Autor Wątek: [PVE] Maelstrom  (Przeczytany 9573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tepes

  • Gość
[PVE] Maelstrom
« dnia: Lipiec 27, 2013, 23:49:29 »
Witam. Ostatnio przeglądając battleclinic natknąłem się na fit dla maelstroma. Jest on na tyle ciekawy, że ponoć można używać x-large shield boostera i być cap stable na 40%. Z tym, że jest to dosyć stary fit.
W z wiązku z tym mam pytanie. Czy ten fit nadal działa i czy można nim robić misje l4?

[Maelstrom, Maelstrom: L4 Enemies Abound: Part 5 Runner [Cap-Stable]]
Gyrostabilizer II
Gyrostabilizer II
Gyrostabilizer II
Capacitor Flux Coil II
Beta Reactor Control: Capacitor Power Relay I

Cap Recharger II
Cap Recharger II
Adaptive Invulnerability Field II
Adaptive Invulnerability Field II
X-Large Shield Booster II
Shield Boost Amplifier II

1200mm Artillery Cannon II
1200mm Artillery Cannon II
1200mm Artillery Cannon II
1200mm Artillery Cannon II
1200mm Artillery Cannon II
1200mm Artillery Cannon II
1200mm Artillery Cannon II
1200mm Artillery Cannon II

Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I

deckard

  • Gość
Odp: [PVE] Maelstrom
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2013, 00:42:40 »
[Maelstrom, 1]

8x 1400mm Howitzer Artillery II

Shield Boost Amplifier II
Gist X-Type Large Shield Booster
Adaptive Invulnerability Field II
Kinetic Deflection Field II
Thermic Dissipation Field II
Target Painter II

3x Gyrostabilizer II
Tracking Enhancer II
Capacitor Flux Coil II

3x Large Capacitor Control Circuit I

3x Berserker SW-900
5x Hobgoblin II

[Maelstrom, 2]

8x 1400mm Howitzer Artillery II

Shield Boost Amplifier II
Pith B-Type Large Shield Booster
Adaptive Invulnerability Field II
Kinetic Deflection Field II
Thermic Dissipation Field II
Cap Recharger II

3x Gyrostabilizer II
2x Capacitor Flux Coil II

3x Large Capacitor Control Circuit I

3x Berserker SW-900
5x Hobgoblin II

Pierwszy fit lepszy, oba są stabilne bz implantów, jak w pierwszym wsadzisz 2 ccc t2 to możesz usunąć flux coil i dodać dodatkowy traking. Nie wiem jak będzie jak wsadzisz genolution plus 6 i 8 slot możn będzie stabilny na t1 rigach bez fluxcoila

TP pozwala ci trafiać cele które sa w okolicy 10 jak wejdą niżej to wypuszczasz drony webujace.

Wada dość niski tank to plus mały traking artów wymusza to że musisz wiedzieć co trafić pierwsze i kiedy zacząć sie ruszać czy to w stronę następnego poketu czy od przeciwników.
Zaleta stoisz w miejscu i wszystko pada niezależnie od odległości :) bez dron,
freje od 2 dzialek
cruzy 4
bs 2 do 4 salw.
Używałem dość długo i dla mnie idealny choć wymaga trochę ogrania. Obowiązkowo frakcyjne amo plus frakcyjne titanium sabot. Na początek zalecam tez skil do termodynamiki tak na wszelki wypadek, te gisty bostery nawet z amplifierem można palić wieki.

P.S. Sa misje które na tych fitach sie z miejsca odrzuca, lub zmienia arty na ac. Ac zasadniczo nie stosujesz nie opłaca się wyjątkiem jest chyba angel extravaganza czy jak się to nazywa.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2013, 00:51:11 wysłana przez deckard »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: [PVE] Maelstrom
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2013, 09:46:48 »
Cytuj
[Maelstrom, misje]
Gyrostabilizer II
Gyrostabilizer II
Tracking Enhancer II
Tracking Enhancer II
Tracking Enhancer II

Shield Boost Amplifier II
X-Large Shield Booster II
Adaptive Invulnerability Field II
Explosive Deflection Field II
100MN Afterburner II
Cap Recharger II

800mm Repeating Artillery II, Barrage L
800mm Repeating Artillery II, Barrage L
800mm Repeating Artillery II, Barrage L
800mm Repeating Artillery II, Barrage L
800mm Repeating Artillery II, Barrage L
800mm Repeating Artillery II, Barrage L
800mm Repeating Artillery II, Barrage L
800mm Repeating Artillery II, Barrage L

Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I


Valkyrie II x5
Valkyrie II x5

Ja latałem tak i nie było misji której by nie zrobił. Po co stabilny tank?
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Maelstrom
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2013, 10:58:27 »
Ja latałem tak i nie było misji której by nie zrobił. Po co stabilny tank?
W przypadku dc / nagłego afk (szef w biurze np :P ) wieksza szansa że toto przetrwa

Do fitów wczesniejszych odradzam zabawę artylerią bez dwóch rzeczy - czegoś do kontroli zasięgu, oraz cosiów do trakingu
Nie zgodzę się również z tym że ckm są sytuacyjne. Alt który myka vargurem lata z 4x800mm i tylko raz na ruski rok założę mu 1200mm na jedną zasraną misję gdzie trzeba ubić kilka wieżyczek na 60+ km aby raty się pojawiły (a i tak biorę ją tylko jak się mocno nudzę, albo komuś pomagam stand naklepać)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Egzarcha

  • Gość
Odp: [PVE] Maelstrom
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2013, 11:20:11 »
Ja latałem tak i nie było misji której by nie zrobił. Po co stabilny tank?

Latałem podobnym w nullu. Tani i efektywny. Taka chińska podróbka macha.

Artyleria to zły pomysł. Tracking żaden, znacznie mniejszy dps w stosunku do 800mm. AB meta 8 kosztuje 40kk i wart jest swojej ceny. Jeśli zakupi się trochę droższy tank (tym samym efektywniejszy), na pewno bedzie można wywalić cap rechargera. Tracking computer to miły dodatek. Uelastycznia fit i zwiększa faktyczny dps.

Jak kogoś stać na gistumową pompkę, to niech wsiada lepiej w macha. Tank ma wytrzymać ostrzał ratów, cała reszta w dps (dmg mod, range, tracking)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2013, 11:30:41 wysłana przez Egzarcha »

Tepes

  • Gość
Odp: [PVE] Maelstrom
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2013, 11:32:36 »
Ja latałem tak i nie było misji której by nie zrobił. Po co stabilny tank?

Nie za słaby ten tank?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: [PVE] Maelstrom
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2013, 11:54:21 »
Nie za słaby ten tank?
Nie.

Co ty chcesz tym tankować L4  czy ostatni pocket The Maze?
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Maelstrom
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2013, 12:03:20 »
Nie za słaby ten tank?

Ab + siła ognia, plus pulsacyjne puszczanie bostera, no i hardy pod misje, tu widzę coś na angel cartel raczej niż omni, sam kiedyś latałem na navy ravku z  bosterem i dwoma hardami, tank był potrzebny po to aby odskoczyć na 100km i wykorzystać zasięg rakiet (noob byłem nie śmiać się)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Tepes

  • Gość
Odp: [PVE] Maelstrom
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2013, 12:44:58 »
W sumie to ja myślałem nad czymś takim:

Ponad 1k dpsa
Przyzwoite resy ( 2 med sloty do zmiany resów pod misje)


deckard

  • Gość
Odp: [PVE] Maelstrom
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2013, 13:04:02 »
1. Na misje l4tank musi być stabilny,
2 Nie porównuj 0 do hs. W 0 masz npce 1 typu zwykle latające na tych samych odległościach.
3 DPS na artach jest wyższy niz na ac ponieważ:
AC maja lepsze statystyki ale na tym ficie z ac masz fallof ok 37km, większość npc jest 30 - 50 km walczysz na granicy fallofa wiec efektywny dps to ok 50% tego co masz w statach, a jak masz npc na 50 to zupelnie nie masz dps-u.
Teraz fitujesz ab aby dobijac do npcy = zupelnie do dupy:) Na misjach liczy się czas w jaki robisz poket, ab = lecisz do npc wiec marnujesz czas = wiec twój dps jest jeszcze mniejszy niż w statystykach bo po prostu nie strzelasz, potem musisz lecieć do następnego który odbija od Ciebie na swój optyma,l a na koniec dobijać do następnego poketu. Marnujesz z30% czasu na bezsensowne latanie.

4 Kolejna sprawa na artach ze względu na niski rate of fire używasz frakcyjnej dps = 700, ac + zwykła amunicja 698 dps plus 37 fallofa większość npc masz na 30 wiec twój dps spadnie do 300 500. Oczywiście możesz założyć barrage znowu płacisz kupę kasy bo mael amunicje na ac wciąga nosem w każdych ilościach. Dostaniesz za to jeszcze mniejszy dps 640 i fallof 56 czyli ciągle tym na 30 zadajesz jakieś 75% dmg. Jakby tego było mało barrage to kinetik explo wiec nadaje sie tylko na 1 typ npcy.


5 traking na artach
traking nie ma znaczenia dla npcy w powyżej 15 20 km
zaczyna mieć znaczenie przy odległości 5 - 15 km używasz TP aby go zniwelować
przy 5 wypuszczasz weberów + tp

Zwykle na jakieś 5 misji dobijał do mnie 1 - 2 bs. Fretki padają na początku masz 8 dział czyli 4 grupy po 2 freta pada od 2 grup, Kolejne w kolejnoisci są cruzy a przynajmniej wiekszosc z nich. BC trafiasz prawie zawsze, następnie wg tego co blizej. Zasięg na zwykłej amunicji masz optymal 30 + fallof 50, jak wsadzisz np titanium to masz 50 + 50, wlatujesz na words colide i po chwili masz npce w zasięgu te które zaczynają 100 od ciebie.

AC nie nadaje sie na misje w hs chyba ze statek ma do tego bonus jak mach czy vargur, Mael to platforma artyleryjska, przy innych fitach jest zupełnie nieopłacalny.


2 zasady jakich kiedyś mnie uczono.
1 tank ma byc stabilny
2 statek ma stojąc w miejscu mieć zasięg do wszystkich npcy inaczej marnujesz czas. :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Maelstrom
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 28, 2013, 13:04:31 »
Tepes zamiast tego extandera załóż ccc teoria z pulsowaniem bostera jest fajna ale jak nie dasz nic do regene capa (tu masz w zasadzie nic) to czeka Cię emergency warp off żeby podładować baterie oraz opcjonalnie zespawać pancerz,  pamietaj też że dps masz 3,6km na 37 to już jest tylko 500

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: [PVE] Maelstrom
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 28, 2013, 13:40:24 »
1. Na misje l4tank musi być stabilny,
:)

2 Nie porównuj 0 do hs. W 0 masz npce 1 typu zwykle latające na tych samych odległościach.
Byłeś kiedyś w 0.0?

3, 4, 5

Już wiem po co Ci stabilny tank, bo zwyczajnie tracisz czas i skończyłby Ci się cap. Nie twierdzę że mael jest potworem na 50+ km ale zakładam w ciemno że jeśli ktoś pyta o maela to robi misje angelowe gdzie bs'ów odbijających na dystens jest licząc łącznie na wszystkich rodzajach misji KILKA. I zamiast walczyć o tracking wybierając to co akurat masz szanse trafić pakujesz dps temu co Ci robi większą krzywdę.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

deckard

  • Gość
Odp: [PVE] Maelstrom
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 28, 2013, 14:00:12 »
Zdarzyło mi się nawet w rożnych regionach całych 2  i wyobraź sobie ze nawet posy widziałem

Akademicka dyskusja, jak ktoś chce ac bierze macha lub vargura, mael się do tego nie nadaje, da się go zrobić na ac oczywiście, tak jak da sie jeździć maluchem tylko pytanie po co :).
W przypadku maela na ac większość statków będzie od niego efektywniejsza.

Angel to świetny przykład gdzie nie chcesz maela na artach - tu nie ma dyskusji, refitujesz na ac plus trakingi. Tyle ze guristas serpentis sansza już nie chcesz ac - npc startują z daleka i tracisz czas.


Już wiem po co Ci stabilny tank, bo zwyczajnie tracisz czas i skończyłby Ci się cap
Dokładnie z tego samego powodu nie używasz ab, misji nie latam od dawna ale w tej kwestii nic sie nie zmieniło liczy sie czas w jakim ja robisz i każde latanie go wydłuża.
Do wykonania misji potrzebujesz ok 15 minut w najlepszym razie. przy ciągłym dps-ie nie wytankujesz i musisz odwarpowac - co jest koszmarna stratą czasu. Stad takie fity sa nieopłacalne. To może się sprawdzać w 00 gdzie masz 1 poket.

Szczególnie stabilny tank jest potrzebny na misjach gdzie npce lądują na close, bo tam z miejsca masz duży dps i nie ma mowy o pulsowaniu.

Tepes

  • Gość
Odp: [PVE] Maelstrom
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 28, 2013, 14:10:25 »
Robię misje security  dla amarr navy i chcę po prostu maelstroma który da radę na l4.

Rash'kan

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Just one more bittervet.
Odp: [PVE] Maelstrom
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 28, 2013, 14:12:18 »
Misje w null secu i high secu niczym się nie różnią, jeżeli chodzi o mechanikę deckard.
Wcale nie ma 1 pocketu.

deckard

  • Gość
Odp: [PVE] Maelstrom
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 28, 2013, 14:17:24 »
Wybierasz statek pod npce jakie głownie będziesz miał i odległości na których latają.

Jak masz 90% npce na 10 km to nie używasz artów.
Jak większość jest na 30 to nie używasz ac chyba ze masz statek z bonusami do tego połowie fallofa masz ok 75% 80% dps potem leci na łeb na szyje.

Każde latanie przewarpowanie to marnowanie twojego czasu wiec pamiętaj o tym składając fit.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: [PVE] Maelstrom
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 28, 2013, 14:19:08 »
Dokładnie z tego samego powodu nie używasz ab, misji nie latam od dawna ale w tej kwestii nic sie nie zmieniło liczy sie czas w jakim ja robisz i każde latanie go wydłuża.
Do wykonania misji potrzebujesz ok 15 minut w najlepszym razie. przy ciągłym dps-ie nie wytankujesz i musisz odwarpowac - co jest koszmarna stratą czasu. Stad takie fity sa nieopłacalne. To może się sprawdzać w 00 gdzie masz 1 poket.

Szczególnie stabilny tank jest potrzebny na misjach gdzie npce lądują na close, bo tam z miejsca masz duży dps i nie ma mowy o pulsowaniu.

Nie wiem jak to robisz że potrzebujesz na misjach stabilnega capa, ale fakt z artami może tak być, bo zwyczajnie tracisz dps na trackingu. Mael nigdy nie potrzebował być dla mnie cap stable. Zwyczajnie robisz coś źle.

Dla mnie EOT.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

deckard

  • Gość
Odp: [PVE] Maelstrom
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 28, 2013, 14:19:29 »
Misje w null secu i high secu niczym się nie różnią, jeżeli chodzi o mechanikę deckard.
Wcale nie ma 1 pocketu.

Miałem na myśli anomalki 1 poket możesz lecic w 1 kierunku wyjść za optymal npcy, naładować capa, odwarpic przywarpic masa mozliwosci kombinacji. Na misji czy to ls 00 czy hs masz poket musisz dobić do bramki, a jak odwarpisz to wszystko od poczatku.

Nie wiem jak to robisz że potrzebujesz na misjach stabilnega capa, ale fakt z artami może tak być, bo zwyczajnie tracisz dps na trackingu. Mael nigdy nie potrzebował być dla mnie cap stable. Zwyczajnie robisz coś źle.

Dla mnie EOT.

Cytując Ciebie
Nie wiem jak ty latasz ze tracisz dps na trakingu, mi się to nie zdarza. Sugeruje celować w statki wroga/npcy może to pomoże

« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2013, 14:34:08 wysłana przez deckard »