powiedzieć - dobrze zrobiłem, że tutuaj przyszedłem - dziekuje bardzo i za to - długa droga przedemną ale dzięki Wam mam nadzieje, ze bedzie mniej kręta. Chyba powinienem na początku wiecej czytać naokoło gry niż grać.

Jeszcze raz bardzo dziękuje.
CIVMANEK CIVMANI - (Jak to powiedział pewien doświadczony gracz - gość z bardzo wk... nickiem)

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2013, 12:14:27 »
Po to jest forum, żeby pytać. Programów/portali współpracujących z eve jest w pytę i jeszcze trochę.

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Skróty
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2013, 12:27:39 »
Ale większość jest albo klonem poprzednika albo nie nadaje się do niczego... (wywalanie API przy każdym logowaniu itp.)
Ale są pozycje must have. Jak np. EVEMon.
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2013, 13:23:21 »
duza zaleta evki jest otwarte api, ktore w  dosc przystepny i latwy sposob mozna wykorzystywac na wiele sposobow.
jesli interesuja Cie ceny surowcow zainteresuj sie tym tematem, poniewaz w excelu np google doc, mozna sobie zrobic cala inteligentna baze danych, ktora sama Ci podpowie co gdzie kupic i gdzie sprzedac: ],

taki prosty przykladzik

=importXML("http://api.eve-central.com/api/marketstat?typeid=9899&regionlimit=10000002","//sell/percentile")wynikiem takiego zapytania bedzie  najnizsza cena sell orderu Ocular Filter - Basic w jita, na chwile obecna wynosi ona 10,296,986.94 isk : ]
mozliwosci sa nieograniczone, tylko trzeba chciec podlubac.
pozdr
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

CIVMAN

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CIVMANEK CIVMANI
Odp: Skróty
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2013, 14:28:32 »
Bardzo dziękuje za wszelkie podpowiedzi na pewno sprawdze i na 90% użyje wszystkich z nich :)

Jak ktoś chciałby sie jeszcze czymś podzielić to zapraszam :). Jak to mówią wiedza to potęga i wartość najwyzsza. Więc zapraszam do pisania tutaj lub na prv.

Jeszcze raz bardzo dziekuje.
CIVMANEK CIVMANI - (Jak to powiedział pewien doświadczony gracz - gość z bardzo wk... nickiem)

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2013, 23:31:31 »
Witamy w Excel Visual Extension

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Skróty
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 13, 2013, 00:09:43 »
Bardzo dziękuje za wszelkie podpowiedzi na pewno sprawdze i na 90% użyje wszystkich z nich :)

Jak ktoś chciałby sie jeszcze czymś podzielić to zapraszam :). Jak to mówią wiedza to potęga i wartość najwyzsza. Więc zapraszam do pisania tutaj lub na prv.

Jeszcze raz bardzo dziekuje.

I nie bądź taki grzeczny i wdzięczny za wszystko, ludzie są podejrzliwi (słusznie). Jeśli w eve ktoś jest dla ciebie zbyt przyjemny, oznacza to, że zamierza Cię na czymś wyruchać  >:D

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 13, 2013, 01:32:29 »
To wy nie wiecie, że Phreeze intensywnie się uczy polskiego i właśnie założył nową postać, żeby od środka C0ven załatwić?
Cała prawda o moim graniu...


CIVMAN

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CIVMANEK CIVMANI
Odp: Skróty
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 13, 2013, 10:03:47 »
I nie bądź taki grzeczny i wdzięczny za wszystko, ludzie są podejrzliwi (słusznie). Jeśli w eve ktoś jest dla ciebie zbyt przyjemny, oznacza to, że zamierza Cię na czymś wyruchać  >:D

Oj a ja taki ufny jestem  ;D
CIVMANEK CIVMANI - (Jak to powiedział pewien doświadczony gracz - gość z bardzo wk... nickiem)

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 13, 2013, 10:07:30 »
Cytuj
...I tutaj Noobik ma prośbę do szacownego grona czy ktoś pokusiłby się o słowniczek noobowsko - veteranski.  Proszę napiszcie chociaż 1,2 zwroty, które uważacie iż mogą sie przydać komuś takiemu jak ja w rozumieniu o czym mówicie...

UA - Unseen Academy, polska korporacja szkoleniowa zajmujaca sie wyciaganiem nobkow z DUPY.
DUPA - miejsce w ktorym bedziesz przez najblizsze pare lat i zadna spisana teoria nie przyspieszy tego procesu :)


bez urazy, czyli
...oby pixele z ktorych zrobione beda twoje jajca byly z pixelowej stali.
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Skróty
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 13, 2013, 10:13:12 »
Oj a ja taki ufny jestem  ;D.

Spoko, to uleczalne. Zapraszam do Jita i zachęcam do bacznej obserwacji locala w celu wychwycenia co ciekawszych okazji.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

CIVMAN

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CIVMANEK CIVMANI
Odp: Skróty
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 13, 2013, 10:26:17 »
A dziekuje 2 razy byłem - wczoraj ostatni raz - towaru za 40 mln kupiłem - A własnie mam pytanie - bo teraz jak lece to mam dusze na ramieniu - czy jak zamontuje w Iteron Mark V - ECCM jammer; shield booster - jakiś porządny oraz capacitor battery i capacitor booster to mam szanse na dłuższą obronę - powiedzmy do chili gdy nie wezwę przyjaciół - (jak jakiś znajde oczywiście :). Bo zrobiłem z tego transporta krowe z pojemnością 18,500 m3, która pełźnie nie leci (ale za to mogę statkami handlować :)
CIVMANEK CIVMANI - (Jak to powiedział pewien doświadczony gracz - gość z bardzo wk... nickiem)

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Skróty
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 13, 2013, 10:38:28 »
A dziekuje 2 razy byłem - wczoraj ostatni raz - towaru za 40 mln kupiłem - A własnie mam pytanie - bo teraz jak lece to mam dusze na ramieniu - czy jak zamontuje w Iteron Mark V - ECCM jammer; shield booster - jakiś porządny oraz capacitor battery i capacitor booster to mam szanse na dłuższą obronę - powiedzmy do chili gdy nie wezwę przyjaciół - (jak jakiś znajde oczywiście :). Bo zrobiłem z tego transporta krowe z pojemnością 18,500 m3, która pełźnie nie leci (ale za to mogę statkami handlować :)

Jeżeli ktoś poważniej zainteresuje się Twoim iteronem to niezależnie co byś na niego wsadził jego długość życia nie powinna przekroczyć 2, 3 sekund ;)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Skróty
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 13, 2013, 10:42:07 »
Ja teraz mam Bestover'a z pojemnością 36.000m3 bez zbytniego wysiłku, na nowej postaci. Mój 1 oficer tym lata.
Jest nastawiony na shield.
W Low:
4x Expanded Cargohold II

Mid:

2x small shiel extender II
1x Small shield booster II

A High możesz sobie jakiegoś lasera alboco wrzucić, to czasami odstrasza.


Ale latanie industrialem zawsze i wszędzie niesie za sobą ryzyko.
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 13, 2013, 10:45:33 »
blabla

A High możesz sobie jakiegoś lasera alboco wrzucić, to czasami odstrasza.

blabla

muahahahahha :D

CIVMAN

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CIVMANEK CIVMANI
Odp: Skróty
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 13, 2013, 10:50:04 »
HMM no własnie później pewnie zapytam co trzeba zrobic aby miec 1 oficera - którys sam by sobie latał. -- To tak można -- hmm. No widzę, że chwalić sie nie mam czym. Równiez mam ECH II x 5 (chyba).  Do obrony również coś mam (ale umówmy się to aby komary chyba przeganiać) i  wiem jak niebezpieczna jest podróż - mimo iż w Hi SEC - to  mam 11 Jumpów - jeden przez 0,5  (naoglądałem sobie na You Tubie jak sie czesto kończy). Moje pytanie oczywiście nie dotyczyło doświadczonych piratów - tylko takich początkujących ze słabszymi statkami.

Bo nie wiem czy jest sens kase wydawać.

CIVMANEK CIVMANI - (Jak to powiedział pewien doświadczony gracz - gość z bardzo wk... nickiem)

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 13, 2013, 10:52:40 »
A dziekuje 2 razy byłem - wczoraj ostatni raz - towaru za 40 mln kupiłem - A własnie mam pytanie - bo teraz jak lece to mam dusze na ramieniu - czy jak zamontuje w Iteron Mark V - ECCM jammer; shield booster - jakiś porządny oraz capacitor battery i capacitor booster to mam szanse na dłuższą obronę - powiedzmy do chili gdy nie wezwę przyjaciół - (jak jakiś znajde oczywiście :). Bo zrobiłem z tego transporta krowe z pojemnością 18,500 m3, która pełźnie nie leci (ale za to mogę statkami handlować :)

Glass - nie do końca. Iterona z lootem za 40 milionów opłaca się gankować Trasherem/Catalystem - ale Tornadem już nie koniecznie (tego faktycznie nie przezyje :P). :) A pod Trashera , dwa myślę że możnaby się wytankować - chociaż obawiam się że potrzeba lepszych skilli niż 2-tygodniowa postać.

CIVMAN (to od Cywilizacji Sida Meiera? Jeśli tak to masz darmowe szkolenie u mnie :P), jeżeli w ogóle chcesz mieć szansę przeżyć, to powinieneś wsadzić w med sloty możliwe najlepsze Shield Extendery i z jeden Invulnerability Field. Capacitor battery i capacitor boostery nie są Ci do niczego na Industrialu potrzebne, to statek ktory ma mieć dość capa na uruchomienie invulnerabitly fielda, wejście w warp i to wszystko. Shield booster też Ci się nie przyda do latania po hisecu industrialem, bo to modułek, który pozwala przeżyć sustained damage (dps). Natomiast gankerzy w hisecu używają statków z tzw. alfą, czyli bardzo dużym damage z jednej salwy. Booster Cię przed tym nie uratuje, bo zanim zrobi jeden obrót, to już będziesz martwy. Dlatego sugeruję shield extendery, które dla odmiany dają Ci tzw. bufor, czyli dużą ilość hitpointów, której jedną salwą nie da się zdjąć.

EDIT: Proxima, nie mąć w głowie nowemu. Nie ma czegoś takiego jak "pierwszy oficer". Masz na myśli alta?

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 13, 2013, 10:55:41 »
...
A High możesz sobie jakiegoś lasera alboco wrzucić, to czasami odstrasza.
...
cynotank best tank: ] inne fity to tylko placebo dla pilota. wydaje mu sie ze sa dobre dopuki nie spadnie przy pierwszej okazji: ]
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 13, 2013, 10:58:23 »
Natomiast ja nie sugeruje shield extenderow tylko nie wozenie drogich rzeczy w cargo...
zadne s,extendery nie pomoga...wrecz ulatwia...statki industrialne maja marny bufor,
shield extendery powoduja ze sa wiekszym celem zwiekszajac ich sygnature a dodatkowo przyspieszaja namierzanie dla napastnikow...
wiec:
1. nie wozic drogiego gowna [ czyli powyzej ceny statkow okolicznych suicide gankerow + fit ].. lub latac ze scoutem, ktory powie ci czy za brama ich niema...
2. wybrac statek industrialny mozliwie jak najbardziej pojemny i zwinny...
3. >>> UA
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

CIVMAN

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CIVMANEK CIVMANI
Odp: Skróty
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 13, 2013, 11:02:30 »
Glass - nie do końca. Iterona z lootem za 40 milionów opłaca się gankować Trasherem/Catalystem - ale Tornadem już nie koniecznie (tego faktycznie nie przezyje :P). :) A pod Trashera , dwa myślę że możnaby się wytankować - chociaż obawiam się że potrzeba lepszych skilli niż 2-tygodniowa postać.

CIVMAN (to od Cywilizacji Sida Meiera? Jeśli tak to masz darmowe szkolenie u mnie :P), jeżeli w ogóle chcesz mieć szansę przeżyć, to powinieneś wsadzić w med sloty możliwe najlepsze Shield Extendery i z jeden Invulnerability Field. Capacitor battery i capacitor boostery nie są Ci do niczego na Industrialu potrzebne, to statek ktory ma mieć dość capa na uruchomienie invulnerabitly fielda, wejście w warp i to wszystko. Shield booster też Ci się nie przyda do latania po hisecu industrialem, bo to modułek, który pozwala przeżyć sustained damage (dps). Natomiast gankerzy w hisecu używają statków z tzw. alfą, czyli bardzo dużym damage z jednej salwy. Booster Cię przed tym nie uratuje, bo zanim zrobi jeden obrót, to już będziesz martwy. Dlatego sugeruję shield extendery, które dla odmiany dają Ci tzw. bufor, czyli dużą ilość hitpointów, której jedną salwą nie da się zdjąć.

EDIT: Proxima, nie mąć w głowie nowemu. Nie ma czegoś takiego jak "pierwszy oficer". Masz na myśli alta?


Dziekuje zapisałem sobie - jak wróce z pracy to sprawdze co mogę wprowadzić w życie - tak dokładnie mój nick powstał własnie od tej kultowej gierki - CIV1, 2, 3, 4, troche mniej 5 ale oczywiście mam na półce razem z ostatnim dodatkiem - gdzie w końcu jesteśmy My :)


Colonel - Dziękuje na pewno sie zapisze na szkolenie :)

A juz załapałem - musze przezyc tylko pierwszą salwe - bo drugiej w hisecu pirat już nie odda - zostanie zniszczony prze police (mam rację)?



Pozdrawiam
CIVMANEK CIVMANI - (Jak to powiedział pewien doświadczony gracz - gość z bardzo wk... nickiem)

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 13, 2013, 11:02:41 »
Natomiast ja nie sugeruje shield extenderow tylko nie wozenie drogich rzeczy w cargo...
zadne s,extendery nie pomoga...wrecz ulatwia...statki industrialne maja marny bufor,
shield extendery powoduja ze sa wiekszym celem zwiekszajac ich sygnature a dodatkowo przyspieszaja namierzanie dla napastnikow...
wiec:
1. nie wozic drogiego gowna [ czyli powyzej ceny statkow okolicznych suicide gankerow + fit ].. lub latac ze scoutem, ktory powie ci czy za brama ich niema...
2. wybrac statek industrialny mozliwie jak najbardziej pojemny i zwinny...
3. >>> UA

A no to tak poza wszystkim. :)
Chociaż co do pkt. 1 to chyba nie ma takiego industriala, nawet bez Shield Extenderów, którego Tornado na 2 Sensor Boosterach (nie mówiąc już o Thrasherach czy Catalystach) nie dałoby rady namierzyć przed wejściem w warp.

Cytuj
A juz załapałem - musze przezyc tylko pierwszą salwe - bo drugiej w hisecu pirat już nie odda - zostanie zniszczony prze police (mam rację)?

Znowu - zależy od systemu (w 0.9 raczej nie zdąży, w 0.5 raczej tak).

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 13, 2013, 11:27:34 »

A juz załapałem - musze przezyc tylko pierwszą salwe - bo drugiej w hisecu pirat już nie odda - zostanie zniszczony prze police (mam rację)?


moze sie okazac, a nawet jest to wielce prawdopodobne, ze nawet nie bedzie musial oddawac 2 salwy. takie alfatornado wyciaga grubo ponad 10k dmg z 1 salwy.
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Skróty
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 13, 2013, 11:59:19 »
Jeżu miłosierny!
Lasery są po to, by odstraszyć/ zniszczyć raty jak się wleci na pasek.
Dlatego, że można sobie skałki zwozić, dlatego, że można mieć salvagera w jednym slocie albo tractor beam na puchy. A raty w o.6 już dość szybko haratają cie do armora.

Ja mam 1 oficera na stałe. Jako drugą opłacaną postać. Można mieć to nawet podczepione pod jedno konto. Jak się zapłaci 45 ojro na 180 dni. Druga postać -Power of Two. Ja jednak, mam 51 dniowego alta, który awansował na Pierwszego. ^^
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Skróty
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 13, 2013, 12:25:41 »
Ja mam 1 oficera na stałe. (...) mam 51 dniowego alta, który awansował na Pierwszego. ^^

ALTA na Litość Boską, ALTA.. To nie Star Trek Online tylko EVE, używajmy terminów z EVE. :P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 13, 2013, 12:43:03 »
To jest dział dla młodych graczy, naprawdę stosujmy przyjętą terminologię!


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Skróty
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 13, 2013, 13:32:02 »
Ludzie... Przyjęta terminologia jest taka, że Alt - to skrót od Alternatywnej Postaci. Ale mi wyszukana terminologia.  ::)
A już taka EVE jak każdego innego MMO....
Pierwszy, czyli Pierwszy Oficer, to nie terminologia ze Star Trek, tylko stopień w Marynarce Wojennej! I uważam, że bardziej pasuje to do drugiej postaci, którą mamy na stałe. Szczególnie, żeby odróżnić od nic nie znaczącego 51 dniowego alta, który ląduje na wysypisku.
Swoją drogą terminologia dotycząca rzeczy na pograniczu zgodności z OWU... W zgodności macie Power of Two ;p hehehe

Przepraszam, że burzę wasz świt skostniałego nazewnictwa. Ale lekki powiew świeżości nikomu nie zaszkodzi. Ale wasze oburzenie mnie zabiło! To jak bym nie wiem Riftera nazywała Scythem, na Plexy wołała kartoniki itp... Dżizas....

A jeszcze poddam wam błąd logiczny waszego nazewnictwa. Co się stanie, jak w przyszłym miesiącu będę logowała się tylko "altem"? nadal będzie altem czy mainem? Jeśli będę na mim miała więcej skill pointsów, ale będzie służył tylko jako zaplecze a main będzie tylko latał pvp? Bo logicznie rzecz biorąc to alt jest altem maina a main jest altem alta. Tylko który jest który?
A jeśli teraz zrobię tak: Pstryk!
Popatrzcie na mój nick na forum :D Jestem teraz moim altem, czyli już mainem... ;p

EDIT:
Poza tym nie pozostawiłam nowego gracza bez wyjaśnienia.

Cytuj
Ja mam 1 oficera na stałe. Jako drugą opłacaną postać. Można mieć to nawet podczepione pod jedno konto. Jak się zapłaci 45 ojro na 180 dni. Druga postać -Power of Two. Ja jednak, mam 51 dniowego alta, który awansował na Pierwszego. ^^
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Skróty
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 13, 2013, 13:59:08 »
Wychodzi mi w takim razie, że ja mam w załodze Kwatermistrza (kwatermistrzynię) i Nawigatora. A i jeszcze majtka na bocianim gnieździe (oko). :P

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Skróty
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 13, 2013, 14:17:39 »
Ależ my w dupie mamy czy termin oficer, do tego pierwszy, pochodzi ze Star Treka Online, czy Offline, czy z marynarki. Nie jest terminem z EVE i u każdego wywołuje konsternacje czy chodzi o alta, czy może jakiegoś dyrka z korporacji. Wg marynarki to statki powinny być jednak nazywane okrętami, zaraz ktoś by sie doczepił że to polskie forum i powinniśmy mówić nazwy własne po polsku. Naleciałości z rpg w EVE się nie sprawdzają, są dramatycznie sztuczne.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Skróty
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 13, 2013, 15:23:27 »
Jedyne co mogę przyznać to fakt, że nie pomyślałam, że może się mylić z rangami w corpach. To fakt. Ale spoko wymyślę inną nazwę.
 Co do reszty, to nie pitol....  ::)
Normalnie, to powinno się używać nazw Angielskich w zgodzie z grą. A nie Polskie odpowiedniki. Z resztą coś mi się zdaje, że parę rzeczy ma różne nazwy zamienne wymyślone przez was... I jako, że nie jestem starym graczem, to powiem szczerze, że na początku ni w ząb nie rozumiałam nic z tego o czym piszecie. Szczególnie, że w połowie nie miało to pokrycia z nazwami w grze.
Co do RPG, to jak pisałam już kiedyś. W EVE jest RPG, tylko troszkę inne. Bardziej kreowane przez nas samych, takich jakimi jesteśmy. Nie odgrywamy ról, bo nie trzeba tego robić. Resztę załatwia mechanika gry i ścieżka jaką obieramy.
Nadal jest to gra. I tak jak sam internet sprawia, że odgrywamy jakieś role. Tak samo w EVE, nieśmiały na co dzień jąkała, będzie bezwzględnym piratem. (i nie musi się stylizować, czy udawać). Wystarczy, że będzie napadał na statki i bezlitośnie je niszczył.
Naleciałości z rpg w grze mmo, w której lata się statkami z planety na planetę i kupuje działa laserowe (nie wspomnę o totalnym braku zgodności z prawami fizyki) ??? Normalnie skandal... ;p
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.