Autor Wątek: Zastanawiam się nad wymianą GPU  (Przeczytany 26365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Zastanawiam się nad wymianą GPU
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 06, 2013, 00:32:11 »
Nie rozumie sensu takiej dyskusji, owszem niektóre gówniane grafiki tak wyją że nie da się przy tym myśleć, bo ja muszę odpalić 3 klienty eve na med/high ustawieniach, na 2 monitorach w full hd, żebym był wstanie usłyszeć swój komputer w ogóle, a komp stoi obok, BEZ jednej części obudowy.
Nie budowałem sprzętu do grania, gigabyte grafa tam trafiła trochę przez przypadek bo akurat taka była w promocji w zaprzyjaźnionym sklepie komputerowym obok.
Ale pakować jakieś chłodzenie wodne, inne pierdoły? Ja rozumie jak ktoś może być zagorzałym graczem, ale pędzenie za +5fps (dotego pewno jeszcze na monitorze 60Hz z vsyncem, trolololo w czółko się puknąć...), a pompa wody to napędzana jest czym? siłą woli? też buczy, i to dużo niższymi tonami, czego ludzkie ucho nie toleruje.
raczej się zastanówcie czy 70% tego hałasu to nie dogorywający 80mm wentylatorek w zasilaczu, bo zapewne większość olewa ten temat, a to zasilacz generuje czasem najwięcej hałasu, a 120mm wentyle są jest niesłyszalne, mają niższe obroty, i nie tną powietrza tak brutalnie.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Zastanawiam się nad wymianą GPU
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 06, 2013, 00:39:33 »
Cytuj
raczej się zastanówcie czy 70% tego hałasu to nie dogorywający 80mm wentylatorek w zasilaczu
Miałem okazję się przekonać. Jak spalił się zasilacz, kupiłem nowy i nie mogłem (moje uszy nie mogły) poznać swojego kompa.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Zastanawiam się nad wymianą GPU
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 06, 2013, 09:24:58 »
Miałem okazję się przekonać. Jak spalił się zasilacz, kupiłem nowy i nie mogłem (moje uszy nie mogły) poznać swojego kompa.
Ja znam takiego hardkora, któremu zasilacz tak hałasował, że z innego (zepsutego zresztą) wylutował kabelki od wentylatora i wlutował do swojego (poprzedni uprzednio usuwając) :D


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Chrzestny

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Chrzestny
  • Korporacja: Inquisition Cowboys
  • Sojusz: brak
Odp: Zastanawiam się nad wymianą GPU
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 06, 2013, 22:32:19 »
Ja znam takiego hardkora, któremu zasilacz tak hałasował, że z innego (zepsutego zresztą) wylutował kabelki od wentylatora i wlutował do swojego (poprzedni uprzednio usuwając) :D
Ja zrobiłem co innego. Rozebrałem zasilacz, odciąłem w brutalny sposób kabelki i zabezpieczyłem. Wmontowałem wolnoobrotowy wentylator 80mm i podpiąłem go pod gniazdo do płyty głównej i chodził tak dwa lata do póki nie rozmontowałem sprzętu i sprzedałem części.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Zastanawiam się nad wymianą GPU
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 23, 2014, 16:39:25 »
Ok, sprawa jest:
Szukam czegoś pod Star Citizena.
Wiem że polecano mi Radka HD 7770, ale pewien spec, co miał jednego z najbardziej wydajnych AMD HD serii 5xxx; powiedział że mu się tnie Hangar Bay module (mimo że wszystkie inne gry działają mu jak najbardziej poprawnie).
Kryteria:
Cena: 400-500 PLN;
Myślę o Radeonach 260X i 270X oraz o Geforce 650-750 GTX (bez Ti, chyba że cuś w moich widełkach cenowych się trafi);
Moja płyta obsługuje PCI-E v.2.0.
Propozycje?


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Zastanawiam się nad wymianą GPU
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 23, 2014, 17:02:27 »
Ok, sprawa jest:
Szukam czegoś pod Star Citizena.
Wiem że polecano mi Radka HD 7770, ale pewien spec, co miał jednego z najbardziej wydajnych AMD HD serii 5xxx; powiedział że mu się tnie Hangar Bay module (mimo że wszystkie inne gry działają mu jak najbardziej poprawnie).
Kryteria:
Cena: 400-500 PLN;
Myślę o Radeonach 260X i 270X oraz o Geforce 650-750 GTX (bez Ti, chyba że cuś w moich widełkach cenowych się trafi);
Moja płyta obsługuje PCI-E v.2.0.
Propozycje?

Po pierwsze będziesz musiał dysponować bardzo mocnym sprzetem, to co wymieniłeś może nie wystarczyć. Po drugie nie napalaj się na SC :) bo na solidną zawartość wartą większej uwagi trzeba będzie jeszcze długo poczekać.

Zaopatrz się w:
Radeon R9 280X lub Geforce GTX 680/770. (Takie wymagania znalazłem w necie i Roberts gdzieś o nich mówił)
Ewentualnie Geforce GTX 760 lub Radeon R9 270X podkręcona i z dobrym chłodzeniem. (Można uznać za minimum)
Cytuj
Get the ASUS R9-280x. I got one and with a largish hangar, at 1080p and Very High it even slows down to 22 frames (FRAPS) in parts.
https://forums.robertsspaceindustries.com/discussion/85610/amd-radeon-r9-270x-vs-star-citizen


Zestaw na minimum:
Procesor - Intel Core i5-4570 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX
Karta graficzna - MSI GeForce GTX 760 TwinFrozr OC
Płyta główna - AsRock B85 Pro4 /intel B85, LGA 1150
Pamięć RAM - Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix
Zasilacz - Cooler Master G450M 450W 80+ Bronze 120mm modular
Dyst twardy - Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
Obudowa - Zalman Z3 PLUS

Zestaw zalecany:
Procesor - Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX (Roberts proponuje mocny i7, ale to myślę wystarczy)
Chłodzenie procesora - Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A - TR145 (dobre chłodzenie do bezpiecznego kręcenia)
Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 770 OC 2GB DDR5 PCI-E BOX (powinna wystarczyć na wysokie detale)
Płyta główna - AsRock Fatal1ty H87 Performance, LGA1150  (solidna płyta przeznaczona do podkręcania)
Pamięć RAM - Crucial 16GB 1600MHz CL9 Ballistix (16mb zaleca Robets i będzie niezbędne pod wyższe detale)
Zasilacz - Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze (zasilacz dobrej marki i moc wystarczy do tego sprzętu)
Dyst twardy - Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
Dysk SSD - Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s) (SSD zapewnia szybkie ładowanie danych z dysku)
Obudowa - Fractal Design Core 3000 USB 3.0

Ofc. można przyoszczędzić na obudowie wykorzystując starą, zastosować stary dysk twardy i odłożyć zakup dysku SSD.

Tak więc zamiast wydać 400-500zł na kartę teraz, znacznie lepiej poczekać jeszcze pół roku na obniżki cenowe spowodowane wyjściem nowej serii kart ze stajni AMD(ATI)/Nvidia, przyoszczędzić trochę grosza i brać np. R9 280X. Trzeba pomyśleć też o porządnym procesorze i 16gb ramu. A do tego czasu warto poczytać temat https://forums.robertsspaceindustries.com/discussion/22025/guide-to-can-my-pc-laptop-run-star-citizen/p44

Wiem że polecano mi Radka HD 7770, ale pewien spec, co miał jednego z najbardziej wydajnych AMD HD serii 5xxx; powiedział że mu się tnie Hangar Bay module (mimo że wszystkie inne gry działają mu jak najbardziej poprawnie).

Bo ta gra ma takie własnie wywindowane w kosmos wymagania. Jak tnie mu już w hangar bay module to wyobraź sobie jak bedzie cięło pod czas bitwy w przestrzeni.



EDIT:
Się tak naprodukowałem i żadnego plusa. Co za świat.....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2014, 20:55:25 wysłana przez Zgudi »

Goomich

  • Gość
Odp: Zastanawiam się nad wymianą GPU
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 23, 2014, 19:29:45 »
Ok, sprawa jest:
Szukam czegoś pod Star Citizena.

Przestań szukać i poczekaj. SC nie jest nawet w alfie, jak już będzie i wyjdą jakieś porównania i inne benchmarki, to sobie zobaczysz co lepiej chodzi i to kup.
Nie dość, że będzie lepiej wiadome co i jak, to jeszcze będzie tańsze.

Cytuj
Wiem że polecano mi Radka HD 7770, ale pewien spec, co miał jednego z najbardziej wydajnych AMD HD serii 5xxx; powiedział że mu się tnie Hangar Bay module (mimo że wszystkie inne gry działają mu jak najbardziej poprawnie).

Wyłączenie Aero podwoiło u mnie fpsy w hangarze.