Autor Wątek: Winamp's dead... or so i heard...  (Przeczytany 24104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Goomich

  • Gość
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 25, 2013, 15:53:20 »
A co jeśli Betelgeza wybuchła 642 lata temu?  :P

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 25, 2013, 16:28:07 »
A co jeśli Betelgeza wybuchła 642 lata temu?  :P

Wtedy winamp zostanie brązowym karłem :P
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 25, 2013, 18:55:37 »
A co się stanie jak Spotify padnie? Czy uważasz, że to jest kompletnie niemożliwe?

To tak jakby gdybać, że padnie itunes.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 25, 2013, 19:09:34 »
To tak jakby gdybać, że padnie itunes.

A iTunes stoi Apple, a co stoi za Spotify? Pomijając drobną różnicę, że jak iTunes padnie, to na dysku zostaną Ci mp3.

Bawiłem się w Spotify jak weszli do Polski. Zniechęciła mnie mainstreamowa biblioteka no i fakt, że nie wiem za co płacę. OK - wiem: za ograniczone prawo użytkowania. Ale to jakieś jest mgliste.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 25, 2013, 23:29:10 »
A iTunes stoi Apple, a co stoi za Spotify? Pomijając drobną różnicę, że jak iTunes padnie, to na dysku zostaną Ci mp3.

Bawiłem się w Spotify jak weszli do Polski. Zniechęciła mnie mainstreamowa biblioteka no i fakt, że nie wiem za co płacę. OK - wiem: za ograniczone prawo użytkowania. Ale to jakieś jest mgliste.

Spotify używam od czasu 2009 ? Jak weszli w UK. Płacę za dostęp do muzyki LEGALNEJ. Te 20 zł miesięcznie nie spowoduje, że padnie mi budżet domowy, a bibliotekę mają pokaźną i nie muszę tego trzymać w domu.

Ravenian Savinian

  • Gość
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 26, 2013, 08:47:38 »
A ja przykładowo trzymam się foobar'a bo i tak większośc mojej muzyki to "youtubetomp3" sety... (Które mogę sobie zawsze zgrać na pendrive i mieć również do posłuchania w samochodzie)
Jeśli chodzi o konfiguracje to poświęciłem te słownie pół godziny żeby zrobić z niego odtwarzacz dostosowany do moich potrzeb, nie potrzeba do tego gotowych layoutów.
Zrzut ekranu
Mniej więcej tak aktualnie wygląda mój foobar z wyszukiwarką po lewej i playlistą po prawej...
Jedyne do czego mi się nie chciało robić to intuicyjne skróty, do których byłem tak przyzwyczajony w winampie.

Winamp oczywiście miał fajne skiny zawsze, w młodości zmieniałem chyba co tydzień skin bo było tyle "animowanych" pierdół w każdym że nie mogłem się jednym nacieszyć. Ale przeszło mi i poszedłem w szybkość i prostotę ;)

papugoz

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pegasus Duke
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 26, 2013, 09:30:50 »
Ktoś się pytał o słuchanie spotify na telefonie bez internetu...
Można ściągać piosenki na telefon ze spotify i odsłuchiwać offlilne. I w tedy słuchając raz piosenki jest zapisana na twoim telefonie do ponownego odsłuchu (trzeba tylko tą opcje włączyć)

MGGG

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Octawius Honga
  • Korporacja: KOZA Z PIEKLA
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 26, 2013, 11:24:28 »
A co się stanie jak Spotify padnie?

Nic. Zaczniesz używać jednego z klonów tej platformy.

Podobnie jak Soulscream płacę za S. i go sobie bardzo chwalę. W końcu nie mam dysku zawalonego empekami, nie muszę ich ściągać, szukać i marnować na to czas. A dostęp do muzyki mam wszędzie, na każdym urządzenia. Jakis czas temu z drugą połówką wybraliśmy się na koncert na drugi kraniec Polski i w aucie stwierdzilismy, że mamy ochotę posłuchać przed koncertem płyt właśnie tejże kapeli. Spotify, komórka i system audio w aucie i wszystko stało sie jasne i proste.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 26, 2013, 11:35:35 »
Czyli jak chcę przesłuchać np. jakiś cały nowy dwupłytowy album który dzisiaj wyszedł, to żeby nie płacić za internet w telefonie, muszę go najpierw przesłuchać tam gdzie mam wi-fi? Jakaś paranoja :)

Poza tym tak jak mi leciał random w winampie szukałem czy jest w Spotify...
Album: Curse Of The Hidden Mirror by Blue Öyster Cult - brak, mimo tego że trochę innych ich albumów jest.
Album: Life is Killing me by Type O Negative - jest
... 3 kolejne są ... nie czekaj... 1 tylko jest, a te 2 to mi znalazło ale tylko dlatego że mam na kompie (Eddie's Archive Ironów, i The Great Deciver King Crimson):D
Black Sabbath jest. Pat Metheny na Monterey Jazz Festival w 2005 nie ma. St. Anger jest ale nie wiem czy to dobrze bo to bardzo kiepski album ;) Oddział Zamknięty chyba zbyt polski dla Spotify. Verve jest. Stones'i są, ale nie znalazłem wszystkiego co mam. Prodigy też jest, ale nie wszystko. LOL z Zeppelinami to jaja jakieś sobie robią :D A z Baetlesami to jeszcze większe :D Peter Gabriel też w sumie niczego nie nagrał ;) Jak szukałem SBB to większość albumów jest pokazywana jako single i pokazał mi się m. in. Ojciec Chrzestny Dominika. Za to Józef Skrzek sam prawie nic według Spotify nie nagrał mimo tego że właśnie chociażby Ojciec Chrzestny Dominika jest jego solowym albumem.

Jak na razie to spotify nie zachwyca... ale założę się że jest wszystko Britney i Skrillexa ;)

Mimo wszystko wolę chyba jednak mieć płyty które mogę wziąć nawet do samochodu szwagra a resztę na dysku.

I wybrałem też foobara, bo udało mi się go szybko doprowadzić do takiego stanu że jest lepiej nawet niż w winampie ;)

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 26, 2013, 13:39:01 »
Jak na razie to spotify nie zachwyca... ale założę się że jest wszystko Britney i Skrillexa ;)

Po tym zdaniu stwierdzam, że jesteś ignorantem i dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu :).

Mamut

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mamut Arbosa
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 27, 2013, 11:31:23 »
Właśnie jestem po dniu zabawy z spotify ( lekko zbugowany linuxowy klient jest małą przeszkodą - przynajmniej natywny - ale działa ! ) - co do "radia" 10 x lepsze od LastFM - po całym dniu słuchania coś mi tam podrzuca nowego i ogólnie jestem zadowolony - chyba juz nie bede musiał nosić muzy do roboty :-)

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 28, 2013, 23:27:59 »
sztos

niestety trzeba mieć androida

http://foobar2000controller.blogspot.com.es/p/how-to-start.html

Stary... działa jak marzenie i ta apka na andka... wygląda dobrze i robi to czego się od niej oczekuje... i nic więcej już mi naprawdę nie trzeba do szczęścia. :D Część muzyki dla testów wrzuciłem na dysk podłączonym do routera, starego lapka mam podłączonego do tv i amplitunera... i muzykę mam załatwioną a w weekend popróbuję z MPC-HC Remote Control :)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 29, 2013, 08:26:32 »
Sztos do tego zestawu ze starym lapkiem przydała by się zewnętrzna karta dźwiękową bo zapewne w staruszku siedzi jakiś zintegrowany z płytą stary grzyb.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 29, 2013, 08:36:36 »
Ja myślę, że żona bardziej się ucieszy jak po prostu małego kompa w ładnej obudowie złożę :)

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 29, 2013, 09:57:49 »
Pewnie, jak przegląda demotywatory fb, yt i gra w Farmeramę, to po co więcej? Nawet fajny tablecik by starczył :D
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 29, 2013, 10:59:46 »
No nie, ja mówię o kompie który będzie służył do multimediów tylko. Dobra dźwiękówka, jakiś pentium z serii G i mały ssd. Wszystko pasywnie chłodzone w czymś np. takim: http://www.arest.pl/produkt/13,6,,itx,0,0,0,,/39334/AKASA-Galileo-mini-ITX-bez-zasilacza-czarna/

Żona ma już dwa kompy i tableta :P problem w tym, że jak coś ma stać w salonie na stałe to musi najpierw jej się spodobać... A to nie takie proste ;)

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 29, 2013, 11:32:39 »
Jest wyjście. Nowy Samsung Smart TV :D
Właśnie mam takie centrum domowej rozrywki od paru tygodni i jestem zadowolona :D Szczególnie fajnie wygląda EVE na 39 calach ^^ ;p
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Goomich

  • Gość
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 29, 2013, 12:11:57 »
Żona ma już dwa kompy i tableta :P problem w tym, że jak coś ma stać w salonie na stałe to musi najpierw jej się spodobać... A to nie takie proste ;)

AppleTV. :P

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 29, 2013, 12:26:23 »
AppleTV. :P
Aha i jeszcze ja muszę mieć możliwość prostej konfiguracji tego pod siebie a nie pod dostawców DRM-owatych treści i producenta ;)

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 29, 2013, 12:35:06 »
Pomyśl o tym Samsungu, jak coś to pytaj. To jak duży tablet ^^
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Goomich

  • Gość
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 29, 2013, 12:53:18 »
Aha i jeszcze ja muszę mieć możliwość prostej konfiguracji tego pod siebie a nie pod dostawców DRM-owatych treści i producenta ;)

Prosta na pewno jest. :D

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 29, 2013, 13:27:39 »
Jest wyjście. Nowy Samsung Smart TV :D
Właśnie mam takie centrum domowej rozrywki od paru tygodni i jestem zadowolona :D Szczególnie fajnie wygląda EVE na 39 calach ^^ ;p

Pfff :P Jak jesteś hardkorowa dziewczyna to spróbuj zagrać w EVE na tablecie :P

No nie, ja mówię o kompie który będzie służył do multimediów tylko. Dobra dźwiękówka, jakiś pentium z serii G i mały ssd. Wszystko pasywnie chłodzone w czymś np. takim: http://www.arest.pl/produkt/13,6,,itx,0,0,0,,/39334/AKASA-Galileo-mini-ITX-bez-zasilacza-czarna/

Żona ma już dwa kompy i tableta :P problem w tym, że jak coś ma stać w salonie na stałe to musi najpierw jej się spodobać... A to nie takie proste ;)

Coś się też kiedyś zastanawiałem. Ale wtedy to brałem pod uwagę bardziej egzotyczne technologie tj. VIA Nano X4 + S3 Chrome najnowszej generacji...


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 29, 2013, 13:37:25 »
Cytuj
Pfff :P Jak jesteś hardkorowa dziewczyna to spróbuj zagrać w EVE na tablecie :P

No to musi być hardcore! Szczególnie grając parówką ---> [youtube]http://youtu.be/3uNdLjMEUC8[/youtube]

Mój tablet niestety tnie się przy Angry Birds.... ;(
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 01, 2013, 15:26:39 »
Nie... mimo wszystko zostanę chyba przy komputerku... bo jak sobie pomyślę, że to również może mi służyć jako serwer na którym będę sobie hostował co tylko chcę (czasem się przydaje np. konsola ipythona w pracy gdzie na służbowym mogę o tym zapomnieć... ). Koszt może większy niż apple tv, ale dużo mniejszy niż nowy TV, do tego nieograniczone możliwości ;)

Proxima Alland

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • Unikitty
  • Imię postaci: Proxima Alland
  • Korporacja: Deep Space Unikitty
Odp: Winamp's dead... or so i heard...
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 02, 2013, 09:26:16 »
Serwer mnie przekonał. Bierz kompa  :P
(\_/)
(O.o)
(> <)This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.